Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 88259 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #225 poslato: 14, 05, 2010, 22:15:29 posle podne »
Al si se ti iznervirao Barba   :wild:

nema to veze sa tim ko je na vlasti....to su nama uvek radili i radiće...mi smo u ovoj jadnoj Srbiji uvek bili ovce za šišanje...i to se nikada neće promeniti... na žalost  :diablo:
Dunav je moje more.....

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #226 poslato: 14, 05, 2010, 22:23:24 posle podne »
A i gorivo poskupelo,ima da se vozimo na vesla! :diablo: :wild: :aikido:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #227 poslato: 14, 05, 2010, 22:28:13 posle podne »
Ma dodje mi da puknem, ovo stvarno vise nema smisla. Cetri noge dobre dve noge lose...


"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #228 poslato: 14, 05, 2010, 22:33:48 posle podne »
Malo mi dojadilo da budem zamorce za njihove neuspele eksperimente!

Zar je bio problem prepisati zakon od komsija?!Garantujem da bi 95% ljudi placalo porez i da bi drzava ubrala vise novca nego ovako!Ovako,oni otimaju,mi ih varamo i lazemo i svi smo na steti!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #229 poslato: 14, 05, 2010, 22:44:04 posle podne »
Ehhh, Barba, sad bi i ja nešto rekao (kafanskim rečnikom), ali obećao sam da neću više.

 :aggressive: :wild: :aikido:   :skull: :diablo: :skull: :diablo: :skull: :diablo:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #230 poslato: 14, 05, 2010, 22:58:32 posle podne »
Evo stavio sam i ja te djavole i lobanje u onaj neprimeren post, ali 28 evrica za gliser do 7 metara i 140 konja  :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:  :skull: :skull: :skull: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #231 poslato: 14, 05, 2010, 23:14:14 posle podne »
Evo stavio sam i ja te djavole i lobanje u onaj neprimeren post, ali 28 evrica za gliser do 7 metara i 140 konja  :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:  :skull: :skull: :skull: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo: :diablo:

tih 28 evra koliko sam skapirao je na 5 godina  :wild:

Van mreže Impuls

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #232 poslato: 14, 05, 2010, 23:23:00 posle podne »
Ma, bagra se oseca sigurno jer mi ne biramo njih, nego glasamo samo da nam ne dodju radikali, crveni i narodnjaci, sad nam oni crvene uvalili u vladu i rehabilitovali.
Nema druge nego da vise uopste ne idemo na izbore, pa nek' se misle. Ja sigurno necu vise ni da pridjem
birackom mestu, ne glasam vise za bagru, ni ovu ni onu!
Uostalom, koliko moze gore da nam bude ako dodje druga bagra? Pa non stop imamo bagru na vlasti. Jos
od 45-te!

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #233 poslato: 14, 05, 2010, 23:30:41 posle podne »
Svako jutro predsednik vlade pita činovnika, čiji je posao da prati naš forum:
"Šta radi Barba"
Činovnik odgovori : "Psuje"
Predsednik : "Još ne skidajte porez"

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :good: :good:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #234 poslato: 14, 05, 2010, 23:31:57 posle podne »
Ja ću da bojkotujem ne naredne - nego SVE BUDUĆE izbore!
Svideo mi se jako taj ZAR BOAT 75/97 sa kabinom. (cena prava sitnica  :lol: )
Na Djerdapu sam za 7 sati, laganini.

 :drinks:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #235 poslato: 16, 05, 2010, 11:06:49 pre podne »
Gledam sve ove vaše komentare - otprilike tako sam i ja reagovao kada sam pronašao ovu informaciju.

Po tom zakonu, ja za svoj čamac od 4,65 m preko svega i kabinom i motorom od 25 KS ne bih uopšte imao poresku obavezu!


Inače, ako niste videli, u posebnom poglavlju postoji i objašnjenje poreskih olakšica tako da kod komšija, oni koji žive na ostrvima ili se bave delatnošću koju ne bi mogli da obavljaju bez plovila, oslobodjeni su i do 100% bez obzira na dužine i snagu motora.

Bože, dokle ćemo gledati preko komšijskog plota?
Zar smo mi stvarno najgori od sve dece u kraju?
Nisam slučajno rekao ovo: deca. Jer ovi naši se prema nama upravo tako i odnose, kao da smo deca i to debilna!

Valjda čemo da porastemo jednog dana!?

Mossi, Impulse i ostali koji mislite da ne treba izlaziti na glasanje, samo na izborima, svojim glasovima, možemo da im pokažemo da smo odrasli i dorasli tako što ćemo glasati za sve one za koje svi misle da nemaju šansi i da im tako pokažemo da bez nas ipak ne mogu!
Ako ne izadjemo na izbore i ako na svojim glasačkim listićima ne zaokružimo autsajdere, biće isto kao da smo zaokružili broj ovih koji su sada aktuelni i pokazati im još jednom da mi uopšte nismo bitni i da oni zaista mogu i bez nas.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #236 poslato: 16, 05, 2010, 11:35:14 pre podne »
Nisam ni ja baš od juče, prošlo je već nekoliko izbora u mom biračkom stažu i probali smo sve opcije - osim ne izlaska BOJKOTA.
I mislim da je bojkot ipak prava opcija iz barem dva razloga:

1. Poštedim sebe obaveze da u neku nedelju budem na nekom mestu, pogotovo ako je lepo vreme.  :dance1:
2. Ne izlaskom na izbore, drastično se pogoršava njihova matematika verovatnoće pobede na izborima.  :skull: :superstition:

 :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #237 poslato: 16, 05, 2010, 11:49:19 pre podne »
LSI, ne postoje autsajderi, svi su iz istog "klana"!
Osnovni problem ove države je što vlast ne snosi apsolutno nikakvu odgovornost za svoje postupke.
Godinama smo sedeli skrštenih ruku i gledali kako oni prekrajaju zakone i pravila, dovodeći celi državni sistem do apsurda, tako da sad ti poslanici i funkcioneri imaju neviđene privilegije, a ukinuli su sve mehanizme kroz koje bi oni mogli biti kontrolisani i kažnjavani.

Jedino rešenje, po meni, je da izvučemo bagru i povešamo ih po banderama. Ako neko reši da organizuje tako nešto, molim ga da mi javi, ne bih hteo da propustim! :diablo:
Problem je u tome što je političar postalo zanimanje koje privlači samo najveće lopove i lezileboviće. Super se živi, ništa se ne radi, i za 5 godina si obezbedio 3 generacije svoje porodice!
Kad zanimanje političar postane zanimljivo samo onoj vrsti ljudi koji su istinski spremni da se žrtvuju za dobrobit svog naroda, tada se možemo nadati nekom boljitku i stvarnoj borbi protiv kriminala, korupcije, tajkunizacije i sveopšteg javašluka.
Ovaj porez je sjajan primer za to. Naneo je toliko štete državi, kapetanijama i vlasnicima čamaca. Autor ovog poreza i ministar koji ga je odobrio bi , po svakom normalnom rezonu, morali da zaglave zatvor jedno bar godinu-dve!
Kada bi se takvi propusti i još more sličnih ( setite se vakcina, satelita, izgradnje autoputa itd.) počeli kažnjavati, mislim da bi se drugačije vodila država!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #238 poslato: 16, 05, 2010, 11:51:05 pre podne »
Mossi, neizlaskom im samo daješ mogućnost da lakše lažiraju izbore.
Treba izaći i poništiti listić
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #239 poslato: 16, 05, 2010, 12:17:15 posle podne »
Uz sav rizik da ovu temu pretvorimo u vrlo političku, dao bih par komentara.

Nije dobro predlagati, niti pozivati na vešanje ili bilo šta slično.
Čak i ovim našim, ma kakvi bili, zakonima to se smatra podstrekivanjem na nasilje i kažnjivo je zakonom.

Ma šta vi mislili, ja i posle toliko godina, verujem da treba koristiti glasačko pravo. To je osnova demokratije.

Neizlazak na glasanje ili ubacivanje praznog listića isto je što i glasanje za velike političke stranke. One imaju dovoljno svojih članova koji će glasati za njih i ma koliko glasača da izadje na izbore one će uvek imati dovoljno glasova da opravdaju svoje mesto u parlamentu.

Ali ako glasamo za male partije, za neke minorne grupe ili pojedince koji se prijave za izbornu trku, svojim glasovima ćemo dovesti do toga da se u političkoj utakmici pojave novi igrači. Što oni dobiju više glasova, manje će ih biti za ove koji su sada pozicija i opozicija (slažem se i ja da su ovi sada svi jedno društvo, podeljeno na nekoliko partijskih plemena).
A kada nas bude mnogo koji ćemo glasati za te neke "nove" i "nevažne" onda će oni postati teg na vagi, a sadašnja pozicija i opozicija shvatiće da više nisu sami, da dolaze nova vremena u kojima će neko ispitati šta su to oni radili i doći će vreme kada će morati da plate za sve ono što ste pominjali u svojim porukama i za mnogo drugih nepomenutih, a ne manje štetnih stvari koje su učinili sa samo jednim ciljem - da se oni obogate.