E, ovako treba... > Izbor elise i pogona

Kort nozzle

<< < (3/13) > >>

deda:

--- Citat: Barba  22, 05, 2011, 17:58:03 posle podne ---Ma ja bih ovde uzeo jednu plasticnu kantu i isekao prsten, bas da vidimo sta ce da se dobije.

--- Kraj citata ---

Da prostis , mora neka tvrda kanta da bude!Ovo je stvarno interesantno , samo da vidimo ko da pravi.Prijavljujem se za test oma!!

Barba:
Ma naravno ojaca se nekim metalnim prstenom, a moze i odmah da se napravi od lima, sa dve kandze za kacenje o kavitacionu plocu.

Kapetan:
samo lim koliko sam shvatio ne pomaze mora da ima oblinu ... videcu ja sa ljudima sa primenjenih umetnosti da li mogu da to naprave

Mezija:

--- Citat: Kapetan  22, 05, 2011, 19:03:23 posle podne ---samo lim koliko sam shvatio ne pomaze mora da ima oblinu ... videcu ja sa ljudima sa primenjenih umetnosti da li mogu da to naprave

--- Kraj citata ---
Onda od kazanceta za riblju corbu :good: :good:

Barba:
Ja mislim da ta "oblina" sluzi da bi se izbeglo vrtlozenje na ulazu u prsten i da nema nikakvu funkciju hidrofoila osim dobrog opstrujavanja jer nema coskastih prelaza. Nije tu bitna razlika brzina sa spoljne i unutrasnje strane zida. Moguce je da vrtlozenje na ulazu u prsten bude toliko veliko da se stvori otpor koji ce anulirati dobitak, ali ljudi su postavljali i obican prsten bez promene precnika, pa kazu da se dobija na brzini. E sad nije iskljuceno da lazu.

Prevelika ti je zezancija da pravis prsten sa takvim zidom. Ja bih prvo probao ovako. Nekosta prakticno nista.

Ovde mozes da vidis kako je to covek napravio sa obicnim prstenom, moguce ja da je dobio neki dobitak samo zato sto je stavio elisu u tunel.

http://www.duckworksmagazine.com/04/s/articles/kort/index.htm

PS. Kazance za riblju corbu moze da simulira uvodnik, a ima i lepu promenu precnika  :)
 

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju