Autor Tema: Kanali i prevodnice Vojvodine  (Pročitano 51733 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #30 poslato: 08, 04, 2014, 09:11:07 pre podne »
Ruta je Novi Sad, Bački Petrovac, pa Karavukovo (dali preko Srpskog Miletića ili Bača još ćemo videti), i Dunavom za Novi Sad.
Nazvaću Vas svakako par dana ranije, kad budem znao datum, trenutno su to prvomajski praznici, ali sve zavisi i od prognoze vremena, pa može biti lako i pomereno.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #31 poslato: 13, 06, 2016, 11:22:10 pre podne »
Krećem za 10-ak dana kanalima do Bečeja, pa Tisom do Dunava i za Novi Sad.
10-ak dana, 200km, sve taman, a Tisom nisam bio dalje od Aradca, pa taman da vidimo i taj deo.

Pitanja su:

1. Koji je iznos koji se uplaćuje ove godine za prevođenje? Na ranijim plovidbama sam plaćao prevodničaru, ali ovako je lakše... Oni ljudi nekad nemaju sitno, pa čekam da mi ispišu račun...

2. Da li je isti iznos i za prevodnicu na Tisi (pošto je jel na Tisi e ne u sistemu DTD, ne znam ima li to neke veze, ali bolje da pitam)

Ako sam dobro skapirao, prevodnicu imam u Novom Sadu za ulazak u kanale, u Kucuri, u Bečeju za izlazak u Tisu i malo niže na brani preko Tise?

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #32 poslato: 13, 06, 2016, 11:52:23 pre podne »
1. 1.245,14 dinara

2. Da, http://www.vodevojvodine.rs/Category/CategoryPages/8?title=%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B1%D0%B0

3. Da.

4. treba proveriti gde  plovni bageri izmuljavaju ove godine... recimo http://plovput.rs/vesti/13/1043
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #33 poslato: 13, 06, 2016, 13:50:23 posle podne »
Hvala Terca na datom odgovoru :)

Da dodam samo i ja malo. Sve ste u pravu, za tu maršutu imate prevodnicu Novi Sad, Kucura, Bečej i Brana na Tisi. Isti je iznos za sve prevodnice. Iako ne deluje na prvi pogled, Brana na Tisi je u sistemu kanala DTD. Odnosno, izgrađena je da bi se banatski deo hidrosistema snabdevao vodom gravitacionim putem preko Novog Bečeja i Padeja.

Ukoliko planirate da platite unapred, obratite pažnju samo na pozive na broj kod uplate, jer svaka prevodnica ima svoj poziv na broj. Sva obaveštenja su data na onom linku koji je Terca stavio. Kada dođete na prevodnicu obavezno dajte uplatnicu prevodničaru.

Od dodatnih informacija želim da vas obavestim sledeće.. Naš bager DUNAV trenutno radi u Srbobranu pa obratite pažnju prilikom prolaska pored njega. Kontakt osoba na bageru je: Dalibor 064/149-4382.

Prevodnica Bečej će od polovine jula biti u remontu tako da neće biti u funkciji naredna 4 meseca. Koliko vidim vi planirate ranije da prođete, ali možda bi nekom drugom bila od koristi ova informacija.

Ukoliko je potrebno još nekih informacija slobodno se možete obratiti i meni na mail mzivkovic@vodevojvodine.com ili na telefon 021/4881-409

Pozdrav,
Mirjana

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #34 poslato: 13, 06, 2016, 14:15:49 posle podne »
Mirjana,

hvala na odgovoru, kao i uvek vrlo ste ljubazni i puni korisnih informacija.

Kako smo odlučili da krenemo 24-tog juna posle podne (zbog posla), stići ćemo regatu u Bačkom Petrovcu i verujem upoznati se tamo. Ujutru bi i isplovili sa vama (da malo osetimo čari regate), pa se kod Savinog sela odvojili prema Bečeju.

Recite mi samo, ako bager radi kod Srbobrana, da li se tuda može proći i kako to ide? (otvoreno je za prolaz u određeno doba dana ili slično?)

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #35 poslato: 13, 06, 2016, 14:25:45 posle podne »
Pa lepo, taman da se malo družimo :) Lako ćete me pronaći..

Može slobodno da se prođe pored bagera, ali se svakako najavite koji sat ranije, da Vam oni na terenu daju precizna uputstva sa koje strane da prođete i ukoliko je potrebno da spuste sajle ako su razapete. Zato sam Vam i dala br. telefona osobe koja je zadužena tamo na terenu za bager.

Vidimo se onda 24.6. u Bačkom Petrovcu!

Mirjana

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #36 poslato: 20, 08, 2017, 20:26:22 posle podne »
   Ove godine početkom jula smo uplovili brodićima u kanal DTD od Bele Palanke pa do Novoga Bečeja. Prevodničar na prevodnici Kajtasovo, pri naplati trazio je da svako plovilo posebno plati prevodjenje. Na primedbu da u svim ostalim prevodnicama Novi Becj, Bečej, Kucura, Bogojevo ....nismo placali pojedinacno vec jednu kartu za sve camce, prevodnicar je pozvao šefa Nikolu Borijana. Ništa se nije promenilo u telefonskom razgovoru sa njim, naprotiv. Borijan nam rece da budemo srecni sto nam nece naplatiti plovidbu kanalom vec samo prevodjenje. ??? Isto to bese i u prevodnici Botoš pošto je isti šef. Placamo i cutimo. E kad stigosmo do Novoga Beceja prevodnica na kanalu druga priča. U prevodnici nas 5 plovila placa se 1 prevodjenje. ??? Ali ovde nema Borijana. Na tiskoj prevodnici veoma ljubazni. Objasni nam prevodnicar da se prevodjenje u evropskim zemljama (holandija, francuska, rusija....) nigde ne naplacuje samo ovde u vojvodini.? Rezime. VODE VOJVODINE da regulišu i upoznaju svoje radnike sta nauticarima da naplate. Pravila neka budu ista na celoj teritoriji. Voleo bi da mi neko iz VODE VOJVODINE odgovori, s obzirom da mi neodgovaraju ništa a pisao sam im na  mail. Hvala.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #37 poslato: 28, 08, 2017, 14:06:26 posle podne »
Dragi Ćiro,

vidim da je došlo do nesporazuma i baš mi je žao zbog toga. Ne bi trebalo da bude više takvih nedoumica. Po Uredbi o visini naknada za vode za 2017. godinu, naknada za prevođenje kroz brodsku prevodnicu plovila koje se koristi u neprivredne svrhe utvrđuje se u visini od 1.245,14 dinara za svako prevođenje, bez obzira na broj tih plovila u komori prilikom prevođenja. Za pravna lica se utvrđuje na osnovu pređenih kilometara, nosivosti, jačini pogonskih motora i po plovilu.
Prevođenje se može unapred platiti na određeni broj tekućeg računa ili direktno prevodničaru prilikom prevođenja.

Ponoviću ponovo broj računa i pozive na broj za svaku prevodnicu kao i brojeve telefona na prevodnicama.


Naknada u iznosu od 1.245,14 din (2017. godina) za korišćenje objekata Hidrosistema DTD za plovidbu, odnosno prevođenje za fizička lica se uplaćuje na sledeći račun:

840-741567843-38

sa naznakom „Naknada za za korišćenje objekata Hidrosistema DTD  za plovidbu“,
šifra plaćanja 153, po modelu 97
i pozivom na broj:

prevodnica Bečej – 27208101431
prevodnica Bogojevo – 06224103431
prevodnica Botoš – 38242205431
prevodnica Brana na Tisi – 69221105431
prevodnica Kajtasovo – 85209204431
prevodnica Kucura – 06240302431
prevodnica Novi Bečej – 69221202431
prevodnica Novi Sad – 94223104431
prevodnica Sombor – 93232305431
prevodnica Srpski Miletić – 55224304431
prevodnica Stajićevo – 10242201431
prevodnica Klek - 24242203431


Naziv prevodnice   Naziv kanala ili reke                      Lokacija (km)           Br. telefona
Bečej                   Bečej-Bogojevo                              0,16                   066/8642-225
Kucura                   Bečej-Bogojevo                              47,30                   066/8642-226
Bogojevo                   Bečej-Bogojevo                              89,45                   066/385-643
Novi Sad                   Novi Sad – Savino Selo              4,30                   066/8642-341
Srpski Miletić           Odžaci-Sombor                              6,00                   025/764-618, 066/8642-38, 066/8642-383
Sombor                   Odžaci-Sombor                              27,40                   066/8642-259
Kajtasovo                   Banatska Palanka – Novi Bečej      8,70                   066/8091-087
Botoš                   Banatska Palanka – Novi Bečej      85,60                   066/8642-181
Novi Bečej                   Banatska Palanka – Novi Bečej      147,00                   066/8643-052
Stajićevo                   Begej                                      9,20                   066/8642-182
Brana na Tisi           Tisa                                              65,00                   066/8643-051
Klek                           Begej                                      0,70                   064/1464-962

Za sve informacije oko plovnosti i uslova za plovidbu na kanalima Hs DTD stojim na raspolaganju..

Mirne vode i srdačan pozdrav svima!
Mirjana

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #38 poslato: 09, 03, 2018, 14:18:42 posle podne »
Planiram ove godine ići kanalima maksimalno severno - do Bezdana.
Više puta sam sa raznih strana čuo da je tamo priroda najlepša, a mi volimo ploviti kanalima, pogotovo u proleće, jer se voda u kanalima ugreje, a Dunav je još hladan.

Malo sam gledao mape, koliko vidim postoje 3 opcije, e sad, možda neke nisu ni prohodne, ili su jedne lepše od drugih - tu mi treba vaša pomoć.

1. Kod Ruskog Krstura ne skrenuti levo ka Karavukovu, nego proći kroz Krstur, kod Malog Stapara levo ka Somboru i onda za Bezdan.

2. Kod Ruskog Krstura skrenuti ka Karavukovu, pa onda kod Prigrevice skrenuti ka Somboru pa za Bezdan.

3. Isto kao 2, ali kod Prigrevice nastaviti ka Bačkom Monoštoru pa ploviti tuda... Ovako se ne dođe u sam Bezdan, ali možda jel lep pejzaž...

Ako je sve prohodno, možda bi najlakše bilo otići tamo opcijom 1, a vratiti se opcijom 2 ka Karavukovu pa na Dunav...


Hajde javite se vi koji ste ovuda plovili.

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #39 poslato: 09, 03, 2018, 14:24:59 posle podne »
Odgovor je 2.

1. i 3. ne može.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #40 poslato: 09, 03, 2018, 14:32:11 posle podne »
To sve pojednostavljuje  sajkaca

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #41 poslato: 09, 03, 2018, 15:04:22 posle podne »
Terca je bio brži :)

Kod Ruskog Krstura se nalazi ustava (pregrada) koju je nemoguće preći bilo kakvim plovilom. Zato svakako opcija 2, gde posle prevodnice Sombor skrećete u levi krak kanala i ulazite po mom skromnom mišljenju jedan od najlepših i najčistijih kanala. Kanal od Prigrevice do Bezdana (opcija 3) jeste prohodan i možete ploviti i tuda ali ćete opet naići na ustavu Bezdan koju ne možete preći. Za potpuni užitak svakako preporučujem 2 varijantu.

Uživajte u plovidbi, i ukoliko su vam potrebne bilo kakve informacije slobodno mi se obratite..

Pozdrav,
Mirjana Živković

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #42 poslato: 09, 03, 2018, 18:05:03 posle podne »
Taman sam hteo da preporucim Mirjanu da ti pomogne kad ona me pretece!! Ako neko poznaje te kanale , to je ona!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #43 poslato: 08, 04, 2018, 22:15:34 posle podne »
Jel se može posle mesta Bezdan ući u Bajski kanal i dokle je plovan ovajkanal? Jel se može ići skroz do Baje i ući u Dunav? Da li pogranična policija zateže oko plovidbe tim kanalom dokle je sa jedne strane Srbija?
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Kanali i prevodnice Vojvodine
« Odgovor #44 poslato: 08, 04, 2018, 22:24:43 posle podne »
I jos jedno pitanje jel su završeni remonti prevodnica Bečej i Novi Sad? Sada rade sve prevodnice osim Bezdanske?
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!