Autor Tema: GPS Navigacije  (Pročitano 20111 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: GPS Navigacije
« Odgovor #60 poslato: 31, 03, 2016, 08:05:14 pre podne »
Odlicno, potrazicu te programe  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: ???: GPS Navigacije
« Odgovor #61 poslato: 21, 04, 2016, 16:51:03 posle podne »
Stvar je prosta.
Treba ubediti Garmin da je Dunav plovna reka, da je saobraćaj na njoj živ i da bi svi brodari radije kupovali Garminovu kartu nego neku tamo od 1000e ako bi ona podržavala ono što treba da podržava nautička karta.
Na potezu je diplomatija Pere i njegovih kolega. Znam da imaju obaveza preko glave jer još nije pokrivena cela Srbija i svi gradovi, a i ovo što jeste treba ažurirati.. ali apelujemo na njihovu ljubav.
Mislim da bi se to Garminu isplatilo. Ali ne ako se to uradi samo za Srbiju. To se mora uraditi za sve zemlje. Jednom kad naprave osnovu za jednu zemlju lako se to prenese i na ostale. Svuda ima entuzijasta tipa Pere. MOžda iskoristiti sajam nautike (ako dolazi neko od glavešina) i izneti mu to kao glavni nedostatak mapa. Prodaju nautičke uredjaje a nemaju nautičku kartu.
Jednom je Pera rekao da su ga pitali koliko bi karata više prodao ako bi se to rešilo. Pera je trebao da im odgovori da bi se prodalo mnogo više nautičkih uredjaja ako bi postojala karta. Ipak su oni prodavci i proizvodjači uredjaja.
Ovo je samo predlog Pero, koji možda nema realnu osnovu jer ne poznajem politiku kuće, ali ... ja bih ponovo kupio kartu ako bi ona podržavala sve što ste već zaključili da nedostaje postojećoj.

I da pohvalim Peru, da se svi toliko angažuju oko onoga od čega žive kao on, Srbija bi bila bogatija zemlja.
A kad već hvalim ne mogu a da ponovo ne pohvalim jedinog policajca koji obrazuje umesto da kažnjava.
Mislim da ni jedan policajac sa vode nije javno dobio pohvalu od grupe ljudi, eto prilike da kapetan (čija je reč neprikosnovena) uradi presedan i pograničnoj policiji uputi jedno pismo sa zahvalnicom  :police:. Naravno ako dotični da pristanak, mada za hvalu on i nije potreban.


Izvini bato na ovolikom citatu ( posto sam hteo samo jedan komentar da nadovezem)
Elem covek prodaje navigacione uredjaje za ajde da kazem sportsko rekreativnu zanimaciju.
Head officu se svidja kad imaju ufur na veliko trziste a ovde moras priznati da i nema toliko ljudi koji se bave camcima i imaju da kupe uredjaj. Otud i Garminovo ne obaziranje na pravljenje Garminovih mapa za tako malo trziste. A sto se komercijalnih linija tice potrebno je samo nakaciti se na cini mi se sajt plov puta i dounlodovati ENC chart ( a moze da se nadje i rooster map) i oni to i koriste za plovidbu Dunavom.
Pozdrav

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: GPS Navigacije
« Odgovor #62 poslato: 21, 04, 2016, 16:55:02 posle podne »
Kupiš neki mali laptop od 30e, i eksterni gps za još 20e...

A garminove mape i softver?
Imas  WGS 84 mape koje su i dalje validne,a za softwer e tu je vec malko diskutabilno :-)

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: GPS Navigacije
« Odgovor #63 poslato: 21, 04, 2016, 23:14:18 posle podne »
Sve sam uspeo da namestim da radi! i probao waterways mape, scg route 2.0i nove plov putove mape. Nasao sam sliku na google earth kada je dunav bio bas bas nizak i gledao sam napere, ostrva,sprudove... Fasciniran sam novim plov putovim mapama, savrsene su, makar na 50 km uzvodno i nizvodno od novog sada, sve je ucrtano neverovatno precizno . SCG Route tu i tamo nije lose ali daleko od plov puta jedina im je prednost mapa kanala. dokle su waterways mape prakticno neupotrebljive...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: GPS Navigacije
« Odgovor #64 poslato: 22, 04, 2016, 10:04:31 pre podne »
Sve sam uspeo da namestim da radi! i probao waterways mape, scg route 2.0i nove plov putove mape. Nasao sam sliku na google earth kada je dunav bio bas bas nizak i gledao sam napere, ostrva,sprudove... Fasciniran sam novim plov putovim mapama, savrsene su, makar na 50 km uzvodno i nizvodno od novog sada, sve je ucrtano neverovatno precizno . SCG Route tu i tamo nije lose ali daleko od plov puta jedina im je prednost mapa kanala. dokle su waterways mape prakticno neupotrebljive...
Koji program koristis i na kom uredjaju?

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: GPS Navigacije
« Odgovor #65 poslato: 23, 04, 2016, 00:54:42 pre podne »
Za sada mi se najbolje pokazala mapa Plov puta (najpreciznija je, izdanje 2016 i besplatna je) gledam je kroz open CPN program (takodje besplatan) na lap top sam povezao eksterni GPS, a lap top sam HDMI kablom spojio sa tv-om tako da imam navigaciju od 30 inca sa brutalnim osvetljenjem ekrana  a0335  kgk kgk A ako hoces garminove mape (SCG route) moras instalirati N route program jer open CPN ne moze da ih otvori kao i gps gate program koji prikazuje bilo koji eksterni gps kao da je garminov (na virtuelni com port salje gps podatke u garminovom formatu) takodje ti GPS gate omogucava da istovremeno otvoris N route, open CPN i google earth i simultano pratis svoju poziciju na svim mapama.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: GPS Navigacije
« Odgovor #66 poslato: 15, 01, 2017, 08:13:48 pre podne »
Jel` hoce neko da mi objasni kako se sa ovim rukuje ?  Dobio sam a neznam da koristim  kuku