Autor Tema: Transformacija elana 401 u malog fishermana.  (Pročitano 85793 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ignjat

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #150 poslato: 29, 03, 2012, 12:58:14 posle podne »
Pojavu vode u duplom dnu, apsolutno je nemoguce pripisati kondezaciji, nebitno dal se radi o elanu, dunasu, tajmenu ili boston whaler-u.
Uzrok je uvek prodor spoljne vode. Uzrocnika problema  treba traziti u pukotinama na oplati, losim dihtunzima, ventilima i sl...
Naime, ako je duplo dno uradjeno kao vodonepropusna komora, sto treba i da bude, onda je po prirodi stvari, maksimalna kolicina kondeza tj vode proporcijalna kolicini vlage u vazduhu u trenutku kada je ta komora zatvarana. Sam podatak da u 1m3 vazduha pri temperaturi od 30c i vlaznosti vazduha od 50%, kolicina vode u vazduhu je oko 14-15 grama. Sve to ukazuje da za vodu u duplom dnu ne treba kriviti kondez vec koren problema traziti na drugom mestu.

Izvinjavam se unapred sto offujem temu  114

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #151 poslato: 29, 03, 2012, 15:02:55 posle podne »
Nista ne shvatam krivo!
Sve sto je radjeno na camcu radjeno je od strane ljudi koji imaju svoju proizvodnju plasticnih camaca.
Radili su sa jasenom ........i garantovali da mogu staviti jaci motor
Vreme ce pokazati.
A ja cu sigurno podeliti utiske sa vama.Bez obzira na ishod.

puno toga nisam znao dok se nisam konsultirao s prijateljem iz Bilja koji ima firmu za proizvodnju plasticnih camaca,, zato i kazem,, naime kod nas je obaveza da camac ide na atest ako zelis da stavis jaci motor od onog sto je predviđeno za taj model,, camac izgleda odlicno i nadam se da ces se ljepo voziti,,nadalje za jaci motor od 20 konja za elana (bar kod nas) potrebno je i vanjsko ojacanje zadnjeg zrcala dakle vanjsko duplo kasirano zrcalo sto se nakraju pokazalo jako dobro, (ima jedan poznanik koji tonije uradio a stavio yohnsona30 i imas utisak da kad das pun gas se camac raspada tj radi mu zadnje zrcalo,, vrlo nezgodno,, sad je odlucio ipak da ga ojaca po misljenju strucnjaka jer je probao kod mene,, eto ja se vozim vec pet godina poslje renoviranja bez ikakvih problema,, ja sam ti stavljao i unutarnju kadicu duplog dna za otakanje kondenzirane vode s dva ventila sto se pokazalo vrlo korisno,, da sam vidio prije da ces to raditi postavio bi ti slike pa da ti to izvedu,,naime kod nas ti je velika temperaturna razlika i bude par litara vode tijekom godine u duplom dnu (kondenzacija)sto je dobro ozracivati, a po originalu taj cep je s vanjske strane ispod vodne linije pa bi morao vaditi camac ovako to mozes raditi malo malo,, steta sto nisam vidio post prije rado bi ti dao savjete jer se i sam vec godinama bavim elanima,

Poz s Drave

taj iz Bilja je malo jači majstor... tamburanje

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #152 poslato: 29, 03, 2012, 15:28:36 posle podne »

[/quote]

taj iz Bilja je malo jači majstor... tamburanje
[/quote]

Ma jok. covjek proizvodi 5 vrsta camaca i plasira svuda ( cak u Eu) cist nema pojma  jh jh

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #153 poslato: 29, 03, 2012, 15:36:12 posle podne »
Pojavu vode u duplom dnu, apsolutno je nemoguce pripisati kondezaciji, nebitno dal se radi o elanu, dunasu, tajmenu ili boston whaler-u.
Uzrok je uvek prodor spoljne vode. Uzrocnika problema  treba traziti u pukotinama na oplati, losim dihtunzima, ventilima i sl...
Naime, ako je duplo dno uradjeno kao vodonepropusna komora, sto treba i da bude, onda je po prirodi stvari, maksimalna kolicina kondeza tj vode proporcijalna kolicini vlage u vazduhu u trenutku kada je ta komora zatvarana. Sam podatak da u 1m3 vazduha pri temperaturi od 30c i vlaznosti vazduha od 50%, kolicina vode u vazduhu je oko 14-15 grama. Sve to ukazuje da za vodu u duplom dnu ne treba kriviti kondez vec koren problema traziti na drugom mestu.

Izvinjavam se unapred sto offujem temu  114

Hm zavisi od razlike temperature drava na +17 a vanjska pod ceradom na +50,, neznam kolko je moguce da kondenzira al ja nekad bude cak par litara,, naravno da ja nemam tu pjenu pa nema mogucnosti sto da popije,, al ugradnja unutarnje kadice ko kaze da je bez veze nikad nije niti ce skontati sto je lakse,, ispustiti vodu kad oces ili za isto vaditi camac da bi ispustio  stri, mozda ljudi vole malo malo da vade camce stri,, da bi prekinuo raspravu napravio sam pedesetak camaca i smatram da ima dost iskustva s time ,, imao sam dobru namjeru al ocito neprihvaca se bash svacije misljenje kako treba thumbup,, osim toga kad ste me povukli za jezik ja taj posao sto je covjeku uzeo 500 eura napravim za 300 s svim preradama po zelji!!! 25648

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #154 poslato: 30, 03, 2012, 08:46:38 pre podne »
U zdanjih godinu dana imao sam priliku tri puta videti sta znaci voda u duplom dnu
Gliser 7 m sa budzenom suknjom...razlog...lose zadihtovano,krajnje neodgovorno od nekog majstora. Popravka je kostala preko 500 eu
Pasara P 500...razlog...porozan patos. Ofarbano korito,krpljeno...spusten u vodu i opet puni duplo dno. Resenje mu je cerada a ako i tad pusti znaci otpad
Komander 18...razlog...ispala nitna sa patosa sto drzi konzolu (vise njih). Pumpica ne radi pa posle jace kise puni duplo dno. Jos nije resen problem

Kondez je tu nebitan ili zanemarljiv ali kada vam se desi da voda udje imate problem.Svako vadjenje camca,skidanje motora,krpljenje...sve to kosta a bome i zivci se tanje

Van mreže Ignjat

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #155 poslato: 30, 03, 2012, 10:08:08 pre podne »
Upravo je to ono sto pokusavam da objasnim pojedinima. Mada, najveci krivci za takvo stanje svesti  su "nasi" proizvodjaci, koji daju tako glupa tj nebulozna objasnjenja, ne bi li pokrili sebe i svoje propuste. Ali, i sami kupci snose deo krivice jer slepo veruju proizvodjacima tj majstorima, po sistemu "pa on pravi camce, sigurno zna sta prica".

@bugi, sto se tice te pasare, samim farbanjem korita problem nije nesta, vec je, slobodno se moze reci, pojacan. Uvek treba izbegavati potpuno skidanje gelcota, osim u situacijama kada ne postoji drugo resenje. Izgreban, zaparan, pozuteo tj u nebitno kakvom stanju je gelcot, isti moze da se sanira tj reparira i da bude kao nov, i ne postoji bolja zastita GRP-a od gelcota. Kod te pasare licno bih trazio problem na drugom mestu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #156 poslato: 30, 03, 2012, 10:10:29 pre podne »


taj iz Bilja je malo jači majstor... tamburanje
[/quote]

Ma jok. covjek proizvodi 5 vrsta camaca i plasira svuda ( cak u Eu) cist nema pojma  jh jh
[/quote]

kvaliteta je je iznimno losa, ako nešto ne promjeni ubrzo ce imati problem, ako te zanima dam ti broj kolega koje su kupile camac pa da vidis kako izgledaju nakon dvije godine

lp


Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #157 poslato: 30, 03, 2012, 10:13:02 pre podne »
a britva izvini jesi li ti taj taj klošar iz Bilja sto radi camce...  lol lol

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #158 poslato: 31, 03, 2012, 10:06:30 pre podne »
a britva izvini jesi li ti taj taj klošar iz Bilja sto radi camce...  lol lol

Ne nisam ja al ako ikad slozis camac ko ja onda se javi!!! jh jh jh

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #159 poslato: 31, 03, 2012, 10:10:12 pre podne »


taj iz Bilja je malo jači majstor... tamburanje

Ma jok. covjek proizvodi 5 vrsta camaca i plasira svuda ( cak u Eu) cist nema pojma  jh jh
[/quote]

kvaliteta je je iznimno losa, ako nešto ne promjeni ubrzo ce imati problem, ako te zanima dam ti broj kolega koje su kupile camac pa da vidis kako izgledaju nakon dvije godine

lp
[/quote]

o tome nebi jer je te camce viđam na Dravi i nikad se nitko nije zalio,, dal su napravili nesto fush neam pojma,, al znam da na moj camac se nitko nije zalio a da sam dosta toga naucio na moru i od pravih majstora također,, zrcalo SE NEMIJENJA IZVANA (osim u iznim situacijama) to rade uglavnom ljudi kojima je lijeno odvajati nadgrađe od korita :D

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #160 poslato: 04, 04, 2012, 21:15:48 posle podne »
Kupljeno u Galiji i narucena mrezica.



Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #161 poslato: 04, 04, 2012, 22:40:05 posle podne »
i ja imam takve, nisu losi a kakvu mrezicu spominjes

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #162 poslato: 05, 04, 2012, 08:02:46 pre podne »
Cim stigne slikam.U principu je za sitnice (tel,novcanik,.....) i fiksira se.
Ima u dve boje crna i bela.
Bice jos slika uskoro.

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #163 poslato: 08, 04, 2012, 00:51:29 pre podne »














Nista bez HUMMER a. ok I ovom prilikom mu se ZAHVALJUJEM! 114




Van mreže HUMMER

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
    • HUMMER
  • Brod tip: Samogradnja metal
  • Marina: Jedriličarski klub Vojvodina NS
  • Veličina: 7x2
Odg: Transformacija elana 401 u malog fishermana.
« Odgovor #164 poslato: 08, 04, 2012, 12:11:44 posle podne »
Nema na cemu, izgleda je dobro sve ispalo!!! 114