Autor Tema: Хидро погон  (Pročitano 6925 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Хидро погон
« Odgovor #15 poslato: 19, 02, 2011, 17:19:28 posle podne »
 :smile:

O ovoj temi se već malko pisalo, trebalo bi da se prečeprka unazad, neko od naših kolega forumaša je radio takve stvari
ali za druge namene. U principu je sve isto samo malo drukčije.

Ne znam nemački, možda je već nešto naisano i ovde na početku, ja nemam potrebnog iskustva ali naćićemo ko zna. :good:
Deda Zoran

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Хидро погон
« Odgovor #16 poslato: 20, 02, 2011, 10:57:57 pre podne »
Gubitak u hidraulici moze nastati usled curenja ulja izmedju zupcanika u pumpi i hidro motoru,i onog dela energije koji se gubi usled trenja i pretvara u toplotu. Kolko sam citao to najvise zavisi od kvaliteta odnosno zaptivenosti pumpe i hidro motora i krece se od 5 do 15 % po elementu (pumpa, Hidromotor) znaci gubitak je od 10 do 30 %.
Prednost je sto hidromotori obicno rede u rezimu 2000 obrtaja u minuti tako da treba izabrati npr. dizel koji ostvaruje max obrtni mom. na malom broju obrtaja prakticno dizel bi radio na malo jacem leru u kombinaciji sa teretnom elisom.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Хидро погон
« Odgovor #17 poslato: 20, 02, 2011, 11:37:57 pre podne »
 :good:

Mezija, imaš ladno pivo !

Sve što sam do sada čuo, ne računajući teoriju, je bilo u tom pravcu. Procenat gubitaka,
odnosno stepen korisnosti najviše zavisi od kvalitetno usklađenih komponenti. Upravo i najekonomičniji sistem
je kada se potrebna snaga i obrtaji na elisama dobiju na laganica radu jačeg dizel motora.
Tako da se dešava da manje troši jači motor na niskim obrtajima nego slabašan a preforsiran.
A inače tih traktorskih strvina od motora imamo na lopate. :preved:
Deda Zoran

Van mreže andrijapajic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
  • Uglavnom bezopasan...
    • Breeze
Odg: Хидро погон
« Odgovor #18 poslato: 20, 02, 2011, 16:02:45 posle podne »
Hmmm, ovo mi daje ideje za jedan katamaran, ovako kako gledam, ispada da za malo para moze da se napravi lep pogon :D

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Хидро погон
« Odgovor #19 poslato: 20, 02, 2011, 22:10:45 posle podne »
Za male pare ima samo tomosova 4

Iz licnog iskustva 1000+ eu