Autor Tema: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike  (Pročitano 21066 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« poslato: 18, 02, 2011, 19:56:09 posle podne »
Dakle posto se pojavila potreba za ovakvom temom evo nekih proizvodjaca i ljudi koji se bave varenjem plastike ali pre toga mala edukacija,za rezervoare,ishranu PE(polietilen) a za ostalo postoje tablice na sta reaguju a nasta ne.

Table se rade 1-10mm debljine u standardnoj velicini 2x1m i 3x1.5m dok  10-100mm debljine 2.5x1m a cela tabla je 3x2.5m pa se sece na prethodnu meru koja je mimimum a moze da se secka kako projekat zahteva.

Izracunavanje tezine za PE pr (2x1)x4 mm debljine=8 kg  za  ostale je nesto drugacije jel je specif. tezina ili veca ili manja recimo za PA (poliamid) je nesto tezi od PE za 20%.
(duzina x sirina)x debljina =kilograma

Cene tabli su oko 250 din/kg mozda nesto vise mozda nesto nize u zavisnosti dal je domaci ili strani granulat,stim sto je to 20-30 din/kg gore dole.

idemo redom

1. BWC Ugrinovci fabrika ploca Batote-Brus    jedini proizvodjaci presovanih plasticnih tabli 10-100mm kod nas i na Balkanu a jedna od malobrojnih u EU a tanke iz Slovenije.
    tel  011/840-86-54   direkcija       i fabrika   037/834-354 varenja i sve vezano za plastiku

2. Ipas-Sekulic prodaja tabli i varenje   011/346-7363

3. Neotehna uvoz i prodaja tabli i varenje    011/754-01-47

4. Brus varenja i proizvodnja  Mikan 063/347-498

 za ove iz Lucana ostajem duzan a Politerm neka dopuni Hogar s obzirom da vec s njima ima saradnju i ima najnovije podatke.a admini nek smeste i Pimi s obzirom da se radi o istim proizvodima.

Ako treba neka konsultacija slobodno jer se moja porodica od 1970.god bakce sa ovom plastikom,i ja sam nekad vario sad vise ne samo masinska obrada,
nadam se da nisam previse udavio.Pozz             

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #1 poslato: 18, 02, 2011, 20:03:56 posle podne »
Da li sam dobro razumeo? Nacrtam oblik rezervoara za pijaću vodu kakav mi odgovara za čamac sa svim dimenzijama i to može da se napravi?
Dunav je moje more.....

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #2 poslato: 18, 02, 2011, 20:10:53 posle podne »
Pazi u principu da kao i metal nema raz,ike samo je pitanje hoce li da rade ili su gospoda.Trebalo bi da ne bude nesto mnogo uvrnuto i malo jer ima mnogo seckanja i varenja pa to poskupljuje ali recimo radili su mom drugaru rezervoar za vodu za kamp prikolicu dole ispod cele debljine 20cm i to radi par godina bez greske iako je dole pa ga zasipaju kamencici al nigde ne curi.Pozz

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #3 poslato: 18, 02, 2011, 20:31:43 posle podne »
Da li sam dobro razumeo? Nacrtam oblik rezervoara za pijaću vodu kakav mi odgovara za čamac sa svim dimenzijama i to može da se napravi?

moze, garantujem...ja sam pontone i sve sto mi je trebalo radio sa firmom  pod rednim br. jedan na spisku BWC i mogu vam  reci da sam prezadovoljan...uradili su i vise nego sto sam ocekivao...sve prema mojim nacrtima a imaju i projektanta ili sta je vec, koji se ukljucio odmah u pricu sa savetima i novim idejama

za Pimi znam da moze samo ne znam da li rade usluzno...ustvari, sto ne bi.. :)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #4 poslato: 18, 02, 2011, 20:40:17 posle podne »
Ma ja tvrdim da svi mogu samo je pitanje isplativosti odnosno vizije buducnosti!!!100 nauticara po samo 10 eur-a pa vidi!!!Naterace me da se vratim u igru!!! HA,HA,HA

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #5 poslato: 18, 02, 2011, 20:56:23 posle podne »
Ma ja tvrdim da svi mogu samo je pitanje isplativosti odnosno vizije buducnosti!!!100 nauticara po samo 10 eur-a pa vidi!!!Naterace me da se vratim u igru!!! HA,HA,HA

vracaj se :), hocu i ja rezervoar za vodu za 10 evra, makar ga drzao u sobi...:)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #6 poslato: 18, 02, 2011, 21:15:03 posle podne »
I tata bi sine i tata.... :yahoo: :taunt: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:

Van mreže Zux-Pimi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #7 poslato: 21, 02, 2011, 12:01:41 posle podne »
evo i ja da se oglasim kao predstavnik firme iz te oblasti, mada dosta toga vec rekli
kad su u pitanju rezervoari za vodi i sl., polietilen nema konkurenciju (naravno ako se radi reguralnom o granulatu, a ne regranulatu)
kao sto rece medvedicibgd specificna tezina (gustina) polietilena je priblizna tezini vode (0,97-0,98), tako da je i zbog toga interesantan za primenu na vodi (pluta na vodi)
cena za polietilen jeste oko 250 din/kg (npr. kod nas je trenutno 275, jer je granulat poskupeo nekih 30% u poslednjih 6-7 meseci), ali je zato cena za poliamid 3-4 puta veca, tj. oko 800-850din/kg

lucanske (bwc) ploce su stvarno super resenje i za naknadno varenje su definitvno odlican izbor (em je postupak proizvodnje takav, em je ozbiljna firma u pitanju), jedini nazvoi problem je to sto mora da se uzme cela tabla, ali u svakom slucaju visak materijala nece da se baci
ipas sekulic ima estetski odlicne uvozne ploce (slovenija), za kvalitet (tj. mehanicke osobine i dr.) ne smem da garantujem kakav je, ali deluju kvalitetno

ploce koje moja firma radi se ekstrudiraju nadpritiskom i malo se razlikuju od npr. lucanskih (bwc)
livene ploce malih debljina su "ravnije" od ekstrudiranih
livene se manje deformisu prilikom zavarivanja (kad se radi o manjim debljinama, npr. do 10 mm, ekstrudirane ploce se vitopere, tj. "povuce" ih var i nisu nikad idealno ravne)
mehanicke osobine su nesto bolje kod ekstrudiranih, nego kod livenih

zavarivanje polietilena je naravno moguce i obavlja se rucnim ekstruderima i industrijskim fenovima (heftanje koje prethodi zavarivanju)
za kvalitet vara je najbitniji materijal elektrode i samog osnovnog mateijala (ploce, cevi i dr.), kao i priprema deka koji se zavaruje i temperatura varenja
orijentacione cene za usluzno varenje se krecu od 5eur-10eur po m`vara

ukoliko se radi o npr. rezervoarima za vodu onda je najisplativije resenje rezervoar u obliku cevi (ukoliko prostor dozvoljava takav oblik), jer se mnogo manje vremena (i para) potrosi na zavarivanje





Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #8 poslato: 21, 02, 2011, 12:47:59 posle podne »
Ajde da nesto samo malo popravimo,presovane table su kvalitetnije od ekstrudiranih provereno i ovde i u EU,u BWC nije lucani tamo je dr. cini mi se slovenacka firma se uzimaju cele table kao i u vecini firmi a sto se tice slovenackih tabli to su trenutno najkvalitetnije table na nasem trzistu a jedne od u EU a tehnologija im je najnovija ono sto kod nas nece stici za 100 godina ,samo toliko da ne dodje do zabune kod citalaca ove temea sto se tice vitoperenja Vasih tabli to dovoljno govori o kvalitetu posto se slovsnacke ne vitopere.Molim Vas da kad vrsite poredjenja da se  dobro raspitate kako nebi unosili zabunu kod citalaca,treba biti fer prema konkurenciji isto kao i sto sam sam uradio .Ja razumem da postoji zelja da dodjete do posla ali nemojte dovoditi u sumju kvalitet drugih renomiranih i dugogodisnjih proizvodjaca.Nemojte shvatiti nista licno

Van mreže Zux-Pimi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #9 poslato: 21, 02, 2011, 13:12:20 posle podne »
bwc jeste lucani, ko ne veruje neka ode na sajt bwc-a pa ce videti da bivsi milan blagojevic posluje u okviru bwc-a, i da proizvodi ploce, pored njih bwc ima i uvozne, ali i ove lucanske su odlicnog kvaliteta
ne zbnam gde sam ja napisao nesto lose o konkurenciji
za slovenacke sam rekao da su odlicne na izgled, jer nisam imao priliku da "radim" sa njima, ali na oko deluju bas kvalitetno i mnogo lepse od nasih (mojih, politermovih i svih ostalih koji proizvode ploce kod nas)
slovenacke sam video kod ipas sekulica (sa kojim imamo ostvarno odlicnu saradnju) i odusevio se kako izgledaju, znam da slovenci snabdevaju pola evrope sa tim plocama, znam da im ekstruder obradjuje 5 tona polietilena dnevno, znam da imaju najsavremeniju liniju za prouzvodnju u evropi, ali kao sto vec rekoh nisam ih ispitivao niti radio sa njima...
procitajte jos jednom moj prethodni post, pa recite gde sam rekao nesto ruzno o konkurenciji i napisao da su ekstrudirane ploce kbalitetnije od presovanih, livenih
ja koliko vidim nigde (sem sto sam napisao da ekstrudirane imaju nesto bolje mehanicke osobine, a to nije merilo kvaliteta)
vitoperenje tankih ekstrudiranih ploca pri zavarivanju, kao merilo kvaliteta necu da komentarisem

ne mogu da ne shvatim kao nista licno, ako spominjete da sam pljuvao konkurenciju sa kojom imamo fenomenalne odnose skoro 20 godina

ne znam koji deo mog prethodnog posta je izazvao ovakvu reakciju




Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #10 poslato: 21, 02, 2011, 14:05:27 posle podne »
Ne znam cemu ljutnja i takav ton BWC je beogradska firma koja je kupila fabriku ploca u Batotama-Brus koja je samo bila pod okriljem M.Blagojevic lucani odnosno jedan deo civilne proizvodnje a ostale fabrike plasticnih cevi i tabli sada Minerva i dalje je u Lucanima ,a sto se tice mehanickih svojstava proverite jos jednom a posto znate kakav ekstruder poseduju slovenci i koliku godisnju proizvodnju imaju Vasom izjavom da estetski dobro izgledaju ali da ne mozete da garantujete kvalitet zar to nije sumnja,to kod citaoca pobudjuje odredjenu paznju pogotovu ako nije u tematici i ako ne zna o kakvom renomiranom preoizvodjacu je rec(od davnih 1970 god). Ni jednim gestom nisam rekao da pljujete pomenute firme nego da ih takvom vrstom govora dovodite u losiji polozaj u odnosu na Vasu firmu a cilj ove teme nije da se medjusobno sumnjicite i da Vi ili neka druga firma ocenjujete tudje proizvode vec da ponudite svoje a mi kupci cemo se odrediti prema tome i na kraju odluciti!A sto se tice mog komentara,s obzirom da sam zapoceo temu a nisam direktna konkurencija,zelim kolegama nauticarima da pomognem u odredjenim dilemama a morate priznati da ako smo od 1970. u tematici imamo i nekog skromnog iskustva.Pozz

Van mreže Zux-Pimi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #11 poslato: 21, 02, 2011, 14:42:57 posle podne »
ok ja se izvinjavam na malo burnijoj reakciji
nisam se najsrecnije izrazio kada sam rekao da za kvalitet slovenackih ne mogu da garantujem, ali sam i sam u istoj toj recenici napisao da deluju kvalitetno
ni meni nije cilj da se reklamiram moju firmu, vec kao i vi da pomognem clanovima ovog foruma oko odredjenih tema

jos jednom se izvinjavam na reakciji i ponavljam da u porvom postu nigde nisam naveo da su konkurentski proizvodi losijeg kvaliteta, naprotiv

pozzz


Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #12 poslato: 21, 02, 2011, 15:07:35 posle podne »
Nije problem nego niste direktno napisali i ja se slazem ali iskazajuci sumnju mozete nekog od kolega forumasa da dovedete u sumnju s obzirom da se ne razumeju bas previse u plastiku a samim tim vec uticete na pricu o kvalitetu i relevantnosti druge firme posto Vas za sada jedino znaju iz ove oblasti,zato sam i napisao da bi Vi pomenute firme trebalo da predstavite sopstvene mogucnost,kapacitete,cene uslove kao sto ste uradili a bez davanja ocena kvaliteta drugih firmi.Videli ste na pocetku a i uopste da  ni jednu od firmi ne favorizujem vec samo kolegama sa foruma pomazem oko tehnickih pitanja a nikako komercijalnih.Pozz

Van mreže Zux-Pimi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #13 poslato: 21, 02, 2011, 15:21:14 posle podne »
 :good:

najiskrenije govoreci, svi kojima treba PE u obliku ploca, jeftinije i verovatno kvalitetnije varijante od slovenackih ploca nema
jer cena im je stvarno neverovatno niska i garantujem da niko od nasih proizvodjaca ne moze da ih ponudi po slicnoj  ceni (zato i vecina nasih proizvodjaca polako odustaje od proizvodnje ploca)

koliko sam upoznat slovenacke ploce dolaze kod nas po ceni nesto malo nizoj od 200din/kg, a kod nas samo ulazni materijal dodje skoro toliko
kod takvih profila domaci proizvodjaci jednostavno nemaju sta da traze, tj. nikako ne mogu da konkurisu cenom (em nam je ulazni materijal skuplji, em su nam proizvodni pogon smesni u odnosu na njihove, obim proizvodnje jos smesniji i td.)

o drugim resenjima (kada su ploce u pitanju) treba razmisljati jedino ukoliko nekom treba neko manje parce, npr. 50 cm × 50 cm, pa mu je neisplativo da uzima celu tablu





Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika-proizvodnja,varenja iste u nama potrebne oblike
« Odgovor #14 poslato: 21, 02, 2011, 15:28:19 posle podne »
Koliko sam ja shvatio u pitanju su rezervoari,neka oblaganja gde je potrebno varenje,prema tome nemojte se odmah obeshrabrivati,dzabe table bez varenja! :good: