Autor Tema: Regata V V 2011  (Pročitano 22795 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Regata V V 2011
« poslato: 16, 04, 2011, 17:33:33 posle podne »
Dragi forumasi,
obavestavam zainteresovane da ce se Regata "Voda Vojvodine" odrzati od 25. juna do 3. jula 2011. godine.
Kao i prethodnih godina, krecemo iz Novog Sada.
Za razliku od prethodnih godina, sada okrecemo ladje na banatske kanale i Tisu.
Obilazimo Titel, Zrenjanin, Klek, Novi Becej, Becej, Srbobran i Savino Selo, a onda se vracamo u Novi Sad.

Vode Vojvodine kao organizator obezbedjuje komandni brod, besplatno prevodjenje na prevodnicama, pratece sluzbe regate (doktor, majstor, spasioc, fotograf..) kao i logistiku. Da bi ucestvovali na Regati vlasnik plovila mora da popuni i potpise prijavu koja se nalazi na nasem sajtu www.vodevojvodine.rs i zajedno sa kopijom plovidbene dozvole da posalje postom ili licno na nasu adresu u Novi Sad. Vazna napomena: plovilo mora biti registrovano!

Prijave mozete dostaviti najkasnije do 1.6.2011. godine ili do popune mesta.

Veliki pozdrav,
Mirjana Zivkovic

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #1 poslato: 16, 04, 2011, 19:15:09 posle podne »
Ako sam dobro razumeo, regata bi krenula iz Novog Sada, pa Dunavom do Titela, a odatle preko Kleka i ostalih mesta do Savinog Sela.

Da li se posle toga ide do Deronja (Tamburaški festival 28.06.)?

Pretpostavljam da se iz Deronja vraćamo kanalom preko Bačkog Petrovca do Novog Sada.

Možete li da potvrdite maršrutu ili da me ispravite ako sam negde pogrešio?

Ako sam u pravu, ovo bi za mene iz Banovaca  bilo putovanje dugo oko 325 km i veoma sam zainteresovan za učešće.

Molim da nas izvstite o materijalnoj strani čitave organizacije - koliko će nas to koštati (naravno da ne računam na troškove goriva - to je svakako naš lični trošak) ali pitam da li postoje neki drugi?
Hvala na odgovoru.

Pitanje za Iliju - Odiseja: Iko, da li mogu da računam na to da će i Odisej II učestvovati u regati?
Verujem da bi mi mnogo značilo durštvo iskusnog "vuka" na mom prvom putovanju.

Izmena:
Sad sam na sajtu VodeVojvodine video skicu maršrute - ne ide se u Deronje! Šteta.
Da li bih ja iz Banovaca mogao da sačekam regatu u Titelu i odatle da krenem dalje?



Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #2 poslato: 16, 04, 2011, 19:46:26 posle podne »
Preciznije marsuta ide ovako: Od Novog Sada Dunavom ili Beograda (necemo insistirati da Beogradjani dodju do Novog Sada pogotovo ako bude vodostaj kao prosle godine ;)) do Titela na Tisi gde i nocimo prvi dan 25.06.2011. godine. Sledeceg dana idemo do Zrenjanina Begejom. Zatim 27.06. idemo do Kleka (kanal B.Palanka-N.Becej), 28.06. plovimo uzvodno vec pomenutim kanalom do Novog Beceja na Tisi i tamo ostajemo dva dana gde 29.06. proslavljamo Dan Dunava (i Tisa i kanali pripadaju Dunavskoj regiji :) ). 30.06. ulazimo u kanal Becej-Bogojevo i pristajemo na kanalskoj strani Beceja. 01.07. sledi Srbobran, 02.07. Savino Selo i na kraju u nedelju 03.07. se vracamo u Novi Sad.
Na ovom putesestviju prelazimo oko 220 km, prevodimo se kroz 5 prevodnica (Stajicevo, Novi Becej (kanalska prevodnica), Becej, Kucura i Novi Sad) tokom 9 dana.
Ove godine ne svracamo u Deronje na Tamburica fest vec smo malo izmenili marsutu kao sto vidite.
Sto se tice materijalne strane organizacije: Ucesce u Regati je potpuno besplatno. Sami snosite troskove goriva, hrane i onog sto vam je potrebno na ovom putesestviju. Obzirom da su u toku pripreme jos nemogu sve informacije da vam dam, ali verovatno ce biti i nekoliko organizovanih ruckova ili vecera za sve regatase, kao i poklon za svako plovilo.
Pre regate se svakako organizuje sastanak regatasa gde dajemo sve informacije vezano za nase putesestvije kao i kompletan program Regate.
Jako je vazno da se prijavite sa poslatom prijavom kako bi na vreme napravili spiskove i poboljsali nasu organizaciju.
Tu sam svakako za sve eventualne nedoumice..
Pozdrav,
Mirjana

p.s. Ako bi mi neko objasnio i kako da postavim sliku, stavila bih plan regate ovde na forum. Unapred hvala :) Inace ima ga na nasem sajtu kao i u grupi Regata Vode Vojvodine na facebooku gde mozete pogledati i slike sa prethodnih Regata.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #3 poslato: 28, 04, 2011, 13:12:26 posle podne »
Mene interesuje da li mogu na regatu veci brodici,15m sa sirinom 4m i gazom od 1,30m. :this:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #4 poslato: 28, 04, 2011, 13:53:56 posle podne »
Ronac,
nema ogranicenja po pitanju gabarita plovila osim onog sto sam plovni put dozvoljava. Obzirom da ove godine uglavnom idemo kanalima koji omogucavaju bezbednu plovidbu i za plovila veceg gaza (do 1.95m) bicete dobrodosli svakako na nase putesestvije.
Pozdrav :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #5 poslato: 30, 04, 2011, 13:32:06 posle podne »
a visina plovila ?

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #6 poslato: 01, 05, 2011, 10:14:46 pre podne »
Slobodna visina ispod mostova je minimalno 6 m (od kote vode do kote donje ivice konstrukcije mosta).

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #7 poslato: 04, 05, 2011, 12:53:53 posle podne »
Obavestavam sve zainteresovane da organizujemo prvi informativni sastanak regatasa na NREK "LIMAN" u Novom Sadu u utorak 10.05.2011. god u 18 casova.
Pozdrav,
Mirjana
« Poslednja izmena: 04, 05, 2011, 14:41:17 posle podne leptirica »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #8 poslato: 04, 05, 2011, 13:20:04 posle podne »
Obavestavam sve zainteresovane da organizujemo prvi informativni sastanak regatasa na NREK "LIMAN" u Novom Sadu u cetvrtak 10.05.2011. god u 18 casova.
Pozdrav,
Mirjana

Da li biste mogli da nam date tačnu adresu gde se "Liman" nalazi?

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #9 poslato: 04, 05, 2011, 13:39:59 posle podne »
Adresa je Suncani kej bb. Opisno: Iza novih studentskih domova i takozvane Kineske cetvrti, a pored NREK Liman se nalazi Jedrilicarski klub.

Evo i karte:

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #10 poslato: 04, 05, 2011, 14:43:51 posle podne »
- Da li moze ucestvovati plovilo registrovano na stranu zastavu?
- Da li se u Titelu u Begej ulazi prekoputa restorana Alas ?
Pre dve godine u tu levu pritoku Tise (nisam siguran da li je Begej ili neki kanal) tesko se ulazilo i sa gumenim camcem. Pokusao sam 200-300m ali od trave i plicaka elisu na vanbrodskom motoru sam morao da cistim svakih par minuta.
- Kolika je minimalna dubina i cistoca (mislim na zatravljenost, drezga i sl) u predvidjenim kanalima u tom periodu?
- Znajuci za problem nedovoljnog broja vezova u Novom Sadu da li za ucesnike iz Beograda moze biti obezbedjeno nekoliko vezova u nekoj od marina poslednjeg dana radi boravka poslednje noci i kretanja sutradan ujutro za Beograd (plovilima sa brzinom 10-15km/h treba 6-10h do Beograda,tj. 5-10 km Save.)

Unapred hvala na odgovorima 
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #11 poslato: 04, 05, 2011, 14:57:09 posle podne »
- Plovilo registrovano na stranu zastavu moze ucestvovati s tim da je potrebno da pribavite odobrenje za plovidbu nasim vodam od Lucke kapetanije (taksa je oko 50 eura i odobrenje vazi mesec dana). Svakako vam je to odobrenje potrebno i ako hocete Dunavom da plovite.. Prosle godine je plovio sa nama i katamaran iz Hrvatske. Oko ovih stvari mozemo posebno pricati.
 
- U Begej se ulazi tacno naspram Titela i restorana Alas. Verovatno, kada ste uplovljavali pre dve godine, je bio izuzetno nizak vodostaj Tise koji je mogao uticati na smanjenu dubinu na ulazu u Begej. Sto se tice trave i socivice, bude je u odredjenim periodima tokom leta i u zavisnosti od rezima svih pritoka kanala, odnosno upustanja vegetacije u kanal. Ukoliko se i pojavi pred Regatu potrudicemo se da nasom mehanizacijom uklonimo sto je moguce vise.. U svakom slucaju, vegetacija je moguca eventualno samo na Begeju za vreme Regate.

- Osim u slucajevima ekstremno niskih vodostaja dubina Begeja i kanala kojim plovimo ove godine je 2,1 m.

Nadam se da ste zadovoljni odgovorima i ukoliko imate jos pitanja tu sam..

Pozz

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #12 poslato: 08, 05, 2011, 21:29:34 posle podne »
Evo jos jednom da potvrdim da se sastanak odrzava u utorak 10.05. u 18 casova u Novom Sadu na NREK Liman. To je i jedna od prilika da predate svoje prijave (zajedno sa kopijom plovidbene dozvole) i da dobijete sve informacije koje vas zanimaju a vezane su za Regatu.

Pozdravi svima i vidimo se!

Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #13 poslato: 11, 05, 2011, 08:59:08 pre podne »
Hvala svima koji su dosli juce na sastanak... :)
Za sada imamo 39 prijava!

A ovako je to izgledalo:


Van mreže leptirica

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 143
  • Pol: Žena
  • Sve se moze kad se hoce..
Odg: Regata V V 2011
« Odgovor #14 poslato: 25, 05, 2011, 22:54:40 posle podne »
Sa malim zakasnjenjem se javljam, nadam se da necete zameriti :)

Sto se tice situacije sa cistocom kanala ona je zadovoljavajuca. Bar za sada. Malo je nepovoljno to sto nam slede niski vodostaji Dunava i Tise pa u tom smislu "cuvamo" vodu i smanjen je protok. Do Regate ima jos vremena te cu jos koji put dati informaciju o stanju vode.
Drezge i socivice u jeku sezone bude na kanalima, iako ove godine idemo magistralnim kanalima kuda se redovno odvija plovidba pa ne bi trebalo da imamo vecih problema. U Banatskim kanalima bude socivica (za razliku od Backih) cija kolicina zavisi od prirodnih vodotoka kojim se snabdevaju plovni kanali.
Veoma je nezgodno davati sada informacije mesec dana unapred kako ce biti jer sve ovo zavisi od mnogih faktora (sunca, temperature, vodostaja,...)
Majstor koji ide je tu da ustanovi kvar, uradi sta moze u zavisnosti od kvara, a sto se tice delova ukoliko nemate rezervni deo sa sobom organizujemo kupovinu i dostavu do mesta gde se nalazimo.
A po pitanju spiska neophodnih stvari koje ne bi trebalo zaboraviti.... Mislim da bi mi trebalo mnogo prostora... Samo jedno je sigurno, sigurno ces nesto zaboraviti. :) Na Regate idem evo vec 16. put i svaki put nam nesto zafali, ali nikada nista vitalno i bez cega se ne moze.
Sto se tice tegljenja i komunikacije ne bih dopunjavala Odiseja koji je to savrseno objasnio :)
Valjda nisam nesto zaboravila...