Autor Tema: Visok Dunav  (Pročitano 3165 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Visok Dunav
« poslato: 12, 04, 2009, 00:36:55 pre podne »
Kazu sada bas nista ne ide???
« Poslednja izmena: 04, 01, 2011, 23:09:38 posle podne mossi »

Van mreže dekisavic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: 12, 04, 2009, 22:27:40 posle podne »
Neide, neide.Ispod Brankovog pre neki dan 39.5 kg som.Dunav ada huja, smudjevi 10-tak komada od 1 - 2.5 kg. Som preko 10 kg. I ja sam mislio da neide,da se riba peca samo u septembru na Ivanovackom dunavcu a u februaru i martu na Kajtasovu ali izgleda da nije bas tako.I nije ,kad me je Laza ubedio da kupim varalicarac i da pocnem da bacam razna cuda  tek tada sam shvatio da riba radi svaki dan .I onih dana kad posle svakok zabacaja moram da lomim led sa sprovodnika i onda kad je i u hladu da crknes od vrucine :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: 12, 04, 2009, 22:31:39 posle podne »
ajde sada potanko :) gde sta i kako :)

Van mreže dekisavic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
(Nema teme)
« Odgovor #3 poslato: 12, 04, 2009, 22:56:14 posle podne »
Odgovor  1.05.2009 kad prodje lovostaj :-X som je bio ciljana grupa ,smudj kolaterarna steta(nema ikre ni grama znaci da se izmrestio)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
(Nema teme)
« Odgovor #4 poslato: 12, 04, 2009, 22:59:17 posle podne »
za mene lovostaj ne vazi :) nikad nista ne upecam :)

Van mreže dekisavic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
(Nema teme)
« Odgovor #5 poslato: 12, 04, 2009, 23:10:54 posle podne »
Lovostaj je skroz u pogresno vreme.Niko od nadleznih nema vremena da pregleda ulov i da vidi da se riba svake godine mresti u drugo vreme .Prosle godine smudj pun ikre nekoliko dana posle isteka zabrane,i tako iz godine u godinu.A u sred zabrane u kubicima oko pancevackog mosta mreza nikad vise, i to se radi uz dogovor sa ribocuvarima,alkoholicarima koji se prodaju za rakiju i rucak u obliznjem restoranu.U mrezama se za dan izvuce toliko ribe koliko ni ti ni ja nemozemo da upecamo za par godina .A kad mene uhvate sa smudjem u zabrani (crko na udici)onda se to pretvori u teoriju zavere.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Visok Dunav
« Odgovor #6 poslato: 22, 04, 2009, 20:35:00 posle podne »
postoji jedno pravilo:svojim primerom najbolje cesdrugima pokazati put.to sto je riba puna ikre posle mresta je samo zbog tempeerature vode.ne moze neko da ti nacrta pravila koja neces postovati,i da ih menja svake godine ako ih opet neces postovati.to sto drugi kradu ribu,isto tako kradu i struju i vodu pa i sumu a bogami i razne dragocenosti,dal to znaci da i ti(ja)treba da radimo isto????prirodu postovati po svaku cenu jer ona sama cenu nema