Autor Tema: Брука у Чукаричком рукавцу  (Pročitano 48978 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #105 poslato: 19, 05, 2011, 00:21:21 pre podne »
Da taj vodeni motokultivator danas nisam video svojim ocima rekao bi "Dale ala lazes". Zao mi samo bilo sto se od soka nisam setio da to cudo fotografisem, al nema veze ti si se poneo prisebno i hrabro i opalio ga par puta. Ne mogu da verujem, jos ne mogu da se oporavim od soka !!! E ovo je za novine i za zelene.

Mozda je i to jedna od tema iz obrasca za pridruzenje EU pa to mora tako...ej radnici rade na po 10 minuta zato sto se truju amonijakom cisteci rukavac gde nam deca godinama veslaju. De bre mi to zivimo aman ljudi, koga bre to zaj.....ju


Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #106 poslato: 19, 05, 2011, 01:20:13 pre podne »
Danas se snima emisija o  toj katastrofi na RTS 1  sa camdjijama  u rukavcu za Beogradsku hroniku  pa cemo da vidimo ko ce da da izjavu i kakvu. Snimanje izmedju  10.00 -13.00,  pa ko ima sta reci nebi bilo lose da se nadje u blizini Topciderke i  na okolnim marinama.  :hi:
« Poslednja izmena: 19, 05, 2011, 10:08:58 pre podne BEGEJ »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #107 poslato: 19, 05, 2011, 07:54:27 pre podne »
Danas se snima emisija o  toj katastrofi na RTS 1  sa camdjijama  u rukavcu za Beogradsku hroniku  pa cemo da vidimo ko ce da da izjavu i kakvu. Snimanje izmedju  10.00 -13.00,  pa ko imasta reci nebi bilo lose da se nadje u blizini Topciderke i  na okolnim marinama.  :hi:


Ne sumnjam ja da će biti više onih koji će želeti nešto da kažu.
Mene zanima šta će od toga biti objavljeno na RTS-u?

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #108 poslato: 19, 05, 2011, 18:32:05 posle podne »
Е па данас у Београдској хроници, осим прилога са језера(са више лепих девојака на плажи), није ни споменут Чукарички рукавац. Да ли ће бити сутра или неког другог дана остаје да видимо, А што се тиче чишћења рукавца, нисам успео да приметим никаво видљиво побољшање ситуације у односу на период пре почетка чишћења(а чисти се већ 4 дана).  :nono:

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #109 poslato: 19, 05, 2011, 19:00:08 posle podne »
Pa nece ni biti poboljsanja, ne moze masinom za uklanjanje vodenog bilja da se produbi plovni put, to nam strucnjaci samo "zamazuju oci" i reci ce na kraju "uradili smo sve sto je moglo". Ovo je samo jos jedan dokaz koliko smo postali drustvo nekompetentnih u svakom pogledu. Tako je to kada se na bitna mesta u drzavi poslednjih godina imenuju samo partijski poslusnici i nestrucni ljudi, okreni se malo oko sebe i sve ti je jasno. Ej poslali kosacicu za vodeno bilje ?!!!!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #110 poslato: 20, 05, 2011, 00:00:00 pre podne »
koliko ja danas videh oko dvojke ...mosha... tesko da ce  tu od plovidbe biti nesto..svako ko je pokusao da prodje inficirao se od ciscenja govana sa elise a motori su se mjlja nagutali...tuga
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #111 poslato: 20, 05, 2011, 11:05:00 pre podne »
Ekipa Studija B juce je pokusala da dobije izjave odgovornih na Adi Ciganliji medjutim tamo vlada OMERTA. Imaju strogu zabranu da govore vadeci se da je to "politicko pitanje" itd. Cak ni u veslackim klubovima koji su sigurno najugrozeniji, Studio B nije dobio izjave zvanicnika. Deca koja veslaju u rukavcu - buduci sampioni, izlozena su vec sada zutici i drugim infektivnim bolestima.

Problem nas nauticatra jeste veliki, ali Beograd ima jos veci problem ukoliko se ozbiljnije ne pozabavi problemom Cukarickog rukavca a za sada se gradska administracija ponasa infatilno, poslali motokultivatorcic.


Evo vesti objavljene sinoc na sajtu studija B, i ona je moglo bi se reci pozitivno intonirana:


Pročišćavanje Čukaričkog rukavca »

19. Maj. 2011 | (17:38 -> 18:43), Izvor : Studio B, Komentari: 0

Višegodišnjim taloženjem mulja i raznog otpada, Čukarički rukavac je praktično blokiran.


Prolazak čamaca je onemogućen a veliki problem je i za veslačke klubove koji tu treniraju. Već četiri dana radnici Beogradvoda rade na na usisavanju mulja i njegovom prebacivanju u veće dubine u okviru samog rukavca. U tom preduzeću kažu da je u toku izrada elaborata koji bi trebalo da predstavi konačno rešenje tog problema.
Ovo je oaza mira i  lepote u kojoj su ljubitelji reke godinama uživali. Slika je sada potpuno promenjena.
- Evo vidite sad ovo okruženje kao da ste ušli u pakao počevši od ovih fekalija zatim sprečena mogućnost  da isplovimo i za mene kao nautičara je osnovno pitanje ja sam platio dakle sve dažbine. Zašto ja ne mogu da isplovim, pita se nautičar Dragan Milivojević.
Padom vodostaja došao je do izražaja problem koji se već duže vreme javlja u Čukaričkom rukavcu. Na izlazu iz Topčiderske reke nataložen je mulj i blokiran protok prema reci Savi
Problem sa nanetim muljem u Čukaričkom rukavcu je još veći ako se uzme u obzir činjenica da se upravo u ovom rukavcu nalaze 3 nautička kluba i 5 marina. Deca koja treniraju u nautičkim klubovima su onemogućena da to rade a vlasnici plovila odnosno brodića prosto ne mogu da isplove jer je dubina vode samo 50 cm.
Korisnici marina kažu da je to ekološka katastrofa i da je u marinama zarobljeno preko 300 brodova.


PS.
Koliko pratim temu, ovo je prva informacija objavljena u medijima o tom problemu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #112 poslato: 20, 05, 2011, 11:42:01 pre podne »
Slaba vajda od njihovog "ciscenja"...
Prolazim kroz rukavac skoro svaki dan,voda jos uvek pada,situacija sve gora...
Za ovaj problem nema brzog resenja...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #113 poslato: 20, 05, 2011, 17:26:05 posle podne »
Danas u novostima pise da su motokultivatori produbili plovni put na 80 cm  :lol:

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #114 poslato: 20, 05, 2011, 17:50:31 posle podne »
Е па једноставно морам да изјавим следеће:

Ј...м ја њима м...р, почев од Скупштине града, па преко Београдводе, ЈП Ада циганлија, средстава јавног информисања  све до извођача радова са посебном пажњом на елабористе, стручне консултанте и аналитичаре. Е баш свима њима. И то три пута.  Што је много много је.  :diablo:  :diablo:  :diablo:

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #115 poslato: 20, 05, 2011, 17:53:07 posle podne »
Тааако. А сад сам спреман на критике и бановање админа и остале консеквенце. Једноставно нисам могао да се суздржим, па нек кошта шта кошта.  :wild: 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #116 poslato: 20, 05, 2011, 19:12:31 posle podne »
admini nisu vidoviti pa da znaju sta tackice znace  :friends:

nego ljudi ovo sto je u cukarickom nije nista naspram ade huje, znaci extremno vece zagadjenje je u ada huji... jedino sto je nama plovni put trenutno na 100 cm (ja merio pre neki dan )...

pozitivno je sto je kod nas mulj pa se moze proci guranjem istog...

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #117 poslato: 20, 05, 2011, 21:51:08 posle podne »
   
                     Srso i ja.

                      E moj kapetane pa tako to pocinje. 
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #118 poslato: 20, 05, 2011, 22:08:38 posle podne »
Glave gore , junaci ima najava da će dunav nadoći i kad isplovite dođite u Tisu , tu kod nas problema nema, a i neplaćaju se nikakve dažbine.

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Брука у Чукаричком рукавцу
« Odgovor #119 poslato: 21, 05, 2011, 17:03:07 posle podne »
 :tenk: :tenk: Prema inf od ljudi koji zive na onim splavovima preko puta Topciderke, camci gaza do 60 cm bez problema prolaze. Brodic "Beli meda" koji ima gaz 60-70 danas je bez problema isplovio iz rukavca a i jedan nesto veci od njega. Na prolazu kod Topciderke gde je najkriticnije pobodeni su zeleni i crveno-beli stap kao oznaka plovnog puta.

Povlacim teske reci nedavno iznete na racun nadleznih, mada i dalje nisam uopste siguran da je ovo ciscenje dovoljno da resi problem plovidbe za ovu sezonu. Ocekuju se znatno nizi vodostaji tokom leta i sta ce biti tada?

Osim toga, problem zagadjenja tj. nedovoljne cirkulacije nije ni taknut. Izvesno je samo da ovo ciscenje gotovo nista nije kostalo