Autor Tema: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?  (Pročitano 19107 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« poslato: 12, 04, 2009, 01:03:14 pre podne »

http://www.blic.rs/beograd.php?id=23040  isečci

Pogled sa prozora
Dane Ganeša vidi nešto drugo.
- Kamioni dolaze i odlaze preko celog dana. Nasipanje Dunavca naročito je intenzivirano ovog leta. Čini mi se da se od leta jezero samnjilo za skoro 20 odsto. U svakom slučaju, nasipanjem se stalno povećava površina Ade Huje na uštrb površine vode. To vidim ja, ali vidi i još pet hiljada komšija iz Višnjičke banje. Pokušao sam preko opštinskih i republičkih organa vlasti da nešto kao građanin preduzmem kako bi nasipanje i zatrpavanje Dunavca bilo zaustavljeno, ali bez uspeha. Inspektori vodoprivredne inspekcije, kad izađu na teren, ne vide ni da se Dunavac smanjio ni da se nasipa šut, a opštinske vlasti nemaju nadležnost nad preduzećem koje su same osnovale - kaže Ganeša za "Blic".


ko koga ovde je*e ?
Dizdarević kaže da je Generalnim planom Beograda predviđeno smanjenje površine Dunavca i nasipanje poluostrva Ade Huje.
- Ma kako da ne! - kaže gradski arhitekta Đorđe Bobić, i dodaje da je ponašanje "Eko zone Ada huja" najobičniji "bezobrazluk i bahato ponašanje".

- Nasipanje Ade Huje može da se radi samo na osnovu detaljnog regulacionog plana i prema odgovarajućem projektu koji bi propisao čime sme da se nasipa i gde, ali takvog projekta nema - kaže Bobić.
On ističe da je Gradu odavno poznato šta radi ovo preduzeće, da su slali inspekciju, ali da ne mogu ništa protiv njih jer je priobalje u nadležnosti Republike.
- Oni bez plana, bespravno i bez ikakve kontrole nasipaju Ada Huju i zatrpavaju Dunavac šutom čime ugrožavaju buduću namenu tog zemljišta za sport i rekretaciju. Ne znam koja vrsta zelenila raste na šutu - kaže Bobić.

Vodoprivredna inspekcija, kaže Dizdarević, bila je na Adi Huji i utvrdila da nasipanje nije ugrozilo fizionomiju rukavca. Oni su izašli na teren po prijavi da se u rukavac istresa šut, ali nisu otkrili da to neko radi.
- Šut u rukavcu nisam videla, obišla sam celo poluostrvo.
Građani moraju da zapišu broj kamiona i vreme kad se to desilo da bi mogli da nađemo počinioce i da im pišemo prijave - kaže Sonja Simić, vodoprivredna inspektorka koja je obišla rukavac 22. novembra ove godine.
Sonja Simić je zadužena za Ada huju i kaže da je poznaje decenijama. Tvrdi da poluostrvo i rukavac sada bolje izgledaju nego pre kad je tu bila deponija smeća.
Međutim, zbog tvrdnji da se Dunavac smanjio, odlučila je da sledeće nedelje ponovo izađe na teren sa inspektorima "Srbijavoda" i "Srbijašume", da se snime gabariti rukavca i uporede sa gabaritima od pre desetak godina, kada je započeto nasipavanje Ade Huje.



i posle svih ovih stvari status quo

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: 12, 04, 2009, 01:10:04 pre podne »
ovako je bilo nekada ne tako davno

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: 12, 04, 2009, 01:11:09 pre podne »
da biste shvatili o cemu se radi pogledajte ove slike...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #3 poslato: 12, 04, 2009, 01:12:29 pre podne »
Na ADI HUJI 2002 (prva slika ) bilo preko 2000 stabala .. sada nema NIJEDNO

Drzava je uspela za 15 godina da pobije preko 15.000 stabala 6km od centra grada...

Van mreže captjerry

  • Moderator
  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • *****
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
(Nema teme)
« Odgovor #4 poslato: 12, 04, 2009, 09:52:33 pre podne »
 e zbog ovakvih stvari ti dodje da dignes sidro iz ove zemlje i odes negde na bonere ili neka nepoznata ostrva, zaboravis sve i zivis u miru i blagostanju...pa da li su oni normalni...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #5 poslato: 12, 04, 2009, 11:30:45 pre podne »
novu adu ciganliju ce da pretvore u betonirani shoping centar...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #6 poslato: 12, 04, 2009, 11:37:25 pre podne »
Ma nece kap, pa vidi adu, ipak ima svesnih ljudi.

gradski arhitekta nema pojma o tim planovima... sljunkara i karting tesko da ce se premestiti negde drugde.. a ujedno tu bi trebalo da prodje i novi most preko dunava... mislim da niko nema ideju sta ce sa time... sto se kanala tice moraju dva ... jedan da mirijevski potok sprovede u dunav a drugi da dunav uvuce u kanal...  e sad kako misle da odrade dva kanala a da se voda ne vraca nemam pojma...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #7 poslato: 13, 04, 2009, 13:51:42 posle podne »
slazem se.. mi imamo srecu da je zeljko vlasnik sarka pametan lik.. marina je potpisujem najbolja u gradu... struja voda na svakom vezu .. video nadzor besplatan internet ... e sad dunavac je uzasno toksican ... i a leti voda padne na izlazu oko 1,2 metra pa dosta njih ima problem.. meni je gaz oko 60 cm sa elisom... i sonar mi pisti na sve ispod 1 m

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #8 poslato: 19, 04, 2009, 23:26:55 posle podne »
samo da napomenem da smo pre par dana bili u rukavcu izmedju ade huje i paradajz ostrva i ... ako ovak nastave spojice ih ovog leta...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« Odgovor #9 poslato: 22, 04, 2009, 19:50:17 posle podne »
da vam cika peki kaze nesto.to sa nasipanjem ade huje se dogadje godinama i niko ne reaguje,samo se sve vise  intenzivira.plan verovatno ne postoji vec to rade neki ljudi koji sa vodom veze nemaju(samo pretpostavka).e sad pazi kod mene na savi iznad nbgd se nasipa sut u zonu koja je predvidjena da primi vodu (plavno podrucje)to zasigurno rade ljudi koji su vodu videli samo na slici pre no sto su odlucili da kraj nje prave sojenice.inace sam pojam sojenica znaci da su stubovi bar  u jednom delu godine u vodi sto na tom potezu nije slucaj.ma hteo sam nesto da kazem ali mislim da se recima ne da opisati.jedini lek je pobiti govna i gotova stvar.sad ko je tu lud?

Van mreže captjerry

  • Moderator
  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • *****
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« Odgovor #10 poslato: 23, 04, 2009, 09:01:18 pre podne »
to na Savi gradi gradsko zelenilo i to bas sektor za obalu i priobalje koji je zaduzen za izdavanje dozvola za postavljanje plovnih objekata...bas oni koji treba da  kazu ko ce gde i da sprece nasipanje i podizanje nivoa razlivnog podrucja nasipa...prva ideja je bila da se sagradi pet sojenica za neke njihove direktore i prijatelje koji nemaju veze sa zelenilom...sad im se osladilo...novo je da hoce da rasele splavove ispred tih gradilista kako bi mogli da sagrade dve marine...jedna za njih a jedna za te prijatelje...medjutim splavari se udruzili i ne daju se...onda je neko poceo da obija splavove ljudi koji se najvise bune...strasno
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« Odgovor #11 poslato: 23, 04, 2009, 10:50:45 pre podne »
sasvim slucajno imam splav na tom mestu a i zaledje cu probati da zauzmem pa kom obojci...zasto bih dozvolio nekom da mi sutra kaze nemozes tu da prolazis.vec su i ograde poceli da stavljaju.dosli na reku da  se ogradjuju. :on_the_quiet:sto se tice pomeranja mozda bi zaista bilo pametno odande otici jer je postalo kaludjerica na savi,tako da od mira i uzivanja na reci nema ni govora.tek da  vidis komsiluk:prva su liga ali kad bi smo ziveli na zlatiboru pa bi ono peecooooooo dobilo smisao,al ovako kad maltenee moze da ti preskoci na splav a dere se ko konj malo gubi smisao.eh srbijo medju sljivama

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« Odgovor #12 poslato: 23, 04, 2009, 16:57:09 posle podne »
da je dosla veca voda vec bi to sve bilo oprano ovako je sprala samo pola.najgore je sto je sve to divlji zapad pa ne znaju ni sta su obaloutvrde ni kako se to radi.videli cobani reku pa oce i oni.ima 3 stvari koje se mogu uraditi.prvo da se nerviram i pokusam nesto uraditi,drugo da budem gori od svih i trece da dignem sidro i paljba na dunav ili 20 km uzvodno(mada se bojim da ni to nije dovoljno)prvo je borba protiv vetrenjaca,drugo cu sprovesti a kad postane nepodnosljivo bogami i trece :shout:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« Odgovor #13 poslato: 23, 04, 2009, 19:07:55 posle podne »
dodji na dunav kod nas je mirno :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: ADA HUJA - Dokle ce da nasipaju ?
« Odgovor #14 poslato: 23, 04, 2009, 19:42:07 posle podne »
gde?u pomenuti rukavac? :taunt: