Autor Tema: Jovo nanovo,ili Hogarove muke  (Pročitano 74519 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #210 poslato: 14, 07, 2011, 00:11:20 pre podne »
O deplasmancu sa LWL od 9.5m nema smisla pricati za brzine vece od 8 cvorova. Tu treba mnogo snage, ali mnoooogo, 100HP je nista.

Posto je ocigledno da je brzina plovila koje koriste nasi forumasi vrlo relativna stvar, namece se samo jedno objasnjenje, a to je da ili Garmin laze ili povremeno prorade Tesline ploce pa dodje do zakrivljenja vremena i prostora.  :sajkaca:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #211 poslato: 14, 07, 2011, 07:46:49 pre podne »
Iko,rezervoar za ribu ide na krmenu platformu i sluzi i kao stepenik,a ispod krmene palube akumulatori,rez.za gorivo i dr.                                        Barba, :lol: :lol:. bre,moj camac je trimaranski pramac i blago V,nesto izmedju deplasmanca i polu -deplasmanca,al vise vuce na ovo drugo,da ne kazem,oseca se  :lol:.Izgleda da je Dule u pravu,nije mogla da se odrzi brzina,to je bilo i vise jok,probacu danas ponovo sa trimovanjem  :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #212 poslato: 14, 07, 2011, 08:25:27 pre podne »
Fizika je tu jasna, maksimalna brzina tog korita u km/h, a na mirnoj vodi, je: četiri zarez tri puta kvadratni koren iz dužine na vodenoj liniji u metrima. Ili za čvorove, koeficijent je 2,32.

To za Hogara znači oko 13 km/h. Činjenica da korito ima vitku formu, da je usko i plovno, omogućava samo da se ta brzina postigne sa manjim motorom i sa kraćim zaletom, a 25 KS je Hogaru sasvim dovoljno. Da izglisira, kao što Barba reče, treba mu mnooogo više, npr. jedan Krško.

Za sve rezultate preko te brzine su krivi vetar, voda, nizbrdica, Tesline ploče, Garmin u tunelu...

Da smo nastavili da pricamo o 20 km/h insistirao bih da dođem, lično proverim i pojedem obećani ručak.
« Poslednja izmena: 14, 07, 2011, 12:00:44 posle podne Terca »
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #213 poslato: 14, 07, 2011, 11:13:59 pre podne »
Hogare, ja sam samo dopunio Duletov post u kome pominje sve tri vrste tipskih korita. Ne odnosi se konkretno na tvoje korito.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #214 poslato: 14, 07, 2011, 17:37:14 posle podne »
Terca, :lol: :lol: ,dodji more na rucak i onako       
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #215 poslato: 14, 07, 2011, 17:41:59 posle podne »
Danas uz Dunav do Dede 12km\h,od Dede nizvodno 16km\h sa vetrom u pramac  :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #216 poslato: 14, 07, 2011, 18:14:18 posle podne »
Ko se razume u brodogradnju primetice da Hogarov brod ima dobru formu podvodnog dela trupa,sto znaci lako opstrujavanje vode,taj brod je radio neko ko se razume u brodogradnju,pa samim tim i mogucnosti su mu bolje nego kalsicnog broda iz samogradnje.
"Vatrogasac" ide 30km/h,ali ni u snu 90 tona ne moze da glisira.

Van mreže tule

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • www.mojaladja.com
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #217 poslato: 14, 07, 2011, 23:46:53 posle podne »
Hm, a mozda onaj "instant kalkulator" koji sam naveo u gornjem postu i nije toliko los,
mislim na rezultate koji se dobijaju sa njim

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #218 poslato: 15, 07, 2011, 19:47:52 posle podne »
Hm, a mozda onaj "instant kalkulator" koji sam naveo u gornjem postu i nije toliko los,
mislim na rezultate koji se dobijaju sa njim

Ma ne valja nista, ne uzima u obzir Tesline ploce i Dedu  :) :) :)

BTW za pasaru je tacan, a da li je tacan za siklje, dunavske kutije i korita nacrtana na pakli cigareta, videcemo kada neko bude izmerio brzinu pod normalnim okolnostima, van uticaja antigravitacionih supljina, crnih rupa i neobjasnjivih prirodnih fenomena.  :lol



"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #219 poslato: 25, 09, 2011, 10:36:39 pre podne »
Samo da se javim i obavestim vodeno drustvo da izrada enterijera i dalje traje,i sve lepse izgleda.Trenutno se radi patos od tikovine,u kormilarnici,da ne kazem u salonu  :lol:.,Klupe od hrastovine i okume,sto tikovina,osvetljenje led trake,pult zarsen,instrumenti i jos puno detalja.Krmeni kokpit,klupe zavrsene,tapacirunzi,sledi patos od tikovine,patosiranje platforme,tikovina,montaza rezervoara za ribu na platformi,malo se oteglo puno je posla,a i radio sam u sezoni,pa majstori.Namerno ne stavljam fotke,bice po zavrsetku svakog prostora zasebno.Toliko za sada,a ovi moji na Brodicu,na celu sa Banetom,ubise me od zajebavanja,kao ,za cetiri godine bice sve kako si hteo,i onako usput,sa katamarana,upecase dva sarana od ukupno pet kg-a,maaaa  :suicide:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #220 poslato: 27, 09, 2011, 10:26:02 pre podne »
Hajde malo slika enterijera...
Marke

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #221 poslato: 09, 10, 2011, 18:10:13 posle podne »
Hogare, kakve su cene vađjenja i ležarine u Brodotehnici. Cena krana je po toni, jel tako. Daj neke kontakte ako si bio zadovoljan sa tom ekipom

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #222 poslato: 09, 10, 2011, 20:06:29 posle podne »
Hogare, kakve su cene vađjenja i ležarine u Brodotehnici. Cena krana je po toni, jel tako. Daj neke kontakte ako si bio zadovoljan sa tom ekipom
Cosicev broj imas,ekipa je uzasna.
Nadjes svoje majstore ili provedes svaki dan sa njima i onda su ok...
Jbg,koliko para toliko muzike,tako oni rade.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16691
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #223 poslato: 21, 10, 2011, 13:18:23 posle podne »
samo oko brzine ... che ima na vodenoj liniji izmedju 6-7 metara sa evinrude 50 konja je isao 14 km na sat "na ravnom"  to jest u govnari gde nema toka vode... ali je potapao krmu  (banana korito deplasmanac) pa sam tu obustavio testove ....

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #224 poslato: 21, 10, 2011, 23:13:40 posle podne »
Čuj, taj Evinrude 50 se već dokazao kao motor koji menja zakone fizike! :dance1:  :taunt:
Šalu na stranu, to je maksimum za većinu deplasmanaca slične veličine. Dodaj na to brzinu toka ( 3-5km/h), i dobićeš te "rekordne" brzine od 18- 20 km/h! :good:
I moram da primetim, ovi jeftini GPS uređaji su jako nepouzdani kad je u pitanju merenje brzine, pogotovo kad se radi o malim brzinama!
Rezultate treba uzeti sa rezervom, ja uzimam samo onu cifru koja mi se zadrži na ekranu duže od 10-12 sekundi ( jeftini GPS-ovi osvežavaju fix svakih 3-4 sekunde), ali ni to nije baš pouzdano!
 
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"