Autor Tema: Kanali i prevodnice Vojvodine  (Pročitano 51722 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #75 poslato: 01, 10, 2020, 10:15:48 pre podne »
AAAAAAAAA teraš čežnju, ko će dočekati proleće!
Meni je ideja da kad već dobacimo Bezdan kanalima, odemo bar do Baje uzvodno na par dana.....

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #76 poslato: 01, 10, 2020, 10:20:04 pre podne »
Mohovskim prokopom po kišici... na Šarengradskoj adi naizmečino za granje vezani naši i njini pecaroši. Patroliraju i naša i njina granična policija, niko nikog ne dira.

Pojavi se onda dupla duga prema Palanci, pa ko prođe ispod čeka ga sva sreća ovoga sveta... a ja baš tamo krenuo.

Eto to je to.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #77 poslato: 01, 10, 2020, 11:14:20 pre podne »
Терцо, где ће ти душа?
Шта нам радиш с овим прелепим сликама?

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #78 poslato: 01, 10, 2020, 15:42:25 posle podne »
Koliko dana je trajalo putesestvije? Ako znate, da li prilikom plovidbe kanalima ovom rutom postoji mogucnost da se negde prespava, (negde u blizini obale, a da nije sator  jh, a da ima gde da se ostavi camac)?

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #79 poslato: 01, 10, 2020, 21:20:31 posle podne »
Ju koja dobra priča :D Bravo...

Zoki, batali te fazone nego diži kredit i dogodine da se gledamo iz kabine kao ljudi :D

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #80 poslato: 01, 10, 2020, 22:30:58 posle podne »
Momci kako vam zavidim! Svaka cast! Prelepo je... Jedva cekam rano prolece pa da i ja prodjem kroz te kapije i naravno produzim jos malo uzvodno ;)
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #81 poslato: 01, 10, 2020, 22:32:28 posle podne »
A Kabe i Zoki su obojica spremni za nesto sa kabinom! Pelcovali su se 100% i bolje im je da prodaju camce sto pre jer vise vrede noviji! ;)
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Kabe

  • OPREM
  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 411
  • Pol: Muškarac
  • Oprem dobro
    • Ime broda: RogivzaR
    • Kabe.Space
  • Brod tip: Aqua Lux feat. Tohatsu MFS 5CD S
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 5.40 m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #82 poslato: 01, 10, 2020, 22:43:17 posle podne »
Istina :D

Iskreno, već ove sezone bih bio u nekom brodu samo da imam rešeno pitanje veza. Veoma bolna tačka, ali nije da ne možemo da rešimo i to pitanje...

 sajkaca

Van mreže calypso2

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 393
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #83 poslato: 02, 10, 2020, 06:21:35 pre podne »
Pa srce mi se istopi na ovakve slike i to od sabajle  114
Raj
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #84 poslato: 02, 10, 2020, 08:16:35 pre podne »
Koliko dana je trajalo putesestvije? Ako znate, da li prilikom plovidbe kanalima ovom rutom postoji mogucnost da se negde prespava, (negde u blizini obale, a da nije sator  jh, a da ima gde da se ostavi camac)?

Nisam siguran da li si dobro postavio pitanje  sajkaca ovog puta nam je tura trajala 6 dana, a isključivo iz razloga što nismo mogli da odvojimo više, ebaga mora i da se radi.... mi plovimo sporo, a želeli bismo uglavnom još sporije.
Elem, bolji podatak za tebe bi bio da je ovaj krug za neku mrvicu kraći od 300 km, a ti znaš kojojm brzinom se krećeš. Računaš i da kanalom nećeš baš moći da peglaš pun gas (nadam se da nećeš ni želeti) jer ćeš daviti pecaroše i sve živo oko sebe, štucaćete ti i gospođa ceo put... i vi a verovatno i bliža rodbina  ha, Dunavom, opet, možeš da peglaš ali nisam siguran da li se isplati... zavisi od vodostaja. Verovatno nema boljeg mesta na svetu od Kopačkog rita (i sa naše strane apatinsko-monoštorskog) kada je nizak vodostaj i reka gostoljubiva.

Što se drugog pitanja tiče, ako se odlučiš da pođeš tuda, naravno da treba da proučiš stacinoažu i napraviš sebi neki daljinar kanala, i obavestiš se šta treba preskočiti a šta nikako ne, jer dobar deo kanala , malte ne do Sombora je veštački vodotok, opasan visokim dolmama i nije preterano gostoljubiv.

Sad, ja nisam baš dobar izvor informacija za to gde se ima spavati u drugom redu pored vode  ha ha ha ali takvih mesta ima, pogotovo od ove godine kada je "vikedica- etno- u dupe ga metno" turizam u procvatu. Evo šta znam:
recimo kod Petrovca u malom kanalu, odma kod mosta ima kuća koja se izdaje, tačno prekoputa petrovačke čarde.
kod Odžaka, pre mosta ka Miletiću ima kafana u kojoj mislim (gotovo sam siguran) da ima i soba, jednom sam svraćao.
U Miletiću je bila plutajuća kafana ali je više nema, načuo sam da se sprama zamena, onda tu može da se ostavi čamac a spavanje bilo gde.
Sombor pretraži u airbnb ili tako nekako, tamo nema šta nema.
Posle Sombora se menja kanal, nema više vioke dolme okolo a kuće izlaze na samu vodu i tu je izbor mnogo veći.
Kod pontonca ima kafana Lepi Toma, tamo ima soba ali nije mi neka pozicija.
U Bezdanu, Šebešfoku, Korlatošu i Kenđiji se izdaje milion vikendica, kuća, ima i kamp, na većinu  pristaješ direktno.
Imaš čardu Šebešfok (nekad se zvala i kod Srećka, a sad ju je preuzeo Pikec) tamo ima i bungalova.
U Baračkoj kod Pikeca imaš takođe gostinsku kuću a ima i more vikendaja na iznajmljivanje.
Nizvodno Dunavom imaš Apatinsku marinu sa sve smeštajem, a ima i nekih alternativa
U Bačkom Novom Selu imaš hotelčić u hagli, Nećkova čarda trenutno ne radi, a ne radi ni onda druga nizvodno (iako deluje da je letos radila)
U Palanci nema šta nema.
...
Nadalje si već bio koliko sam ispratio.

I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže zoki_ns

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 333
  • Pol: Muškarac
  • www.ftn.uns.ac.rs
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #85 poslato: 02, 10, 2020, 19:36:11 posle podne »
@ Kabe, Vepar,  Kabinaš jednoga dana kad iscrpimo sve mogućnosti sa ovim čamcem. Bojim se da bi u ovom trenutku bila slaba iskorišćenost s obzorom na svega 25 dana odmora, od kojih se 10 provede na moru...a ja volim posle posla da odem na sat dva a za to mi je zgodniji mali camac. Mada je pitanje trenutka kada cu pokleknuti  sajkaca sajkaca
@Terca Hvala puno na odgovoru. Ovo su dobre smernice jer ja nijedno od ovih mesta još uvek nisam ni kopnom obišao, sem Petrovca pa ne znam kako šta izgleda i šta sve ima pri obali. Imam želju proći nekom rutom kanalima dogodine u junu dok jos trava ne pravi vece probleme pa mi se ova ruta čini interesantnom od Sombora pa na dalje. Jeste malo dugačka za čamac bez kabine ali moze se organizovati. Kad izadjem na Dunav onda ću lako. Kanali su mi skroz nepoznanica i tu mi je bitna dobra organizacija i plan.

Mi ne volimo previse brzu voznju ali i brzinom 10-15 km/h je doboljno da u 3 dana stignemo kanalom do Dunava.

Ono sto mi nije jasno je sta si mislio pod ovim nije preterano gostoljubiv?
"se drugog pitanja tiče, ako se odlučiš da pođeš tuda, naravno da treba da proučiš stacinoažu i napraviš sebi neki daljinar kanala, i obavestiš se šta treba preskočiti a šta nikako ne, jer dobar deo kanala , malte ne do Sombora je veštački vodotok, opasan visokim dolmama i nije preterano gostoljubiv



Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #86 poslato: 02, 10, 2020, 19:59:48 posle podne »
To znači da kad pristajem da vežem brod i iskačem na obalu postoje 3 mogućnosti:

Iskačem u koprivu
Iskačem u bagremak
Oboje  sajkaca

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #87 poslato: 03, 10, 2020, 07:33:37 pre podne »
Terca bravo i hvala za ovu reportažu, nadam se da ću sledeće godine proći baš tu putanju kojom ste vi plovili  6589

Ovo sa otvaranjem prevodnice na Bezdanu je pun pogodak i otvara mnoge mogućnosti  114
Dunav je moje more.....

Van mreže baka

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #88 poslato: 15, 02, 2021, 13:50:21 posle podne »
Meni je ideja da kad već dobacimo Bezdan kanalima, odemo bar do Baje uzvodno na par dana.....

Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje, administrator neka prebaci ako već ima negdje slična tema.

Iz Osijeka smo i jedva smo dočekali da se napokon otvori prevodnica na Bezdanu.
Želja nam je ove godine (ako se smiri ovo ludilo s koronom) da se spuštamo Dunavom prema Novom Sadu, i kanalima se vratimo do Bezdana gdje bi opet izašli na Dunav i tako zatvorili krug. Pročitao sam dosta vaših reportaža o plovidbi kanalima, ali to je sve bilo prije nego je otvorena prevodnica Bezdan.
Zbog toga molim da nam predložite najbolju rutu i gdje sve možemo ući iz Dunava u kanale između Bogojeva i Novog Sada.
 
Inače, prošli smo Dravu čamcem već nekoliko puta od ušća Mure do Osijeka, Dunavom iz Baje do Osijeka tako da smo na prikolici odvezli čamac i tamo ga spustili, to je bilo dobro i sve je prošlo u redu, nisu nam mađari pravili nikakve probleme. Bili smo već i nekoliko puta čamcem u Apatinu, tako da znam svu proceduru oko prijava i prelaska granice plovilom.

Pretprošle godine smo ponovo (ovo pišem zbog Zankikija), ali sad vodom prijatelj i ja sa ženama čamcima išli iz Osijeka do Baje i kad smo se prijavljivali u Mohaču mađari nas nisu htjeli pustiti jer su tražili neku međunarodnu prometnu dozvolu za plovila za što kod nas u Hrvatskoj nikad nitko nije čuo. Uglavnom, poslije par sati natezanja ne priznaju našu prometnu dozvolu za plovilo i nisu nas pustili do Baje te su nas natjerali da se vratimo nazad. Sigurno je da to nije pravilo, ali eto mi smo naletjeli kad su smjeni bili neka dva bahata i bezobrazna policajca. Ostali ljudi što tamo rade su bili super ljubazni i samo su nam rekli da nismo imali sreće što smo naletjeli na ovu dvojicu.
Hm, tužno i žalosno, a mi smo sam htjeli otići na fišijadu u Baju i potrošiti nešto novaca, ali neka im , na kraju smo bez ikakvih komplikacija otišli u Apatin i proveli se samo tako  hi

Inače, dosta je komplicirana procedura prilikom ulaska plovilom u Mađarsku, prijavljuješ se u Mohaču, prvo na prijavnicu po formular koji popuniš, pa onda s njim ideš iz kancelarije u kancelariju i tako 4 ili 5 puta, u svakoj moraš dobiti potpis, a mi smo zapeli u zadnjoj.   
Da li se nešto u međuvremenu promijenilo ne znam, samo znam da uopće nemamo ni volje ni želje više ići tamo dok se ponašaju tako.

« Poslednja izmena: 15, 02, 2021, 15:15:41 posle podne baka »

Van mreže George

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 353
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Calypso
  • Brod tip: Čelični tabanaš
  • Marina: Senta
  • Veličina: 8.5
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #89 poslato: 15, 02, 2021, 17:00:10 posle podne »
Između Bogojeva i NS se po mojim saznanjima nigde ne može ući u kanale, pa vam ostaje da se spustite do Novog Sada i tu uđete u kanal, ili ako ćete da napravite malo veći krug uđete u Tisu pa do Starog Bečeja i tu uđete u kanal. U ovom slučaju trebate računati na prevodnicu u Novom Bečeju, što i nije veliki problem, pošto je Novi Bečej idealno mesto za provesti jedan dan. Ima skroz sređenu marinu gde, ako se nevaram za 500din.dnevno dobijete privez ,struju, vodu, i imate mogućnost korišćenja kupatila sa toplom vodom. Osim toga gradić je skroz OK sa prelepim kejom, a ima se gde sesti popiti i pojesti nešto i to na samoj obali. Što se kanala tiče,kako god odlučili za ulazak u kanale, bilo u NS ili preko Tise u Novom Bečeju, preporučujem vam da svratite u Ruski Krstur (posle Savinog Sela se iz velikog kanale uđe oko 2km u mali kanal prema Malom Staparu). Tu imate pristojnu čardicu (pod imenom Longov), a osim toga kanal je tu pregrađen, i od njega je napravljen svojevrstan bazen za kupanje, sa malim vodopadom. Problem je jedino što je onih 2 km malog kanala prohodno s početka leta, a kasnije je sve teže zbog drezge koja sa prolaskom leta intenzivno raste. Može se i preko nje, samo se treba pripremiti za učestalo čišćenje elise. Sledeće mesto koje bih preporučio, samo zbog splava-čarde, je trijangl kod Karavukova. Takođe iziskuje malo skretanja sa planirane putanje prema Bezdanu (na trijanglu kod Odžaka se umesto prema Somboru i Bezdanu skrene oko 5 km prema Bogojevu).Kada smo pre 2 godine bili tamo sa regatom iznenadili su nas tamburaši, a i klopa je bila skroz OK. Posle toga prema Bezdanu dolazi Sombor koji je priča za sebe, i u koju se ne bih upuštao ovom prilikom. Eto toliko od mene, biće mi drago ako sam vam pomogao. Inače drugar i ja planiramo u nekoj doglednoj budućnosti Dravom do Osijeka. Ovo nam je jedna od najsvežijih ideja za plovidbu. I na kraju, okačiću i po koju fotkicu iz Ruskog Krstura i Karavukova.