Autor Tema: CHRYSLER 20  (Pročitano 8092 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
CHRYSLER 20
« poslato: 22, 04, 2009, 13:20:38 posle podne »
Dobio sam krajem prosle godine na poklon motor chrysler 20. Nisam mogao da cekam, vec ga odnesem na jezero i stavimo ga na metalni camac 6 m da ga isprobamo. Terao ga je kao lud. Kada dodam gas, digne pramac iz vode vise od metar sa jednim covekom na pramucu. Sav srecan, konzerviram ga i cim sam uhvatio lep aprilski dan, montiram ga na glisera ( 4.6 m x 1.7m) i spustim u vodu. Na moje razocarenje, sporije ga tera od tomosa 4.8. Kada predje trecinu gasa pocinje da slajfuje u mestu kao kada prokliza lamela na automobilu. Iza motora kuva vodu kao kada ga ubacis u bure. STA SE DESAVA? I kakvo misljenje imate o tom motoru, kakav je potrosac ? Svida mi se sto mirno radi i pali na pola kanapa.  :scare:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #1 poslato: 22, 04, 2009, 13:32:32 posle podne »
Dobio sam krajem prosle godine na poklon motor chrysler 20. Nisam mogao da cekam, vec ga odnesem na jezero i stavimo ga na metalni camac 6 m da ga isprobamo. Terao ga je kao lud. Kada dodam gas, digne pramac iz vode vise od metar sa jednim covekom na pramucu. Sav srecan, konzerviram ga i cim sam uhvatio lep aprilski dan, montiram ga na glisera ( 4.6 m x 1.7m) i spustim u vodu. Na moje razocarenje, sporije ga tera od tomosa 4.8. Kada predje trecinu gasa pocinje da slajfuje u mestu kao kada prokliza lamela na automobilu. Iza motora kuva vodu kao kada ga ubacis u bure. STA SE DESAVA? I kakvo misljenje imate o tom motoru, kakav je potrosac ? Svida mi se sto mirno radi i pali na pola kanapa.  :scare:

da ti nije yglaynula elisa ? proveri gumu na elisi :)

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #2 poslato: 22, 04, 2009, 14:13:35 posle podne »
Mislim da je elisa uredu posto je moj klinjo se vozikao i spao mu kanap, uhvatila ga elisa i ugasila motor. Morao sam da skidam elisu da odmotam kanap.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #3 poslato: 22, 04, 2009, 14:17:01 posle podne »
Mislim da je elisa uredu posto je moj klinjo se vozikao i spao mu kanap, uhvatila ga elisa i ugasila motor. Morao sam da skidam elisu da odmotam kanap.

ako je otisla guma kao na mom osovina se recimo okrene 100 puta elisa 30 puta... skini elisu i vidi da li je guma oblika polulopte ako jeste onda nije do toga... meni mirise da tu neki prenos ne radi kako treba...

Van mreže Outboard Master

  • Moderator
  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #4 poslato: 22, 04, 2009, 18:45:45 posle podne »
kao prvo .. sto se tice chryslera 20 to nije los motor ali puno trosi i rezervni delovi su skupi i nemozes ih lako naci u srbiji. inace sasvim solidan motor.
sto se tice kvara: reci mi jeli gusi on u motoru kad das vise gasa ili imas utisak da se to sve odigrava dole kod elise??? milsim da proklizava...
jesi kontrolisao ulje u menjacu kako izgleda?? jeli belkasto ili ???
moguce je da je menjac u pitanju (zubi otisli) ali nemoze se naravni diagnosticirati na daljinu nista tacno  :taunt:

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #5 poslato: 23, 04, 2009, 07:39:41 pre podne »
  Upravo mi je to problem: do trecine gasa ide normalno, posle toga kao da je otkinuo stift,
kada je zamotao kanap oko elise ugasio je motor istog trena, znaci otpada mogucnost da elisa proklizava na gumi. Vodu bukvalno elisa kuva. Da li je moguce da je osovina kratka u odnosu na dasku? Nisam na vodi obracao paznju na to.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #6 poslato: 23, 04, 2009, 08:28:42 pre podne »
  Upravo mi je to problem: do trecine gasa ide normalno, posle toga kao da je otkinuo stift,
kada je zamotao kanap oko elise ugasio je motor istog trena, znaci otpada mogucnost da elisa proklizava na gumi. Vodu bukvalno elisa kuva. Da li je moguce da je osovina kratka u odnosu na dasku? Nisam na vodi obracao paznju na to.

Može jedino da bude preduga! Ako ti je elisa cela u vodi, to je onda u redu. Najefikasnije iskorišćenje elise se i dobija kada je ona tik ispod površine, jer je tada najmanji deo čamca i motora u vodi, i pravi najmanji otpor. Pogotovo na gliseru. Na bazi toga su posle i razvili tzv. Surface drive, koji je najefikasniji ( najbrži ) pogon na vodi - do sada. Ali to je već druga priča.

Meni to liči na debelo pogrešan trim. Do trećine gasa korito ide deplasmanski, a zatim, počinje da gura vodi ispred zbog previše oborenog pramca. To izaziva kuvanje pozadi, jer elisa proklizava u mestu.
Ja bih probao da se poigram sa trimom, za početak, ili probaj ponovo vratiti motor na onaj prvi čamac. Ako dobro ide, onda definitivno trim i/ili elisa nisu odgovarajući.
Probaj da svu težinu u čamcu baciš koliko je moguće na krmu, i digni motor na poslednju rupu.(čizma što dalje od daske)
Ako ti tad ne digne pramac u nebesa i ne izglisira - onda definitivno ne prenosi snagu kako treba. Posle spuštaj postepeno na niže rupe i raspoređuj težinu u čamcu dok ne nađeš neki optimum.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #7 poslato: 23, 04, 2009, 08:44:15 pre podne »
slab je to motor za taj gliser nemoze da ga izglisira

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #8 poslato: 23, 04, 2009, 08:46:28 pre podne »
To i ja mislim, pogotovo ako je trim pogrešan nema šanse.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #9 poslato: 03, 08, 2009, 07:39:46 pre podne »
Sve sredjeno, motor radi kao satic, jedino nema dovoljno snage da izglisa sa dvoje. Ipak je to tezak camac za njega. Recimo na elanu 402 glisa ko pravi. Sto se tice problema, resen tako sto sam skratio krmenu dasku za 10 cm. ELISA MORA DA BUDE ISPOD KORITA, tj. kavitaciona ploca u ravni ili par cm ispod linije korita.

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #10 poslato: 03, 08, 2009, 12:13:15 posle podne »
Ja nemam lose iskustvo sa potrosnjom. Testirao sam ga i trosi oko 8-9 l na sat bez obzira na opterecenje na 90% gasa. Jedino predjeni put na sat se smanjuje sa opterecenjem. Mozda zavisi od elise, ali ja sa elanovim gliserom od 4.6m sam izglisam ali jedva a vec sa dvoje nikako. Mozda i potrosnja zavisi od koraka elise pa zato ja teze izglisam a manje trosim. Ako imas neko iskustvo, ugradio bih anlaser ali nemam ideju od kog motora moze da se nabudzi.

Van mreže ms1000

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: CHRYSLER 20
« Odgovor #11 poslato: 08, 01, 2014, 20:35:52 posle podne »
veliki pozdrav svima.da li neko zna ima li se gdje nabaviti dijelova za motor chrysler 35 tacnije treba mi vodena pumpa