Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87967 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #90 poslato: 27, 04, 2009, 18:41:32 posle podne »
pa da im odnesemo i prasice

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #91 poslato: 27, 04, 2009, 20:56:49 posle podne »
Ma ljudi uvek ima "uvlakaca".Danas sam razgovarao sa jednim koji ima gliser i kad sam mu pomenuo porez, odgovor je bio:
"Ako, i treba. Ko me je terao da kupim skuter od 1700ccm i gliser sa motorom od 100ks. Ako je nekima skupo, nek se voze 4-om pa nece placati porez."
Sta da vam kazem. Takvih ce biti mnogo.Mi "mali" mozemo svaki dan seci i jesti po svoj jedan prst (kao oni u Novom Pazaru), a sta cemo seci 11-ti dan? Vlada moze cekati i vise od nas, a do tad ... ?
 :diablo: :diablo: :diablo:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #92 poslato: 27, 04, 2009, 21:28:08 posle podne »
Ma ljudi uvek ima "uvlakaca".Danas sam razgovarao sa jednim koji ima gliser i kad sam mu pomenuo porez, odgovor je bio:
"Ako, i treba. Ko me je terao da kupim skuter od 1700ccm i gliser sa motorom od 100ks. Ako je nekima skupo, nek se voze 4-om pa nece placati porez."
Sta da vam kazem. Takvih ce biti mnogo.Mi "mali" mozemo svaki dan seci i jesti po svoj jedan prst (kao oni u Novom Pazaru), a sta cemo seci 11-ti dan? Vlada moze cekati i vise od nas, a do tad ... ?
 :diablo: :diablo: :diablo:
realno covek je u pravu porez treba da se placa!
ko ima da da za gorivo 100e dnevno ima da plati i porez
svako se pruza koliko je dug to je uredu
nije u redu sto vlada ta sredstva gura u svoje dzepove

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #93 poslato: 27, 04, 2009, 23:27:21 posle podne »
realno covek je u pravu porez treba da se placa!
ko ima da da za gorivo 100e dnevno ima da plati i porez
svako se pruza koliko je dug to je uredu
nije u redu sto vlada ta sredstva gura u svoje dzepove

mislim da gresis, taj koji trosi 100 litara na sat predje 100 km za taj isti sat... ja za tih 100 kilometara isto potrosim 100 evra ali predjem ih za 9 sati...
da mogu priustio bih mojoj porodici taj jedan sat voznje a ne 9 sati...

ja sam kupio 50 konja motor jer hocu sigurnost posto drzava na rekama ne funkcionise (koga zoves kada je salauka a imas 9 konja i troje dece na brodu?) i hocu da imam snagu bez obzira sto cu i dalje ici 12 km na sat..

zakon ne razlikuje sminkera koji ne obidje svoj gliser od 50 konja cele zime proleca i jeseni od mene koji sam skoro svaki drugi dan na mojoj ladji sa 50 konja... e to je problem...  tih sminkera ima malo nas ima mnogo ... i sada drzava posto ne moze da ga provali kako diluje heroin, pere novac, krade kola i slicno hoce da oporezuje i njega i mene jer tu ima para...

sta ja dobijam za 44.000 dinara? ako mi objasnis sutra idem da platim registraciju broda koji ima motor star 10 godina i dugacak je 9 metara za koga da ga prodajem ne bih dobio ni 4000 evra...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #94 poslato: 27, 04, 2009, 23:29:10 posle podne »
ko ima da da za gorivo 100e dnevno ima da plati i porez

platio ga je kroz gorivo... ako se ne varam mislim da je realna cena goriva oko 40% trzisne cene ostalo su porezi, akcize, demokratska stranka,  penzije, socijalni mir i slicno... nemoj neko da je rekao "ekoloska taksa" molim vas...

slazem se da porez mora da se placa ali otimacina ne mora...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #95 poslato: 27, 04, 2009, 23:44:46 posle podne »
nisam napisao na sat nego na dan ali nije bitno
ocigledno imas nesto protiv glisera jer da te to zanima kupio bi i vozio se 
ja imam gliser od 130ks koji kosta isto ko tvoj brod
stvar je u tome kakvi su ti afiniteti
os brzo os sporo...
ali sve to nema veze sa porezom..

Van mreže Sinke

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #96 poslato: 27, 04, 2009, 23:48:07 posle podne »
Problem u ovoj prici je taj sto je dopuna budzeta uradjena preko noci,tako da ima mnogo propusta svuda,npr. vlasnik cirokija 4.0 iz 91.cija je ralna vrednost max. 3000 evra godine po novom placa vecu registraciju od vlasnika tuarega 3.0 iz 2004. koji kosta 40000!!! Vlasnik novog broda od 14 metara sa novom Yamahom 25 placa manji porez od vlasnika elana 402 iz 78.godine sa nekom matorom "krkelom" od 50 ks.Gde je tu logika?Ako su vec hteli da naplate porez na luksuz trebalo je uzeti u obzir stvarnu(realanu) cena plovila i na osnovu procene vrednosti plovila,auta,kuce,stana...odrediti porez.Jos jedan nacin na koji su mogli da napune budzet je rigorozno kaznjavanje svih koji prljaju,truju,bacaju raznorazni otpad na sve strane.Od divljih deponija ne moze da se zivi,reke se truju svakodnevno,lopoluk na vodi cveta.Kada bi svi koji bacaju otpad van mesta predvidjenih za to platili debelu kaznu,porez na luksuz ne bi bio potreban,a pored toga svi bi imali lepse i zdravije okruzenje.Izlaz iz ovoga stvarno ne vidim vozim auto star 13 godina za koji treba da platim min.100000 porez + registraciju,imam camac star 20 godina za koji treba da platim porez 30000 + registraciju u prevodu necu da platim ni jedan ni drugi.Jeftinije mi je da platim kaznu i 20x (ako me uopste uhvate) nego da dajem za tzv. luksuz 2000 evra godisnje.BOJKOT registracije teba da se omasovi to je po meni jedino resenje.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #97 poslato: 28, 04, 2009, 00:00:33 pre podne »
Problem u ovoj prici je taj sto je dopuna budzeta uradjena preko noci,tako da ima mnogo propusta svuda,npr. vlasnik cirokija 4.0 iz 91.cija je ralna vrednost max. 3000 evra godine po novom placa vecu registraciju od vlasnika tuarega 3.0 iz 2004. koji kosta 40000!!! Vlasnik novog broda od 14 metara sa novom Yamahom 25 placa manji porez od vlasnika elana 402 iz 78.godine sa nekom matorom "krkelom" od 50 ks.Gde je tu logika?Ako su vec hteli da naplate porez na luksuz trebalo je uzeti u obzir stvarnu(realanu) cena plovila i na osnovu procene vrednosti plovila,auta,kuce,stana...odrediti porez.Jos jedan nacin na koji su mogli da napune budzet je rigorozno kaznjavanje svih koji prljaju,truju,bacaju raznorazni otpad na sve strane.Od divljih deponija ne moze da se zivi,reke se truju svakodnevno,lopoluk na vodi cveta.Kada bi svi koji bacaju otpad van mesta predvidjenih za to platili debelu kaznu,porez na luksuz ne bi bio potreban,a pored toga svi bi imali lepse i zdravije okruzenje.Izlaz iz ovoga stvarno ne vidim vozim auto star 13 godina za koji treba da platim min.100000 porez + registraciju,imam camac star 20 godina za koji treba da platim porez 30000 + registraciju u prevodu necu da platim ni jedan ni drugi.Jeftinije mi je da platim kaznu i 20x (ako me uopste uhvate) nego da dajem za tzv. luksuz 2000 evra godisnje.BOJKOT registracije teba da se omasovi to je po meni jedino resenje.


Svaka čast,apsolutno podržavam stav  :good:
Dunav je moje more.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #98 poslato: 28, 04, 2009, 00:28:02 pre podne »
nisam napisao na sat nego na dan ali nije bitno
ocigledno imas nesto protiv glisera jer da te to zanima kupio bi i vozio se 
ja imam gliser od 130ks koji kosta isto ko tvoj brod

zoki nisi me shvatio... podrzavam i glisere i deplasmance u ovoj prici... ali mislim da ko sta moze da kupi to ima... a ako neko trosi 100 litara dnevno to znaci da je KUPIO tih 100 litara i dao vec dovoljno za poreze...

stvar je u tome kakvi su ti afiniteti
os brzo os sporo...
ali sve to nema veze sa porezom..

kad budem mogao da kupim gliser koji ima sav komfor koji mi treba preci cu na glisere do tada tabanas kabinas :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #99 poslato: 28, 04, 2009, 00:33:29 pre podne »
Problem u ovoj prici je taj sto je dopuna budzeta uradjena preko noci,tako da ima mnogo propusta svuda,npr. vlasnik cirokija 4.0 iz 91.cija je ralna vrednost max. 3000 evra godine po novom placa vecu registraciju od vlasnika tuarega 3.0 iz 2004. koji kosta 40000!!! Vlasnik novog broda od 14 metara sa novom Yamahom 25 placa manji porez od vlasnika elana 402 iz 78.godine sa nekom matorom "krkelom" od 50 ks.Gde je tu logika?Ako su vec hteli da naplate porez na luksuz trebalo je uzeti u obzir stvarnu(realanu) cena plovila i na osnovu procene vrednosti plovila,auta,kuce,stana...odrediti porez.Jos jedan nacin na koji su mogli da napune budzet je rigorozno kaznjavanje svih koji prljaju,truju,bacaju raznorazni otpad na sve strane.Od divljih deponija ne moze da se zivi,reke se truju svakodnevno,lopoluk na vodi cveta.Kada bi svi koji bacaju otpad van mesta predvidjenih za to platili debelu kaznu,porez na luksuz ne bi bio potreban,a pored toga svi bi imali lepse i zdravije okruzenje.Izlaz iz ovoga stvarno ne vidim vozim auto star 13 godina za koji treba da platim min.100000 porez + registraciju,imam camac star 20 godina za koji treba da platim porez 30000 + registraciju u prevodu necu da platim ni jedan ni drugi.Jeftinije mi je da platim kaznu i 20x (ako me uopste uhvate) nego da dajem za tzv. luksuz 2000 evra godisnje.BOJKOT registracije teba da se omasovi to je po meni jedino resenje.

zasto je dopuna budzeta radjena preko noci ? zasta mi placamo porez da oni zadnji saznaju da je kriza? oce neko visiti na terazijama zbog toga ?

bole njih q**c za nas bitno da oni preko nasih ledja isprave svoje greske... da neko povede na skupstinu krenuo bih odma...

imam srece da mi samo brod nije registrovan ali sledece godine necu nista da registrujem ako ostane ovaj lopovski zakon... neka pisu kazne necu da ih placam ... na kraju cu se odselim iz zemlje pa nek se je8u sa svojom politikom i zakonima...

samo pogledajte ovaj bezobrazluk

 2)  преко 22,05 kw до 37,05 kw                                               10.000
 3)  преко 37,05 kw до 73,60 kw                                               44.000

ako imas 49 konja 10.000 dinara a ako imas 50 konja 44.000 dinara.... znaci JA SAM TAJ JEDAN KONJ KOJI TREBA DA PLATI 44.000 DINARA :bad:

BLOKADA-БЛОКАДА

Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #100 poslato: 28, 04, 2009, 02:02:40 pre podne »

samo pogledajte ovaj bezobrazluk

 2)  преко 22,05 kw до 37,05 kw                                               10.000
 3)  преко 37,05 kw до 73,60 kw                                               44.000

ako imas 49 konja 10.000 dinara a ako imas 50 konja 44.000 dinara.... znaci JA SAM TAJ JEDAN KONJ KOJI TREBA DA PLATI 44.000 DINARA :bad:

BLOKADA-БЛОКАДА

Kapetane, tu kategoriju je smislio Sale NB, nema je u predlogu vlade, tamo je od 22.05 - 73.60 sve u jednoj kategoriji, ili bolje re;enu svi su na istoj gomili. Sale je mislio na sebe, ali ne i na tebe i na mene   :)

A pazite što će sada da udare nisko, sestra mi reče da je pročitala negde na internetu da će pare od poreza za čamce ići za obnovu Hilandara. Mora da su pročitasli planove o blokadi, pa da u očima ljudi ispadnemo još i baksuzi.
Kakva stoka cccccc....

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #101 poslato: 28, 04, 2009, 07:37:56 pre podne »
Izvinite molim vas, ali mislio sam i na vas dvojicu. Kapetan bi , po mojoj tabeli, sa svojih 50ks=37kw, plaćao 10.000 dinara, a ne 44.000.
Ubacio sam tu kategoriju upravo zato što bi pokrila veliku većinu svih naših plovila. Svi kabinaši i slična plovila ne trebaju motore preko 50 ks, takođe većini glisera iz economy klase je ova snaga dovoljna. Za više od toga je već gusto, slažem se.

Mislim da bi bilo dovoljno kada bi uspeli da ih nateramo da te pare ne mogu ići na finansiranje gradske i javne potrošnje, već da se tim parama povećaju postojeći fondovi za uređenje obala, marina, vezova, benzinskih pumpi za čamce itd. Ako ne mogu sebi da uzimaju plate od toga, taj porez im više neće biti zanimljiv. Naravno, problem je kako ih kontrolisati.

Slažem se sa espressom, porezi na čamce već postoje i nisu mali. Novi porez nije potreban, već smanjenje javne potrošnje. Dovoljno nam je 120 poslanika i max. 12-14 ministara, sve preko toga je čisto rasipništvo i posledica koalicionih vlada, gde svaki džabalebaroš hoće neku funkciju i fotelju za sebe. Neka počnu od toga.
« Poslednja izmena: 28, 04, 2009, 10:05:08 pre podne SALE NB »
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #102 poslato: 28, 04, 2009, 09:49:05 pre podne »
Nezgodno je to sa porezom nema šta ali na nama je da probamo da se protiv ovog borimo svim legalnim sredstvima. Jasno je da situacija u zemlji nikako nije bajna a takođe činjenica je da se rupe u budžetu moraju zatvarati a da je jedan od načina za krpljenje ovih rupa porez na sve i svašta. Slažem se da treba izaći sa konstruktivnim predlogom kao što je Sale izneo jer mi u krajnju ruku kolko sam shvatio u globalu kažemo da je ok da platimo nešto ali ne ovako i ovoliko. Mislim da je dobra ideja da se ide na to da se pare od ovako prikupljenih sredstava dobrim delom vrati na reku i oko reke jer tako će nam i svima biti lepše i lakše a mislim da ovakva ideja može da okupi i širi krug ljudi koji nisu nautučari da nam se priduže. Znači da se deca ne igraju na keju sa đubištem i sl.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #103 poslato: 28, 04, 2009, 10:02:36 pre podne »
Pa zar treba da dozvolimo da nam oduzmu i pravo na plovidbu ???  Pa šta da radim ako mi i to zadovoljstvo uskrate ???
Pa zar nam nisu dosta uzeli ??? Rade šta hoće !!!

Šta treba da se opašem eksplozivom i uđem u skupštinu ??? !!!

I šta onda ???
Pa dosta više !!!
Dunav je moje more.....

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #104 poslato: 28, 04, 2009, 17:53:38 posle podne »
Ljudi ni ja nisam za blokadu saobracajnice, pre sam za neki drugi vid protesta na vodi. Ali svakako, ako je vecina za blokadu, onda vas podrzavam. Kad mogu francuske kamiondzije da blokiraju celu Francusku na nekoliko dana, mozemo i mi na sat vremena.
Druga stvar je sto ce verovatno osim policije jos neko reagovati na protest. Ko ce onda da zastupa grupu koje protestuje i sa kojom pricom ?????

Pitanje za razmisljanje, citajuci zakon nigde nisam nasao da se porez placa za pogon ispod 7.35 KW. Da li to znaci da si oslobodjen poreza ako okacis osmicu na camac sa kabinom od 15m?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.