Autor Tema: POPRAVKA ELISE  (Pročitano 12135 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže giganova

  • Moderator
  • Veliki Rovac
  • *****
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #15 poslato: 30, 11, 2009, 00:19:58 pre podne »
au bre zoke pa sta je bilo sa tom elisom ?

jele je pirane iz Save

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #16 poslato: 30, 11, 2009, 00:47:41 pre podne »
vele ljudi da se moze riza sijati u savi pa ko velim da malo uzorem par duluma (MORE MARKO NE ORI DRUMOVA) HAHA   kapetane nije sava , najeb na drini - Nemas ti ovdje kod nas na savi gdje ovako sljustriti elisu mekano dno ili pijesak

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #17 poslato: 30, 11, 2009, 01:07:43 pre podne »
Za ovo ima da naj...m i to golemo a lne mogu da odolim. Kombinacija guma- elisa . Ljudi , covjek je tako dobar majstor gumar da nije normalno. Vidjeo sam elise koje je on izlio - savrsenstvo . Poseban alat za skidanje stare gume, poseban alat za centriranje piksne(jebem li ga valjda se tako zove) i treci za izljevanje nove gume. Znam da ce da galami zbog ovoga na mene ali .....JBG nek malo radi za sve nas . Ima te u kontaktima telefon pa ga "okrenite" . Zoke je tip za te stvati.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #18 poslato: 30, 11, 2009, 11:29:00 pre podne »
Sad me je sramota.
Moja elisa koju cu da nosim na centriranje,je za ove vase ne nova nego nova sto kazu cigani "zuto u pm".
Moracu da je slikam i postavim sliku.Sta vi radite sa vasim motorima,mora da ih mrzite.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #19 poslato: 30, 11, 2009, 11:59:23 pre podne »
ja sam overio panjinu od 80 godina u prolazu pa onda posle 10 sekundi i u rikvercu :)  a ujedno provrtela i guma ako se ne varam mada za gumu nisam siguran ...

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #20 poslato: 30, 11, 2009, 15:42:52 posle podne »
za imenjaka zorana sta radimo sa motorima?   paaaa oremo brate oremoooooo  ha ha Kazem na Drini pretprosle godine za prvi maj udavio se neki momak pa dosla policija da ga trazi a neki moji drugari sa ovom pentom vozikali se sa vojnim camcem i bukvalno policija im naredila da naglo skrenu prema obali posto je ronioc bio pod vodom pa da ga ne sasjece eto i oni u plicak na kamenje i najeb. Kriva policija sto nije propisano osigurala mjesto nesrece a ko im sta moze. E onda sam ja kupiotaj motor i kupio novu elisu a ovu osisanu cuvam kao rezervu nikad se ne zna za nedaj boze da se dovucem kuci.

Van mreže Sloba_NS

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #21 poslato: 16, 06, 2014, 18:13:01 posle podne »
E sad, koju, kakvu mast koristite da namazete osovinu nakon skidanja stare/ostecene i postavljanja npr. nove elise?

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока


Van mreže Sloba_NS

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #22 poslato: 04, 07, 2014, 11:55:30 pre podne »
Evo i ovde se javljam (sam sebi) nakon sto sam sam doneo odluku, alat u ruke i nakon sto sam skinuo prvobitnu teretnu elisu da je zamenim brzinskom...

Svaki deo sam razmastio i dobro ocistio uz pomoc WD-a, a potom po zubcima osovine naprskao Wurth-ovu, visenamensku tecnu mast u spreju, koju imam od ranije i inace koristim da napunim gumice silen blokova viljuski trapa na mom automobilu, jer i kad su nove, a stegne zima, hoce kola da mi skripucu ko taljige pa mi to smetalo i tako sam resio i to... :)

Ova tecna mast je vrlo retka samo prvih par sekundi po ispustanju iz spreja i vrlo brzo se pretvara u gustu mast kakvu svi kao takvu poznajemo.

Van mreže jedar

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 105
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Marieholms Catalina m22
  • Brod tip: Marieholms Bruk
  • Marina: Vik-Inn
  • Veličina: 6,5 m
Odg: POPRAVKA ELISE
« Odgovor #23 poslato: 08, 12, 2014, 19:48:39 posle podne »
ko moze da mi odradi elisu, posto trese i izgleda mota u prazno brod ide duplo sporije na  obrtajima u pitanju je elisa za Z nogu 270 Volvo penta 14 x 15 i to imam dve a mislim da i druga ne valja (doduse nisam je probao ali mi je vlasnik rekao da je samo nuzno zlo rezerva)