Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 11612 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Molim za savet
« poslato: 14, 05, 2011, 17:32:38 posle podne »
Planiram da kupim plastični čamac sa kabinom, do 1500 evra. Potreban mi je za pecanje preko vikenda, i za noćenja na vodi. Moram da uzmem u obzir to što bi ja taj čamac korstio samo preko vikenda i po završetku bi ga tovario na prikolicu i odvozio kući jer nemam gde da ga držim. Prevenstveno bi ga koristio na jezeru, i ponekad na Dunavu. Sobzirom da bi ga koristio na jezeru gde je zabranjeno korišćenje benzinske pente, moram da uzmem u obzir da ne bude previše težak zbog električne pente.
Zbog svih ovih uslova logičan izbog bi bio Premiksov Tiger Shark, mada se meni više sviđa pasara ali je pitanje da li ona za te pare može da se nađe u dobrom stanju. Interesuje me, sobzirom da sam visok 195 cm, da li ću moći da se spakujem u Sharkovu kabinu i da li je kabina u pasari komfornija od sharka.
Pasara ili Tiger Shark, šta mislite?

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Molim za savet
« Odgovor #1 poslato: 14, 05, 2011, 18:34:11 posle podne »
 Pasara naravno..  :good:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Molim za savet
« Odgovor #2 poslato: 14, 05, 2011, 19:17:48 posle podne »
Za tu varijantu bi i Titel 9 bio odlično rešenje.... Komforan je za spavanje, a odličan čamac za pecanje...
Dunav je moje more.....

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Molim za savet
« Odgovor #3 poslato: 14, 05, 2011, 19:51:11 posle podne »
Za te pare tesko da moze da se nadje dobra pasara, a i teska je da bi se svaki put izvlacila iz vode. Za pogon brzinom od 9 km/h treba ti pogon od 4.5KW, malo je to mnogo za portabl elektricnu pentu. U kabinu mi mogao da se spakujes bez vecih problema, a ima i dosta ostavnog prostora. Za Tiger shark ne znam, ali mislim da je kabina znacajno manja, u pasari se ona prostire i ispod pramca, kojeg na Sharku nema.

Generalno i ja mislim da je Titel9 bolje resenje za tvoje zahteve, iako je manje komforan od pasare.

Pozdrav,
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Molim za savet
« Odgovor #4 poslato: 14, 05, 2011, 20:59:06 posle podne »
Ako je prioritet pecanje, pa još izvlačenje iz vode vrlo često , onda bez sumnje Titel 9.Jedini problem što u tom cenovnom rangu ( 1500) teško da će se naći. Moj prijatelj prodaje Titel 9 i traži 2500 e.Čisto sumnjam da bi iko bio spreman da cenu umanji za 1000e. U svakom slučaju srećna potraga za plovilom, Sve je moguće.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Molim za savet
« Odgovor #5 poslato: 14, 05, 2011, 21:15:20 posle podne »
Kada sam ja rešio da kupim čamac postavio sam gotovo iste zahteve.

Posle dosta analiza i ja sam zaključio da je T-9 prava stvar. Na žalost, ni ja nisam mogao da nadjem čamac po ceni koja ne bi prelazila cifru od 2.000 evra (toliko sam sebi odobrio "budžetskih" sredstava za čamac) i zato sam kupio nešto sasvim drugo.

Predlažem i vama da sagledate mogćnost da sakupite dodatna sredstva i da ipak kupite T-9. U protivnom, naći ćete se u situaciji u kakvoj sam i ja i u kakvoj su bili mnogi drugi - ući ćete u proces prepravki, dogradjivanja i sve će to na kraju koštati dosta.
Ali ako vam je "dogorelo do nokata" kao što je bio slučaj sa mnom, onda ćete verovatno krenuti stopama nas koji smo sebi rekli: "Ma, kupiću ovo što mogu, a posle ću da se snadjem...!"

U svakom slučaju - srećno i šta god da izaberete i da uradite, neka vam to bude na radost i uživanje.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Molim za savet
« Odgovor #6 poslato: 14, 05, 2011, 23:36:13 posle podne »
 :smile:

Imam običnog superšarka, i on je pravi školski primer nestabilnosti, a mislim da bi elektromotorom mogao jedino da tražiš lokaciju na par stotina metara.

Imam i Tisu 9 (bez kabine) koji je dosta teži ali i neuporedivo stabilniji. Neverovatno je koliko tomosova četvorka lakše gura Tisu od šarka.

Bratska preporuka je da ne uzimaš šarka, čak je i gumenjak bolji. :friends:
Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Molim za savet
« Odgovor #7 poslato: 14, 05, 2011, 23:45:04 posle podne »
 :smile:

Nešto mi pade na pamet varijanta da razmotriš kombinaciju , recimo Elan 401 i šatora koji bi koristio na obali.

Elan nije nešto naročito težak i možeš ga relativno lako spuštati u vodu i vaditi po potrebi, a u slučaju nekog nevremena je sigurnije u šatoru na obali....

I onda bi se uklopio u raspoloživi budžet, a kasnije kad Bog da uzmi pravu stvar... :drinks:
« Poslednja izmena: 15, 05, 2011, 00:10:29 pre podne Zoran Marinković »
Deda Zoran

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Molim za savet
« Odgovor #8 poslato: 14, 05, 2011, 23:53:52 posle podne »
ček,ček.... Titel 9 bez opreme i motora lako može da se nađe za 1500 evra...   a čoveku motor ni ne treba jer na jezeru može da koristi samo elektro motor..... tako da je sve ok....
Dunav je moje more.....

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Molim za savet
« Odgovor #9 poslato: 15, 05, 2011, 01:54:10 pre podne »
hvala puno na odgovorima, prijatno sam se iznenadio da je ovaj forum tako živ i da je toliko posećen,

uopštemi nije jasno kako sam mogao da zaboravim na Titel 9, jer sam i njega merkao, i to mi nakon Vaših sugestija deluje kao logičan izbor. Prostrana kabina, otvoreni zadnji deo bez klupa gde mogu da se raširim sa mojim kanticama, kutijama za pribor, stolicama..., plitak gaz mi garantuje lak prilaz samoj obali.
Slažem se sa kolegom koji je zadni postovao, da mi pri kupovini nije potreban (za prvo vreme) motor a i oprema mi nije toliko bitna. Kasnije ću da ga upicanim i dodam prohrom, tendu, sonar i ostalo.

Ja sam prodao specijal 8 iz Premixa, i bio sam prezadovoljan tim čamcem, ali mi je falila kabina. Recimo, milion puta me je pljusak i nevreme oteralo kući, i nakon što prestane nevreme, mene naravno mrzi da se vraćam na vodu a tada riba najbolje radi. Kabina je zakon za te stvari.

Prelomio sam, Titel 9 tražim, pa ako neko ima nek preporuči.




Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Molim za savet
« Odgovor #10 poslato: 15, 05, 2011, 23:01:31 posle podne »

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Molim za savet
« Odgovor #11 poslato: 15, 05, 2011, 23:26:31 posle podne »
znam taj oglas, zvao sam čoveka još u petak i kaže da je prodao čamac  :(

uglavnom sam sve oglase proćešljao, i vidim da se Titel 9 slabo nudi

Van mreže psale74

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • www.mojaladja.com
Odg: Molim za savet
« Odgovor #12 poslato: 16, 05, 2011, 09:52:54 pre podne »
Imao sam tiger shark i mogu reći da je to za malo para dosta muzike.
Stabilan je i kvalitetno izrađen. Ja takođe imam 195cm i lepo sam spavao u njemu (još jedna osoba takođe može lepo da se ispruži).
Mana mu je što je "gurač vode" dok mu se ne stavi motor preko 15ks i tada može da izlisira.
Ja sam sa 4ks išao Dunavom uzvodno 6-7km/h, a nizvodno min 10km/h
Za 1500E možeš uzeti dobar Tigar shark, sa prikolicom i motorom 4ks (ipak mislim da ti električni motor na Dunavu ne znači mnogo) i da ti ostane love da ga doteraš, prevedeš i registruješ.
Pasaru ne preporučujem za tvoje potrebe.
Titel 9 najbolja varijanta ako se uklopu u budžet.
Srećno  :good:

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Molim za savet
« Odgovor #13 poslato: 16, 05, 2011, 10:19:34 pre podne »
ocito nas ima dosta sa slicnim problemima....takodjer sam vikend pecaros ali sa puno duzim putovanjem do dunava....ja sam za takve vikend intervencije mislio kupiti sharka i imam motor 30 ks....kolega s takvim postize odlicne brzine, a mjesta ima u kabini dovoljno da legnes....ja sam 191 i 100 kg, takva dvojica spavaju bez problema , iza ima mjesta posto sam blinkeras pa ne vucem previse opreme, ali mislim da za neke kante stolice rezervoar bas je na knap prostor...

sto se tice t9 on je najbolji izbor ali meni je za blinker prevelik zbog sidrenja ulazenja u granje ....nadstresnica koju ima smeta mi za zabacivanje kad smo dvojica i konkretno je skuplji....cijena novog k9 kod nas je 3500 eura a sharka 2500...s tim sto sharka mozes naci polovnog za manje novce a k9 ne

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Molim za savet
« Odgovor #14 poslato: 16, 05, 2011, 13:54:52 posle podne »
što se tiče budžeta, mogao bi da se isteglim od 1500 do 1700e za Titel 9.

Interesuje me otvoreni prostor i poređenje između T9 i Tigera. Sobzirom da si iste širine 1,8m koji ima duži prostor za "šetnju" po čamcu.

širina je 1,8 ali neznam kolika je dužina tog prostora koji nije porkiven sa kabinom kod jednog i kod drugog čamca ?