Autor Tema: Jovo nanovo,ili Hogarove muke  (Pročitano 74511 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #180 poslato: 09, 07, 2011, 10:01:56 pre podne »
11.1 čvorova je 20.53 km/h impresivno! Pre će biti da ide 11.1 km/h što je prihvatljivije. Na lici se ne vidi dobro šta piše da li kn ili km? U svakom slučaju koja god da je oznaka ide dobro!

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #181 poslato: 09, 07, 2011, 10:06:05 pre podne »
A inace,jako me cudi da nema komentara na postignutu brzinu ovog camca,a bilo je cak i prepirki na sajtu,ako se dobro secam  :smile:
Nema što da te čudi   :lol: ovih dana je mrtvilo na forumu,samo se pišu poruke dobro došao i srećan rodjendan... :yahoo:... lijepo vrijeme,pa ljudi provode napolju,pecanje,kupanje...

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #182 poslato: 09, 07, 2011, 12:31:12 posle podne »
Vuce,Vuce,tacno sam pretpostavio da ljudi misle da je 11km/h,ali moram da ih razocaram,oznaka je kn/s  [knots].Ko i dalje ne veruje,evo otvorenog poziva na voznju i kontrolu,pa,ako ja nisam lagao,morace da plati rucak na Brodicu za sve prisutne,pa izvolte   :lol: :lol: :lol:     P.S.O proracunu skracenja kobilice,razmaka izmedju elise i kobilice,rasporeda balasta,na kraju,ne bih sada. Ne bi bio ovaj rezultat da korito nije dobro uradjeno[dok su znali da ga naprave,a ne kao sada  :suicide:].I Vuce,sa jamahom 25-teretnom svako korito i bilo kakvo,istisnine do 10t razvijace 7-10 km/h,uzvodno na Savi  :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #183 poslato: 09, 07, 2011, 13:03:57 posle podne »
Nema iskustvo sa brodovima ali je ovo fantasticna brzina, svaka cast na prepravci!  :clapping:

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #184 poslato: 09, 07, 2011, 13:42:11 posle podne »
Hvala,more dosta mu je 14-15 na sat krstarece,motor se ne cuje a i manje trosi  :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #185 poslato: 09, 07, 2011, 15:38:02 posle podne »
To je odlična brzina za brod, reci mi koliko troši na tih 14-15 km/h?

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #186 poslato: 09, 07, 2011, 17:41:21 posle podne »
Koja je cirka duzina vodene linije i koja je tezina? Interesuje me karakteristika korita jer je bez sumnje odlicno.
Dali znas koja je elisa na motoru?
 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #187 poslato: 09, 07, 2011, 20:35:47 posle podne »
Sada sam video pitanja,potrosnja 4-5l,duzina vodene linije 9,5m,tezina oko 4t  :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #188 poslato: 09, 07, 2011, 22:14:33 posle podne »
Vuce,Vuce,tacno sam pretpostavio da ljudi misle da je 11km/h,ali moram da ih razocaram,oznaka je kn/s  [knots].Ko i dalje ne veruje,evo otvorenog poziva na voznju i kontrolu,pa,ako ja nisam lagao,morace da plati rucak na Brodicu za sve prisutne,pa izvolte   :lol: :lol: :lol:     P.S.O proracunu skracenja kobilice,razmaka izmedju elise i kobilice,rasporeda balasta,na kraju,ne bih sada. Ne bi bio ovaj rezultat da korito nije dobro uradjeno[dok su znali da ga naprave,a ne kao sada  :suicide:].I Vuce,sa jamahom 25-teretnom svako korito i bilo kakvo,istisnine do 10t razvijace 7-10 km/h,uzvodno na Savi  :drinks:

Kapetane Hogare sada samo jos da se otisneš sa marine i lepe Save na neku plovidbu pa da nagradiš sebe i brod za muke kroz koje si prošao, tom brzinom, tom potrošnjom i snagom nema izgovora za plovidbu gore dole :on_the_quiet:

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #189 poslato: 09, 07, 2011, 23:14:20 posle podne »
E Brokeru,svaka ti je zlatna  :lol:,more kad se otisnem necu,bre,da se vracam,uopste,pun mi je  :this: radova i majstora  :heat: ,bre
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #190 poslato: 09, 07, 2011, 23:53:28 posle podne »
Super, koeficijent vodene linije 1.95. Za tu vodenu liniju, masu i klasican deplasmanac (1.34) na stajacoj vodi bi ti trebalo 52KS. Ti to sa tim koritom postizes sa duplo manje snage. Uzivaj  :good:  :drinks:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2182
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #191 poslato: 10, 07, 2011, 00:20:18 pre podne »
Мијењајући неке ствари не можемо предвидјети исходе, но у вашем случају резултат промјена је донио изврстан резултат што визуелном смислу,а нарочито у погледу максималне брзине.
Остаје вам само да уживате.Срећна пловидба.
Профа

Van mreže tule

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • www.mojaladja.com
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #192 poslato: 10, 07, 2011, 00:39:03 pre podne »
Veoma praktican sajt kada su u pitanju brzine

http://www.psychosnail.com/BoatSpeedCalculator.aspx

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #193 poslato: 10, 07, 2011, 02:03:34 pre podne »
Samo da dodam da svi ti instant kalkulatori podrazumevaju neke standarde u konstrukciji trupa ili zahtevaju podatke koje ne znaju ni domaci backyard proizvodjaci. Npr u konkretno Hogarovom slucaju, ovaj kalkulator koji je linkovao Tule ce za brzinu od 11 cvorova kao rezultat izbaciti potrebnu snagu od oko 50HP u gotovo svim slucajevima. Hogarov snimak GPS-a i motora ga u startu demantuju.

Ocigledno je da je za odredjivanje brzine i potrebne snage za pogon korita potrebno jos podataka koje verovatno ovi instant kalkulatori pretpostavljaju, moguce je da su u pitanju standardi koji se kod nas ne postuju. Npr, nijedan kalkulator ne trazi sirinu trupa, ne uzima u obzir aerodinamicki otpor, pa onda kojekakve koeficijente koje Gerr  (kalkulator se oslanja na njegovu teoriju) u svojoj knjizi pominje i kalkulise.

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Jovo nanovo,ili Hogarove muke
« Odgovor #194 poslato: 10, 07, 2011, 09:52:45 pre podne »
Barba,upravo tako.Nije pokojni,slava mu,Djena izmisljao toplu vodu.On je doneo plan iz Holandije gde je radio,zanemarljivo ga korigovao i to na nadgradju,i uspeo u celosti,sa dobrim traserima i variocima,da zadrzi originalne maritimne sposobnosti broda.Moji pregovori sa Dragijem Vasicem oko izgradnje novog broda,ranijih godina,slicnih karakteristika,nijsu dali rezultata jer je trazio puno para.E zasto previse para,pazi sad.Pa jednostavno zato sto bi mu se muda otegla onoliko  :lol:,jer,camac je sav u radijusima i bez ikakvog odstupanja,da ne pominjem specifican pramac,koji mora pravilno da razdvoji vodu i usmeri.E to ne moze danas niko,sem Vasketa ali cena  :suicide:,.Inace,lim 4mm korito,kabina 4mm ali nisko teziste,pramac 5-6mm,e to danas ni Djenin sin,pored original planova,ne moze da napravi, ni pored dobre volje,pa pravi korita slicna Draganu iz Smedereva.Poenta je i u sirini korita,kako kaze Barba,koje je inace,iznad vodene linije 2,85m,kod mene.Od pocetka motorne brodogradnje ozbiljna brodogradilista pokusavaju da sa sto slabijim motorom postignu dobru i ekonomicnu brzinu.E sad,ko se seca Lune i moje sugestije da ce mu trebati 200-300ks i odgovarajuca elisa da bi plovio,sa onim koritom,20-25km\h,i da je bolje da ostane na jamahi 25 ft i plovi 10km\h.Lele danas sam preterao,mora da Laza sad uziva sto nije jedini skriboman  :lol: :lol: :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala