Autor Tema: Servis "PEKA" Stari Banovci  (Pročitano 7407 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Servis "PEKA" Stari Banovci
« poslato: 16, 04, 2009, 23:36:29 posle podne »
Radna ekskurzija do "Elka" u Futog nije izvedena zbog više objektivnih razloga, :taunt:  :new_russian:, pa mi nije preostalo ništa drugo nego da potražim neki servis u okolini ili sam krenem put Futoga!

Rekoh, ako već ne idem u Futog, onda idem u najbliži mogući.
I tako , odvezoh mog Johnsona majstoru Peki u Stare Banovce. Servis se nalazi na glavnoj ulici, ako dolazite od Beograda sa leve strane, nekih 300 m posle Lukoil pumpe. Postoji reklamna tabla sa Reklamom za Stihl i Tomos servis. Osim svih tipova vanbrodskih motora, kod Peke možete servisirati i vaše motorne testere, kosilice, skutere, agregate..itd. Pored toga, servis vrši i prodaju novih skutera i kosilica, a imaju i Mercury motore, kao i ulja i maziva iz Motul programa. Cene su takve da se ne isplati ići do Beograda. ( Motul 2T ulje 750 din. - ja sam kupio na sajmu nautike direktno od uvoznika za 700 din).

Kada sam doterao motor, ispostavilo se da su svi čekali prve lepe dane da oteraju motore na servis  :this: :sorry:, tako da je prva procena bila 7 -10 dana!!! U tom trenutku su imali nekoliko desetina motora u servisu.Jedini majstorov komentar je bio: Šta ste radili celu zimu? Skoro nikoga nije bilo!

Elem, urađen je servis, promenjeno je ulje u menjaču i ceo motor je pregledan, očišćen i podmazan. Utvrđeno je da je impeler dobrano stradao, pa je i on zamenjen. Pritom , u servisu nisu imali takav impeler, zato što je duplo veći nego kod standardnog Johnsona 25?! Ispostavilo se da je to posebnost Commercial modela- pojačan sistem hlađenja. Pojačana je, naravno, i cena. U Argu su me olakšali za 2060 dinara za novi impeler. Standardni košta 900 dinara. Ulje je koštalo 450 dinara, a ruke 2000 dinara.
Majstor Peka se potrudio i na moju molbu uspeo danas složiti i isprobati motorče , tako da sam ga večeras preuzeo iz servisa. Zeko će imati svoju prvu uskršnju plovidbu!   :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Rezime: ljubazni, kompetentni radnici, dobro opremljen servis, dobra i ipak brza usluga i sposoban majstor. Cena je, rekao bih, sasvim korektna.
Kome je Futog daleko- evo pristojne alternative.

"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: 17, 04, 2009, 01:04:35 pre podne »
motul je dzaba... ja sam pre neki dan kupio litar 1040 dinara... a uvoznik mi pred nosom ... kad sam dijabola..