Autor Tema: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA  (Pročitano 43638 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #45 poslato: 20, 04, 2009, 09:43:31 pre podne »
Dule kod nas u Sapcu je problem sto Sava kad menja vodostaj pomera vodenu liniju sa obalom po 10 i vise metara pa bi trebao neki ponton da bude dalje od obale kao osnova za "nastavke". Tamo gde ja obala strma uglavnom pripada nekim firmama kao sto su "ZORKA" i "SILOS". A i na pontonu bi mogla biti kucica za cuvare. Cisto prakticni razlozi.Pozzzzzzz

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #46 poslato: 20, 04, 2009, 10:39:34 pre podne »
ovi nastavci sa slike se zovu "prsti" , cena im nije bas mala radi se o pocinkovanom limu drvetu sa gornje strane i betonskim pontonima sa donje strane...

ujedno tu gde je marina bi trebalo dovesti brodski bager da raskopa zemlju sto bi dalo par godina bez problema...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #47 poslato: 20, 04, 2009, 11:02:02 pre podne »
nije samo posto bager :) posto sve kada se sve kompletira ide su banku po pare na recimo 10 godina kredita...

covek koji je na gornjoj slici je Bora i bavi se proizvodnjom ovih pontona i proizvodnjom marina po sistemu kljuc u ruke...tri prtsa od po 50 metara mislim da moze da postavi za nedelju dana ako ne i pre...

cim mu kupim zardinjeru (baci me vetar na njegovu terasu) sedam da popricam sa njim koje su cene :)

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
(Nema teme)
« Odgovor #48 poslato: 20, 04, 2009, 13:38:48 posle podne »
Drago mi je sto moj post nije pogresno shvacen. Cenim da samo veziste sa pontonima uz neki vec postojeci slav nije rizicna investicija. Sto bi se reklo, ako i ne upali, splav uvek mozes da zadrzis za sopstvene potrebe ili da ga prodas. Mislim da naci dvadesetak ljudi koji bi tu cuvali camac i nije problem.

Zasto je klub dobra ideja? Lako ga je osnovati, nema zazanja sa kojekakvim inspekcijama, a svodi se na to da clanovi kluba marinu koriste za sopstvene potrebe. Izabere se upravno telo i skupstina i onda se sve odluke zajednicki donose. Sami clanovi mogu da ulazu u izgradnju same marine, a da na osnovu uloga budu oslobodjeni clanarine na neko vreme. Mogu i da se vode kao pocasni clanovi.

Sto se tice cuvara, oni ustvari i ne mogu da imaju ulogu ne znam ni ja kakvog security-ja, covek je tu cisto da se vidi da ima nekoga ko moze da okrene policiju u slucaju potrebe. Naravno da ce pri tome da obrati paznju na vezove i vodostaj. E sad problem je sto neko stalno mora da bude tu i za to mora da bude placen.

Problem je sto ti isti broj ljudi treba i za 20 i za 100 camaca. Mislim da clanarina treba da se placa na godisnjem nivou 100-200e, znaci 2000-4000e je godisnji budzet. Okreni obrni opet si kratak. 4 penzionera po 200e mesecno za 5 meseci sezone iznosi 4000e, sto znaci da za struju, porez, ostale komunalije i dazbine moras imati jos clanova. Ofrlje receno bez 50 clanova nije isplativo ulaziti u takvu pricu. Gubitci prvih par godina ne bi bili nepodnosljivi ako da bi prvi clanovi (10 do 20 clanova) placali recimo 500e godisnje, pa na racun tih clanarina od cetvrte godine pa nadalje bili pocasni clanovi koji ne placaju vez, vec recimo samo potrosenu energiju (struju, vodu i sl. jer bi se to do tada verovatno razvilo). Znaci to bi za pionire projekta bila izuzetno skupa, a losa marina, ali investicija u jednu jako dobru, za njih besplatnu, marinu. 

Ono sto je dobro u toj prici je sto klub ne odgovara za camce clanova u smislu veza, razbijanja kojekakvim panjevima koje reka nosi ili elementarnih nepogoda jer su clanovi duzni da u tom slucaju sami zbrinu svoj camac.

Ako je u pitanju privatna marina u smislu firme, onda je firma odgovorna za stanje cuvane imovine. Pa sad ti prijatelju vidi sta bi da ti se otkaci camac za koji vlasnik (u tom slucaju musterija) ceni da vredi 30.000e i sa pravom trazi nadoknadu stete. 

Ajd uzdavlje,
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA
« Odgovor #49 poslato: 14, 05, 2009, 02:37:36 pre podne »
Ja u Umci imam 20 metara save....  :) Vlasnistvo je moje tetke koja mi je to poklonila....

Stim sto je tu pre 40 godina bila njiva , godinama Sava je odnela 6-8 metara obale . .. (znaci imam i deo save  :yahoo: ) Salim se

Pored mene prolazi stari obrenovacki put, (kod fabrike lepenka) , i od puta do save je plac... Plac je oko 4 ara . . . Sto je dovoljno za parking ... i moj san jednu chadjavu mehanu....

P.s. A jos nemam gde da parkiram camac



Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA
« Odgovor #50 poslato: 27, 07, 2009, 22:41:49 posle podne »
Ja u Umci imam 20 metara save....  :) Vlasnistvo je moje tetke koja mi je to poklonila....

Stim sto je tu pre 40 godina bila njiva , godinama Sava je odnela 6-8 metara obale . .. (znaci imam i deo save  :yahoo: ) Salim se

Pored mene prolazi stari obrenovacki put, (kod fabrike lepenka) , i od puta do save je plac... Plac je oko 4 ara . . . Sto je dovoljno za parking ... i moj san jednu chadjavu mehanu....

P.s. A jos nemam gde da parkiram camac




Ne bih da se baš uplićem u teme koje ne poznajem ali jedna mala informacija vezano za kolege iz Umke.
Na ulasku u Umku sa desne strane ima jedna betonska baza,zaboravio sam ime vlasnika,ali dečko voli Savu,ima jedno dvesta met obale,betonsku bazu i mehanizaciju,čak je nekad imao i sredjen šlep,njegov ćale je nekad radio u Kapetraniji i malo smo nekom prilikom razgovarali i mislim da je zainteresovan za marinu ali mu nedostaju finansijeri.

Pozdrav





P.S. ako nesto konkretizujete valjda sam zaslužio jedno mesto

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA
« Odgovor #51 poslato: 27, 07, 2009, 23:43:20 posle podne »
Mislis verovatno na sljunkaru "Ti-Duz", odmah iz pandurske kucice?

To je ok mesto, ali (uvek ima ali  :suicide: ):
Za Beogradjane je Umka predaleko, Obrenovcani se vezuju u Zabranu ili na Zabrezju,
dakle nema dovoljno potencijalnih korisnika da bi na tom mestu imalo smisla
organizovati ozbiljnu marinu (ovo o cemu se prica)...
MPE

Van mreže fisherman

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • 44°42'5"N 20°18'32"E
    • Docek Nove godine
Odg: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA
« Odgovor #52 poslato: 28, 07, 2009, 00:01:59 pre podne »
jeste TI-DUZ . .
Malo ispod  ka lepenci je moj plac, idu par betonskih sojenica pa ja odmah pored...
Koliko sam gledao vec se planira marina do mene.... Uradjen je elaborat itd.... Ali o tome otom potom....

Ako neko prolazi nek se javi na pivce.... naravno kad zavrsim splav  :)



Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA
« Odgovor #53 poslato: 28, 07, 2009, 00:06:03 pre podne »
Javi ti kad zavrsis splav, eto nas sa pivom  :drinks:
MPE

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA
« Odgovor #54 poslato: 26, 05, 2014, 04:21:09 pre podne »
Ja u Umci imam 20 metara save....  :) Vlasnistvo je moje tetke koja mi je to poklonila....

Stim sto je tu pre 40 godina bila njiva , godinama Sava je odnela 6-8 metara obale . .. (znaci imam i deo save  :yahoo: ) Salim se

Pored mene prolazi stari obrenovacki put, (kod fabrike lepenka) , i od puta do save je plac... Plac je oko 4 ara . . . Sto je dovoljno za parking ... i moj san jednu chadjavu mehanu....

P.s. A jos nemam gde da parkiram camac

A odakle ti gramofon-OD tetkeee??? hahaha

Ispravi me ako gresim ali nemozes biti vlasnik obale. Obala i par metara od obale je vlasnistvo vodoprivrede, sva zavisi od  vodostanja ali, u praksi je to tako..koliko ja znam i raspitivao se..