Autor Tema: Registracija plovila  (Pročitano 48278 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Registracija plovila
« poslato: 04, 03, 2011, 00:43:37 pre podne »
ko nije registrovo svoje plovilo može kod nas Udruženje "SREM" na naj lakšimogući način.
1) bez ikakvog tehničkog pregleda, potrebni su duž.vis.šir.plovila, al je najbolje doći do banovaca za tačnije informacije da nepišem sve,imože biti sve urađeno bez matretirana i brukanja jel nije sve u brukanju ima rešenja.Upitajte roberta majstora za moje udruženj i kako je on registrovo svoj čamac.
a zna i ribar Batos Sobodan.
 
  Pozdrav "SREM"

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #1 poslato: 04, 03, 2011, 00:55:47 pre podne »
imam camac kabinas 6m.kupio od ortaka,on ga kupio od ortakovog caleta,posto je s njim napravio ugovor.dal mi je dovoljan kupoprod ugovor sa sadasnjim vlasnikom koji nije unet u plov dozvolu koju takodje posedujem.znaci imam camac vodi se jos na 1 lice i 2 overena ugovora.iz dozvole nije ispisan tomos(kog je prvi vlasnik zadrzao) a ja bih da camac registrujem s johnsonom 6 kc za koji posedujem carinsku deklaraciju.hm jako prosto zar ne?  :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #2 poslato: 04, 03, 2011, 01:04:10 pre podne »
i kod mene slican slucaj ... plovidbena se vodi na vlasnika koji je prodao sledecem a taj sledeci meni ... svi ugovori overeni ...

koja je procedura?

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #3 poslato: 04, 03, 2011, 01:12:11 pre podne »
moraprvi vlasnik da odjavi sa sebe ,i ispiša motor tamo gde je registrovo pada možeš ti onda sa nim napravit ugovor.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #4 poslato: 04, 03, 2011, 01:14:53 pre podne »
moraprvi vlasnik da odjavi sa sebe ,i ispiša motor tamo gde je registrovo pada možeš ti onda sa nim napravit ugovor.

vidi kupio sam i jediliricu i motor , kao sto je u plovidbenoj? zasto bi ispisivao vlasnik sada motor ?

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #5 poslato: 04, 03, 2011, 01:17:55 pre podne »
Kapetane mora prvi vlasnik da odjavi isa njim ako imaš ugovor i ispisnicu od kapetanije gde je registrovo.

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #6 poslato: 04, 03, 2011, 01:23:52 pre podne »
Nemora ako je sve uzeto zajedno, ali mora odiaviti sa njego da možete vi registrovati na sebe .dobija odjavu od kapetanije i potrebno vam je samo ugovor o kupovini ,i ta odjava iz kapetanije

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #7 poslato: 04, 03, 2011, 07:01:05 pre podne »
ko nije registrovo svoje plovilo može kod nas Udruženje "SREM" na naj lakšimogući način.
1) bez ikakvog tehničkog pregleda, potrebni su duž.vis.šir.plovila, al je najbolje doći do banovaca za tačnije informacije da nepišem sve,imože biti sve urađeno bez matretirana i brukanja jel nije sve u brukanju ima rešenja.Upitajte roberta majstora za moje udruženj i kako je on registrovo svoj čamac.
a zna i ribar Batos Sobodan.
 
  Pozdrav "SREM"
Da li vi pomazete i posredujete kod registracije? Koja kapetanija vam udara pecat u dozvolu? Moja registracija je na PA.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže andrijapajic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
  • Uglavnom bezopasan...
    • Breeze
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #8 poslato: 04, 03, 2011, 13:01:48 posle podne »
imam camac sa motorom, prijavljen u Senti. Treba... sta kako:
1. kupoprodjani ugovor overen (moze li ovo u mesnoj kanzcelariji/opstini?)
    ...okej, resim ugovor
2. placam neki porez za ovo, verovatno na opstini prodavca
    ...idem u poresko amo negde, i oni mi proracunavaju koliko treba da platim, na koji racun itd...
3. trazim u kapetaniji da se plovilio odjavi. odjavljujem, dobijam potvrdu
    ...da li ovo mogu ja sa ugovorm, valjda ne mora prethodni vlasnik kad on vise nije vlasnik fakticki?!
4. sa time + sta jos treba (novac, dokumenta) lepo dodjem kod vas i ne mislim dalje sta i kako :)

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #9 poslato: 04, 03, 2011, 14:08:04 posle podne »
Aj da iznesem i ja moj problem :lol:
Imam plasticnog Elan 495 sa kabinom koji je uredno registrovan na mene (tj sad je istekla reg pre 1god), a prosle godine sam ga produzio na krmi i dodao krmenu nadogradnju od 95cm i dodao tvrdi krov iznad kokpita sve u svojoj reziji,U kapetaniji Novi Sad gde je i registrovan su me tako iznapusavali da ja nisam smeo  tako sam da produzavam plovilo u svojoj reziji i da mi sad treba brdo izjava i papira da bi to ozvanicio u uneo te preprvake u plovidbenu,naime moj najveci problem je sto moram doterati camac u kapetniji NS na vizuelni pregled sto me iskreno da ti priznam mrzi jer sam iz  Backe Palanke pa ako nemoram bas mi se i neplovi 100km!!!

Imam i gac novi motor od 5ks sa svim urednim racunima iz prodavnice koji isto treba da se uvede u plovidbenu

A pitanje konkretno je da li ja mogu da sednem u auto pokupim sve papire dodjem do vas i resimo to bez dolaska camcem i plovidbe od 2dana ??
Da li trebam da pisem i overavam neke izjave-tipa one radio sam sve sam u svojoj reziji od svog materija ili...??

I koliko novaca da spremim za sve to??  Znaci brodic je 5.90x2.00    91god  i motor 5ks

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #10 poslato: 04, 03, 2011, 16:05:05 posle podne »
tako je.dal ja kao novi vlasnik mogu dsa ga odjavim u kapetaniji ili da jurim caleta da sidje sa planine onako bolesan?naravno uz primenu sile jer dobrovoljno ne silazi!   :tenk:

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #11 poslato: 04, 03, 2011, 16:59:28 posle podne »
Darkobp zašto si ti upošte i pričao da si produžavao svoj čamac, kao da će neko ako te iskontroliše znati kako je ranije izgledao? A koja je to kuća koja ima sertifikat za prepravke plastičnih čamaca i koja će reštiti papirologiju oko registracije bez problema?

Dragane kolika je registracija za elan gt402 i motor 50 ks. Sve je 1980 god? Čamac je 4m.

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #12 poslato: 04, 03, 2011, 21:00:35 posle podne »
pecov ti kopiraj tatinu ličnu kartu pa registruj na njega ako je već rwegistrovan da ga nebi vukao sa planine.
ili napravi ugovor sa nji da ti je prod izavrši poso.

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #13 poslato: 04, 03, 2011, 21:06:07 posle podne »
darkodp pošto si iz palanke mogu samo kad odem kod njih da vidim u čemu je problem,a neznam ko te je nakrpio od njih dvojce ,onaj deblji ili mršavi javi koje pa da ti ako mogu nešto pomognem.

Van mreže Dragan V

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija plovila
« Odgovor #14 poslato: 04, 03, 2011, 21:08:40 posle podne »
Vuk neznam dali je prva ili produžetak,ali cene na ovakav način nedajem.