Autor Tema: tu sam!  (Pročitano 6594 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže psale74

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • www.mojaladja.com
Odg: tu sam!
« Odgovor #30 poslato: 16, 05, 2011, 08:45:02 pre podne »
Neka je sa srećom kapetane  :drinks:
Napiši utiske, sve me zanima oko čamca, ipak je to moj nesuđeni..

Van mreže vukan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
Odg: tu sam!
« Odgovor #31 poslato: 17, 05, 2011, 12:08:43 posle podne »
Hvala jos jednom!

Pa utisci su OK, moj "ELAN 495" ima T9.9 sto i nije nesto brzo ali sasvim odgovara za moje potrebe.

Nemam neko veliko plovno iskustvo pa da procenim neke detalje.. meni sasvim pase... za sada.

Bio sam prosle subote na vodi, isao Savom uzvodno, do ade Medjice i nazad (Nebojsa kula). Imao sam i 4 putnika i sasvim smo zadovljni nasom prvom avanturom :)

Camcu treba kozmeticko sredjivanje kabine, tenda i sl... time cu da se zabavljam narednih nekoliko dana.


Van mreže psale74

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • www.mojaladja.com
Odg: tu sam!
« Odgovor #32 poslato: 17, 05, 2011, 12:25:31 posle podne »
Kakva je upravljivost, brzina, stabilnost, potrošnja...
Na te stavke sam mislio.
Drago mi je da si zadovoljan, to je najvažnije  :good:
Lep je čamac još ako je i na vodi takav, super si pazario. Ponavljam se, za malo da ga kupim, bio sam zaljubljen u njega :)

Van mreže vukan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
Odg: tu sam!
« Odgovor #33 poslato: 17, 05, 2011, 14:18:48 posle podne »
Moje skromno misljenje je da brzina i nije neka - za ovo korito sa raznih strana cujem da je optimalno 60ks - posto je to za mene mnogo (kako za motor tako i za potrosnju i registraciju) sa ovih "10ks" sam zadovoljan, taman da uzivamo i u voznjici po reci. Mozda za koju god "padne" neki jaci 4T.

Stabilnost mi je sasvim OK, ne ljulja se mnogo. Naravno, kada naletim na talase od slepa ili brzog glisera ljulja se kao i svaki drugi camac od 2m sirine.

Od Neboljsine kule do vrha ade Medjice i nazad potrosio mi je oko 6-7L (po mojoj proceni, nisam bas siguran) i to kombinovane voznje (70-100% snage). Ovo nisu bas pouzdani podaci. Jos cu da ga testiram u narednom periodu pa javljam :)

Meni je prva zelja bila duga kamenicanka pa sam se posle "skratio" na model 495. Duzina od 9m+ nam je bila bas mnogo.

Uzivajte!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: tu sam!
« Odgovor #34 poslato: 18, 05, 2011, 11:01:02 pre podne »
Vukane, čestitam na kupovini, neka te dobro služi! :good:

Inače, 495 glisira već sa 25ks, a 30-40ks je sasvim dovoljno.
Što se potrošnje tiče, od glisera ne možeš očekivati neku ekonomiju sa tim nedoraslim motorom.
Eto, ta potrošnja koju si naveo, ( kula Nebojša- ada Međica i nazad, cca 14km ), moja 495-ica sa Evinrudeom 50ks za istu udaljenost potroši oko 4 litre!

Idelana kombinacija za taj čamac je neki motor od 40-50ks i mali pomoćni do 4-5 ks, po mogućnosti 4-taktni. tako imaš dobru ekonomiju i u sporoj i u brzoj plovidbi.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže vukan

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • www.mojaladja.com
Odg: tu sam!
« Odgovor #35 poslato: 18, 05, 2011, 11:45:14 pre podne »
Vukane, čestitam na kupovini, neka te dobro služi! :good:

Inače, 495 glisira već sa 25ks, a 30-40ks je sasvim dovoljno.
Što se potrošnje tiče, od glisera ne možeš očekivati neku ekonomiju sa tim nedoraslim motorom.
Eto, ta potrošnja koju si naveo, ( kula Nebojša- ada Međica i nazad, cca 14km ), moja 495-ica sa Evinrudeom 50ks za istu udaljenost potroši oko 4 litre!

Idelana kombinacija za taj čamac je neki motor od 40-50ks i mali pomoćni do 4-5 ks, po mogućnosti 4-taktni. tako imaš dobru ekonomiju i u sporoj i u brzoj plovidbi.

Hvala na cestitkama.

Jel taj Evinrude od 50ks 2T ili 4T??
« Poslednja izmena: 18, 05, 2011, 12:36:25 posle podne vukan »

Van mreže POKOJNI-TOZA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • www.mojaladja.com
Odg: tu sam!
« Odgovor #36 poslato: 18, 05, 2011, 12:09:52 posle podne »
Nek je sa srecom Vukane, bitno je da si ti zadovoljan, i ne bi se slozio sa oniom pricom da je vlasnik srecan kad kupi a jos vise kad proda, ja licno jesam bio srecan kad kupim camac ali i tuzan kad prodam stari za svaki su me vezivali lepi dani provedeni na vodi.Najbitnije je da se camac koristi, i da je vlasnik zadovoljan svojom ladjom, brzina barem meni nije toliko bitna. Pozdrav  :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: tu sam!
« Odgovor #37 poslato: 19, 05, 2011, 07:55:20 pre podne »

Hvala na cestitkama.

Jel taj Evinrude od 50ks 2T ili 4T??

Evinrude je 2T, naravno!  :taunt:
Da je 4T, mogao bi da računam sa još 30-40% nižom potrošnjom!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: tu sam!
« Odgovor #38 poslato: 21, 05, 2011, 19:22:49 posle podne »
Stigoh kuci i nesto premisljam po glavi,danas sam ovakav camac video na reci,tj na brodicu...nesto mi poznat...I eto,vidim odakle! :)
Da sam se ranije setio mogli smo da surduknemo pivce zajedno,ali ima dana...
Vidimo se na reci. :drinks: