Autor Tema: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...  (Pročitano 30613 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #30 poslato: 08, 04, 2009, 22:52:29 posle podne »
Kap neprica se ovde o Kalemegdanu vec o vukojebini u koju je neko ulozio trud da bi mogla da se koristi usvrhu razonode.Sam si predlozio da bi bilo dobro rascistiti vise mesta,branio si tu tezu dok se Dule nije umesao sa svojim stavom.Mi sa vode postujemo tudji rad na uredjenju obale,dovoljno je da neko okaci plasticnu flasu sa brojem ladje ili svojim imenom na vrbu i automaski je to njegovo mesto.To se ovde postuje.Normalno da ni ja ni mnogi ne odobravamo najlone i kese niti ostalo smece i borimo se koliko mozemo,nekazem ni da je dovoljno ali tako je.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #31 poslato: 08, 04, 2009, 23:06:00 posle podne »
i dalje necu pecati.

aj sve sve al sto ovo ?

@giga
ja i dalje mislim da treba urediti neka mesta  (mesta a ne mesto) i ako budem imao vremena i zivaca uradicu to, ali nikada necu dozvoliti da kazem da je to mesto moje.. u tome je razlika ... kao i to da necu stavljati nesto sto priroda nece moci da asimiluje (plastika i slicno)... mozes pogledati kako je sredjen moj kraj ostavio sam slike... materijali koji su korisceni su beton, drvo, kamen , metal , trava za stadion, drvece sa nasih prostora i jelke koje nam ostanu od nove godine.... ja ne smatram da je to moje ili moga komsije ... bude mi krivo kada neko dodje i isece jelku 30 decembra i odnese... ali sta cu to je javna povrsina i svako ima pravo da radi sta hoce...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #32 poslato: 08, 04, 2009, 23:08:44 posle podne »
Kao sto rekoh, pokrenuto je pitanje na koje je jako tesko naci odgovor, jer su svi na neki nacin u pravu. I zato zaista nema smisla osudjivati i prozivati ni jedne ni druge. Uz malo vise obzira jednih prema drugima i malo vise postovanja jednih od strane drugih, bilo bi znatno manje nesuglasica.

vidi ako sam ukotvljen negde i neko dodje i kaze :
izvinite ja sam tu primaljivao ribu da li mozete da odete 10 metara nizvodno - nije problem
izvinite ja sam raskrcio tu malo i sredio da bih mogao da parkiram ladju - nije problem

ali ako neko kaze :
to je moje mesto- e to je druga stvar...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #33 poslato: 08, 04, 2009, 23:09:56 posle podne »
Nije mi baš jasna teza koju sada ovde branite. Verujem da ipak mislite da u svemu treba imati meru jer ako nije tako to znači da ja sada mogu da odem bilo gde na obalu i sebi nađem mesto a onda se isto tako potrudim i napravim splavčinu i kažem to je sada moje. Da li to znači da bi sad bilo ok da odem na Veliko ratno ostrvo i sebi zauzmem mesto ili još bolje nađem neko uređeno mesto i kažem da je sada to moje. Nekada se to radilo sa parkiranjem kola BGD, stubićem ili lancem. Mislim da nema spora oko toga da u svemu treba imati mere, može se sređivati obala za sebe ali dokle god niste vlasnici ili zakupci te lokacije ona je vaša samo dokle ste na njoj. U suprotnom bi bilo pravo jačeg a to ne vodi nikuda.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #34 poslato: 08, 04, 2009, 23:18:47 posle podne »
A sta mislite da mi zatvorimo ovu temu,jer ovako mozemo ,,dugi dan do podne,,!!Bitno je da se slazemo da u komunikaciji medju nama na reci mora da bude razumevanja i osnovne pristojnosti.Da bar na reci budemo normalni a ne da se vatamo za guse!! :o
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #35 poslato: 08, 04, 2009, 23:19:07 posle podne »
Nije mi baš jasna teza koju sada ovde branite. Verujem da ipak mislite da u svemu treba imati meru jer ako nije tako to znači da ja sada mogu da odem bilo gde na obalu i sebi nađem mesto a onda se isto tako potrudim i napravim splavčinu i kažem to je sada moje. Da li to znači da bi sad bilo ok da odem na Veliko ratno ostrvo i sebi zauzmem mesto ili još bolje nađem neko uređeno mesto i kažem da je sada to moje. Nekada se to radilo sa parkiranjem kola BGD, stubićem ili lancem. Mislim da nema spora oko toga da u svemu treba imati mere, može se sređivati obala za sebe ali dokle god niste vlasnici ili zakupci te lokacije ona je vaša samo dokle ste na njoj. U suprotnom bi bilo pravo jačeg a to ne vodi nikuda.

upravo broker...

evo jadna mala situacija za one koji zastupaju tezu da postoej privatna mesta...

plovili ste i nasli fino mesto bez mnogo granja, zavezaliste se zapalili rostilj, klinci trce oko vas zene seku luk, rostilj mirise ... pocinjete da jedete sa porodicom i prijateljima , ali u tom momentu doplovljava drugi brod i vlasnik kaze "ovo je mesto moje"... na vas poziv da se pridruzi rostilju i picuon odgovara odricno i dalje tvrdeci da je to njegovo mesto...


sta cete uraditi ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #36 poslato: 08, 04, 2009, 23:20:24 posle podne »
A sta mislite da mi zatvorimo ovu temu,jer ovako mozemo ,,dugi dan do podne,,!!Bitno je da se slazemo da u komunikaciji medju nama na reci mora da bude razumevanja i osnovne pristojnosti.Da bar na reci budemo normalni a ne da se vatamo za guse!! :o

deda slazem se ali samo da vidim odgovor na ovo pitanje koje sam postavio ,..

nadam se da ce i ostali da se sloze sa dedom ?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #37 poslato: 08, 04, 2009, 23:24:02 posle podne »
Nije mi baš jasna teza koju sada ovde branite. Verujem da ipak mislite da u svemu treba imati meru jer ako nije tako to znači da ja sada mogu da odem bilo gde na obalu i sebi nađem mesto a onda se isto tako potrudim i napravim splavčinu i kažem to je sada moje. Da li to znači da bi sad bilo ok da odem na Veliko ratno ostrvo i sebi zauzmem mesto ili još bolje nađem neko uređeno mesto i kažem da je sada to moje. Nekada se to radilo sa parkiranjem kola BGD, stubićem ili lancem. Mislim da nema spora oko toga da u svemu treba imati mere, može se sređivati obala za sebe ali dokle god niste vlasnici ili zakupci te lokacije ona je vaša samo dokle ste na njoj. U suprotnom bi bilo pravo jačeg a to ne vodi nikuda.

upravo broker...

evo jadna mala situacija za one koji zastupaju tezu da postoej privatna mesta...

plovili ste i nasli fino mesto bez mnogo granja, zavezaliste se zapalili rostilj, klinci trce oko vas zene seku luk, rostilj mirise ... pocinjete da jedete sa porodicom i prijateljima , ali u tom momentu doplovljava drugi brod i vlasnik kaze "ovo je mesto moje"... na vas poziv da se pridruzi rostilju i picuon odgovara odricno i dalje tvrdeci da je to njegovo mesto...


sta cete uraditi ?
  Zbog dece i zena povlacenje,a kad si sam kreces u okrsaj[za pocetak verbalni]pa ko duze izdrzi!Ili ko je ludji!! >:(
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #38 poslato: 08, 04, 2009, 23:25:07 posle podne »
Jbg ja imam 100m moje javne povrsine koju uredjujem cistim kosim sadim cvece itd.i nije mi pravo kada se pojave tu neki klipani za uskrs ili prvi Maj sve mi to razjebe izlupa flase ostavi tonu krsa,a o istrapanim camcima da ne govorim.Inace moram da naglasim da se nalazim 2km od tvrdog puta i da je ovaj moj akvatorijum jedini uredjen sa ove strane mosta.
Nadam se da cete me posetiti ,poziv i dalje vazi :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #39 poslato: 08, 04, 2009, 23:27:37 posle podne »
Za početak ,da konstatujem da Male vode niti ostatak obala i ada na Dunavu nisu divlji zapad, pa da dođeš prvi i kažeš moje je.

Znaju se pecaroška pravila, ako si ti hranio ribu mesec dana na nekom mestu, a onda dođe neko drugi i ubi se od ulova, ti nisi imao sreće i to je to!

Isto važi za mesto, ako si sredio mesto, sredio si ga za sebe dok si tu, kad se skloniš- slobodna zemlja
 
Nema ljutiš!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #40 poslato: 08, 04, 2009, 23:29:46 posle podne »
  Zbog dece i zena povlacenje,a kad si sam kreces u okrsaj[za pocetak verbalni]pa ko duze izdrzi!Ili ko je ludji!! >:(

jedino deda, sale i giga odgovorise... 

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #41 poslato: 08, 04, 2009, 23:35:50 posle podne »
Ma ne mogu da stignem,
sve zavisi od raspoloženja mada nisam agresivan ali to bi mi zaista diglo pritisak, a pritisak nije zdrav :skull: :skull:

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #42 poslato: 08, 04, 2009, 23:35:59 posle podne »
Nije mi baš jasna teza koju sada ovde branite. Verujem da ipak mislite da u svemu treba imati meru jer ako nije tako to znači da ja sada mogu da odem bilo gde na obalu i sebi nađem mesto a onda se isto tako potrudim i napravim splavčinu i kažem to je sada moje. Da li to znači da bi sad bilo ok da odem na Veliko ratno ostrvo i sebi zauzmem mesto ili još bolje nađem neko uređeno mesto i kažem da je sada to moje. Nekada se to radilo sa parkiranjem kola BGD, stubićem ili lancem. Mislim da nema spora oko toga da u svemu treba imati mere, može se sređivati obala za sebe ali dokle god niste vlasnici ili zakupci te lokacije ona je vaša samo dokle ste na njoj. U suprotnom bi bilo pravo jačeg a to ne vodi nikuda.

upravo broker...

evo jadna mala situacija za one koji zastupaju tezu da postoej privatna mesta...

plovili ste i nasli fino mesto bez mnogo granja, zavezaliste se zapalili rostilj, klinci trce oko vas zene seku luk, rostilj mirise ... pocinjete da jedete sa porodicom i prijateljima , ali u tom momentu doplovljava drugi brod i vlasnik kaze "ovo je mesto moje"... na vas poziv da se pridruzi rostilju i picuon odgovara odricno i dalje tvrdeci da je to njegovo mesto...


sta cete uraditi ?
Prvo necu sebi dozvoliti da upadnem u takvu situaciju,a ako sam upao branicu se a ako sam slabiji pobecu :dance:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #43 poslato: 08, 04, 2009, 23:40:03 posle podne »
Giga ne deluješ mi ko lik koji će da beži :new_russian:
Što se mene tiče  :pogranichnik:ako hoćeš slžem se sa zatvaranjem teme, ima toliko lpših

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #44 poslato: 08, 04, 2009, 23:43:04 posle podne »
More izgleda da i na nas utice pun mesec, :party: