Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87830 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #135 poslato: 11, 05, 2009, 11:48:23 pre podne »
Stvarno nije losa ideja posto su i oni obuhvaceni novim porezom na "LUKSUZ" a ovo nije protest (bar ne bi trebalo da bude) samo nauticara vec svih onih za koje drzava smatra da zive luksuzno. Prag luksuza je u normalnim zemljama mnogo visi nego kod nas. Slazem se da ima luksuza, ali gde je granica od koje pocinje "LUKSUZ". Tu je (po meni) osnovni problem ovog zakona. Zar je upotreba mobilnog telefona luksuz? Po meni je luksuz imati telefon od 1000€ a ne od nekih 150-200€, a nikako ne moze biti luksuz njegova upotreba. Zar je luksuz imati mogucnost biti u kontaktu sa svojom decom u danasnjim vremenima. Tako da bi na ovaj nacin svi mogli ucestvovati u ovom protestu.
Licno mislim da sto se cesce bude ovaj protest organizovao, imace vise pristalica i pritisak na vladu da promeni zakon ce biti snazniji.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #136 poslato: 11, 05, 2009, 12:36:59 posle podne »
BAJKERI NA OBALI MI NA RECI....

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #137 poslato: 11, 05, 2009, 12:48:44 posle podne »
aj za 15 dana ponovo,ako da bog i ja da vam(nam) se pridruzim.i obavezn oorganizacija i van bg

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #138 poslato: 11, 05, 2009, 12:57:39 posle podne »
Poenta je u tome da se mora pružiti otpor ma makar svirkom i pesmom. Kad smo mogli to pod pendrecima pa možemo vala i sada kada smo već prekaljeni borci!
Otežavajuća okolnost je što smo posle svega pomalo i posustali sa energijom, dokle bre više ta država da nas kinji, kako koja vlast dođe a ono nas nešto zajašu ovako ili onako.
Bajkeri su još ugroženiji nego mi, mi možemo da kolektivno ispišemo jače motore iz isprava i onda ladno da ih vozamo kao pomoćne a šta će oni !?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #139 poslato: 11, 05, 2009, 13:45:17 posle podne »
pa nije ovo slobino vreme
ovi su lopovi u pravom smislu te reci
premazani su svim bojama (i epoksid i katran) samo da se uvaljamo u perje
tesko ce se neko od njih osvrnuti na nase proteste
pre dolaska na vlast nisu imali svi zajedno da skupe za jedan camac (koji ni sad nebi bio oporezovan)
a de su sad oni a gde mi?
skupili se s konca i konopca da nas jasu po bgd
a kad su dolazili preskakali sine na stajgi da ih ne udari struja
mnogo su jaki u svom zlu
bojim se da je sve uzalud

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #140 poslato: 11, 05, 2009, 13:57:58 posle podne »
Nisam za predlog sa bajkerima zato sto su teski za kontrolisati.Mozemo ih animirati preko njihovih sajtova i neka oni organizuju u svojoj reziji.Drzimo se za sada ljudi sa vode,dajte po sajtovima pecarosa i sl nigde nista nije pisalo,malo Kosava kod vukova i to je to.

Ujedno se i zahvaljujem Kosavi na podrsci.
« Poslednja izmena: 11, 05, 2009, 14:23:56 posle podne giganova »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #141 poslato: 11, 05, 2009, 14:00:48 posle podne »
Nisam za predlog sa bajkerima zato sto su teski za kontrolisati.Mozemo ih animirati preko njihovih sajtova i neka oni organizuju u svojoj reziji.Drzimo se za sada ljudi sa vode,dajte po sajtovima pecarosa i sl nigde nista nije pisalo,malo Kosava kod vukova i to je to.

oni organizuju na obali mi na reci ni ja ne bih mesao ...

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #142 poslato: 11, 05, 2009, 14:09:12 posle podne »
Nisam za predlog sa bajkerima zato sto su teski za kontrolisati.Mozemo ih animirati preko njihovih sajtova i neka oni organizuju u svojoj reziji.Drzimo se za sada ljudi sa vode,dajte po sajtovima pecarosa i sl nigde nista nije pisalo,malo Kosava kod vukova i to je to.

oni organizuju na obali mi na reci ni ja ne bih mesao ...

Ovo je licno iskustvo sa tim ljudima sam godinama :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #143 poslato: 11, 05, 2009, 14:12:08 posle podne »
Ovo je licno iskustvo sa tim ljudima sam godinama :drinks:

prihvaceno :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #144 poslato: 11, 05, 2009, 14:23:06 posle podne »
Kratko uputstvo o LEGALNOM izbegavanju poreza ukoliko ove dustabanlije ostanu pri svom: papiroloski prodati motor bratu,kumu,prijatelju[zene nisu preporucljive mogu da u ljutnji prijave kradju"svog" motora] odjaviti iz plovidbene dozvole a onda ti "kupac" izda ovlascenje za koriscenje "njegovog" motora!Po plovidbenoj nemas motor,nema poreza a opet si legalan jer imas ovlascenje od vlasnika!Isto kao i sa automobilima! :aggressive: :wild: :on_the_quiet:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #145 poslato: 11, 05, 2009, 14:31:47 posle podne »
Kratko uputstvo o LEGALNOM izbegavanju poreza ukoliko ove dustabanlije ostanu pri svom: papiroloski prodati motor bratu,kumu,prijatelju[zene nisu preporucljive mogu da u ljutnji prijave kradju"svog" motora] odjaviti iz plovidbene dozvole a onda ti "kupac" izda ovlascenje za koriscenje "njegovog" motora!Po plovidbenoj nemas motor,nema poreza a opet si legalan jer imas ovlascenje od vlasnika!Isto kao i sa automobilima! :aggressive: :wild: :on_the_quiet:

Nece ici tako.

Prvo, nema potrebe za imaginarnim kupcem, posto vec neko vreme moze da se dobije potvrda o brisanju motora, tako da vlasnik ostaje isti.

Drugo, vlasnik camca je duzan da upise sve izmene u plovidbenu dozvolu, tako da je koriscenje motora koji nije upisan u plovidbenu dozvolu prekrsaj, bez obzira na koga se vodi.
  Motor nije tvoj ali ga koristis. ne mozes upisati tudju stvar u svoju plovidbenu!Provereno prilikom proslogodisnje registracije kod Sladje iz kapetanije!!! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #146 poslato: 11, 05, 2009, 14:36:29 posle podne »
Motor nije tvoj ali ga koristis. ne mozes upisati tudju stvar u svoju plovidbenu!Provereno prilikom proslogodisnje registracije kod Sladje iz kapetanije!!! :)

jel imamo potvrdu za ovo :)

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #147 poslato: 11, 05, 2009, 14:44:00 posle podne »
Motor nije tvoj ali ga koristis. ne mozes upisati tudju stvar u svoju plovidbenu!Provereno prilikom proslogodisnje registracije kod Sladje iz kapetanije!!! :)

jel imamo potvrdu za ovo :)
  Pre dva minuta zavrisio sam razgovor sa kapetanijom i dobio potvrdu da je isti princip kao za automobile! A Sladja nije izvor,da se zna! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #148 poslato: 11, 05, 2009, 14:46:19 posle podne »
Pre dva minuta zavrisio sam razgovor sa kapetanijom i dobio potvrdu da je isti princip kao za automobile! A Sladja nije izvor,da se zna! :)

deda jel to znaci da je kapetanija potvrdila pricu za motor na brata a ladja na mene ?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #149 poslato: 11, 05, 2009, 14:58:22 posle podne »
Pre dva minuta zavrisio sam razgovor sa kapetanijom i dobio potvrdu da je isti princip kao za automobile! A Sladja nije izvor,da se zna! :)

deda jel to znaci da je kapetanija potvrdila pricu za motor na brata a ladja na mene ?
     Ostavicu te u ne znanju! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran