Autor Tema: Bez komentara  (Pročitano 3182 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Bez komentara
« poslato: 19, 04, 2009, 21:08:30 posle podne »
Danas slikano. Jezero Perućac.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: 19, 04, 2009, 21:11:36 posle podne »
Ovde sam proveo detinjstvo i danas sam jedva prepoznao ovo lepo jezero.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: 19, 04, 2009, 21:14:17 posle podne »
Za ovo,stvarno,ne treba komentar!!!Nema toga sto mi ne mozemo da upropastimo!! ??? >:D ???
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
(Nema teme)
« Odgovor #3 poslato: 19, 04, 2009, 21:50:29 posle podne »
Šta se to ovde desilo. Jeli to neki tornado iz Bosne došao.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #4 poslato: 19, 04, 2009, 21:53:09 posle podne »
Dve trećine ovog smeća dopluta iz Višegrada, a sve ostalo je "naših ruku delo". Nisam imao volje da slikam velike količine smeća van vode na putu koji ide tik uz jezero, a da vidite kojekakvih objekata izgrađenih na samoj obali i normalno tone smeća prljavštine. A ja izveo suprugu da se pohvalim eee... Biće nadam se jednog dana bolje i tamo se budi "nautička" svest a samim tim i briga za zdravu i lepu okolinu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #5 poslato: 19, 04, 2009, 22:04:19 posle podne »
nama ne trebaju neprijatelji... sve cemo mi sami...

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
(Nema teme)
« Odgovor #6 poslato: 19, 04, 2009, 22:21:37 posle podne »
bruka i sramota!!! ja bi sve to  :aikido:...
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #7 poslato: 20, 04, 2009, 09:55:58 pre podne »
Neko ce to ipak pocistiti. Samo da krene turisticka sezona. Ovo je ovako, ja mislim, svakog proleca, nakon otapanja snega. Evo kako je bilo prosle godine u avgustu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #8 poslato: 20, 04, 2009, 10:26:13 pre podne »
Neko ce to ipak pocistiti. Samo da krene turisticka sezona. Ovo je ovako, ja mislim, svakog proleca, nakon otapanja snega. Evo kako je bilo prosle godine u avgustu.

kad trebaju pare da uzmu unda sve moze da se pocisti....

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #9 poslato: 21, 04, 2009, 13:02:33 posle podne »
Posto je Perucac moja maticna "luka", moram da odgovorim na ovu temu. Verujte ljudi da je opstina B. Basta izdvojila 17.000,00 evra, Nacionalni park i Drinske elektrane isto neki veliki novac ali sta vredi kada iz BOSNE svakodnevno stizu hiljade kubnih metara smeca.Postoji specijalni brod koji je dobijen kao donacija ali je totalno nefunkcionalan pa ga ne upotrebljavaju. Nacionalni park je angazovao ljude koji rucno iz camaca vade smece i trpaju ga u plasticne vrece.(dnevo oko 400 vreca).Za sedam dana rada nista se nije poznalo. Imam informaciju da ce  od ove nedelje povecati broj camaca na desetak sa po cetri radnika. Sto se tice ljudi koji gore imaju splavove i kucice, siguran sam da nista ne bacaju  jer su to teski zaljubljenici u vodu.Obale i vodu najvise prljaju "turisti" koji dodju jednom godisnje, rostiljaju uz pivce iz PET ambalaze i sve to tako ostave. Svaki put kada sa prijateljima pristanem uz obalu radi kupanja, suncanja ili rostiljanja, pokupimo bar dve vrece tudjeg smeca.Sta da se radi kada smo takvi ljudi.
   Mislim da ce za dvadesetak dana sve biti ocisceno ako bosanci prestanu da pustaju preliv preko njihove brane.Pre par dana je dolazio i ministar Dulic i obecao da ce zvanicno intervenisati kod bosanskih zvanicnika. Nadjmo se da ce do sezone sve blistati.  :sorry:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #10 poslato: 21, 04, 2009, 13:21:40 posle podne »
Posto je Perucac moja maticna "luka", moram da odgovorim na ovu temu. Verujte ljudi da je opstina B. Basta izdvojila 17.000,00 evra, Nacionalni park i Drinske elektrane isto neki veliki novac ali sta vredi kada iz BOSNE svakodnevno stizu hiljade kubnih metara smeca.Postoji specijalni brod koji je dobijen kao donacija ali je totalno nefunkcionalan pa ga ne upotrebljavaju. Nacionalni park je angazovao ljude koji rucno iz camaca vade smece i trpaju ga u plasticne vrece.(dnevo oko 400 vreca).Za sedam dana rada nista se nije poznalo. Imam informaciju da ce  od ove nedelje povecati broj camaca na desetak sa po cetri radnika. Sto se tice ljudi koji gore imaju splavove i kucice, siguran sam da nista ne bacaju  jer su to teski zaljubljenici u vodu.Obale i vodu najvise prljaju "turisti" koji dodju jednom godisnje, rostiljaju uz pivce iz PET ambalaze i sve to tako ostave. Svaki put kada sa prijateljima pristanem uz obalu radi kupanja, suncanja ili rostiljanja, pokupimo bar dve vrece tudjeg smeca.Sta da se radi kada smo takvi ljudi.
   Mislim da ce za dvadesetak dana sve biti ocisceno ako bosanci prestanu da pustaju preliv preko njihove brane.Pre par dana je dolazio i ministar Dulic i obecao da ce zvanicno intervenisati kod bosanskih zvanicnika. Nadjmo se da ce do sezone sve blistati.  :sorry:

e ako je Dulic dosao onda mi je lakse...

alo treba da postoji sluzba koja ce legitimisati sve posetioce pa dodju sutra i ako ima smeca saceka ih u roku od 7 dana kazna od recimo 10.000 dinara.. znaci sa takvim kaznama moze se finasirati ta sluzba... a kazna je taman da im vise ne padne na pamet da bacaju smece...

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #11 poslato: 21, 04, 2009, 13:25:25 posle podne »
ZA iverka: Ako si zainteresovan za reciklazu mogu da te povezem sa ljudima iz Nacionalnog parka, oni upravo imaju problem sa plastikom koju nece niko da primi na deponiju i niko nece da uzme besplatno da reciklira. Bar ja takvu nezvanicnu informaciju imam, mozemo proveriti. Radi se o stotinama kamiona plasticnih boca. Njihovi radnici uredno odvajaju plastiku, drvo, staklo i gumu.

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #12 poslato: 21, 04, 2009, 13:39:28 posle podne »
Kapetane, potpuno se slazem. Postoji rendzerska sluzba, pitao sam ih upravo to, zasto niko ne kaznjava. Kazu ljudi da nemaju zakonska ovlascenja. Bukvalno ako nekoga uhvate u bilo kakvom prekrsaju a ovaj nece da im pokaze licnu kartu, mogu samo da se "slikaju". Tako da se sve svodi na opomenu. Ovog proleca sam ih video u patroli sa pogranicnom policijom pa ce to, nadam se, biti sa sa vise efekta.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Bez komentara
« Odgovor #13 poslato: 22, 04, 2009, 00:17:58 pre podne »
j-bem ti ljude...
kome treba kontakt za reckilazu ne se javi...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Bez komentara
« Odgovor #14 poslato: 22, 04, 2009, 19:32:43 posle podne »
bas fino  djubre mora se priznati.a akcija ocistimo srbiju je nestala bez traga.mislim da  bez veoma radikalnih poteza nema nista od cistoce. :nono: