Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87856 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #180 poslato: 17, 05, 2009, 20:41:13 posle podne »
Danas smo malo diskutovali na ovu temu...
Mislim da je glupost ispisivati i upisivati... jednostavno ne treba registrovati, nastaviti sa pritiscima i to je to, jer i ovo sto placamo je previse.

Kada bi bilo gde izasao na obalu bos a da se ne isecem na razbijenu flasu ili kad ne bi ugledao neku flasu ili otpadni proizvod ljudske rase, dobrovoljno bi se prijavio za placanje poreza.
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #181 poslato: 17, 05, 2009, 21:17:36 posle podne »
ocemo li u nedelju da pravimo taj protest ili ne.meni opusteno stavim cetvorku i polako.a i da se ne lazemo ni camac mi nije registrovan.al bre necu da platim nista nit me interesuju kompromisi,pa sto bi smo mi bili drukciji od svih ostalih?a porez na normalan zivot - ne pada mi napamet.evo ovde u svicarskoj treba lupom da trazis motor manji od 10ks,pa el im neko trazi porez-ne.a o autima vecim od 2000cc .pa ko je tu lud ????umesto da im bude drago da ih ima jos vise ne bi li vise benzina trosili i tako pumpali pare u budzet oni tako.tu neko stvarno nisam normalan.pobiti govna.mojim parama da pune svoje dzepove-nece moci.ne dam nikom nista.kakva bre drzava.to sto su na kraju uspeli da izaberu himnu i zastavu dal im daje za pravo0 da nas pljackaju?sto kaze jedna pesma od pre 100 god:isplivali sutereni.pa njima da platim???zato gospodo draga PROTEST DO ISPUNJENJA ZAHTEVA a oni su UKIDANJE POREZA NA LUKSUZ.ajde da od ponedeljka -sutra pocnemo s organizacijom da bi smo nedelju docekali spremni.plakat imamo,flajeri isto samo u manjem formatu.obavestiti zvanicno radio i tv stanice na vreme-ne jedan dan ranije-pa ko dodje dobro doso.covek ce da da ozvucenje,ja cu da doteram platformu,pa da skrecemo paznju.a sto se tice medijskih licnosti od toga mrka kapa,mada i to treba probati.isto tako animirati ljude van beograda(na lokalnom nivou)da u svojim sredinama organizuju bar po 10ak camaca koji ce traziti isto.pa zar u titelu nema istomisljenika a ni novom sadu.sta je sa velikim gradistem,donjim milanovcem pa imamo clanove iz svih tih mesta zar ne bi i oni trebalo da dignu svoj glas protiv nepravednih nameta?a sad braco ko nece ne mora.samo znam da treba pokusati jer ako ne trazimo ukidanje-nece ni ukinuti.mogao bih jos svasta da pisem al kome nije jasno nikad mu nece ni biti.od mene toliko.hvala

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #182 poslato: 18, 05, 2009, 00:52:25 pre podne »
citat:DULE
Oni ne da nemaju princip nego i ne razlikuju ribolovca od alasa, camac od jahte pa tumaraju gledajuci samo da odrade nesto kako ne bi ispalo da nisu nista pokusali.
Nepoznavanje materije je tu glavni problem pored onog da se mora uzeti sto vise para a da se ne izazovu socijalni nemiri.
Greska ---taj ko je pisao zakon znao je vrlo dobro sta radi.smestio je sve camce sa kabinom od 5-15 metara u jednu klasu i udri po dranju umesto da ih rasporedi do 5m,5-10m,10-15m itd kao u kategoriji  bez kabine.Znaju oni sta rade...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #183 poslato: 18, 05, 2009, 10:36:57 pre podne »
samo da se neko od nadleznih izjasni u koliko sati

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #184 poslato: 17, 07, 2009, 03:01:35 pre podne »
kako im je palo na pamet da uopste uvedu ovako veliki porez??? e pa ovako, seo neki baja ko sto kaze dule i razmislio "ko bi mogao da placa moja luksuziranja" i setio se covek nas. Verovatno je pomislio da ce biti malo negodovanja i bio je u pravu.

Zadnji post o ovoj temi 18.5.2009.

dal ste i koliko ste protestvovali na vodi ne znam jer tada jos nisam imao svoj camac i nisam ni pratio forum, ali da je bilo iole ozbiljnijeg protesta culo bi se bar na vestima...ovako.... :this:

problem kod naseg naroda je to sto smo budale i sto mogu da nas vuku i muzu u nedogled, i sto je najgore znaju da to mogu.

eventualno dok nam se ne nakupi pa koletivno puknemo i skinemo g...a sa vlasti, kao 2000-te. (smao da ne bude politickih komentara na ovo-NE PODNOSIM POLITICARE UOPSTE da se zna)


pozdrav svima odo da spavam

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #185 poslato: 17, 07, 2009, 07:40:57 pre podne »
problem kod naseg naroda je to sto smo budale i sto mogu da nas vuku i muzu u nedogled, i sto je najgore znaju da to mogu.

Problem je i sto volimo da komsiji crkne krava.

Inace, bilo je na vestima, ali kao sto rekoh u prethodnoj recenici.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #186 poslato: 17, 07, 2009, 14:10:41 posle podne »
Zato uvek postoji mogućnost da odgovorimo kao pojedinci. Jednostavno ne registruješ pa se ukrivaš kad ploviš, ili prijaviš slabiji motor kao glavni, tako radimo već decenijama u pogledu svega pa onda ni ovo neće biti izuzetak.

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #187 poslato: 17, 07, 2009, 20:55:50 posle podne »
Ma verujem ja da cemo mi nesto da smislimo, nego glupo je, krenes vikendom sa drustvom na reku da se opustis i uzivas, i treba da bezis i non stop da zveras gde je policija, zar nije tako...

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #188 poslato: 17, 07, 2009, 22:08:36 posle podne »
Sve te uredbe su protivzakonite, uzmite na primer uredbu o preregistraciji vozila sa E tablicama. Ta vozila su iskljucivo vlasnistvo stranih firmi i kao takva se nalaze u Srbiji na rezimu privremenog uvoza i ne mogu se otudjiti. Kako onda da se objasni da sada stranac mora za njih platiti porez i carinu! To sto su pojedinci iskoristili rupu u zakonu i na taj nacin voze ovde limuzine, sta da se radi, to nije krivica prave strane firme koja postupa iskljucivo po zakonima a zakon kaze da predstavnistvo moze da ima samo automobile sa E tablicama!. Neka oni zapuse rupu u zakonu, mali je broj limuzina, mnogo je vise pravih stranih firmi ovde kojima je to test za pocetak vecih ulaganja!

Tako je i sa camcima i dodatnom porezu, koliko u Beogradu ima pravih jahti? Po meni daj Boze da ih ima bar jos 10 puta toliko, to bi znacilo vise uredjenih pravih marina, mozda i po koja pumpa na vodi, itd... Ovako kada su ih prebrojali videli su da se od tog poreza ako bude samo na te jahte nece ovajditi pa onda udri na sve koji imaju bilo kakv camac!

Tako ce uvek i biti dokle ne budu postojale stalne organizacije i udruzenja gradjana. Ad hoc udruzenja se brzo naprave i jos brze raspadnu i ne predstavljaju neki problem vlasti da ih ignorise. Da postoji udruzenje ili neki drugi vid okupljanja nauticara u registrovanom obliku stvar bi bila drugacija jer bi onda kao udruzenje mogli da presavijemo tabak pa da napisemo zalbu recimo ustavnom sudu, ili nesto slicno! Ovako okupljanja predstavljaju samo lepu paradu za narod i politicare (nazalost!)

Ja pripadam grupi koja mora da plati 135,000 dodatni porez, i ne bi imao nista protiv kada bi se te pare upotrebile za poboljsanje nautickih uslova na reci, ali ovako da te pare odu ko zna gde, je bolno.

Da se i izvinim za pricu o E tablicama jer sam ja jedan od zaposlenih u stranom predstavnistvu i juce smo dali automobile na carinjenje i receno nam je da procedura (citaj: bicemo bez kola) minimum 10 dana jer to tako treba, a da vam ne kazem da je nas glavni posao obilazak trzista! Pa je sada LAKI MALO NERVOZAN!!!

Vidimo se na reci, pozdrav.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #189 poslato: 20, 07, 2009, 13:39:38 posle podne »
Pazi setio se neko! Mora da bas nemaju o cemu da pisu, kad su se sad dohvatili ladjara...

http://www.biznisnovine.com/cms/item/stories/sr.html?view=story&id=37467&sectionId=9
MPE

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #190 poslato: 27, 07, 2009, 20:08:33 posle podne »
"Nema zla, a da ne može i gore!" kaže naš narod.
E, pa, izgleda da je tako i kad se radi o porezima.

Iako nemam plovilo, činilo mi se da su novoutvrdjeni porezi na luksuz preveliki ali odlučio sam da se malo raspitam kako je to u "belom svetu" i evo šta sam saznao.

U Evropskoj Uniji svaka država rešava pitanje poreza na plovila na svoj način, a izgleda da je u Belgiji najniži. Nisam uspeo da saznam detalje o Belgiji, ali od prijateljice iz Francuske koja poseduje brod duži od 30m dobio sam detaljnu informaciju kako to izgleda kod njih.

Mislim da će vam biti zanimljivo da vidite kako oni to rade (ovo je standardno i nema veze sa krizom).

U Francuskoj vlasnici na plovila plaćaju  porez po dva osnova:
- porez po osnovu dužine plovila preko svega
- porez po osnovu snage pogonskih motora.

POREZ PO DUŽINI PREKO SVEGA               
Ispod 7 m                neoporezivo
Od    do ispod         RSD    EUR   
7          8         8.560,14    92,00
8          9         12.188,90   131,00
9        10         20.749,04   223,00
10       11         27.913,50   300,00
11       12         31.821,39   342,00
12       15         53.314,79   573,00
15            103.093,86   1.108,00

POREZ NA SNAGU MOTORA                        
Do 3,67 kW               neoporezivo         
Od    do ispod             RSD    EUR            
4,41       5,88         1.209,59   13,00   EUR/kW iznad 3,67      
6,61       7,35         1.395,68   15,00   EUR/kW iznad 3,67      
8,08     14,70         2.977,44   32,00   EUR/kW iznad 3,67      
15,43     18,37         3.349,62   36,00   EUR/kW iznad 3,67      
19,11     36,75         3.721,80   40,00   EUR/kW iznad 3,67      
37,48     72,76         4.187,03   45,00   EUR/kW iznad 3,67      
Iznad   73,50         5.392,89   57,96   EUR/kW počevši od 1-og kW   


POPUST NA AMORTIZOVANOST PLOVILA                  
Do 10 godina       Nema olakšice   
Od   Do               
10   20            33%   
20   25            55%   
25               80%   


Ako bismo hteli ovo da uporedimo sa situacijom kod nas, dobili bismo sledeću sliku:

                          Od (EUR)        Do (EUR)
Porez po dužini:            92,00             573,00
Porez po snazi motora (kW):         
Od    do ispod               Od (EUR)   Do (EUR)
4,41       5,88                    9,62             28,73
6,61       7,35                  44,10             55,20
8,08      14,70                141,12           352,96
15,43      18,37                423,36           529,20
19,11      36,75                617,60         1.323,20
37,48      72,76             1.521,45         3.109,05
73,50                        4.260,06   


I šta sad da kažemo, dragi prijatelji? Ako uzmemo u obzir i platežnu moć naših gradjana i ljudi u Francuskoj, meni se još uvek čini da je posedovanje plovila u Francuskoj skuplje zadovoljstvo nego kod nas.
Ili ja možda grešim?
(Unapred se svima izvinjavam zbog formatiranja podataka u tabelama u tekstu - dok sam pripremao tekst sve je bilo na svom mestu i svaka kolona se jasno videla, a u pregledu sam video da dolazi do smicanja koje ne znam kako da izbegnem. Ipak, nadam se da ćete se snaći sa datim podacima.)



   




« Poslednja izmena: 28, 07, 2009, 07:06:59 pre podne LSI »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #191 poslato: 28, 07, 2009, 02:08:14 pre podne »
sve mi se cini da se nasi politicari prave francuzi  :sorry:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #192 poslato: 24, 02, 2010, 19:10:33 posle podne »
http://www.navodi.com/Intervju/Goga/Intervju.html

Veoma zanimljivo štivo! Možda bi se trebalo povezati sa ljudima i nastupiti zajedno prema državi!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #193 poslato: 24, 02, 2010, 20:25:19 posle podne »
sutra ja idemo do Duleta pre podne pa cemo svratiti do ljube galije on nesto pokrece neku inicijativu .... cim se vratimo za kompove otvoricemo novu temu ...

Van mreže KNINDZA

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 227
  • Pol: Muškarac
    • Crveni krst Stari grad
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #194 poslato: 25, 02, 2010, 11:37:31 pre podne »
:)

Duboka reka se nece zamutiti ako u nju bacis kamen.Tako je i sa covekom:ako se ljuti zbog uvreda,onda on nije reka nego bara.