Autor Tema: Kanali i prevodnice Vojvodine  (Pročitano 15756 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #45 poslato: 08, 04, 2018, 22:50:38 posle podne »
Jel se može posle mesta Bezdan ući u Bajski kanal i dokle je plovan ovajkanal? Jel se može ići skroz do Baje i ući u Dunav? Da li pogranična policija zateže oko plovidbe tim kanalom dokle je sa jedne strane Srbija?
I jos jedno pitanje jel su završeni remonti prevodnica Bečej i Novi Sad? Sada rade sve prevodnice osim Bezdanske?

Бајски канал има најчистију каналску воду у Србији. Живим у близини и колико ми је познато само може чамац без мотора, а у одређеним периодима ни то. Нема ту капетаније, граничног прелаза... само чиста вода, шума, природа, купање, ретко где и дрвени чамац... Канал Баја-Бездан проглашен је заштићеним подручјем прве категорије у Горњем Подунављу. Ту се налази викенд насеље "Кенђија".

Безданска преводница не ради од 1995 године због дотрајалости.

Од Сомбора до безданске преводнице је најлепши и најчистији Велики бачки канал, дозвољена је пловидба до 7км/х, а срого забрањено потискивање воде и прављење таласа. Лети мораш обратити посебну пажњу на купаче. Кроз воду се провиди готово до дна, а дубина је 3-3,5 метара,  можда негде и 4 метра.
Ако успем завршити чамац, планирам отпловити од Сомбора до Бездана и задржати се 2 дана.

Викенд насеље Кенђија:
https://www.google.com/maps/place/%D0%9A%D0%B5%D0%BD%D1%92%D0%B8%D1%98%D0%B0,+%D0%91%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0/@45.8847801,18.8745026,1673m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47432cc31c45673f:0xacef0d99112f324a!8m2!3d45.884322!4d18.8773858

Ово ти је мост на Бајском каналу, одмах близу мађарско-српске границе на мађарској територији:
https://www.google.com/maps/@45.9446199,18.8958568,3a,75y,340.3h,75.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1siSRzsmRWSXSuC8BoR9w0Sg!2e0!7i13312!8i6656

То је тачно овде:
https://www.google.com/maps/place/45%C2%B056'40.8%22N+18%C2%B053'45.1%22E/@45.9446521,18.8871112,15z/data=!3m1!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x47432cc31c45673f:0xacef0d99112f324a!2z0JrQtdC90ZLQuNGY0LAsINCR0LDRgtC40L3QsA!3b1!8m2!3d45.884322!4d18.8773858!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d45.9446525!4d18.8958657

"Caffe De Sol" у Сомбору на Великом бачком каналу (поглед од 360 степени). Можеш се виртуално прошетати кроз локал и погледати канал и околину:
a)https://www.google.com/maps/@45.7543399,19.0877916,3a,75y,184.65h,88.97t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipMFfuWP_Fb7X6tZGr3KaIrTC5DCgHgIJEJjcCH1!2e10!3e11!7i10000!8i5000

Велики бачки канал код Сомбора:

<a href="http://youtu.be/7JOSgMocDJI" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/7JOSgMocDJI</a>

Роњење на Великом бачком каналу на штранду у Сомбору:

<a href="http://youtu.be/rRywIjAPaR8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/rRywIjAPaR8</a>

« Poslednja izmena: 08, 04, 2018, 23:38:06 posle podne Zox »

Na mreži vepar

• Rečni Drekavac
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: NREK Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
« Odgovor #46 poslato: 09, 04, 2018, 00:50:35 pre podne »
Hvala, ali ne dobih ja odgovor ni na jedno moje pitanje...  kuku
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
« Odgovor #47 poslato: 09, 04, 2018, 07:53:52 pre podne »
Гледам ова два постављена видеа па се  мислим - ипак је могуће!

Само да није - људи! Да људи не прљају.

Ипак, и на другим местима, људи су прљали а онда су одлучили да томе мора доћи крај.
И данас људи поново с обале виде рибе у Темзи...
Можда ћемо једног дана и ми...

Не вреди, што сам се и облачио кад и даље сањам? Одох натраг у кревет. Све је лепше у сну.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #48 poslato: 09, 04, 2018, 11:09:52 pre podne »
Hvala, ali ne dobih ja odgovor ni na jedno moje pitanje... 

Како ниси добио нити један одговор?!

1. Добио си одговоре у вези пловидбе Бајским каналом.
2. Видиш на карти где је наша, а где мађарска граница (на Гуглу стоји да је овај део Хрватска, али то није тачно). Бајски канал припада нама 1/1 од мађарске границе до уливања у Велики бачки канал. Дужина нашег дела канала је неких 11km.
3. Не знам да ли су завршени ремонти преводница у Бечеју и Новом Саду, али знам да безданска не ради од 1995г.
4. Мало сам написао и о Великом бачком каналу, јер ако планираш на ову страну (а, видим да планираш чим се распитујеш), требаће ти ове информације.

На фотографијама можеш погледати како изгледа устава Шебешфок. Сликано из Бајског канала, а иза уставе се види  Велики бачки канал.

План обнове безданске преводнице и уставе Шебешфок.

<a href="http://youtu.be/MyM7XTjZ2UU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/MyM7XTjZ2UU</a>

« Poslednja izmena: 09, 04, 2018, 12:05:03 posle podne Zox »

Na mreži vepar

• Rečni Drekavac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
« Odgovor #49 poslato: 09, 04, 2018, 21:04:40 posle podne »
Lepo, iz onog dela moze samo camac bez motora a ponekad ni to vidim da nemate pojma o cemu pisete, kako to ponekad ne sme ni camac bez motora??? Ko je to definisao, kojim propisom, kada moze a kada ne moze, mada sam siguran da nije tako. Ponekad sticem utisak da i vi i LSI pisete samo da biste pisali... nisam dobio odgovor ni da li se moze uci u Bajski kanal iz velikog Backog. Znam da je lepo, zato i hocu tuda da plovim, to nije ni bilo pitanje. Znam da prevodnica Bezdan ne radi, to nije ni bilo pitanje. Kartu znam i sam da gledam, pitanje je bilo koliko je plovan Bajski kanal a ne dokle je nase, da li je plovan skroz do Baje?

Van mreže Sale Rea

• Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
« Odgovor #50 poslato: 09, 04, 2018, 22:02:21 posle podne »
Pre dva dana sam na kanalu lov i ribolov gledao lepu reportažu o Bajskom kanalu. Ono što te interesuje je već rečeno.Možes da ploviš na vesla  ili elektro motor . Potraži na netu.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Na mreži vepar

• Rečni Drekavac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
« Odgovor #51 poslato: 09, 04, 2018, 23:28:17 posle podne »
Bajski kanal, nekad alimentacioni ili šugovički, predstavlja u suštini krak kanala Vrbas – Bezdan. Počinje u račvi kanala Vrbas – Bezdan na km 77.46. Na km 0.16 nalazi se prevodnica Šebeš-fok koja je pretvorena u sigurnosnu ustavu. Kanalom je moguća jednosmerna plovidba petstotonskih objekata, ali zanemarljivo mala.

Citat sa sajta vode vojvodine. Ne znam kako veslaju te 500-tonske brodove... Mozda robovi u galijama  ha lol ha lol ha lol

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #52 poslato: 10, 04, 2018, 02:04:02 pre podne »
Lepo, iz onog dela moze samo camac bez motora a ponekad ni to vidim da nemate pojma o cemu pisete, kako to ponekad ne sme ni camac bez motora??? Ko je to definisao, kojim propisom, kada moze a kada ne moze, mada sam siguran da nije tako. Ponekad sticem utisak da i vi i LSI pisete samo da biste pisali... nisam dobio odgovor ni da li se moze uci u Bajski kanal iz velikog Backog. Znam da je lepo, zato i hocu tuda da plovim, to nije ni bilo pitanje. Znam da prevodnica Bezdan ne radi, to nije ni bilo pitanje. Kartu znam i sam da gledam, pitanje je bilo koliko je plovan Bajski kanal a ne dokle je nase, da li je plovan skroz do Baje?

Bajski kanal, nekad alimentacioni ili šugovički, predstavlja u suštini krak kanala Vrbas – Bezdan. Počinje u račvi kanala Vrbas – Bezdan na km 77.46. Na km 0.16 nalazi se prevodnica Šebeš-fok koja je pretvorena u sigurnosnu ustavu. Kanalom je moguća jednosmerna plovidba petstotonskih objekata, ali zanemarljivo mala.

Citat sa sajta vode vojvodine. Ne znam kako veslaju te 500-tonske brodove... Mozda robovi u galijama  ha lol ha lol ha lol

Тражио си одговоре на питања и од мене си добио све сем да ли је завршен ремонт преводница у Бечеју и Новом Саду.
Ако сам одговорио на питање пловности Бајског канала зашто кажеш да немам појма о чему пишем?
Проверио си и моја информација је нетачна? Који део жуља?
Да ли се теби не допада истина да са својим чамцем нећеш моћи пловити овим каналом преко границе до Баје?
Не, нећеш пловити, јер пловидба није дозвољена чамцима са мотором! :)

Нећеш чак ни ући у Бајски канал, јер да си пажљиво прочитао све што сам написао и пажљиво погледао фотографије, приметио би да је пролаз онемогућен физичком препреком већ на устави.   :)

На каналу на Пчели (тако ми то овде зовемо) www.google.com/maps/@45.7228753,18.9434583,418m/data=!3m1!1e3 важи исто правило ЗАБРАЊЕНО за чамце са мотором и у одређеном периоду године (мислим да је до маја или јуна) ЗАБРАЊЕНА пловидба било којом врстом пловног објекта, а ту спада чамац. Само чуварска служба сме пловити и користити моторни погон.  Тренутно је ЗАБРАНА пловидбе. Али, ако не верујеш ти позови број са визит карте коју сам прикачио па питај да ли можеш изнајмити чамац. Можда ће теби изнајмити.   :)
 Цена изнајмљивања чамца је 200 динара на цео дан. Изнајмљују се искључиво дрвени чамци БЕЗ МОТОРА.
Питаш ко је увео ту уредбу?  Ваљда питање треба бити упућено Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре или јавном предузећу Војводина воде, а не мени. Нисам присуствовао састанку и водио главну реч.

То што си копирао текст са Војводина воде и умислио како си сада све сазнао и напуцао се информацијама па ми се након тога надобудно подсмеваш циничном реченицом: "Ne znam kako veslaju te 500-tonske brodove... Mozda robovi u galijama  ha lol ha lol ha lol" говори све о теби. То ти је пријатељу наутичарски идентичан текст као кад на зиду пише П.ЧКА, а ти мислиш како си страшно паметан, скинеш гаће па све снаге набодеш... 

То што си навео да знаш како је тамо лепо и зато желиш туда пловити -ја не спорим. Али, што те онда нервира ако сам ти то споменуо?  Одкуд сам знао да ти то знаш?  Требао си на крају свих својих питања уметнути клаузолу шта се сме писати, а шта не сме и ја бих тада био информисан по том питању и испоштовао твоју вољу.

Искрена намера била је другарски помоћи и лепо детаљни објаснити, јер ми такво што не представља проблем. Волим помоћи ако могу. Хтео сам ти се и похвалити како је код нас канал чист да би ти добио додатну инспирацију да дођеш, јер се не би преварио. Ту је и еколошки камп "Корјени" итд. Хтео сам те питати и када ћеш се упустити у пловидбу па да се нађемо рецимо у оном локалу на пићу. И тако даље...

Нека, боље је овако...

Na mreži vepar

• Rečni Drekavac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
« Odgovor #53 poslato: 10, 04, 2018, 09:11:46 pre podne »
Na moja konkretna pitanja dajete nepotrebne i preopsirne tekstove koji ne sadrze odgovore. Jako sam bio jasan sa pitanjima i ako ne znate odgovore na njih ne morate posto poto pisati, samo da bi se pisalo. A sigurno pre verujem tekstu na sajtu Voda vojvodine, nego rekla kazala pricama... No nadam se da ce se uskoro javiti Mira iz Voda vojvodina pa ce ova mucna rasprava biti zavrsena.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #54 poslato: 10, 04, 2018, 11:00:39 pre podne »
Vepar:
"Na moja konkretna pitanja dajete nepotrebne i preopsirne tekstove koji ne sadrze odgovore. Jako sam bio jasan sa pitanjima i ako ne znate odgovore na njih ne morate posto poto pisati, samo da bi se pisalo."

- Добио си одговоре који у потпуности одговарају постављеним питањима. Форум и тема су јавног карактера, а непотребан и преопширан текст прескочиш, јер има оних које ће занимати. Већ сам ти одговорио зашто је проширен одговор, а то је било у најбољој намери и не одступа од теме "Канали и преводнице Војводине".

Vepar:
"A sigurno pre verujem tekstu na sajtu Voda vojvodine, nego rekla kazala pricama..."

- Цитирам део свог претходног одговора: "Нећеш чак ни ући у Бајски канал, јер да си пажљиво прочитао све што сам написао и пажљиво погледао фотографије, приметио би да је пролаз онемогућен физичком препреком већ на устави."
Што би Мија Алексић рекао: https://youtu.be/RqpTfNk9Dls

Vepar:
"No nadam se da ce se uskoro javiti Mira iz Voda vojvodina pa ce ova mucna rasprava biti zavrsena."

- Није било назнака о расправама сем тематских питања и конструктивних одговора док се није појавила "жута минута" с твоје стране НИЧИМ ИЗАЗВАНА.  Слободно назови поменуту госпођу. Можда само због тебе на устави уклоне онај један сегментни затварач (види се на сликама) који служи као физичка препрека уласка у Бајски канал. Циљано сам поставио две фотографије скоро из истог угла. Прва је слика како устава данас изгледа, а друга како је изгледала раније. Може се приметити да је сегментни затварач на истом месту -не дозвољава упловљавање. То што ниси успео разоткрити "Пронађи на сликама једину разлику" не даје ти за право да оспораваш одговор.

Van mreže zankiki

• Kapitalac Dunavski
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
« Odgovor #55 poslato: 24, 04, 2018, 12:21:08 posle podne »
Terca mi je u priči spomenuo da kada se ide ka Bezdanu, oko nekog mesta (zaboravio sam kog) postoji pontonski most, gde je neophodno najaviti se malo ranije čoveku koji ga otvara... Ima li neko njegov broj?

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #56 poslato: 01, 05, 2018, 17:03:26 posle podne »
Ако планираш до преводнице на Дунаву понтонски мостић je код Бачког Моноштора. Тај мостић се мора отворити да би се могло проћи. Кад је затворен, ни чамац не може проћи. Налази се у близини бродоградилишта на друму (L-405) који спаја Б. Моноштор са Безданом.

Веза: https://www.google.rs/maps/place/45%C2%B048'23.1%22N+18%C2%B056'15.2%22E/@45.8061961,18.9369648,380m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d45.806416!4d18.9375438

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uu8jQ_9p_iE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=uu8jQ_9p_iE</a>

Van mreže zankiki

• Kapitalac Dunavski
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
« Odgovor #57 poslato: 03, 05, 2018, 08:46:12 pre podne »
Iiiiiiiiii? Ima li neko broj na koji se treba najaviti?

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #58 poslato: 03, 05, 2018, 09:20:32 pre podne »
Занкики, звао сам човека који има број од Драгана (он отвара мост), али му је јуче испао телефон и пукао је екран па не може да види именик. Рекао је да га назовем за сат времена. Рачунај да је решено.

114

Na mreži Terca

• Rečni Drekavac
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #59 poslato: 03, 05, 2018, 10:48:41 pre podne »
Nekad se taj čovek zvao Adam, a broj mu je bio +381631651978
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.