Autor Tema: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova  (Pročitano 10789 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #15 poslato: 06, 11, 2012, 23:47:30 posle podne »
imas u brodotehni ...
1000 Eura vadjene i spustanje+25-30 Eura dan  *a trebace ti 7-8 dana samo da ofarbas podvodni deo ( bez eventualno drugih intervencija....)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #16 poslato: 07, 11, 2012, 20:18:36 posle podne »
Joja jel to sigurno?
Ja i Hogar smo placali mnogo manje. 1000 dinara dan a izvlacenje i spustanje je kostalo 300 evra.

i meni su svojevremeno dali ove Duletove cene ...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #17 poslato: 07, 11, 2012, 21:09:13 posle podne »
Pa cena zavisi od tonaže broda koji dižu - ja kada sam se raspitivao je neka okvirna cena za oko 15t za dizanje i spuštanje bila oko 800 eur - a to pričam za dizalicu a ne za suvi dok. To ne znam i da li ima tamo a i ako ima verovatno ne mogu civili mada ću se raspitati.

A što se dizalice tiče izgleda da su to okvirne cene gde god ga vadio tamburanje

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #18 poslato: 07, 11, 2012, 22:13:55 posle podne »
a bre pa niej ni dule lagan...

isto to brodogradiliste je brod karsten (750 BRT) vadilo za 1000 i supstalo za 1000... nesto ti nisi dobr skapirao ...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #19 poslato: 07, 11, 2012, 22:25:02 posle podne »
a bre pa niej ni dule lagan...

isto to brodogradiliste je brod karsten (750 BRT) vadilo za 1000 i supstalo za 1000... nesto ti nisi dobr skapirao ...

Ko zna kakav je aranžman sa vlasnicima broda - možda dugoročno održavanje, možda flota brodova za održavanje ili nešto na taj fazon, za pacijente poput nas to je bila okvirna cena.
Voleo bih da nisam skapirao kako treba ali nažalost jesam

Pričao sam sa Goranom on bi me teorecki mogao izvaditi na Dorćolu ali max prikolica mu je oko 7-8t. Iswkren da budem ja bih najviše voleo neki suvi dok i da za nedelju dana završim šta treba ali toga nažalost ovde teško

Van mreže neznalica

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #20 poslato: 08, 11, 2012, 07:56:45 pre podne »
Na ovaj koji je bio na Savi,bas tesko...

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #21 poslato: 08, 11, 2012, 11:24:07 pre podne »
Pa, isao sam na razgovor sa Cosom, proletos, ( posle ledene stihije, kada mi je brod bio nasukan pod pritiskom leda). To je bila cena za moj brod..Mislim da nije nesto bitna tezina, mada ja imam preko 20t sto mislim da ima i Broker 6589
Ja sam pregovarao o navozu...i kolicima. Za velike brodove je ovo dobra solucija, jer imaju svu potrebnu tehniku i ljude za eventualne popravke, obrade i balansiranje osovine, statvenog lezaja, elise...varenje.

Dezalicom sam mogao da podignem brod ali je po iskustvima ljudi koji su to vec radili, trebala najmanje 100t-onka, i treba mesto gde ce te to izvesti, nesto nasto ce se brod osloniti itd.. Regularna cena je bila oko 180€/h a  ne idu ako nemaju 4 h sto ce reci  cc  700€ a onda ide vracanje u vodu jos toliko. ( trosak moze da se smanji ako se istovremeno dize i spusta vise brodova, ali je to vec organizovana i uskladjena akcija  no125 ).

Pregovarao sam svojevremeno i sa Nidzom ali posle prvobitnog dogovora, on je odustao. Verovatno sa razlogom, jer su se i meni ucinila mala ta njegova kolica i mislim da su to teoretske price da moze da izvadi brod do 40 tona na taj ponton 6589.

Pitao sam i Tomu, koji je nekad drzao suvi dok kod sajma, sada je u Grockoj ( moj brod je vec bio vadjen pre 5-6 godina tu ) ali oni nisu zainteresovani da se bave izvlacenjem, najvise sto treba da prave te podloske, oplatu ili vec kako se to zove.

Uglavnom, u mom slucaju 13mx3m, 20t, najrealnija je bila Cosina prica. To bi me kostalo cirka oko 2000-2200€ samo da ofarbam podvodni deo, bez eventualnih nekih poslova koji bi se vec otvorili a i bila bi steta kad je vec brod napolju sve nezanoviti. Procena eksperata je da bi to moglo da se popenje i do 3500€ ( izvalcenje+lezarina+farbanje podvodnog dela+eventualne poravke). S obzirom da nemam nikakvih tehnickih problema oko elise, statvene cevi, osovine, debljine limova sam uspeo da premerim sa unutrasne strane ( ul;trazvucnim uredjajem) i sve je bilo identicno kao kada je brod vadjen zadnji put ( imam ugradjenu aktivnu katodnu zastitu), a letos sam roneci pogledao i vizuelno celo dno i sve deluje ok , odustao sam od cele akcije. To ce biti opcija ako budem imao neki ozbiljniji problem..a tada  sB0

Elem da zakljucim: brokeru, nema ljubavi bez bola 114

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #22 poslato: 08, 11, 2012, 21:04:32 posle podne »
Nema drugar - nažalost

Ćosa je brodotehnika ili brodico?

Pazi ni ja ga ne bih vadio bez veze tek da kažem da sam ga ofarbao - lim spolja deluje korektno a iznutra ono što mogu da vidim deluje uredu samo veliku većinu stvari ne vidim jer je zatvoreno u oplatu i teško mu je prići. Sa osovinskim vodom i elisom činimi se da je i kod mene za sada uredu, ne trese, nije bučna, ništa ne curi. Stvar je samo u tome što se nije zezati sa ovim pošto je dosta velika procedura izvaditi ga i organizaciono i finasijski, pa jebolje to onda uraditi planski nego stihiski ako se nedaj bože nešto ne predviđeno desi kao što mi se desilo sa prošlim brodićam pa živ ne osta dok ga nisam izvukao napolje.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: vodeni navoz za izvlacenje i popravku brodova
« Odgovor #23 poslato: 09, 11, 2012, 09:36:28 pre podne »
Cosa je Brodiko
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala