Autor Tema: Sa njive na vodu  (Pročitano 7438 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #15 poslato: 19, 03, 2011, 23:09:18 posle podne »
dobro dosao i da ubrzo predjes na stabilnije plovilo  :good:
  Nažalost Kapetane,nemam šanse za neko drugo plovilo,jedino možda u snovima.
Znam da ovo nije nešto za hvalisanje,ali je isproban i sa tomos T-4 čak,i iznenadjujuće se ponaša stabilnim sa svojim merama 4.3o x 1.45.Ali videću dalji ishod ,možda mi budu rogovi polomljeni pri prvom susretu sa "vodenom policijom.
  Ovo što se malo nazire na fotki,jeste motor Solex od o.8 ks.sa elisom na izduženoj osovini (ko što imaju neki beduini).Za moje kvalitete zasada zadovolji,troši o,25 lit. benz.na sat.Reklo bi se koliko para,toliko muzike.
 Ali za svaki slučaj,ima i na pedale da se vozi.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #16 poslato: 19, 03, 2011, 23:24:53 posle podne »
Добро дошао.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #17 poslato: 20, 03, 2011, 00:13:42 pre podne »
 :drinks:

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #18 poslato: 20, 03, 2011, 00:16:11 pre podne »
 :smile:

Skeledžijo, nema potrebe da se pravdaš. Mi znamo da si uradio ono što si mogao i nema razloga da se toga stidiš.
Ti si na vodi i u prirodi, a i vidi se da brineš o sigurnosti dece dajući im pojaseve.....
po meni više bi trebalo da se stide snobovi koji sede u zadimljenim kafićima i hvališu se podacima i cenom svojih jahti i gliserima
a da ne znaju pošteno ni da ih upale, imaju ih samo kao statusni simbol.

Ali zato verujem da znaš kako se peca i uživa na obali i vodi, i kako se to deli sa prijateljima.
Za kuvarske recepte ti baš ne verujemo mnogo :nono: dok ne probamo :friends:
Deda Zoran

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #19 poslato: 20, 03, 2011, 00:31:26 pre podne »
 :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #20 poslato: 20, 03, 2011, 00:58:31 pre podne »
skeledzijo o kakvoj se tacno konstrukciji radi ?

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #21 poslato: 20, 03, 2011, 01:26:03 pre podne »
Da ti pozelim dobrodoslicu na forum i ja.
Ali moram i da stavim par primedbi.
Ako su oni sa tobom na plovilu tvoji prijatelji napravio si gresku "ukrcavsi" ih. Nimalo bezbedno bez obzira na veliku ljubav i zelju. Sto pre napravi pravi camac. Nije nista skuplje ali je mnogo bezbednije. Ja jos uvek nemam unuke ali nikada ih ne bih na taj nacin provozao po Tisi.
Nemoj da zameris, kritika je dobronamerna.

Sasvim si u pravu !I Znam da plovidba uopšte ima svoje zakonitosti.A ni vrag uvek ne spava .
Niti bih da tupim,jedino što sam dosta testirao taj splav u plićaku, blizu sela,a tada ovako "vozio" unučiće,i bez pojasa.
Jednostavno sa svojih 11o kg kad stanem na jedno ćoše,pa nema šanse da prevrnem....
Ali Tisa nije plićak,baš sam pogodio prošle godine da vidim njene čudi.
 Uostalom,vezan uz obalu,za pecanje ipak mislim da će dobro služiti. A ima i arnjeve kao diližanse.
 

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #22 poslato: 20, 03, 2011, 01:57:17 pre podne »
skeledzijo o kakvoj se tacno konstrukciji radi ?
Vrlo jednostavna i stabilna konstrukcija (po mojoj pameti).
 15 komada kanal.cevi dužine 4 m.ispunjeni stiroporom i nešto poliuretanom,spojeni na 5 mesta poprečnim "gredama".Pozadi zatvoreni kolenima 9o stupnjeva,a napred sa dva po 45 stupnjeva,da bolje plovi .Pokriven ceo sa 0.6 mm osb ploče i pokriven rashodovanom oblogom plast.bazena,da ne klizi,i da lepše izgleda. (to sam zamajmunisao,teži je osb nego ceo splav,a i vodu upija još).
 Znam,danas bi ispao skuplji nego čamac,ali pre nekih 6-7 godina sam polako kupovao te cevi za jeftino...a nisam ni imao nameru za čamac,a o Tisi ni sanjao nisam.
 Tačno je tako,Dule! A koliko i umem sa gradjom i gradnjom i moglo bi se,i alata imam, ali šta ću kad je već taj voz otišao.
Možda nisam sve ovo trebao postaviti i reći,ako bi još znali kakve sve budalaštine radio tokom života,sigurno bi rekli da nisam normalan.A neka i jedan takav bude medju Vama.

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #23 poslato: 20, 03, 2011, 06:47:04 pre podne »
U svakom slucaju dobro ti nama dosao bez obzira na vrstu plovila, a smatraj sve gore primedbe stvarno dobronamernim, i navijam da se odlucis na sigurnije plovilo i da uzivas sa svojom porodicom. :tenk: :drinks:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #24 poslato: 20, 03, 2011, 08:08:58 pre podne »
Dobro nam dosao.  :drinks:

Ako sam dobro shvatio, ti vec neko vreme kibicujes sta se sve ovde radi.

Siguran sam da ces posle par susreta u zivo sa nekim od nasih "ludaka" krenuti u izradu novog i sigurnijeg plovila.

Malo je jedan Grunf za ovoliki sajt. :buba:

Do tada uzivaj u onome sto imas i salji izvestaje o svojim ili aktivnostima tvojih prijatelja.  :declare:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #25 poslato: 20, 03, 2011, 09:25:48 pre podne »
Dobro stigao    :tenk:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #26 poslato: 20, 03, 2011, 09:26:15 pre podne »
Dobro došao  :drinks:
Dunav je moje more.....

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #27 poslato: 20, 03, 2011, 10:52:03 pre podne »
dobro dosao

Van mreže skeledzija

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #28 poslato: 20, 03, 2011, 15:24:30 posle podne »
Pozdrav Svima !
  Još jednom se zahvaljujem na lepom dočeku,i svime hvala na dobronamernim primedbama,savetima.
 Malo sam uleteo u klopku,brzopleto sam postavio neke fotke (kad oficir malih voda odmah traži),a meni iz prvog pokušaja se slika postavila..
  Istorija mog splava počinje negde šezdesetih godina,kada sam kao srednjoškolac nekako bio očaran splavarima sa Drine....tako je to sećanje živelo u meni,pa kako sam uvek bio daleko od vode,a malo sam utuvio u glavu,kada budem završio svoj radni vek,ma ima da napravim splav,doduše ne od balvana.I da po svim pravilima i nepravilima plovidbe,stavim sosu preko leta na splav,pa samo sa pijaćom vodom i bez hrane i novca se spustimo od ulaska Tise u Srbiju sve do Kladova.Bez ikakvog pogona,kako voda teče,pa kad stignemo.Pa usput malo prosjačenja,malo pecanja,pa susret sa prijateljima (ima ih usput nekoliko).Poklonom splav nekom ribaru,pa se vraćamo autobusom.. Po meni bi to bio doživljaj pravi,ovako pred kraj.
 I kolege su mi se smejali,pa čak su mi dali nadimak "skeledžija iz brazde".I tako,rodila se moja skela,vremena se izmenila,ali još nisam odustao od te avanture,pogotovu što supruga obožava vodu (a ja kao mačak).
  Svakako verovatno moram imati neku dozvolu,čak planiram da odem u inspekciju plovidbe i proverim,dali ima šanse za izvodjenje takve avanture.(zamalo nisam se prijavio i ja za ispit,kada ste išli grupno u Smederevo.
 A što nisam na vreme rekao:mladji zet ima čamac kabinaš sa tomos 18.Imao i Veterok 8 pa zato ima jednu ruku dužu  :sorry: (to sam od Vas naučio čitajući Forum)
  E taj momak je bio izludjen,kada je pre 2 godine video moj splav.Na moje negodovanje,ali je o svom trošku
organizovao da se na Tisu prevozi.
 I ne kažem da tako treba,ali unučići više vole da su na splavu,ulazak-izlazak iz čamca,pa skakanje u vodu i
izlazak na splav im je mnogo prigodnije,pa još sunčanje..pa da ne tupim i sa malo vožnje.... 
 Toliko o mom "planu" ,koji se verovatno neće ostvariti,ali sam morao malo objasniti suštinu svega oko splava,
 I sučajno,ako tako nešto vidite na vašim vodama prema Djerdapu,to ću biti ja i moja sosa (možda u lisicama).
 I tako,ne bih dalje povećao broj postova,ne bi li nezaslužno dobio od Foruma titulu .Ali teram dalje po skromnim mogućnostima,pa ako budem lišen svih mogućnosti,pa legnem na gumeni dušek,pa otplovim barem do brane u Bečeju.Pa nek me upucaju.A nadalje pratim dešavanja na "Mojoj ladji",ako me snadje neki novi dogadjaj,podeliću sa Vama. Pozdrav,i izvinite za ovaj poduži post.Čiča Janči.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Sa njive na vodu
« Odgovor #29 poslato: 20, 03, 2011, 16:13:08 posle podne »
za sve je kriv toma sojer    :taunt: