Autor Tema: Porez na Camce  (Pročitano 87943 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #105 poslato: 28, 04, 2009, 20:10:23 posle podne »
Ljudi,samo pricamo,a za sada nema niceg konkretnog prema javnosti.Trebali bi vec koliko sutra da sastavimo prikladno protestno pismo ispred Udruzenja nauticara "Moja ladja" koje broji oko 200 clanova,ljubitelja reka i vlasnika camaca.Takvo pismo bi trebali da sastave nasi admini i da ga u ime gornjeg udruzenja proslede novinama,recimo Politici,Blicu,Novostima,na primer.Aktivnosti na organizacij drugih protesta neka teku paralelno,ali dajte NEKA NAS CUJE JAVNOST!( od koje ne ocekujem bogznasta,ali makar smo se oglasili) :wild:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #106 poslato: 28, 04, 2009, 20:14:35 posle podne »
Samo prevideo si da mi ovde nismo nikakvo udruzenje gradjana, a to bi nam sada tako trebalo. Jbg.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #107 poslato: 28, 04, 2009, 20:20:34 posle podne »
...Pitanje za razmisljanje, citajuci zakon nigde nisam nasao da se porez placa za pogon ispod 7.35 KW. Da li to znaci da si oslobodjen poreza ako okacis osmicu na camac sa kabinom od 15m?

Da upravo tako, ono što nije predviđeno zakonom ne može se ni oporezovati.
Pa upravo u tome je i jedan od mnogih apsurda ovog zakona, jahta do 15m a pogon četvorka ili osmica i nikom ništa a čamac od 6m sa drndavim motorom od 50KS i udri po ušima.
Međutim, problem je skinuti jači motor iz plovidbene dozvole, koliko znam to je prosto nemoguće, jedino ako ti ga kao ukradu (zapisnik policije) ili ga prodaš (ugovor o kupoprodaji).
Ali, mislim da i tu može da se nešto uradi. Prodaš ga kao drugaru i sa ugovorom ga skineš, prijaviš neku slabotinju a i dalje nastaviš da koristiš onaj jači. Onaj kome si ga prodao opet ne plaća nikom ništa jer nema čamac!
A na vodi, ako te baš neko i priupita uvek možeš da kažeš da si ga pozajmio baš za tu vožnju i da ga vračaš vlasniku.

Ama smejurija jedna na šta nas teraju.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #108 poslato: 28, 04, 2009, 20:32:31 posle podne »
A pazi kako su ovo frajerski odradili, 7.35KW je 9.85 HP po zvanicnoj konverziji. Gde su tu popularne desetke, van poreza ili u porezu? Npr Yamaha 9.9 za snagu navodi 9.9 HP, a u zagradi pise 7.3, matematika kaze da je 9.9HP je 7.38 KW kako su u Yamahi konvertovali ne znam. Tohatsu 9.8 u zagradi navodi 7,2, a po matematici 9.8 HP je 7.307. Nesto mi sve ovo smrdi da ce domaci kulaci sami da rade konverziju i da desetke uvrste u oporezovanu grupu.

Ne moze tebi niko da zabrani da motor skines iz plovidbene. Mozes da kazes da ti je ispao u reku npr, a mozes i da ga skidas iz plovidbene zbog prodaje. nece niko ispitivati da li si ga prodao ili ne. Problem je kad te zandari zaustave pa ti na camcu nadju motor koji si obrisao iz plovidbene (tj tamo je samo precrtan i opaljen pecat), a sada ga ti kao nesto isprobavas.

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #109 poslato: 28, 04, 2009, 20:37:42 posle podne »
Samo prevideo si da mi ovde nismo nikakvo udruzenje gradjana, a to bi nam sada tako trebalo. Jbg.
Naravno da nisam,ali mislio sam da se niko nece upecati na to sto si otkrio.Sada nam preostaje da svako u svoje ime takva pisma uputi redakcijama koje ih nece objaviti.Ima li ko kakvu ideju u vezi sa ovim,vazno je izaci van foruma! :wild:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #110 poslato: 28, 04, 2009, 20:52:56 posle podne »
Formirati NVO nije nikakva mudrost. Ja npr. imam statut koji sam pravio za jedno drugo udruzenje, treba ga samo prepraviti i prilagoditi. Za to nam treba 3 sata. Platimo takse i to je to. E sad posto je kod nas sve klaj klaj, cekanje resenja bi sigurno bilo dva meseca, ali nema veze, formirali bi "organe" , organizaciju i clanstvo, pa bi mogli da delamo u mnogo vise pravaca (tu mislim i na ekologiju).

Ali sve jedno u javnosti moze da se nastupa i kao sajt NVO-a u formiranju ili slicno koji ima recimo 200 zvanicnih clanova, skupstinu i regularno izabrane organe. Samo potrebno je da svi clanovi popune online pristupnice i recimo plate clanarinu od 0 dinara. Tako bi mogli da nastupimo kao zvanicna organizacija sa pecatom na dokumentima i to bi imalo znacajnu tezinu. 

Ovako sve to deluje kao skupila se raja, verovatno ih izmanipulisali neprijatelji srpske drzave (citaj ona ili ova stranka) i prave haos i nanose milionsku stetu drzavi.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #111 poslato: 28, 04, 2009, 21:05:15 posle podne »
Formirati NVO nije nikakva mudrost. Ja npr. imam statut koji sam pravio za jedno drugo udruzenje, treba ga samo prepraviti i prilagoditi. Za to nam treba 3 sata. Platimo takse i to je to. E sad posto je kod nas sve klaj klaj, cekanje resenja bi sigurno bilo dva meseca, ali nema veze, formirali bi "organe" , organizaciju i clanstvo, pa bi mogli da delamo u mnogo vise pravaca (tu mislim i na ekologiju).

Ali sve jedno u javnosti moze da se nastupa i kao sajt NVO-a u formiranju ili slicno koji ima recimo 200 zvanicnih clanova, skupstinu i regularno izabrane organe. Samo potrebno je da svi clanovi popune online pristupnice i recimo plate clanarinu od 0 dinara. Tako bi mogli da nastupimo kao zvanicna organizacija sa pecatom na dokumentima i to bi imalo znacajnu tezinu. 

Ovako sve to deluje kao skupila se raja, verovatno ih izmanipulisali neprijatelji srpske drzave (citaj ona ili ova stranka) i prave haos i nanose milionsku stetu drzavi.


Slazem se potpuno i mislim da bi to trebalo uraditi.Samo mislim da udruzenje pocinje da "zivi" od momenta odrzavanja osnivacke skupstine, a ne od momenta upisa u registar, koji moze da potraje i nekoliko meseci. Jedino ne znam koliki broj je potreban za osnivacku skupstinu (mislim da je 30% clanstva, ali nisam siguran).A pristup on line je broj licne karte, JMBG, i popunjena izjava o pristupu, a sve on line.Jedino osnivacka skupstina mora "uzivo" kao i potpisi prisutnih clanova.Tu se odmah biraju neophodni odbori i tako udruzenje postaje legitimno.
Mozda sam negde pogresio ali mislim da je ovo neka procedura koja zadovoljava zakonske norme. Jedino mislim da nije dobro da bude NVO posto to i nije. Pre je udruzenje gradjana ili ljubitelja prirode ili nesto slicno. Nekao je NVO postalo odbojno u narodu. J*bi ga kad sve upropastimo. Veliki pozzzzzz.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #112 poslato: 28, 04, 2009, 21:25:19 posle podne »
Tacno tako kako si rekao, pocinje da zivi od osnovacke skupstine i mislim, ali bih morao da proverim, da je za osnivacku skupstinu potrebno minimum deset clanova. U svakom slucaju broj koji nije problematican. Ostali clanovi se uclanjuju posle toga. Sto se tice naziva apsolutno se slazem da je NVO kod nas poprimio znacenje izdajnicke organizacije. Udruzenje gradjana Moja Ladja meni lepo zvuci.
Za sve buduce akcije imali bi legalan okvir, a mogli bi i da se finansiramo od dobrovoljnih priloga. To je za slucaj da kao udruzenje radimo npr. plakate ili preduzimamo akcije koje zahtevaju materijalna sredstva.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #113 poslato: 28, 04, 2009, 21:27:33 posle podne »
Bas tako.  :good: :good: :good:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #114 poslato: 28, 04, 2009, 21:37:28 posle podne »
Pa onda ne bi bilo lose da kapetan da svoj sud o predlogu i da se izjasne i ostali clanovi, pa da radimo nesto sto ima tezinu ili da idemo ovim predlozenim putem pa kako bude.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #115 poslato: 28, 04, 2009, 21:41:19 posle podne »
Kapetane, ti si na potezu. Tvoja rec je zadnja.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #116 poslato: 28, 04, 2009, 22:19:30 posle podne »
Za udruženje je dovoljno i 3 člana, pitao ja tamo gde treba. Statut svakako, šablon.
To je vrlo korisna stvar, može da se radi i uvoz plovila, motora, opreme...itd za članove, povezivanje sa srodnim organizacijama u inostranstvu, možda i za neku pomoć da se konkuriše preko, mogla bi da se formira i naša marina, dosta korisnih stvari samo da zaupremo.
A za čekanje na registraciju ne brinite... :blind:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #117 poslato: 28, 04, 2009, 22:36:54 posle podne »
ok vreme je novac :) sto pre osnujemo grupu Gradjana to cemo pre poceti da se borimo za nasa prava...

barba jel mozes ti da prilagodis statut ?
scanirane licne karte saljite na autarh@gmail.com cim sakupimo 10 idemo da predamo papirem, skupstina moze na chatu :) dogovoricemo vreme mesto znamo :)
« Poslednja izmena: 28, 04, 2009, 22:58:50 posle podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #118 poslato: 28, 04, 2009, 22:40:16 posle podne »
Ma Udruzenje je ok, ali sad treba brzo delati.
Ja vise puta dao predlog, a niko ni reci o tome. Mislim da je to najefikasniji nacin.
Ali evo da malo elaboriram:
                                       veza - ne znaci mito i korupcija, mozda bude nepotizam, ali i ne mora;
                                       veza - ne znaci apriori nesto lose, vec moze da bude i prijateljstvo;
                                       veza - moze da da ono sto napisemo onima koji odlucuju;
                                       veza - moze da nas posavetuje i da kontakt (kome, gde, kad, kako, ...);
dakle u Srbiji veza je cool (cista logika).
Pozz.

pa jel imas cvrstu vezu da promene zakon ?

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Porez na Camce
« Odgovor #119 poslato: 29, 04, 2009, 19:53:04 posle podne »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.