Autor Tema: Брука у Чукаричком рукавцу  (Pročitano 48731 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #90 poslato: 17, 05, 2011, 11:31:03 pre podne »
Konkretno pitanje a odgovor, smuti pa prospi.

Kada ce BILO STA uraditi, to nije receno u odgovoru sekretara za zamajavanje gradjanstva.

Gradska vlast je konkretno rekla da razmislja o tome da rukavac treba odmuljiti u vise FAZA.

Uskoro ce g.o.pa ce se sve odloziti za jesen, pa ce ziiiima, pa slave, pa ce u to i novi izbori.

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #91 poslato: 17, 05, 2011, 11:34:41 pre podne »
Zorane hvala na odgovoru , a i  :good: za pismo koje si uputio gradonacelniku. Da smo svi tako pisali (ja prvi nisam)  bilo bi vise efekta nego sto kukumacemo po ladji. :lol: :drinks:

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #92 poslato: 17, 05, 2011, 14:33:02 posle podne »
Il moze da se plovi?

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #93 poslato: 17, 05, 2011, 16:46:43 posle podne »
do cetvrtka  jok
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #94 poslato: 17, 05, 2011, 17:46:49 posle podne »
Као и Зоран, и ја сам добио идентичан одговор од секретара Петровића. То је типичан одговор политичара-причаш пуно а не кажеш ништа.
А чисто да напоменем, телевизија Б-92 ме није удостојила никаквог одговора, па макар да је њихова редакција информативног програма примила мој допис. Додуше и то "ћутање" много говори.   :nono:

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #95 poslato: 17, 05, 2011, 19:15:53 posle podne »
Il to znaci da nesto rade il ne se znaje? Ja ih jos nisam ugledo a prolazim tude bar dva tri puta na dan i zevam usput ko blesav, ce da sudarim nekoga...

More i ja pis'o gradonacelniku, al ni abera od njega...valjda ima poverenje u te "strucne sluzbe" - u te gos'n sekretare Petrovice.

Il cemo ploviti il po mulju roniti aman zna li neko?

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #96 poslato: 17, 05, 2011, 21:27:43 posle podne »

    Uz svako pismo slao sam i po jednu fotografiju rukavca.
    Svi se na sve vade,ali treba biti uporan.Nekima sam po tri puta
pisao.Ministru poljoprivrede i vode. On me upucuje na srbija vode
ja njemu neka im on naredi i tako u krug.Fala bogu pa gotovo.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Camac Moj

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #97 poslato: 17, 05, 2011, 21:33:20 posle podne »
Postovani

Danas je "ciscen" rukavac ako se to moze nazvati ciscenje.Toliko je primitivno da je vise licilo na mucenje vode.Ako tako nastave nema plovidbe ove godine.Ajde da za cas zanemarimo vlasnike plovila (oni su bitni drzavi kad treba da se plati porez) ali u tom istom rukavcu spremaju se najbolji veslaci Srbije pa zar Srbiju nije sramota da isti treniraju u bari prepunoj smeca.Lep podstrek za omladinu da se bave sportom.Ako vlasnici plovila budu cekali da se ispostuju sve gradske procedure ubrzo ce im camci biti na suvom posto ce rukavac presusiti.
Na facebook strani CamacMoj mozete videti slike i vesti vezane za ovu temu.

Pozdrav,

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #98 poslato: 18, 05, 2011, 15:07:15 posle podne »
Bio sam danas na Srebrnom jezeru i vidim da je Veslacka reprezentacija tamo na pripremama, a  inace oni tu ne treniraju, medjutim nema veze treniraju mladji narastaji. Dok se ne organizuju kao zemunci nema tu leba. Eto ga bager i dalje radi na Zemunskom keju i dovoljno da mu neko od nadleznih da zeleno svetlo,  pa da zavrsi posao za 2sata  i napravi normalan prolaz da se mogu koristiti plovila ove sezone.  :suicide:


« Poslednja izmena: 18, 05, 2011, 15:29:16 posle podne BEGEJ »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #99 poslato: 18, 05, 2011, 16:01:32 posle podne »
nije bitno kolika je "kasika" vec koliko ce puta da zahvati , doduse ako je kratka ima da bude losa dubina

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #100 poslato: 18, 05, 2011, 16:02:59 posle podne »
Postovani

Danas je "ciscen" rukavac ako se to moze nazvati ciscenje.Toliko je primitivno da je vise licilo na mucenje vode.Ako tako nastave nema plovidbe ove godine.Ajde da za cas zanemarimo vlasnike plovila (oni su bitni drzavi kad treba da se plati porez) ali u tom istom rukavcu spremaju se najbolji veslaci Srbije pa zar Srbiju nije sramota da isti treniraju u bari prepunoj smeca.Lep podstrek za omladinu da se bave sportom.Ako vlasnici plovila budu cekali da se ispostuju sve gradske procedure ubrzo ce im camci biti na suvom posto ce rukavac presusiti.
Na facebook strani CamacMoj mozete videti slike i vesti vezane za ovu temu.

Pozdrav,

dobro dosao camac moj  :good: moram da ptiznam da mi je to jedna od omiljenih FB grupa !

evo ga i link

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001875597709

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #101 poslato: 18, 05, 2011, 16:12:35 posle podne »
...nema ni kratka kasika ni broj zahvata Kapetane, nista se tu ne radi, niko to ne cisti niti im pada na pamet. Kakva vlast takvo ce biti i glasanje. A voda se u rukavcu usmrdela, uskoro ce i zaraze

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #102 poslato: 18, 05, 2011, 23:43:52 posle podne »
Gospodin Predrag Petrovic , sekretar , koji je dao odgovor Zoranu je bivsi direktor JP "Ada Ciganlija".

Nas klub "Nautika" koji postoji na marini Ade Ciganlije je jos pre mesec dana zahtevao od direktora JP "Ade Ciganlija" da preduzme nesto za ciscenje rukavca i on je obecao i izgleda uradio nesto (taj mali "bagercic" je sve cime BEOVODE raspolazu ) .
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže dale

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #103 poslato: 18, 05, 2011, 23:47:06 posle podne »
Postovane kolege, danas sam bio u marini ada da uradim pripremu za registraciju camca, iskoristio sam priliku da pogledam "ciscenje " rukavca. Bio sam "inpresioniran" sa onim sto sam video, a uz pomoc cula mirisa i osetio. Dovezli su masinu za sisanje podvodne trave da prokopa deo rukavca kod usca topciderke. Ja nisam strucan, al kao laiku mi je sve to licilo kao da hoete metar snega u vasem dvoristu sa kasicicom za espresso kafu, i jos da dodam u razgovoru sa radnikom na toj masini sam cuo da je juce dok je radio dobio trovanje od amonijaka, pa su danas dvojica u operativi, jeran vozi masinu 10min maximalno u cucu dok drugu na obali dolazi k sebi od predhodnog ciklusa. Ako uspem da okacim sliku "bagera cistaca milja" videcete o cemu je rec.

Van mreže dale

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #104 poslato: 19, 05, 2011, 00:08:14 pre podne »
zaboravio sam da dodam dodatak na prednjem delu bagera koji se na slici vidi sa cevkom sprovedenom sa strane NE RADI jer je juce naleteo na staru automobilsku gumu i ostetio se, tako da bager ide po delti tociderke nared-nazad 20m i tim procesom detaljno cisti rukavac. Da mi je neko pricao reko bi mu la... ali posto sam licno video to danas ostaje mi kao i svim ostalim vlasnicima motornih plovila zarobljenih u rukavcu da se nadamo u majku prirodu da podigne nivo save za 2 metra i pokrije ovu bruku od ciscenjaa, a nama ljubiteljima reke omoguci izlaz iz ove septicke jame