Autor Tema: Produzavanje "vozacke" dozvole?  (Pročitano 273 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mmarkez

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
    • no name
  • Brod tip: no name
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6
Produzavanje "vozacke" dozvole?
« poslato: 19, 03, 2024, 11:41:51 pre podne »
Pre 8 godina sam polozio za upravljanje camcem u Pančevu, a zivim i plovim u Beogradu
Dakle "vozacka" mi istice za 2 godine. Jel neko zna kako se to produzava? Koja je procedura jednom kada istekne?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Produzavanje "vozacke" dozvole?
« Odgovor #1 poslato: 08, 04, 2024, 12:30:17 posle podne »
До 31. децембра 2019. били сте дужни да дозволу за УМЧ промените у складу са законом и да добијете дозволу на новом обрасцу.
Овај рок је више пута био померан па и данас можете извршити замену важеће дозволе (уколико испуњавате неке друге услове).

Иначе, по важећим прописима дозвола се издаје са роком важења до 10 година од дана издавања - за особе које су млађе од 65 година.

Сви који имају пуних 65 година или су старији, да би продужили важност дозволе морају да обаве претходно преглед код лекарске комисије.
Лекарска комисија (иста она која издаје решења возачима свих категорија возила) на основу свог увида издаје решење са роком важења до 3 године (или краће, ако то налажу медицински разлози).

Напомена, иста та лекарска комисија, приликом тог прегледа може да вам изда и решење за вожњу моторних возила али са роком важења до 5 година  (или краће, ако то налажу медицински разлози)!
Кад је реч о цени решења лекарске комисије, то вам је као и са полисама осигурања - како где. Цене могу бити и двоструке веће од неких на које сам наишао у Београду. Зато вам предлажем да проверите пре него што изађете пред неку комисију.

И да, потребна вам је нова слика величине за некадашње здравствене књижице.

Кад све то сакупите, уплатите таксу за захтев за замену и продужење дозволе за УМЧ.