Autor Tema: Скелеџијина прича  (Pročitano 21469 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #60 poslato: 23, 03, 2011, 19:14:43 posle podne »
Поштовани форумаши

Тему сам подијелио на два дијела од којих је први дио у рубрици Стигао сам, а други у Општој општој дискусији.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=7169.msg78540;topicseen#msg78540

Хвала вам.
Профа

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #61 poslato: 23, 03, 2011, 19:41:54 posle podne »
Lazo , Lazo!!!!

Po tebi ispade da smo propisno nepristojni bili!Ako pazljivije pogledas 98% postova su dobronamerni saveti i nista drugo!!Kao i svi normalni (?) ljudi pokusali smo to da potenciramo.Sto se mene tice Skeledjija moze i dva bureta da spoji i do delte neka ide!!Sad , kakav bi san imao ako bi se to pretvorilo u katastrofu a ja bar nisam upozorio coveka , je pitanje!!

Davno sam ovde negde rekao : "Izes coveka bez snova" i to jos uvek mislim!!Ali.......?
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #62 poslato: 23, 03, 2011, 20:11:52 posle podne »
Lazo , Lazo!!!!

Po tebi ispade da smo propisno nepristojni bili!Ako pazljivije pogledas 98% postova su dobronamerni saveti i nista drugo!!Kao i svi normalni (?) ljudi pokusali smo to da potenciramo.Sto se mene tice Skeledjija moze i dva bureta da spoji i do delte neka ide!!Sad , kakav bi san imao ako bi se to pretvorilo u katastrofu a ja bar nisam upozorio coveka , je pitanje!!

Davno sam ovde negde rekao : "Izes coveka bez snova" i to jos uvek mislim!!Ali.......?


Deda,
Iz kog dela mog teksta je izveden zaključak da su naši forumaši bili nepristojni?

Meni se činilo dok sam pisao da sam prilično jasno pokušao da iskažem svoje puno razumevanje za sve što se gospodinu Janošu dogadjalo u životu, kada su drugi krali njegove ideje i na tome zaradjivali, kada su ljudi oko njega ostajali gluvi i slepi na vredne i pametne sugestije i ideje koje su se radjale u njegovoj glavi.

I želeo sam da mu kažem da ne treba previše ozbiljno da uzima sve komentare koje je pročitao - video sam iz njegovih odgovora da se upitao šta mu je uopšte i trebalo da nam se javlja...

I želeo sam da ga ohrabrim da nastavi da sanja svoje snove i da pokuša da ih ostvari oniliko koliko to bude moguće.



Nadam se da ste vi, godpodine Janči, tako razumeli moju poruku. I nadam se da ćete nastaviti da se "družite" sa nama i da nam pišete da li ste i dokle stigli svojim splavom.



Ako je neko u mojim rečenicama ipak uspeo da pronadje neku kritiku upućenu njemu lično - onda je to njegov lični problem, a ja mu skidam kapu, jer pronaći nešto čega nema, nije lako.


Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #63 poslato: 23, 03, 2011, 20:25:55 posle podne »
Zaboravite na sva mudrovanja i savete koje ste ovde dobili i živite mirno i spokojno svoj život.
To što umesto ladje imate svojeručno napravljen splav ne čini vas manje nautičarem od bilo kog vlasnika ladje koja košta mnogo hiljada evra, ma šta o tome mislili i neki članovi ovog foruma.
Neki medju nama neće da prihvate činjenicu da je pojam nautike i nautičara mnogo širi od njihove spoznaje.
Veći ste vi nautičar na tom vašem splaviću od mnogih od nas.



Mozda se nisam bas precizno izrazio , lakse mi je usmeno nego pismeno , jer niko nije rekao da Skeledjija nije nauticar!!

A stvarno se vise necu javljati u vezi ove teme.Rekao sam sta sam imao pa ko razume shvatice a i nemora!!

Skeledjijo , ja te u ime svih nas ciji su postovi bili upozoravajuci ( nikako zlonamerni ) pozivam na oprez!Nista manje ,nista vise!!!Ziv ti nama bio!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #64 poslato: 23, 03, 2011, 21:11:30 posle podne »
Nemojte ,molim Vas.Neka budem dežurni krivac za sve oko prokletog tog splava.Izvinjavam se svima,ako sam nepotrebno svojim postovima eventualno stvorio nesuglasice.Uostalom i ja smatram većinu odgovora kao pomoć i dobronamerna upozorenja, a nisam trebao toliko da se raspričam,niti treba nekoga da interesuje moja biografija.Najradje bih sve brisao svoje postove,ako bih znao,a da ne pokvarim još više.
  @ mossi :ovu fotografiju sam namerno izabrao,a  hteo ukazati baš na nesigurnost putnika,a na Balatonu nisam imao još sreće biti.Meni je more Jadransko više bilo za letovanje,pa makar i svakih 5 godina.
 I na Balatonu se znaju dešavati gadne stvari za tren oka,mada je jezero.A koliko ljudi pogine godišnje,bolje da ne kažem.
  Dunavom od Djerdapa sam imao sreće dva puta ploviti.Jednom svojevoljno,drugi puta uz pomoć rumunske policije ili vlasti.Snašlo nas je 1972.god. divno vreme celog puta.  Ekskurziju do Djerdapa organizovalo moje preduzeće ,pa bili jednom,pa ja kao idem i sa drugom turom.Prespavali u Turnu Severinu,braća vešti Rumuni nama petorici (od 52) maznuli pasoše.Prijavili.Odmah nas odvedu u pržun,niti dozvolili da komuniciramo sa našima.Da ne dužim,bez hrane dva dana,odvedoše nas u Bukureštu na konzulat,dobili neki papir,doveli nazad u Turnu Severin,stavili na neki brod usput,i teraj do BG,pa busom kući.
  A pošto sam i počeo,ja bih priveo kraju svoju priču,dok se ne ispune uslovi:
    Umc dozvola i
    dozvola plovidbe splava i dali će dozvoliti uopšte upotrebu motora.
A što je nabrojeno u uslovima,sve imam osim hrane,pre bih nosio akumulator za osvetljenje,sikirče i opremu za
kuvanje.Ako slušajno ulovim koju ribicu.Ribu imam staru 6o godina.....obožava vodu.Ja pak ne.I kupam se svaki drugi dan kao ;na drugi dan Božića i drugi dan uskrsa.  :download:
Hrane ,rekao sam ne bih nosio,baš da vidim dali se prežvljava u prirodi,ili uz pomoć dobrih ljudi sa obale.
Splav je i mali,pa i nije,za nas dvoje mislim da je praktičan,može se lako produžiti-proširiti,tako je i kostruisan.
 Javit ću se ponovo,ako nešto zvanično sredim.Ako ne,onda se opraštam od Vas.Do tada ću malo nezakonito brućkati nekoliko metara pored obale.
 Od mene svima pozdrav do jula-avgusta,a sada eto lepog vremena,pa svi u čamce.
                                  :tenk:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #65 poslato: 23, 03, 2011, 21:22:52 posle podne »
Deda, popričaćemo mi o ovom citiranom delu uz pivo kad bude prilika.

Skeledžijo, Skeledžijo - javite se što pre!

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #66 poslato: 23, 03, 2011, 22:09:38 posle podne »
eto sta uradismo  oterasmo  covjeka ,a mi svi kao iskusni moreplovci koji smo prosli sve i svasta i za dobrobit njegovu i njegovih unacadi i zene,kao da je covjek nedonosce, a zapitajmo se koliko smo mi puta napravili cistu glupost na vodi koja moze da se izjednaci sa idiotizmom-nego sutimo kao da se nama nikad nije nista dogodilo,a i danas dan stoje nam strikovi razbacani svuda po ladji sidro gdje netreba i vreba svakog trenutka da se neko oklizne i da se nagrdi na njega i masu tih stvari. Ajde priznajte koliko vam se vrela supa ili neki rucak prosuo po kabini ili camcu ili iskace iz plovila koje nije zaustavljeno pri pristajanju i jos se oklizne pa tresne naglavacke sam sebi pred ladju, e ja sam to vidjao kod takozvanih nauticara koji se hvale da su odrasli na vodi,a za takve gluposti i nemar nam netreba dunav i njegovi vjetrovi i kako vi kazete sa dunava talasi od pet metara,mislim da smo pretjerali ,a ima na necijem avataru malo dijete koje sjedi na gumenom camcu sa nogama prema vodi bez pojasa za spasavanje mislim da je duletov avatar,pa niko ne rece ko mu je otac i kako to dijete sjedi u camcu,a neko ce reci to je samo slika i slikano je u plicaku ,jer mi imamo opravdanje za svoje postupke a za druge ni pod razno....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #67 poslato: 23, 03, 2011, 22:13:46 posle podne »
Znate sta. Pun mi je ... dzep raznih dusebriznika koji brinu o svima nama. Ovo me vec potseca na Domanovicevo Mrtvo more. Te bio jedan los decak koji nije pazio i vozio se sam na splavu, prevrnuo se i udavio. Dobra deca se ne voze sama na splavu, ne prevrcu se...

Dokle bre da nam stalno neko popuje sta da radimo. E sada bih bas uradio sve kontra. I ne trazim da ikome bude krivo ako se udavim jer to je MOJ izbor.

Skeledzijo. Mislio sam da se ne javljam vise na ovoj temi posto sam ti vec napomenuo da nema vajde od upustanja u diskusije na forumu, ali cu ti reci jos ovo. Smatram da nisi mali, imas podrsku velikog broja ljudi sa foruma. Naravno da ne mozes ocekivati da ti se svi dive i odobravaju tvoje stavove.

Jednostavno kazi sta nameravas da uradis a mi cemo videti da li i kako u toj nameri mozemo da pomognemo. U slucaju DJerdapske avanture, mislim da je Ika (Odisej), dao pravi predlog.

Ne bih vise da trosim reci na ovoj temi. Daj skeledzijo otvori i neku drugu temu. Vidim da ti imas sta da kazes.

Nemoj se samo uzbudjivati. Tuznih prica ima koliko hoces. Meni je zadovoljstvo da vidim da je neko uspeo da stavi osmeh zadovoljstva na lica onih koje zaista voli. Siguran sam da niko ne brine o njima vise do on sam (sta god neki ovde o tome mislili).  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #68 poslato: 23, 03, 2011, 22:28:23 posle podne »
Postovani ADMINISTRATORU-PROFO ako si podijelio skeledzijinu temu na dvoje onda i podijeli LUNU COVJEK NA TEMU STIGAO SAM LISTA NEZNAM NI JA KOJU VISE STRANICU

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #69 poslato: 23, 03, 2011, 22:46:04 posle podne »
Офтопикујеш Зоке, али предлог усвојен и биће сређено.
Профа

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #70 poslato: 23, 03, 2011, 22:51:16 posle podne »
Skeledzijo nemoj da nas napustas i nemoj da slusas ove dusebriznike teraj svoju pricu..
I meni sole pamet kako moram da smrsam radi zdravlja ili ko zna cega jos..Ma sta vas bre briga za moje zdravlje ..
Nikog ne slusaj i teraj samo NAPRED.. :drinks:

Sad ce Dule sigurno da me banuje,ako ne on onda moji veliki prijatelji.. :lol:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #71 poslato: 23, 03, 2011, 23:03:38 posle podne »
Postovani ADMINISTRATORU-PROFO ako si podijelio skeledzijinu temu na dvoje onda i podijeli LUNU COVJEK NA TEMU STIGAO SAM LISTA NEZNAM NI JA KOJU VISE STRANICU


profo neslusaj ga i ne deli temu ni za zivu glavu!
zamisli da pocne da stavlja slike na dve teme :suicide: :suicide: :suicide: :suicide:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #72 poslato: 23, 03, 2011, 23:08:26 posle podne »
Već je bio počeo pre neki dan, ali sam spojio/vratio teme u jednu.
Razdvojene teme: nijedna cela.  :suicide:

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #73 poslato: 24, 03, 2011, 16:27:04 posle podne »

                   Skeledjijo

                   Ne treba tebi nikakva dozvola,ni za splav niti polaganje za UMC.
   Lepo se ti prijavi na regatu od izvora do usca dunava.Oni se spustaju ka-
   nuima od platna,dnevna voznja,a nocu kampuju.Netreba ti ni motor,dva ve-
   ala i nadjes ortaka.
                   Ajde bre  gledam kako su se zabrinuli,vise reku ni na slici ne smeju
   da vide,ako ne stave pojas. :)
                  Fala bogu pa nisi lud kad vidis da je lose vreme,veliki talasi vuces
   djavola za rep.Fino vinjakcic u ruku i lagano pijuckanje ispred satora dok se
   sve ne smiri.Ne brini za brodove,prvi koji prodje naucice te da se drzis malo
   vise uz obalu.
                  UZIVAJ !     :drinks:
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Скелеџијина прича
« Odgovor #74 poslato: 24, 03, 2011, 17:03:08 posle podne »
Ma samo guraj jer jednom se živi i nemoj da si na kraj srca, ko zna ako si pametan mogao bi srediti možda i neko sponzorstvo ili nešto slično, napraviti neki video dnevnik ili nešto slično a onda to probati prodati ili ako ništa drugo objaviti i pustiti u etar jer će to biti možda postrek za nekog drugog da živi život a ne da mu dani prolaze u četiri zida i trčeći od kuće do posla. Ono što je sigurno da ćeš logistiku imati od svih nas a ima nas na celom toku Dunava. Ako se za ovo odlučiš razmenićemo mob pa ako nešto treba siguran sam da smo tu da pripomognemo.