Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87223 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #30 poslato: 25, 04, 2009, 01:36:10 pre podne »
ja imam 44.ooo razloga da blokiram dunav...

Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #31 poslato: 25, 04, 2009, 02:01:44 pre podne »
ja imam 44.ooo razloga da blokiram dunav...

Ja trenutno nemam nijedan, al (nadam se uskoro ) imaću isto toliko

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #32 poslato: 25, 04, 2009, 07:14:47 pre podne »
ja imam 44.ooo razloga da blokiram dunav...
i jos bi da im dajes poklone u vidu privezaka zastavica i sta ja znam cega.......
« Poslednja izmena: 25, 04, 2009, 10:08:10 pre podne Kapetan »

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #33 poslato: 25, 04, 2009, 09:13:13 pre podne »
ja imam samo jedan. pun mi je q..c finansiranja nesposobnih politicara i kvazi eksperata za ovo i ono. mi smo zemlja sa najduzim periodom tranzicije u evropi. dokle bre. 20 i kusur ministarstava, 250 poslanika, desetine hiljada drzavnih cinovnika, par hiljada savetnika raznih ministara. oficira i generala ko u vreme tita. dok drzava ne pocne ozbiljno da stedi na sebi, ja necu placati dodatni namet za nesto sto mi sluzi da se odmorim od stresa koji imam zbog tranzicije, afera, raznih privatizacija, prevara i pljacki koje se rade pod patronatom politicara.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #34 poslato: 25, 04, 2009, 09:24:57 pre podne »
Porez uvek boli i to je jasno ali ovo je malo preterano. Pa brate bolje da su nam onda oporezovali primanja nego ovako šta god da pipneš, suma sumaru ovko će ispasti duplo više. Za sam za svaku akciju.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #35 poslato: 25, 04, 2009, 09:52:19 pre podne »
Sto je mnogo,mnogo je!!!!!Nisu oni djaba prosle godine menjali registarske brojeve!!Utvrdili tacan broj plovila,pomnozili sa parama i udri!!!!A kategorizacija je smesna.Od 5 do 15m sve zajedno,strasno!JA NITI CU REGISTROVAT CAMAC NITI CU PLACATI TAJ NAMET!!!Dokle da nam skidaju kozu sa ledja? :diablo: :suicide:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #36 poslato: 25, 04, 2009, 10:03:54 pre podne »
Znam dosta ljudi koji imaju čamce bez da su ih ikada registrovali, mirno plove a tu i tamo poneko plati kaznu ako ga baš nagazi rečna policija.
Ispada na kraju (kao i uvek) da u ovoj zemlji najbolje prolaze oni koji zaobiđu zakon.
Sa ovakim zakonom taj broj će se još više povećati, ko bre sad da odvoji još 200e za iole pristojnije plovile koje uzgred budi rečeno jedva i da efektivno koristi 6 meseci u godini.

Ima ove i jedna kvaka, zakon obuhvata čamce SA motornim pogonom, dakle ko nije upisao motor u plovidbenu praktično NE ulazi u ove kategorije.

Zatim, kome je upisan motor do 7,35KW takođe nije u ovoj kategoriji (1KS <> 0.75KW) jer zakon polazi od  од 7,35KW, drugim rečima sve do Tomosa 10 je van pljačke a vlasnici čamaca sa manjim motorima mogu da ohanu.
Nema mi druge nego okačiti 2 četvorke paralelno pa teraj... :superstition:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #37 poslato: 25, 04, 2009, 10:10:32 pre podne »
i jos bi da im dajes poklone u vidu privezaka zastavica i sta ja znam cega.......

to je za novinare ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #38 poslato: 25, 04, 2009, 16:09:27 posle podne »
Svako ministarstvo ima najmanje duplo više službenika nego što je potrebno ( mislim na administraciju).
Svako javno preduzeće ima najmanje duplo više radnika nego što je potrebno- rezultat toga je činjenica da ti ljudi imaju radne navike ravne nuli.
Jedino znaju sjajno da kuvaju kafice po celi dan.
Svako društveno preduzeće ima ogroman višak radnika, koji, najčešće, ništa ne rade, delom zato što ih je previše, delom zato što preduzeće ništa ne radi, ne proizvodi i ne privređuje.
Inspekcije, razne terenske službe i sl. su pune ljudi koji ništa ne rade, uglavnom zato što nemaju šta ili nemaju sa čim! Nema vozila, opreme itd.

SVI TI LJUDI primaju plate od naših plata, doprinosa i poreza. Svi ti ljudi su odavno trebali dobiti otkaze, ali naravno, onda ode "socijalni mir" do đavola!
A to vlada ne bi preživela, pa onda ajde da oporezujemo sve koji još imaju belu banku u džepu!

A da mi batalimo blokadu, već umesto toga , onako "spontano" uletimo u skupštinu i prebijemo tih 250 baraba! Zatim ih nateramo da donesu par zakona koji će, koliko god bili bolni u prvi mah, doneti stvarni dobitak i napredak! Jednostavno ne može pola Srbije sedeti u kancelarijama i piti kaficu po celi dan, i živeti u Beogradu, neko mora nešto da radi! Ne znam koliko obradivog zemljišta u Srbiji stoji neobrađeno, ali kladim se da ne obrađujemo ni 30% raspoloživog. A sela prazna, njive zapuštene, a mi plaćamo pola miliona trutova!
Moj čamac je "sveže" registrovan, uz to sa 25 ks upadam u grupu od 3000 dinara, pa još 30% dole na starost čamca. E, neću ni to da im dam! Ni dinara!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #39 poslato: 25, 04, 2009, 16:26:20 posle podne »
Ah, da umalo da zaboravim! Menjam moj Johnson 25 , star 27 godina, za vaš novi Evinrude E-tec od 60ks, uz vašu doplatu, naravno! :taunt:

IDIOTI!!!!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #40 poslato: 25, 04, 2009, 18:28:52 posle podne »
Sad se vratih sa vode, i bilo mi je toliko dobro da mi negde u dubini duše pade na pamet da možda i treba država da me oporezuje, pa neide to da grđaninu bude toliko dobro :dance:. Naravno ovo je sarkastično :suicide:

Van mreže drug_igrutin

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #41 poslato: 25, 04, 2009, 19:05:08 posle podne »
Banditi su se dobro spremili za dranje, pa je rizično izbegavati plaćanje poreza, kazne uopšte nisu simbolične mislim da su do 500.000 din! Sto kaže Sale, samo motka i udri!
Biće i meni motor od 10 ks, a pomoćni od 90 ks :)
 

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #42 poslato: 25, 04, 2009, 19:08:00 posle podne »
Banditi su se dobro spremili za dranje, pa je rizično izbegavati plaćanje poreza, kazne uopšte nisu simbolične mislim da su do 500.000 din! Sto kaže Sale, samo motka i udri!
Biće i meni motor od 10 ks, a pomoćni od 90 ks :)
 
     NECU DA IM DAM ZUTU BANKU!!!! :wild:   :aikido:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #43 poslato: 25, 04, 2009, 19:52:50 posle podne »
Ovo je strasno za sve vas.Prosto za ne poverovati.Ali posto cu ja da pravim PONTOON BOAT njega nema u spisku.Oni i ne znaju sta je to.Motor ce biti Tomos 4,8. A ispod pontona ficin koji se nece ni videti.Pa cik nek odrede klauzulu po kojoj ja treba da platim porez.
Djubrad jedna, nista drugo. Ne dam ni dinara od moje plate od 28.000, a sam radi a izdrzavam cetri clana porodice.Nek plate onih 250 lelemuda koji se svaki dan tuku u skupstini.Placaju kafu 4 din i rucak 20 din a plata im 100.000 + milionske dnevnice. Ja sam za blokadu "Gazele" i Nemanjine ul. ispred vlade kao prvo upozorenje a tek onda Dunava i to na nekoliko mesta da je ne bi pokusali razbiti.Sve to u sadejstvu sa nauticarima od Subotice do Djerdapa.
NE DAM NI CVONJKA. :diablo: :skull: :aikido:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #44 poslato: 25, 04, 2009, 20:06:34 posle podne »
Ovo je strasno za sve vas.Prosto za ne poverovati.Ali posto cu ja da pravim PONTOON BOAT njega nema u spisku.Oni i ne znaju sta je to.Motor ce biti Tomos 4,8. A ispod pontona ficin koji se nece ni videti.Pa cik nek odrede klauzulu po kojoj ja treba da platim porez.
Djubrad jedna, nista drugo. Ne dam ni dinara od moje plate od 28.000, a sam radi a izdrzavam cetri clana porodice.Nek plate onih 250 lelemuda koji se svaki dan tuku u skupstini.Placaju kafu 4 din i rucak 20 din a plata im 100.000 + milionske dnevnice. Ja sam za blokadu "Gazele" i Nemanjine ul. ispred vlade kao prvo upozorenje a tek onda Dunava i to na nekoliko mesta da je ne bi pokusali razbiti.Sve to u sadejstvu sa nauticarima od Subotice do Djerdapa.
NE DAM NI CVONJKA. :diablo: :skull: :aikido:
   Navikli su oni na blokadu grada!Pre neki dan je u pristanistu bilo pet belih ladja, ako bi ostale u NS tri dana zarobljene zbog blokade stranci bi digli dreku!Svaki prevoznik ima ugovoreno vreme transporta itd ako kasne placaju penale.Neka ih oni pritisnu,jer gubitak novca u ovoj situaciji niko ne zeli!! :aggressive:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran