Autor Tema: Kako izgraditi marinu? - INICIJATIVA  (Pročitano 43628 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
(Nema teme)
« Odgovor #30 poslato: 17, 04, 2009, 22:44:03 posle podne »
marina mora da bude blizu grada i puteva... ko bi recimo sa karaburme dolazio tu ...ili recimo neko sa NBG-a da dodje do Visnjice... kada sam jurio marinu nisam ni razmisljao o nicemu inzad marine Karaburma...

evo gde bi mogla da se postavi marina od centra 6 km

http://wikimapia.org/#lat=44.8213219&lon=20.5322993&z=17&l=0&m=a&v=2
to mesto vec ima vlasnika i to tri!
ja sam bio u toj prici jesenas

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #31 poslato: 17, 04, 2009, 22:48:11 posle podne »
pa sta se desava sa ta tri vlasnika?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
(Nema teme)
« Odgovor #32 poslato: 17, 04, 2009, 23:48:47 posle podne »
srpska posla posvadjali se!
ali izgleda da ce dvojica da rade

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #33 poslato: 18, 04, 2009, 10:03:43 pre podne »
led je najmanji problem ... 2000 evra ulozis u celu marinu i nemas leda....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #34 poslato: 18, 04, 2009, 17:50:24 posle podne »
termostat i kada padne temepratura ispod 3 stepena pumpe se automatsku ukljuce i sibnu toplu vou sa dna na vrh...

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #35 poslato: 18, 04, 2009, 23:21:08 posle podne »
mnogo je brate 2000 evrica.
ruska potapajuca pumpa 20 evrica, pa udri po ledu.
moram priznati da je interesantno pesaciti po dunavcu i igrati kazacok.
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #36 poslato: 19, 04, 2009, 10:57:54 pre podne »
Samo jedan dobar vodonepropusni ventilator :) .
Mislim da smo negde o tome pisali i da je stvarno prosto sprečiti stvaranje leda oko čamca ili oko marine. Mo

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
(Nema teme)
« Odgovor #37 poslato: 19, 04, 2009, 12:33:07 posle podne »
Ljudi ne bih da miniranm temu, ali mislim da ste preambiciozni. Marina sa 250 clanova ima troskove na godisnjem nivou od 6.000.000,00 RSD, aj da kazemo 60.000 evra. Od toga komunalije iznose 1.000.000,00 RSD, odrzavanje 600.000, porez i registracione takse 1.200.000,00. zarade zaposlenih 3.000.000,00. Treba to zaraditi u ovo vreme krize.

Ako uzemo da troskovi nisu direktno srazmerni broju clanova, nego veci, mozemo da pretpostavimo da bi marina koja bi brojala stotinak clanova imala troskove oko 3.000.000 RSD. Znaci 30.000 RSD po clanu. Mnooogo. Nisam siguran da bi marina na mestu koje je pokazao Kapetan imala mogucnost dodatne zarade u cilju smanjenja clanarine, a od reklama ili izdavanja nekog prostora prodavnicama ili kaficima.

Ako na sve ovo dodamo da bi u izgradnju marine trebalo uloziti sredstva u vrednosti od bar jos 6.000.000 RSD koliko da se samo krene sa radom i da bi se to ulagacima isplatilo-vratilo za tri godine, to mu na godisnjem nivou troskove povecava na 5.000.000 RSD znaci 50.000 po clanu. Nevidim ekonomsku isplativost.

Jos da dodam da vecina marina funkcionise kao klub i da ne bi smele da ostvaruju profit, znaci prihod=rashod.
 
Mozda bi mogli prvo da krenete sa malom marinicom sa jednim splavom i pontonima za recimo dvadesetak clanova i 4 zaposlena, a da je kasnije nadogradjujete vodovodnim instalacijama i kojekakvim tehnickim cudima, kamerama, ventilatorima za komesanje vode itd...
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #38 poslato: 19, 04, 2009, 14:53:18 posle podne »
....Mozda bi mogli prvo da krenete sa malom marinicom sa jednim splavom i pontonima za recimo dvadesetak clanova i 4 zaposlena, a da je kasnije nadogradjujete vodovodnim instalacijama i kojekakvim tehnickim cudima, kamerama, ventilatorima za komesanje vode itd...

Barba, ja sam tako i zapoceo ovu temu, ali se ona prosirila do ventilatora i komesanja vode pa se iskljucih iz diskusije.Poceo sam sa idejom da ima samo vez i ljude koji cuvaju (najvise 4 coveka) a ono se prosiri deleeeeko. Nekako uvek pokusavam da razmisljam na one "druge" a ne samo na Bgd i Dunav. Po meni marina treba i na Savi, Moravi, Tisi i drugim rekama i recicama gde ima plovila. Ali se uvek prica okrene na Beograd i beogradjane. Zanimljivo je i razmisljanje na ideju kluba. Clanovi bi sami napraili ponton za vez, i od clanarine placali cuvare, da ne moraju svako vece da skidaju motore i nose kuci. Tu nema zarade, a i ne treba, vec samo prakticnost. Zamisli muku da svaki dan nosis motor i rezervar od kuce do reke i natrag. A i jos jedna korist od ovakvog vezivanja je da ako voda naglo opada ili dolazi, cuvar moze da pozove vlasnike da zbrinu svoja plovila. Veoma je nezgodno na rekama sa blagom obalom, kad promena vodostaja od 0,5m pomera vodenu liniju na obali po nekoliko metara, pa brod ocas na suvom. Sava ume ponekad preko noci da promeni vodostaj i za ceo metar, a to je na obali od 3-10m vodene linije. Ostavis camac (gliser, brod, splav) u vodi udaljen od obale 2m a ujutru ne da je na suvom, vec je voda iza njega nekoliko metara. To su nasi problemi, a ne da li voda ledi, pa da trebaju pumpe, muljasi i druge sprave da sprece led.
Eto ponovo se ukljucih, da obnovim zamisao malih marina ma manjim vodama. Veliki pozzzzzzzzz.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
(Nema teme)
« Odgovor #39 poslato: 19, 04, 2009, 20:17:24 posle podne »
pa ima dosta splavova na savi koji se prodaju tako da to nije neki problem.
trebalo bi samo izabrati stranu u zavisnosti sa koje strane se stanuje
jedino sto svako placanje cuvara i bilo cega drugog iziskuje troskove mnogo vece od zakunine u bilo kojoj marini u bgd

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #40 poslato: 19, 04, 2009, 21:53:42 posle podne »
pa ima dosta splavova na savi koji se prodaju tako da to nije neki problem.
trebalo bi samo izabrati stranu u zavisnosti sa koje strane se stanuje
jedino sto svako placanje cuvara i bilo cega drugog iziskuje troskove mnogo vece od zakunine u bilo kojoj marini u bgd


@iverko
ne radi se o Lepom Miki vec o marini Karaburma... po meni to nije marina vec veziste ... niko ti za nista ne odgovara ....

sto se teme tice , cuvari su obicno penzioneri sa mobilnim telefonom... a to nije skupo

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #41 poslato: 19, 04, 2009, 22:47:06 posle podne »
slazem se cuvarima ne treba traziti da ginu za camce, ali da rasteruju klince i paze na vezove to im je osnovna stvar...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
(Nema teme)
« Odgovor #42 poslato: 19, 04, 2009, 22:50:46 posle podne »
evo,ja mogu da pravim pontone  :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #43 poslato: 20, 04, 2009, 01:06:01 pre podne »
Iverko, sad smo se slozili oko osnovne ideje. Za pocetak nek to i bude veziste, a kasnije bi i moglo da preraste u marinu. Naravno da bi svi zeleli ono najbolje i najlepse a da bude jeftino. E to ne moze. Slazem se s tobom u potpunosti da je za vecinu nas sve preko 20€ mesecno mnogo i da bi mali broj ljudi koristilo takvu marinu. Evo ja cu pokusati da nadjem gazdu ove zapaljene skalamerije sa slike pa da ga petam za cenu, jer bi za pocetak, ovaj ponton ako se uredi mogao da bude veziste, sa dodacima, poput onih sto je kapetan prikazao u cini mi se "produzivanje pontona" mogao da primi 50-tak camaca, a mozda i vise. A u pravu si i za cuvara. Dovoljno je samo da je neko prisutan da ne bi dolazili pijani i bahati klunci da lupaju stakla, kaljaju brodice ili kradu pente. Sve ostalo je malo verovatno jer nije lako pobeci i sakriti ukraden brodic, gliser, jahticu. Dovoljno je da ukradu siklju da se provozaju i negde ostave, pa da vlasnika, onako debelo, zaboli glava. Ako se to uspe, onda to veziste ima svrhu i namenu.Pozzzzzzzzz
« Poslednja izmena: 20, 04, 2009, 01:19:01 pre podne zorter »

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
(Nema teme)
« Odgovor #44 poslato: 20, 04, 2009, 01:22:21 pre podne »
Mislio sam na ove "produzetke - nastavke" da bi se dobio veci broj vezova.