Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87215 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #60 poslato: 26, 04, 2009, 00:04:26 pre podne »
Bar veče,ja sam novi na forumu i vidim da se rasplamsala rasprava oko ove teme.Potpuno podržavam ideju o nekom vidu građanskog protesta na ovaj nakaradni zakon ali usput molim sve da isto tako budemo agilni i u akciji protiv ribokrađe koja je u strašnoj ekspanziji već duže vreme a ove godine mislim da je kulminirala  :diablo:  :diablo:  :diablo: Jer šta će mi Dunav bez ribe u njemu...  :sorry:  :sorry:  :sorry: Usput,po čemu najveće lopurde-čitaj alasi ili privredni ribari da budu oslobođeni plaćanja kad već ne plaćaju ništa sem pišljive dozvole za godinu dana koju isplate za 2 dana u mrestu kad naprave masakr  :skull: ? Zašto beskrajno odugovlače sa tim novim zakonom o ribarstvu sa kojim bi mogli lepo da napune budzet na konto drastičnih kazni ribokradicama ???Tu im se ne žuri nešto  :wild: Imam predlog da ako dođe do akcije da spojimo i jedno i drugo i budemo istrajni u tome.Izvinjavam se ako sam malo iskočio iz teme  :) .
Alo bre o cemu ti pricas bre?Naravno da ima lovo kradica i uvek ce ih biti,ali nemozes pljuvati ljude koji su da li 70 hiljada i vise zxa dozvolu,a sada nesmeju da ribare 2 meseca.Treba vuci mreze i leti  izimi pa ti probaj pa vidi kako je to krvav posao/I nelupeta vise molim te.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #61 poslato: 26, 04, 2009, 00:13:34 pre podne »
aj malo da smirimo strasti povodom ribokradica...

znamo svi da nije lak posao ali niko ne govori o savesnim ribarima...

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #62 poslato: 26, 04, 2009, 00:17:48 pre podne »
Ja ne pričam o lovokradicama nego o ribokradicama.A koji to 'ribar' ne radi u mrestu kod nas ???Ja takvog poštenog nisam upoznao a bitangi i lopuža sam se nagledao među njima i to mnooogo.Čuj 70000 din,pa to je samo 200 i kusur kg šarana u MRESTU, jedan dan a ne dva kao što sam prethodno napisao, 'mukotrpnog' rada lopurdi ili ti 'ribara'  :diablo: .Ovo je već offtopic,ja ne bih dalje,sorry...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #63 poslato: 26, 04, 2009, 01:28:01 pre podne »
Građanska neposlušnost je vrlo efikasno sredstvo pod uslovom da SVI budemo kao jedan. Setite se devedesetih i na kraju smo uspeli. Pogledajte Francuze i Grke kad se dignu, ne mogu da omanu.
Evo sad idu izbori na Voždovcu i Zemunu, pravi trenutak da se pošalje poruka. Glasaću bre za Romsku partiju ako treba...a Zemunci neka glasaju za Mađare svi redom...pa da vidite kako će ova odrođena vlast da okrene ploču.
Bagra se namnožila pa zajahala ali sada je drugo vreme, navikli smo na sve tokom ovih jebenih 20 godina unazad, možemo sve da isteramo samo ako se zainatimo.

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #64 poslato: 26, 04, 2009, 07:11:41 pre podne »
Građanska neposlušnost je vrlo efikasno sredstvo pod uslovom da SVI budemo kao jedan. Setite se devedesetih i na kraju smo uspeli. Pogledajte Francuze i Grke kad se dignu, ne mogu da omanu.
Evo sad idu izbori na Voždovcu i Zemunu, pravi trenutak da se pošalje poruka. Glasaću bre za Romsku partiju ako treba...a Zemunci neka glasaju za Mađare svi redom...pa da vidite kako će ova odrođena vlast da okrene ploču.
Bagra se namnožila pa zajahala ali sada je drugo vreme, navikli smo na sve tokom ovih jebenih 20 godina unazad, možemo sve da isteramo samo ako se zainatimo.
Bravo Ljubo,do reči sve potpisujem  :good:

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #65 poslato: 26, 04, 2009, 10:10:46 pre podne »
Građanska neposlušnost je vrlo efikasno sredstvo pod uslovom da SVI budemo kao jedan. Setite se devedesetih i na kraju smo uspeli. Pogledajte Francuze i Grke kad se dignu, ne mogu da omanu.
Evo sad idu izbori na Voždovcu i Zemunu, pravi trenutak da se pošalje poruka. Glasaću bre za Romsku partiju ako treba...a Zemunci neka glasaju za Mađare svi redom...pa da vidite kako će ova odrođena vlast da okrene ploču.
Bagra se namnožila pa zajahala ali sada je drugo vreme, navikli smo na sve tokom ovih jebenih 20 godina unazad, možemo sve da isteramo samo ako se zainatimo.
Svaka cast druze.Nego jel znate da u Zemunskoj opstini 90 posto nisu Zemunci ,nego izbeglice?
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #66 poslato: 26, 04, 2009, 10:54:35 pre podne »
Alo bre o cemu ti pricas bre?Naravno da ima lovo kradica i uvek ce ih biti,ali nemozes pljuvati ljude koji su da li 70 hiljada i vise zxa dozvolu,a sada nesmeju da ribare 2 meseca.Treba vuci mreze i leti  izimi pa ti probaj pa vidi kako je to krvav posao/I nelupeta vise molim te.

Druze, da nisi malo preterao?...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #67 poslato: 26, 04, 2009, 11:03:55 pre podne »
Alo bre o cemu ti pricas bre?Naravno da ima lovo kradica i uvek ce ih biti,ali nemozes pljuvati ljude koji su da li 70 hiljada i vise zxa dozvolu,a sada nesmeju da ribare 2 meseca.Treba vuci mreze i leti  izimi pa ti probaj pa vidi kako je to krvav posao/I nelupeta vise molim te.

Druze, da nisi malo preterao?...
Krvav je to posao sigurno  :wild:  :skull:  Svaki božji dan krvave ruke do lakata od  somova i šarana naduvenih stomaka od ikre ...

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #68 poslato: 26, 04, 2009, 12:26:41 posle podne »
ma sta god, mislio sam na reakciju...svi smo mi besni i revoltirani zbog raznih stvari na reci ali jbg...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #69 poslato: 26, 04, 2009, 12:30:27 posle podne »
http://www.dmv.org/de-delaware/boat-registration.php


idemo svi pod Delaware zasatvu ... ili cemo da bloikramo dunav ?


    Idemo svi u strance,pa neka sami sebi naplacuju porez!!! :read:   Naravno i blokada! :sorry:
« Poslednja izmena: 26, 04, 2009, 13:05:24 posle podne deda »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #70 poslato: 26, 04, 2009, 13:13:22 posle podne »
Svi su besni ali porez ce se ipak morati placati, nece moci da se registruje camac a i opstine nemilosrdno racunaju kamatu. Otici ce camci i kuce na dobos zbog poreza.
Neki veliki organizovani skup mislim da nece uspeti jer nismo nas stotinak sa foruma vecina koja to moze da izgura.
Mnogo je realnija ideja da registrujemo camce kako kapetan predlaze.
Okacicemo americke zastave i sta nas briga za poreze, samo treba se  raspitati kolike su takse za boravak stranih plovila u nasim vodama i da li postoje ogranicenja.
I mosim vas da diskusija bude u granicama pristojnosti. Niko nije manje ili vise ljut ali svako svoje emocije pokazuje drugacije. To je u redu sve dok ne predje u vulgarnost kojoj ovde nema mesta jer ovde nema onh na kojima treba iskaljivati svoj bes ma kako on opravdan bio. Ovde smo svi na istoj strani i treba da nadjemo resenja najbolja za nas. Bes tu ne pomaze.

 :good: :good: :good: :good:
Slazem se u potpunosti.

Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #71 poslato: 26, 04, 2009, 14:13:14 posle podne »
Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio nije mi to bila namera.Jos jednom se izvinjavam.A moramo nesto preduzeti povodom poreza.
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!

Van mreže peca 1

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #72 poslato: 26, 04, 2009, 15:21:49 posle podne »
Ovo je ozbiljna tema porezi na camce. Drzava neće u nedostatku novca odustati od njih, ali ih treba naterati da ih svedu u normalne granice ili ukinu. Treba pogledati dali zemlje u okruzenju imaju iste poreze, a pogodila ih je kriza. Koliko sam ja gledao zakon oni su ostavili popuste do 30%. Bilo je govora da se taj porez neće uvoditi, ali verovatno im je vellika frka za pare pa sad pokusavaju da otmu na svaki mogući način. Pozdravljam i podrzavam svaki vid akcije, treba brzo raditi jer će zakon brzo ući u skupstinku proceduru.

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #73 poslato: 27, 04, 2009, 09:41:43 pre podne »
Dunavko,svaka ti je na mestu,s tim da bi privredni ribolov podhitno trebalo ukinuti i uvesti rigorozne kazne za SVE koji krše zakon a uvesti totalni zabranu bilo kakvog ribolova do 01.06,kao što je kod suseda u HR.I da bi ovo imalo veze sa temom,umesto nerazumno visokih poreza na plovila budzet puniti od drakonskih kazni za ribokradice i zagađivače.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #74 poslato: 27, 04, 2009, 10:23:09 pre podne »
moze pismo ali znajuci nase politicare na tome ce se zavrsiti ja sam za kombinaciju... prvo pismo i tu ih obavestimo o blokadi Dunava a potom izvrsimo blokadu..  blokada Dunava kao medjunarodne reke ce biti interesantna i medjunardonim medijima kojih u Srbiji ima dosta