Autor Tema: Скелеџијина прича  (Pročitano 21480 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #90 poslato: 28, 03, 2011, 20:14:57 posle podne »
Gospodin Kapetan ! Ja sam već od par dana pa ozbiljan mornar.Daću ja po njušci onoj dvojici pre nego sednu
odjednom na istu stranu.Pa to se ne radi ni u manjem čamcu.
  Ovaj moj "crtež" nije po srazmeri,ima 13 cevi,ja sam samo hteo predočiti kako bih ubacio sa obe strane još po jednu.Ovako izgleda varljivo,ali skoro duplo je širi.Da se sve 4 cevi po skici jedne strane potisnu potpuno pod vodu,treba 2oo kg.
 Inače,prvom prilikom kada spustim na vodu,baš ću da testiram ovu Vašu pretpostavku.Naravno,uz obalu,a delikvente vežem kanapom za drvo na obali.Pa ako su hrabri,nek se smoče.Ma jok,šalim se,ali ću natovariti vreće
peska,pa merim potrebnu težinu za prevrtanje.
 

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #91 poslato: 29, 03, 2011, 12:05:53 posle podne »
Pa jeste..i šta bih i dalje tupio.Primljeno k znanju :čun je čun,splav je splav.Motocikl je motocikl,auto je auto.
Jedinu prednost ima moj splav,ako se baš pretumba,plovi i" naglavačke",pa je isto toliko lako popeti se iz vode.
Mislim da i nema smisla dalje da se ubedjujem.Suviše sam ja mala kap u tim svim vodama.Bar ste videli nešto nesvakidašnje,nekima bezveze nešto.Bar će neki pecaroši da ga koriste.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #92 poslato: 29, 03, 2011, 15:01:20 posle podne »
  :good: Skeledzijo,meni si dao ideju za platformu za pecanje,samo možda upotrijebim cijevi fi 200..samo razmišljam čime da popločam...ideja je tu pa da vidimo...  :tenk:za nas dvojicu 4 sa 3 metre je sasvim dovoljno...

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #93 poslato: 29, 03, 2011, 22:57:34 posle podne »
  :good: Skeledzijo,meni si dao ideju za platformu za pecanje,samo možda upotrijebim cijevi fi 200..samo razmišljam čime da popločam...ideja je tu pa da vidimo...  :tenk:za nas dvojicu 4 sa 3 metre je sasvim dovoljno...
Sa fi 2oo i to 4x3 metra  ako sam shvatio ? Pa to je ogromno za dvojicu.Svaka ta cev ponaosob do polovine uranjanja ima nosivost 55-6o kg.(125 lit/2 - težina cevi i armature) Širina 3 metra ima 15 komada x 55 kg izlazi 825 kg.Ne vatajte me za računicu,ali tu je negde,ako opet nisam nešto prevideo..  :-[
ako se ne plovi snjim,onda samo dobro zaptivati krajeve (ima fabričkih zatvarača)i po meni samo se napune zatvorenim pet bocama radi sigurnosti.Te vindurit cevi sa fi 2oo su već izdržljivi i na udar.Ali su sigurno i skupi.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #94 poslato: 30, 03, 2011, 08:14:21 pre podne »
  :good: Skeledzijo,meni si dao ideju za platformu za pecanje,samo možda upotrijebim cijevi fi 200..samo razmišljam čime da popločam...ideja je tu pa da vidimo...  :tenk:za nas dvojicu 4 sa 3 metre je sasvim dovoljno...
Sa fi 2oo i to 4x3 metra  ako sam shvatio ? Pa to je ogromno za dvojicu.Svaka ta cev ponaosob do polovine uranjanja ima nosivost 55-6o kg.(125 lit/2 - težina cevi i armature) Širina 3 metra ima 15 komada x 55 kg izlazi 825 kg.Ne vatajte me za računicu,ali tu je negde,ako opet nisam nešto prevideo..  :-[
ako se ne plovi snjim,onda samo dobro zaptivati krajeve (ima fabričkih zatvarača)i po meni samo se napune zatvorenim pet bocama radi sigurnosti.Te vindurit cevi sa fi 2oo su već izdržljivi i na udar.Ali su sigurno i skupi.
  :good: Od viška glava ne boli ,možda nekad dodje još neko..  :stop: ne mislim da plovim,isključivo kao platforma koja će biti stacionarna uglsvnom   :tenk:

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #95 poslato: 09, 04, 2011, 21:21:56 posle podne »
Pozdrav Svima !
  Radim pomalo,nije da ne radim.Danas su montirana burad,spušten plato na vodu,postavljene daske.
 Za pecanje,pa i pristajanje čamca i naravno one moje budževine od splava....

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #96 poslato: 09, 04, 2011, 21:24:21 posle podne »
Malo je obala strma,ali bar se ne gazi po mulju.
« Poslednja izmena: 16, 04, 2011, 20:27:23 posle podne skeledzija »

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #97 poslato: 09, 04, 2011, 23:11:58 posle podne »
Bravo majstore napredujes.. :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #98 poslato: 10, 04, 2011, 08:45:55 pre podne »
Malo je obala strma,ali bar se na gazi po mulju.
Samo naprijed!  :drinks:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #99 poslato: 10, 04, 2011, 09:45:51 pre podne »
 :lol: :lol: :lol:

Skeledzija se primio na vodurinu, samo je pitanje kad ce da pocne da razmislja i o Brus Robertsu.    :taunt:
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #100 poslato: 10, 04, 2011, 12:25:50 posle podne »
Kako se uliva PU (poliuretansa pena) u cevi ;

Oba kraja cevi se hermeticki zatvore. U ravnoj liniji se izbuse rupe precnika 10mm (zavisi kakve cepove imate) u razmaku od 400mm ili slicno.  Ubrizgavanje pocnete od jednog kraja i kako se PU pena pojavi na rupi, tako je hermeticki zatvorite PVC chepom , koristite silikoski kit ili PU lepak i tako od rupe do rup. Ovim ce se izbeci "povlacenje- pihtijanje pene".
Ulivanje pene se nesme vrsiti po vlaznom i kisovitom vremenom ili po mrazu. Idealno je da temperatura same cevi i okoline bude oko 20C.
PU pena upija vodu ali ne vise od 50 % (iskustveno). Ne preporucuje se za dinamcike konstrukcije jer je krta i na udar lomljiva.
Bilo bi dobro na pramcu postaviti talasnjace  jer ce vas Dunav zalivati nemilosrdno.

Pored svega navedenog ,znam da je splav kakav pravi nas drug, plovan i verujem da ce se na njemu dobro zabaviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #101 poslato: 11, 04, 2011, 20:57:05 posle podne »
Skeledzijo ovo vec lici na nesto , kako planiras da ga ucrvstis ?
« Poslednja izmena: 11, 04, 2011, 21:15:18 posle podne deda »

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #102 poslato: 12, 04, 2011, 01:52:39 pre podne »
Skeledzijo ovo vec lici na nesto , kako planiras da ga ucrvstis ?
Most se gibljivim "kandžama"  kopča na dok.Na obalskom kraju isto ima kandže koja se kače za tlo.Duž ispod mosta sam mislio čeličnom sajlom fi 15 mm vezati za drvo,da se sajla ne vidi,a stavio bih sajlu u pvc crevo, a sajlu prethodno natopljenu u tavotnu mast,a krajeve creva dobro zapivati  .
Još oba kraja vežem sa dva lanaca  za obalu.Naravno,ceo sistem vezova mora da prati nivo vodostaja min.2 metara razlike.Po mom shvatanju.E sad,videću u praksi...   

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #103 poslato: 12, 04, 2011, 09:52:37 pre podne »
sajle mozes da sakrijes u vodu ali onda rizikujes da neko osteti elisu , a mozes da ih postavis da se vide a onda rizikujes da ti ih neko ukrade

a to za tu mast nisam siguran koliko je ekoloski ..

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #104 poslato: 12, 04, 2011, 19:14:25 posle podne »
sajle mozes da sakrijes u vodu ali onda rizikujes da neko osteti elisu , a mozes da ih postavis da se vide a onda rizikujes da ti ih neko ukrade

a to za tu mast nisam siguran koliko je ekoloski ..
Ne,ne.Ne sakrivam u vodu uopšte,ali i neće se videti.
 Nemoze da se ostete elise,jer nece ni dodirivati vodu,posto bude provucena  karikama tik  ispod dna mosta.
 I ne verujem da će iko moći prići elisom sa obalske strane,pošto je dok tik uz obalu.
A ekologija,pa pisao sam da se krajevi dobro (zapivaju ??) naravno,zaptivaju.