Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87221 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #45 poslato: 25, 04, 2009, 20:13:31 posle podne »
Znaju oni da mi nemozemo bez toga.Blokada da,pa ce stranci da tuze drzavu pa opet po nasim ledjima.

Van mreže Admiral

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
  • Moje Malo Brodogradilište....... 063/200-396
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #46 poslato: 25, 04, 2009, 20:27:13 posle podne »
Jest deda je u pravu.
Skupi se tridesetak camaca i svi se vezu u pristanistu, duz doka. Tako da niko ne moze da pristane.
Ali treba imati i neki predlog protumera.
Npr. Motor da nije u plovnoj dozvoli  za camac.
Tako se razdvoji i taksa, pa se camac registruje jednom u 10godina, a motor 1/5g.
Motor promenis i zdravo. Al camac je camac.
Camac do 6m, je sportsko ili pomocno plovilo. Nema takse.
Camac od 6-15m - odrediti taksu prema duzini, ili jos bolje po vrednosti plovila.
Tako siklja od 10m, koju je vario komsija Zika i koja kosta oko 1500eu, sa sve lamperijom i ostalom "bogatom" opremom, ne moze da bude isto oporezovana kao i Sea-Ray od 9,5m koji kosta oko 30000eu. Tako ko ima para da kupi skupi brod neka plati i odgovarajucu taksu.
Kao kod kola. Popusti po godinama starosti, obavezno.
Motor da bude druga prica. Do 50 nista, preko po kubikazi.
Treba razraditi NAS predlog i zameniti onim sugavim.



Dobro došli u moje i Vaše Malo Brodogradilište

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #47 poslato: 25, 04, 2009, 21:27:47 posle podne »
Jest deda je u pravu.
Skupi se tridesetak camaca i svi se vezu u pristanistu, duz doka. Tako da niko ne moze da pristane.
Ali treba imati i neki predlog protumera.
Npr. Motor da nije u plovnoj dozvoli  za camac.
Tako se razdvoji i taksa, pa se camac registruje jednom u 10godina, a motor 1/5g.
Motor promenis i zdravo. Al camac je camac.
Camac do 6m, je sportsko ili pomocno plovilo. Nema takse.
Camac od 6-15m - odrediti taksu prema duzini, ili jos bolje po vrednosti plovila.
Tako siklja od 10m, koju je vario komsija Zika i koja kosta oko 1500eu, sa sve lamperijom i ostalom "bogatom" opremom, ne moze da bude isto oporezovana kao i Sea-Ray od 9,5m koji kosta oko 30000eu. Tako ko ima para da kupi skupi brod neka plati i odgovarajucu taksu.
Kao kod kola. Popusti po godinama starosti, obavezno.
Motor da bude druga prica. Do 50 nista, preko po kubikazi.
Treba razraditi NAS predlog i zameniti onim sugavim.





Admiral je u donekle u pravu.Mozda bi bolje resenje bilo da se udruzimo u primedbi vladi o pravilniku o oporezivanju.Pa da mi damo predlog o vrednovanju camaca za oporezivanje.A to mozemo i ovako u elektronskom obliku da pokupimo potpise pa u vidu peticije da urucimo pismeni protest vladi, pa cak i predsedniku drzave.Neka oni oporezuju funkcionere koji imaju plovila vredna po nekoliko desetina hiljada evra po do mozda i miliona evra, a jahte i "camce" drze u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Bugarskoj, Turskoj i cak na nekim egzoticnim ostrvima.
Ali uvek je bilo "vrana vrani oci ne kopa" pa tako ce biti i ovde.Ispastace samo "gulija/raja". Nesto nisam primetio ni na jednom drugom nautickom forumu, da nekog ovo zanima. Pa se pitam: Jesmo li mi jedini "ludaci" u ovoj drzavi, ili smo mi najsiromasniji. Pa daj onda da menjamo naziv sajta. Nek bude MOJA KOBAJAGI LADJA ili MOJA "LADJA" ili "Voleo bih da i ja imam nekad ladju"
Bojim se da ako ovo uvedu nikad necu napraviti ni splav a kamoli camac sa kabinom poput Zokijevog sto i jeste moj cilj.
Veliki pozzzz.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #48 poslato: 25, 04, 2009, 21:39:34 posle podne »
Jedna ispravka.
Upravo pronadjoh na "Varalicar.com" i "NA VODI" da su i oni pokrenuli raspravu o porezu.Doduse od juce, ali su se ipak setili.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #49 poslato: 25, 04, 2009, 22:13:52 posle podne »
primeniti FIZLIK (fizicku likvidaciju)

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #50 poslato: 25, 04, 2009, 22:41:14 posle podne »
Nemam nista da dodam sto nije vec receno!
Blokada Dunava DA, ali to je jako tesko logisticki sprovesti.
Gradjanska neposlusnost obavezno, ispade da smo MI ovde ZBOG njih (frustriranih nikogovica skupljenih skonca i konopca, ne znam odakle iznikose ko pecurke posle kise). Svako od njih ima bar tri zivotna promasaja i sebe su jedino nasli u DEGENSKIM STRANKAMA.
Malo odoh .................
Porez treba placati, ali prvo drzava treba da ti obezbedi da imas odakle da ga platis. Jedino ovde je trebalo da i primaoci socijalne pomoci placaju porez, a sve to da bi stranacki DEBILI uopste postojali.
NECU SE VISE NERVIRATI I NECU IM PLACATI POREZ I NECU REGISTROVATI CAMAC I NECU REGISTROVATI KOLA.

Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #51 poslato: 25, 04, 2009, 22:48:10 posle podne »
http://www.dmv.org/de-delaware/boat-registration.php


idemo svi pod Delaware zasatvu ... ili cemo da bloikramo dunav ?


Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #52 poslato: 25, 04, 2009, 22:50:24 posle podne »
uvek za .... :pioneer:
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #53 poslato: 25, 04, 2009, 22:51:08 posle podne »
Bar veče,ja sam novi na forumu i vidim da se rasplamsala rasprava oko ove teme.Potpuno podržavam ideju o nekom vidu građanskog protesta na ovaj nakaradni zakon ali usput molim sve da isto tako budemo agilni i u akciji protiv ribokrađe koja je u strašnoj ekspanziji već duže vreme a ove godine mislim da je kulminirala  :diablo:  :diablo:  :diablo: Jer šta će mi Dunav bez ribe u njemu...  :sorry:  :sorry:  :sorry: Usput,po čemu najveće lopurde-čitaj alasi ili privredni ribari da budu oslobođeni plaćanja kad već ne plaćaju ništa sem pišljive dozvole za godinu dana koju isplate za 2 dana u mrestu kad naprave masakr  :skull: ? Zašto beskrajno odugovlače sa tim novim zakonom o ribarstvu sa kojim bi mogli lepo da napune budzet na konto drastičnih kazni ribokradicama ???Tu im se ne žuri nešto  :wild: Imam predlog da ako dođe do akcije da spojimo i jedno i drugo i budemo istrajni u tome.Izvinjavam se ako sam malo iskočio iz teme  :) .

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #54 poslato: 25, 04, 2009, 23:05:17 posle podne »
mnogo je zajebano blokirati Dunav, kao sto neko rece tu treba dooobra logistika...ako ne to, onda camce na prikolice pa zakrcis centar i svi skoce odmah...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #55 poslato: 25, 04, 2009, 23:08:18 posle podne »
 :telephone:
kako se tretira ako vozis camac registrovan pod zastavom druge drzave?
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #56 poslato: 25, 04, 2009, 23:30:23 posle podne »
Bar veče,ja sam novi na forumu i vidim da se rasplamsala rasprava oko ove teme.Potpuno podržavam ideju o nekom vidu građanskog protesta na ovaj nakaradni zakon ali usput molim sve da isto tako budemo agilni i u akciji protiv ribokrađe koja je u strašnoj ekspanziji već duže vreme a ove godine mislim da je kulminirala  :diablo:  :diablo:  :diablo: Jer šta će mi Dunav bez ribe u njemu...  :sorry:  :sorry:  :sorry: Usput,po čemu najveće lopurde-čitaj alasi ili privredni ribari da budu oslobođeni plaćanja kad već ne plaćaju ništa sem pišljive dozvole za godinu dana koju isplate za 2 dana u mrestu kad naprave masakr  :skull: ? Zašto beskrajno odugovlače sa tim novim zakonom o ribarstvu sa kojim bi mogli lepo da napune budzet na konto drastičnih kazni ribokradicama ???Tu im se ne žuri nešto  :wild: Imam predlog da ako dođe do akcije da spojimo i jedno i drugo i budemo istrajni u tome.Izvinjavam se ako sam malo iskočio iz teme  :) .

tyger mogli bi to da odradimo ali jedna po jedna akcija ... vidim da su momci sa varalicar.com i vukovi sa dunava vec krenuli nesto po tom pitanju pa mozemo svi zajedniciki da krenemo

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #57 poslato: 25, 04, 2009, 23:36:53 posle podne »
Ja sam bez lažne skromnosti već mnoge animirao oko borbe protiv ribokrađe u NS,u potpunosti sam ZA akciju i za jedno i za drugo,ako imate konkretne predloge stojim na usluzi za NS...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #58 poslato: 25, 04, 2009, 23:43:18 posle podne »
aj samo da vidimo da li ce ljudi da izadju na reku da blokiramo dunav...



Van mreže Gorio

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #59 poslato: 25, 04, 2009, 23:58:33 posle podne »
jel znate kad cu da platim te sve jebene poreze?Pa nikad a cak mozda ni tad.Jebem ih u usta kretenska,pa nasta to lici bre.Sad kad sam poceo da pravim camac mojih snova od 9 metara ono ce da uvedu porez.haha pa toliko mi para treba da ga uradim u lumu.Ja sam za sve sto treba da se uradi da to nebude tako.I Dunav da blokiramo,i Savu i sve sto treba da uradimo da bi sprecili tu budalastinu.Hoce da popune budzet,ma more mars bre goveda brdsko planinska.Sve neki kuferasi dosli da popuju ovde.E PA DOSTA BRE VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dunav moje more Zemun moj grad!!!!!!!!!!!!