Autor Tema: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...  (Pročitano 30610 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« poslato: 22, 03, 2009, 11:41:41 pre podne »
Evo ja na vrhu teme :)

tema je kao sto znate prebacena iz druzenja na vodi posto se bavi drugom .... temom
« Poslednja izmena: 08, 04, 2009, 21:24:17 posle podne Kapetan »

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #1 poslato: 05, 04, 2009, 22:22:41 posle podne »
Premesten deo teme by Kapetan:


Bane,meni ne smeta da se ve?ete tu ali Vas molim kad ja dođem da se sklonite,jer mi sa velikim brodovima moramo da pripremimo obalu za vezivanje.Kao ?to ste verovatno primetili i Sara je tu napravila svoj kamp po?to  smo tu već pet godina. :drinks:
« Poslednja izmena: 08, 04, 2009, 21:19:17 posle podne Kapetan »
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #2 poslato: 05, 04, 2009, 22:56:22 posle podne »
Ok, dogovoreno.  :good:
Potražićemo neko mesto malo uzvodno ili malo više nizvodno!
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #3 poslato: 05, 04, 2009, 22:59:09 posle podne »
da znas da bismo mogli da sredimo jedno mesto sa dva tri pristana i pobodemo cuveni natpis NOU KAMP

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #4 poslato: 06, 04, 2009, 01:20:25 pre podne »
Niko ne može da se proglasi vlasnikom dela obale. Izvinjavam se svima koje to pogadja. Ja ne pristajem na obale malih voda ali mi ponekad stvarno zasmeta kad vidim da neko tako uzurpira prostor koji pripada svima nama. U redu je urediti kamp ali kamp je nešto što se koristi dok si tu a onda treba lepo sve iza sebe ostaviti onako kako si našao. Nikakve ograde, cerade, šatore... . Deci bi bilo zanimljivije da svaki put kada dodju na vodu uredjuju novu površinu, ili istu nego da ... Nije dobro ni njima davati takav primer. To je po meni nepoštovanje ostalih koji koliko vidim poštuju vas i pitaju za nešto zašta ne bi trebalo pitati. U redu je kolegijalnost, u redu je poštovanje ali nije u redu tražiti odobrenje da se usirim tamo gde je slobodno.
Po tom principu bih ja mogao da uredim jedno desetak mesta, razvučem malo ograde, očistim grane, obeležim teritoriju i jurim svakog ko baci pogled na neko od "mojih" mesta.
Oduvek me je to nerviralo i uvek će. Ja za svoje mesto, kao uostalom i svi ostali, plaćam. A slobodne obale su slobodne. Osim ako neko ne zakupi deo obale od nadležnih i za to poseduje papire.
   :good:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #5 poslato: 06, 04, 2009, 17:23:00 posle podne »
Pravi pecaros je onaj posle cijeg boravka na vodi ne mozes da otkrijes da je neko tu pecao!Pokusavam da prirodu sto manje remetim pa na mestu gde pecam, vec desetak godina ,nemam ni klupu!Ako mi se sedi na obali iznesem stolicu i uzivam! :smile:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #6 poslato: 07, 04, 2009, 09:55:06 pre podne »
Dule ja Vas u potpunosti razumem i ne teram Vas da stajete na uređena mesta.Vi verovatno volite da stanete među konzerve, plastične i staklene flaše,popadale trule grane,korov,katran,ulje i kojekakve crkotine(takva nam je nažalost naša neuređena priroda) .A što se tiče prirodnih materijala toga ne mogu a se načistim kad dođem posle takvih kao Vi, jedina zamerka je što se ne brišu lišćem i travom nego toalet papirom(a da, i to je biorazgradivo).Što se tiče odgoja deteta ,mislim da to jako dobro radim jer je učim da poštuje tuđ rad i trud te da i sama radi oko uređenja svog prostora.To dete je imalo samo dve godine kad je prvi put došla na to mesto a ograda je postavljena radi njene bezbednost jer je tu dubina uz obalu oko 5 metara.Najlon koji je bio iznad kampa služi da se može kuvati po kiši,ali verovatno takvi kao Vi dođu na ideju da iscepan ne zagađuje životnu okolinu.Cirada (zaklon od vetra)je bila uredna i cela ali je neki dobronamernik zapalio kad je pravio roštilj.Ni ja se neću ljutiti kad Vi stanete na to mesto,ali mi pokažite mesto koje ste vi uredili za duži boravak pa ću ja za promenu otići tamo.I na kraju ništa loše nema u tom što Vi ne volite takva mesta i izbegavate ih,jedino me pogodilo što pljujete ljude koji su tamo privremeno stali uz poštovanje onog ko je to mesto raskrčio.Verovatno se vaš izlazak na vodu sastoji od jednodnevnog izleta pa zato osuđujete nas koji na jednom mestu provodimo mnogo vremena,a zbog velicine broda i gaza,moramo pristajati samo na odredjenim mestima.Početkom svake sezone par dana provedemo uređujći okolinu da bi se deca mogla bezbedno igrati i uživati u pravoj prirodi ,a ne samo boraviti u čamcu.I za kraj, mislim da je to ipak samo dobronamerna kritika ,pošto nisam bio cele zime tamo da počistim posle jednodnevnih izletnika. :scare: :punish:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #7 poslato: 07, 04, 2009, 10:43:47 pre podne »
ljudi malo ste preterali ... nisam bio na tom izletu ali situacija na malim vodama pocinje da buda alarmantna

prvo i osnovno ko zeli da ima deo prirode za sebe postoje srbiaj vode i srbija sume koje iznajmljuju obalu , mislim da je pancevo zaduzeno za taj potez, svojevremeno sam imao ponudu za najam malih voda ali sam odustao zbog eventualnih problema oko "vlasnicke strukture" ...

drugo , ronac slazem se da mesto treba donekle urediti pocistiti i slicno, potpisujem da niko od nas koji smo dolazili u organizaciji ovog sajta na bilo koji deo obale nije ostavio obalu u jednakom ili gorem stanju nego sto ju je nasao, zadnji put kada sam bio na izletu pocistili smo i vise nego sto je trebalo, mesec dana sam nosio dva dzaka sa otpadom na brodu tako da znam sta smo sve odneli (zna Aka na sta smo naisli video je slike) samo par metara od tog mesta o kome se prica...

trece kada se radi uredjenje obale za pristanak treba postovati ekoloske standarde a ne kako se nama cini da je dobro... dobar primer je kosutnjak koji je uredjivan zahvaljujuci drzavi , tu je sve robusno i bio razgradivo, znaci nema najlona koji se pocepa, nema cirada koju moze neki idiot da zapali i slicno... koristiti bilo koji materijal koji nije bio razgradiv na ostrvu koje je naseljeno zivotinjama je skroz pogresno, znas i sam da je ostrvo naseljeno divljim svinjama i da su one strvinari , da li ti je palo na pamet da kada odete neka divlja svinja moze da dodje privucena mirisom hrane i "razvuce ciradu , najlon i slicno", ukoliko divlja zivotinja pojede najlon velika mogucnost je da je sama sebi potpisala smrtnu presudu, mislim da cak imam i slike sa malih voda gde su "savesni posetioci-vlasnici" nasekli drva bez dozvole i onda ih uvili najlonom da im ne bi pokisla...


shvatam da ti moras da imas specijalne uslove za pristan, i znam da moras da uredis obalu , ja sad planiram veci brod i znam sta me ceka, ali samim time sto si uredio taj pristan to nije postalo tvoje vlasnistvo, svi smo se slozili oko jednog ako te nema svraticemo , ako dodjes pomericemo brodove ne zato sto je to "tvoje mesto" vec iz solidarnosti jer je lakse nama da se preparkiramo nego ti da se parkiras na mestu koje nije pripremljeno za tako nesto


slikacu danas kraj u kome zivim, videces mali park videces vinovu lozu smokvu ukrasno biljno rastinje... sve je to na javnoj povrsini ali smo komsija i ja ulozili trud i posadili neko drvece, ozidali neke zidice, udarili neke ograde, podigli novi most ... niko nam nije rekao hvala i ne ocekujemo ... svi to koriste .... ali ono sto je najbitnije pozvali smo poznanike iz gradskog zelenila i platili uslugu sredjivanja kraja... i ono sto je najbitnije ne mislim da je to sto smo uredili nase vlasnistvo...


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #8 poslato: 07, 04, 2009, 10:46:00 pre podne »
jos samo jedan primer bahatosti na malim vodama, necu pominjati imena ali se secam kada se jedna nemacka porodica usidrila na malim vodama da bi provela verovatno jedno popodne a vlasnici tog mesta sa drugarima ih ogradili brodovima sa svih strana i maltretirali ih ceo dan... na kraju je svaba morao da zove kapetaniju i miliciju da bi mogao da se pomeri sa tog mesta ...e vidis protiv toga cu uvek biti...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #9 poslato: 07, 04, 2009, 12:38:05 posle podne »
U raspravu o ceradama, najlonima i mušemama neću da se mešam. ima tu stručnijih od mene!  :lol:  :lol:  :lol:

Jedna stvar mi ipak malo bode oči. Ja imam "mali brod". Jedno od najmanjih plovila na forumu, a imam ga zato što volim da plovim .
Voleo bih veći čamac, sa kabinom, da mogu da plovim dalje i duže, da obiđem nova mesta, i ne vidim svrhu u tome da stalno idem na jedno isto mesto. To je ono što sad radim, stalno idem na Belegiške ade, zato što su blizu i zato što nemam u čemu da idem dalje i prenoćim.
Kad bi imao veći brodić, retko bi me Belegiške ade videle! Pa opet, čak i sa ovim čamcem ,planiram da idem na ovu regatu, da spavam u šatoru ili na čamcu, ili bilo kako, samo da idem!

Neki od vas su investirali ogromne pare u veoma ozbiljne lađe da bi sa njima plovili 5 km od Višnjice do Malih voda i tu kampovali nedeljama!!!
Male vode su lepo mesto, ali ništa naročito, i ne vidim posebnu razliku između ostrva Čakljanac ( na kojem se nalazi sadašnje kamp mesto) i druge obale, sa višnjičke strane? Naime, do te strane se može doći autom, i napraviti isto takav kamp, ali bez problema sa pristajanjem, visokom obalom, opasnošću da dete padne, itd.
Čemu veliki brod ako ne plovite??? Šta će Vam? Problemi sa pristajanjem mi deluju malo smešno. Ako imaš toliki brod, moraš da imaš i pomoćni čamac. A sa tim čamcem možeš pristati bilo gde! A brod usidriš na sigurnoj udaljenosti. Tako sam video da se to radi, možda sam u krivu....
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #10 poslato: 07, 04, 2009, 14:55:36 posle podne »
Kao sto svi ne volimo plavuse tako i razlicito provodimo vreme na vodi.Oko toga nebi trebalo raspravljati vec razgovarati!!!Nema potrebe za sarkazmom,ironijom ili ljutnjom.Ako neko zeli da se zabode na jedno mesto i tu provede citavo leto,uredu,njegov izbor!!Neko seta po Savi i Dunavu,uredu,on smatra da je to to.Ali po nasem obicaju zdrava diskusija uvek odluta na drugu stranu! :stop: :shout:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #11 poslato: 07, 04, 2009, 15:09:53 posle podne »
slikacu danas kraj u kome zivim, videces mali park videces vinovu lozu smokvu ukrasno biljno rastinje... sve je to na javnoj povrsini ali smo komsija i ja ulozili trud i posadili neko drvece, ozidali neke zidice, udarili neke ograde, podigli novi most ... niko nam nije rekao hvala i ne ocekujemo ... svi to koriste .... ali ono sto je najbitnije pozvali smo poznanike iz gradskog zelenila i platili uslugu sredjivanja kraja... i ono sto je najbitnije ne mislim da je to sto smo uredili nase vlasnistvo...



obecane slike... znaci sve je ovo komsija u saradnji sa gradskim zelenilom odradio , ja sam tu malo pomogao al on je zasluzan 99%  nema plastike, nema cirada, nema nicega sto nije bio razgradljivo ili sto moze da zagadi prirodu ...  a da ne pominjemo da se radi o gradskoj sredini gde su svi ti materijali dozvoljeni ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #12 poslato: 07, 04, 2009, 22:10:20 posle podne »
Kao sto svi ne volimo plavuse tako i razlicito provodimo vreme na vodi.Oko toga nebi trebalo raspravljati vec razgovarati!!!Nema potrebe za sarkazmom,ironijom ili ljutnjom.Ako neko zeli da se zabode na jedno mesto i tu provede citavo leto,uredu,njegov izbor!!Neko seta po Savi i Dunavu,uredu,on smatra da je to to.Ali po nasem obicaju zdrava diskusija uvek odluta na drugu stranu! :stop: :shout:

E deda,deda, nije valjda da ne voliš plavuše! A taman sam pomislio da si čovek od ukusa!  :taunt:  :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #13 poslato: 07, 04, 2009, 22:38:44 posle podne »
Kao sto svi ne volimo plavuse tako i razlicito provodimo vreme na vodi.Oko toga nebi trebalo raspravljati vec razgovarati!!!Nema potrebe za sarkazmom,ironijom ili ljutnjom.Ako neko zeli da se zabode na jedno mesto i tu provede citavo leto,uredu,njegov izbor!!Neko seta po Savi i Dunavu,uredu,on smatra da je to to.Ali po nasem obicaju zdrava diskusija uvek odluta na drugu stranu! :stop: :shout:

E deda,deda, nije valjda da ne voliš plavuše! A taman sam pomislio da si čovek od ukusa!  :taunt:  :taunt:
   Ma Sale sve njih vole deda,nego se to tako kaze!! :drinks:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #14 poslato: 07, 04, 2009, 23:30:56 posle podne »
Ova tema pocela da poprima jednu lepsu dimenziju :)

hm deda i plavuse... lepse za dedu  :taunt: