Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 88030 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #150 poslato: 11, 05, 2009, 15:02:39 posle podne »
E SRBI polemisete kako roknuti drzavu,umesto kako se izboriti za svoja prava :diablo:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #151 poslato: 11, 05, 2009, 15:13:40 posle podne »
E SRBI polemisete kako roknuti drzavu,umesto kako se izboriti za svoja prava :diablo:
  A sta da im radimo ako ostanu pri ovom porezu?Da placamo? :aggressive: :diablo:  Ajde bataljujem disiskusiju,bolje da se spremam za sledeci protest. :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #152 poslato: 11, 05, 2009, 17:00:11 posle podne »
E SRBI polemisete kako roknuti drzavu,umesto kako se izboriti za svoja prava :diablo:
  A sta da im radimo ako ostanu pri ovom porezu?Da placamo? :aggressive: :diablo:  Ajde bataljujem disiskusiju,bolje da se spremam za sledeci protest. :)

tako treba...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #153 poslato: 11, 05, 2009, 17:17:37 posle podne »
Jedino sta bih ja dodao na sve ovo je da se protesti moraju redovno odrzavati. Pored ovih Dunavsko-Savskih imajmo u vidu da dolazi vreme regata od Ibra, Tare, Drine, Save.....na kojima se skupi nekoliko hiljada plovila, desetina hiljada nauticara i zaljubljenika u prirodu i najmanje dvadesetak TV ekipa, sto lokalnih, sto regionalnih a na nekim je prisutan i RTS. Pored velikog broja nasih clanova i nasih zastavica bice prisutno mnogo raznoraznih ljudi iz raznih sfera Srpskog zivota. Tamo bi trebalo da imamo transparente, a mozda cak i majice sa znakom protesta na "luksuzni" porez.
Mozda je jos rano za ovu temu, ali da nam ne promakne vreme pa da za nju posle nemamo vremena. Ako neko ima kalendar regata bilo bi dobro da postavi, da znamo za šta, kad da se spremamo.
Ja jedino znam da je:
1. Drinska (od Rogačice do Ljubovije) redovno  druga subota jula, a
2. Drinsaka (od Perućca do Rogačice) treće subote jula meseca (a ovu redovno prati ekipa RTS-a i nekoliko lokalnih i regionalnih TV ekipa, kao i novinari raynih listova).
Savska regata u organizaciji Šapčana je treća subota avgusta a ne znam kad je u organizaciji Mitrovčana.
Ima puno mogućnosti da se bude uporan i da se pokaže nezadovoljstvo. A ako nekom istekne registracija, naravno NE REGISTROVATI ništa dok se vlada ne urazumi i makar započne razgovore na ovu temu.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #154 poslato: 11, 05, 2009, 17:40:07 posle podne »
Mislim da treba pokazati zube na lokalnim izborima tek da im se malo zaljulja stolica, posto oni tek tad slsaju i druge. :diablo:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #155 poslato: 11, 05, 2009, 17:44:28 posle podne »
Fali njima jos samo Seselj, posto su vratili sve njegove takse protiv kojih su se borili i tako dobili glasace o tv pretplati da ne govorimo. :angry2: :girl_werewolf:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #156 poslato: 11, 05, 2009, 17:54:22 posle podne »
Pre dva minuta zavrisio sam razgovor sa kapetanijom i dobio potvrdu da je isti princip kao za automobile! A Sladja nije izvor,da se zna! :)

Može i obratno! Ja teram čamac od drugara sa upisanom četvorkom a dodajem moj motor (imam račun) i molim lepo!
Niti on ima "luksuzan" motor niti ja imam čamac.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #157 poslato: 11, 05, 2009, 18:23:18 posle podne »
ma ne idu pare od poreza kapetaniji
sa njima ce uvek biti saradnja na nivou :drinks:

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #158 poslato: 11, 05, 2009, 19:52:18 posle podne »
E baš tako, kapetanija radi samo administraciju a to onda dovate dahije pa udri po ušima.
Slično kao i sa TV pretplatom, nakačili na račun za struju i sad ko ne zna -> plaća a ko je upućen odavno je to batalio.
Sa vozilima je isto smejurija, pa na zapadu odavno se ne vodi evidencija o broju motora, to je tehnički deo kao i svaki drugi, bitno je da se poštuju saobraćajni propisi i bezbednost u saobraćaju, da je vozilo bezbedno za okolinu itd. Eno sad tamo uveliko rade i hibridna vozila tipa motor klasičan a elektromotor pozadi pa se dopunjuju.
Ovi naši ima tek onda da se slude kada to ovde dođe, mi se još držimo naših atesta iz kamenog doba a svet uveliko prelazi na novu generaciju.

Što se tiče ove naše muke možda je najbolja varijanta da uvek bude okačen ispravan motor (tipa četvorka) a ladno se tera pravi motor i ako me zaustave lepo ugasim jači motor pa neka neko dokaže da stalno vozim baš taj jači a ne onaj slabiji.
Čekaj, pa skoro sam video na nekom seoskom putu da je čovek upregao konja i vuče nekog poluraspadnutog keca, verovatno od dvorišta do dvorišta ali poenta je tu!, koristi jednu konjsku snagu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #159 poslato: 11, 05, 2009, 23:18:02 posle podne »
Spidi, bolje proveri tu informaciju još jednom. Ovde smo već diskutovali na tu temu.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=767.0
Problem je što bi morao da imaš neki strani pasoš ili prijavljeno prebivalište u nekoj drugoj državi da bi upravljao tako registrovanim čamcem.
Drugo, kada bi posle poželeo da ga ponovo registruješ u Srbiji, morao bi ponovo da platiš carinu i porez, jer se to tretira kao uvoz.
A ako imaš šiklju ili kabinaš, registracija za čamce ( po dužini i obliku) je poskupela samo za 10%. Motori su, u stvari, meta ovog poreza.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #160 poslato: 11, 05, 2009, 23:37:44 posle podne »
Spidi, bolje proveri tu informaciju još jednom. Ovde smo već diskutovali na tu temu.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=767.0
Problem je što bi morao da imaš neki strani pasoš ili prijavljeno prebivalište u nekoj drugoj državi da bi upravljao tako registrovanim čamcem.
Drugo, kada bi posle poželeo da ga ponovo registruješ u Srbiji, morao bi ponovo da platiš carinu i porez, jer se to tretira kao uvoz.
A ako imaš šiklju ili kabinaš, registracija za čamce ( po dužini i obliku) je poskupela samo za 10%. Motori su, u stvari, meta ovog poreza.

plus 5000 dinara svakog meseca za nesto (drugar platio za baylinera na delaware)... a prijava za devicanska ostrva kao mesto boravka moze da prodje ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #161 poslato: 11, 05, 2009, 23:43:05 posle podne »
E,TU SAM JA NAJEBO. MOTOR MI JE 90 KS A CAMAC PREKO 5M BEZ KABINE. IMA LI POPUST NA GODISTE.CAMAC JE STAR 12 GODINA

ti si ako se ne varam u mojoj klasi mozda imas popust od recimo 4000 dinara znaci placas 40.000 ... pali ladju i 24og sa svima nama na usce :)

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #162 poslato: 11, 05, 2009, 23:44:31 posle podne »
Imaš 30% umanjenje poreza za čamce preko 10 godina.
Znači, ako se dobro sećam čamac bez kabine i motor preko 22,05kw = 30.000, oduzmi 30% = 21.000 dinara godišnje!

To je tvoja tarifa!  :taunt: :wild:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #163 poslato: 11, 05, 2009, 23:53:31 posle podne »
a bre on upada u moju klasu znaci 40.000

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #164 poslato: 11, 05, 2009, 23:54:20 posle podne »
On nema kabinu... 30.000
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"