Autor Tema: Transformacija elana 401 u malog fishermana.  (Pročitano 85799 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #30 poslato: 29, 03, 2011, 15:29:54 posle podne »
Albatros,

jedna stvar mi nije jasna.

Na jednoj slici se vidi da su raskomadali penu na komadice, a na drugoj slici se vidi celo dno od pene.

U cemu je fazon ?

Gledao sam slike ponovo i nisam siguran na sta mislis.

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #31 poslato: 29, 03, 2011, 18:24:46 posle podne »
Procitao sam Ignnjate vasu poruku vise  puta kao sto i vi sami kazete.
Da sam radim camac pa i da se uvredim ali ovako sam prepustio profesionalcima.Tako da vase vidjenje stvari nije na mestu jer ako ne znaju u servisu koji radi godinama :this: kome cu onda da prepustim camac.
Ne znam cime se bavite ali sam vam zahvalan na komentaru jer sam ih prosledio majstoru u BIG BOAT u .Nemogu da ostanem reavnodusan!
Raspolozen sam da prihvatim predloge i kritike koje su na mestu.
Ali isto tako sam i raspolozen da osudim svaki pokusaj NE PROFESIONALIZMA.

DA NAPOMENEM JOS JEDNOM-
SERVIS KOJI MI RADI CAMAC SAM IZABRAO BEZ PREPORUKE I BEZ KONSULTACIJE DRUGIH
Koristio sam internet oglase!

Uskoro slike koje je inicirao IGNJAT i na tome mu hvala! :drinks:

Nadam se da ce sve ovo koristiti drugima u odluci  URADI SAM
Mislim da sam jedini koji je pokusao u vise slika pokazati postupak restauracije !

Van mreže Ignjat

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #32 poslato: 29, 03, 2011, 22:38:21 posle podne »
Da li je dovoljno samo otvoriti servis i sebe nazvati majstorom tj profesionalcem.
Da li bi majstor sebi dozvolio da ceo posao radi sa samo jednom vrstom mata, sa slika bih rekao da je u pitanju 400gr.
To je isto kao da ste otisli kod limara koji od materijala ima samo jednu vrstu flaha, jednu debljinu lima i jednu vrstu elektroda.
Elem, izvadio je penu, kazes bilo je vode, i to je OK ali zasto bar one camove letve nije isekao da lepo nalezu na dno a gornjom ivicom izlaze u ravan. Cisto drvo koje nije impregnirano tj kapsulirano pre ugradnje u laminat je veliko zlo. drvo je veoma hidroskopno, tezi da uvuce vlagu, vlaga ga siri i vrsi stalni pritisak na laminat. Sta se iz toga moze izroditi prosuditi sami. Krmena daska...nemam reci...umesto da samoj dasci obori ivicu ka krmenom zrcalu, oni sa istim onim matom radi laminat tako da pravi prazan prostor po ivici. Ostalo necu ni da komentarisem jer sam sve rekao u prethodnom postu.
Iskreno, da je ovo neko radio u SSM varijanti pa da covek razume ali bi problemi i dalje bili tu gde jesu...ali da takve greske pravi servis.
Ovim ne pokusavam da velicam sebe a koliko poznajem tematiku, prosudice oni koji se u istu i razumeju.
Pokusao sam da ti ukazem na greske a ne da te cinicno tapsem po ramenu i kazem "Bravo, super su ti odradili".
Toliko... :drinks:

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #33 poslato: 30, 03, 2011, 00:10:29 pre podne »
ignjate ne se sekiraj.Ja sam u prvim utiscima po čitanju teme primetio mnogo više neprihvatljivih grešaka ali sam se uzdržao od komentara.Par puta sam dobio po nosu jer sam dobronamerno iznosio loše stvari pa sam zaključio da je pametnije ćutati.Ti kao profesionalac nisi mogao oćutati i to mi je jasno. Jedino što ćeš na sebe sada navući brdo nezadovočjstva zbog opravdanih primedbi.
Na žalost u srbiji ima jako malo profesionalaca a more priučenih plastičara.
Nije lokal patriotska reklama , ali najveći broj plastičara koji znaju posao ima Titel.Svi su proistekli iz Premiksa sa dugogodišnjim iskustvom, ali je Titel provincija i ljudi se radije odlučuju za grad, iz samo njima znanih razloga.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #34 poslato: 30, 03, 2011, 07:56:20 pre podne »
Albatros,

jedna stvar mi nije jasna.

Na jednoj slici se vidi da su raskomadali penu na komadice, a na drugoj slici se vidi celo dno od pene.

U cemu je fazon ?

Gledao sam slike ponovo i nisam siguran na sta mislis.

Na jednoj slici se vidi pun camac iskidane pene u komadicima, a na jednoj od sledecih se vidi majstor na zemlji sa celim dnom od pene.

Da li je pena sastavljana ponovo ?
Da li ce se vracati ?

To me interesuje.

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #35 poslato: 30, 03, 2011, 12:40:21 posle podne »
Mozda je redosled slika los ali .....
Pena je izvadjena i nije vracana.Majstor cisti ostatke pene sa poklopca koji je skinut.
Neko kaze da treba penu vracati (novu) a neko kaze drugacije.O tome nisam mislio nego sam prepustio da urade kako smatraju da treba.Mozda sam pogresio ali to je sto je.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #36 poslato: 30, 03, 2011, 14:13:18 posle podne »
Mnogi majstori kod kojih smo se mi raspitivali su govorili nikako ponovo pena, samo rostilj od drveta.
Trojica majstora privatnih preko oglasa su nam to rekla.

To sto sam ja video je onda patos koji je ciscen od ostataka pene.

Hvala na odgovoru.  :good:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #37 poslato: 31, 03, 2011, 11:53:45 pre podne »
Razlog da se ne stavlja pena je bojazan da će ista upiti vodu i vlagu koja prodre u duplo dno. Ali, ako se popravka obavi valjano, kako će voda i vlaga proći u duplo dno?! Kakav je to majstor koji ne veruje u sopstveni rad?! 

Pena se širi pod uticajem vlage iz okolnog vazduha, i kad se komora u potpunosti zatvori, pena potroši preostalu vlagu i postaje inaktivna.
U slučaju proboja korita, sprečava naglo nadiranje vode, već voda postepeno natapa penu, ali sama zapremina pene sprečava prodiranje veće količine vode.

Ako se stavlja samo roštilj, duplo dno ostaje prazno, drveni podupirači će, ako nisu impregnirani, pod uticajem temperaturnih razlika, vremenom pustiti vlagu, doći će do kondensa, koji će postepeno razjedati laminat iznutra, sa nezaštićene strane. U toj varijanti je preporučljivo napraviti čep za ispuštanje vode i ventilaciju tog prostora.
Ako dođe do proboja korita, voda će taj kompletan prostor popuniti za nekoliko sekundi, a ako postoji pukotina u podu, nastaviće da puni celo korito, što će na kraju dovesti do potapanja.

Ja nisam neki majstor, ali ja bih ponovo stavio penu, da je moj čamac u pitanju.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #38 poslato: 31, 03, 2011, 13:33:52 posle podne »
Ja mislim ljudi da vi malo preterujete sto se tice rostilja.  Istrulice daske za deset godina, jaka stvar. Ipak su one delimicno zasticene. Mislim da sto se toga tice, majstor ne gresi puno, a verovatno je i to sve definisano cenom rada. 
Ovo oko krmene daske sa vazdusnim cepovima po ivicama mi se ne dopada. Moguce ja da i nisu u pitanju vazdusni cepovi, vec da je ivice prakticno oborio ispunjivacem. Tu ce ici jaci motor, tako da je taj deo mozda i najbitniji.

Malo je cudno da koristi samo valjak za krecenje. Moguce je da koristi i metalni valjak, ali da ALBATROS to nije slikao.

Ja bih takodje ponovo napunio dno neko ispunom.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #39 poslato: 31, 03, 2011, 19:33:30 posle podne »
ignjate ne se sekiraj.Ja sam u prvim utiscima po čitanju teme primetio mnogo više neprihvatljivih grešaka ali sam se uzdržao od komentara.Par puta sam dobio po nosu jer sam dobronamerno iznosio loše stvari pa sam zaključio da je pametnije ćutati.Ti kao profesionalac nisi mogao oćutati i to mi je jasno. Jedino što ćeš na sebe sada navući brdo nezadovočjstva zbog opravdanih primedbi.
Na žalost u srbiji ima jako malo profesionalaca a more priučenih plastičara.
Nije lokal patriotska reklama , ali najveći broj plastičara koji znaju posao ima Titel.Svi su proistekli iz Premiksa sa dugogodišnjim iskustvom, ali je Titel provincija i ljudi se radije odlučuju za grad, iz samo njima znanih razloga.
Nema potrebe razvlaciti temu u drugom pravcu.
Cilj mi je bio da se vide slike necega sto sam platio 1000e.(montaza i stelovanje motora i komandi)
Slike govore pa ko vidi propuste neka kaze jer ce dobro doci nekome ko ce sve ovo raditi sam.Ja se nazad ne vracam.Samim tim ni pare ne trazim
Nisam slikao svaki pokret majstora kao ni alat sa kojim radi! Da napomenem ja zivim u Beogradu a camac je u Novom Sadu!

Ignjat nece navuci nezadovoljstvo zbog primedbi koje je izneo ......
Odisej nece dobiti po nosu jer vise ni policija nesme da bije......
Barba lepo kaze sve je definisano cenom rada........
Sale NB je rekao jos preciznije kakav je to majstor koji ne veruje u svoj rad......
A u big boatu su mi napomenuli da ce camac imati i visegodisnju garanciju na rad......OVO MI JE DOVOLJNO!

Da vise ne filozofiramo nego da komentarisemo slike ! HVALA



SLEDE SLIKE!


Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #40 poslato: 31, 03, 2011, 19:43:58 posle podne »

























« Poslednja izmena: 01, 04, 2011, 11:15:54 pre podne SALE NB »

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #41 poslato: 01, 04, 2011, 10:09:23 pre podne »
Sta je ovo koristio, neki silikon za lepljenje ?

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #42 poslato: 01, 04, 2011, 11:56:50 pre podne »
 Zove se GUSTA. :this:
Eto neka neko objasni sta je to :friends: .Ja samo znam da se tako zove.  :preved:

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #43 poslato: 02, 04, 2011, 09:43:34 pre podne »
Stiglo i sediste  :dance1:



Sredjene komande  :dance1:







Sediste kupljeno u ELKO motonutika cena sa popustom 120e (ulazi u cenu restauracije)
Konzola TRI PRINCEZE bez popusta 100e (ulazi u cenu restauracije)

Samo da napomenem KONZOLA U GALIJI JE ODLICNA I CENA JE 8000 din. Hteo sam da uzmem ali je doslo do nesporazuma sa Tri princeze oko cene pa nisam hteo da se vracamo u BG za par hiljada dinara.A samim tim bi se vermenski oduzilo.
PREPORUKA -Galija (kako je i DULE rekao)!POZDRAV ZA DULETA I HVALA !

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #44 poslato: 08, 04, 2011, 10:58:30 pre podne »
Kako napreduju radovi ?

Hoce li biti jos neka slikica ?