Autor Tema: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...  (Pročitano 30614 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #15 poslato: 08, 04, 2009, 08:55:41 pre podne »
šta misli o tome da mu se može desiti da kada ode sa porodicom na pecnje neko pridje i kaže "briši odavde, to je moje mesto" . Bolje da se ovde raspravimo nego da se to raspravlja na vodi.

Ma tu nema govora i apsolutno si u pravu, što se tiče ovog gore slučaja tu postoje jedino dve opcije - ili se boriš ili se sklanjaš. To boriš znači da moraš možda i da se biješ pa šta bude. Strašno je što iz grada i posla u kome si prinuđen da se boriš za egzistenciju to isto sada treba da radiš na reci. Nažalost kad malo bolje pogledam sve je to isto, pogledaj samo kako tompuzi parkiraju i zauzmu pola ulice džipom i bolih uvo a ako nešto prigovoriš moraš biti spreman i na fizički obračun. Ja jesam početnik što se nautike tiče ali sa kampovanjem imam pozamašno iskustvo i prirodu iza sebe sam uvek ostavljao onako kako sam je zatekao. Moj sto stolice i to je to. 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #16 poslato: 08, 04, 2009, 10:32:58 pre podne »
samo da dodam da je u prebacivanju sajta nestao post koji je ronac napisao kao odgovor , nadam se da ce ponovo napisati taj post

da dodam jos nesto shvatam ja da veliki brodovi moraju da rasciste mesto da bi mogli da pristanu (to ne podrazumeva ogradu , cirade, plastiku...) ali treba to regulisati nekako da ne bi bilo situacija koje je dule opisao


Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #17 poslato: 08, 04, 2009, 11:02:39 pre podne »
kapetane koji je ovo deo grada na slikama???
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #18 poslato: 08, 04, 2009, 11:34:00 pre podne »
kapetane koji je ovo deo grada na slikama???


to je karaburma tacnije deo koji je ogranicen mirijevskim bulevarom i kornatskom ulicom ovaj potok je cuveni mirijevski potok , koji je postao kanalizacija kao u rimskom dobu , problem mog dela karaburme je da smo mi najnizi deo i ako si prikljucen na gradsku kanalizaciju svaka kisa ti vrati sve iz cevi u toalet a bogami i dnevnu sobu... a da ne pricamo da su u mom kraju popucale i zacepljene cevi  par godina..

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #19 poslato: 08, 04, 2009, 12:05:17 posle podne »
pravi ladju i seli se na nju!
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #20 poslato: 08, 04, 2009, 12:11:23 posle podne »
pravi ladju i seli se na nju!

ma nemam ja tih problema visoko mi WC solja :) a i prespojio sam se na novu kanalizaciju koju sam cuo da guraju direktno u taj potok pa posle u dunavac , pa u dunav, teoretski kad povucem vrodu mogu da hvatam na ladji :)

rade sada ovu fabriku na malim vodama za preradu voda... kazu da ce potok da sprovedu u nju .. ne znam kako s'obzirom da imaju slanacko brdo izmedju ...

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #21 poslato: 08, 04, 2009, 12:25:46 posle podne »
naci ce vec neko resenje. ima na netu svasta.  :)
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #22 poslato: 08, 04, 2009, 13:58:50 posle podne »
E sad ovo nije u redu.
Otvorićemo temu i o plavušama i o crnkama ako treba ali mislim da jednom svako mora da kaže šta misli o tome da mu se može desiti da kada ode sa porodicom na pecnje neko pridje i kaže "briši odavde, to je moje mesto" . Bolje da se ovde raspravimo nego da se to raspravlja na vodi.
Niko se ne svadja ali svako treba da iznese svoje mišljenje o tome. Tako će ili jedni ili drugi shvatiti da možda ipak nisu u pravu.
Zamisli deda da ti u sred pecanja dodje neko sa namerom da te otera jer smatra da ima više prava na to mesto nego ti?
Svi smo skočili na vozača remorkera koji je vukao baržu malim vodama. Skočili smo svi jer ga ne poznajemo i baš nas briga sta će on reći.
Ali kada je u pitanju poznat čovek onda... svi bi da sve ostane tako. Malo smo se ispucali i nikom ništa.
Cenim ja svakog čoveka, pogotovo kad je to kolega po kormilu ali moramo svi da se setimo da nismo sami na svetu. Šta bi svi ti ljudi uradili da projurim gliserom dok pecaju i podignem metarske talase?
Znači, njih na njihovom niko ne sme na bilo koji način da uznemirava, niko ne sme da šeta "njihovim" obalama, niko da peca "njihovu" ribu. Ako su male vode privatizovane onda neka se to obnaroduje.
Pitam ja vas šta će se desiti kad svi uzmu takva prava. Pa čamaca je toliko da komotno možemo zauzeti celu obalu od Beograda do Smedereva.
Svako može i treba da koristi obale, tu se slažem. U redu je i da ih uredi prema sebi ali samo dotle dok ih koristi. Što ne ostave i čamce kad ostravljaju sve ostalo?
    Dule,napisao sam ono samo zato da se malo stisaju strasti!Malo je ton otisao previsoko!Da budem jasniji,podrzavam tvoje razmisljanje ali i razumem Ronca.Vise volim sto sati razgovora nego pet minuta zucne rasprave koja prelazi u ljutnju!!!Ti razmisljas na jedan a Ronac na drugi nacin, obojica mislite da ste u pravu i to nista nece promeniti!! :)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #23 poslato: 08, 04, 2009, 17:26:08 posle podne »
Vi u BG imate 2 prelepe reke, kilometre i kilometre obale i to je MALO ?!

Ih da ja imam veliku lađu...

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #24 poslato: 08, 04, 2009, 19:46:54 posle podne »
e Labude u pravu si. i nemar i bahatost. sve na jednom mestu.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
???: ???: DAN VODA
« Odgovor #25 poslato: 08, 04, 2009, 20:18:13 posle podne »
Svako ima neko svoje mesto koje mu je posebno drago ali takodje svako treba da ima barem jednu ako i ne vise alternativa.Na vodu idem da se opustim od svega svakodnevnog a ne da bi svakodnevnicu preneo na vodu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #26 poslato: 08, 04, 2009, 22:31:52 posle podne »
Naravno, na cuveno pitanje u takvim slucajevima : zasto bas na moje mesto, ide i jos cuveniji odgovor : a gde pise da je tvoje ....

deda to su javne povrsine.... druga stvar sto mi mislimo da su javene povrsine javne dok ih ne zauzmemo ... sto tako u sred kalemegdana neko ne dodje uredi sebi mesto i digne porodicnu kucu ?

e pa na kalemegdanu je cvrsto tu ima policije a ovde na vodama zakon jaceg izgleda...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #27 poslato: 08, 04, 2009, 22:41:03 posle podne »
Naravno, na cuveno pitanje u takvim slucajevima : zasto bas na moje mesto, ide i jos cuveniji odgovor : a gde pise da je tvoje ....

deda to su javne povrsine.... druga stvar sto mi mislimo da su javene povrsine javne dok ih ne zauzmemo ... sto tako u sred kalemegdana neko ne dodje uredi sebi mesto i digne porodicnu kucu ?

e pa na kalemegdanu je cvrsto tu ima policije a ovde na vodama zakon jaceg izgleda...
   Nije Zoran deda nego ja,znas ono:moze biti samo jedan!! :D ::)
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #28 poslato: 08, 04, 2009, 22:43:19 posle podne »
necu se naljutiti, pa cak ni najmanje, jer ne vidim sto bi se ljutio.
prihvatam da skupim i 3x vise djubreta kada bude akcija, ako treba tovaricu zrnu dva puta.
postavio sam slike da bi bih vam pokazao kako sam proveo lep dan sa prijateljima.
kao odgovor sam dobio da mi je bilo lako da pristanem kada su ocisceni panjevi, da pitam da li mogu tu da pristanem, kako mogu da se izlezavam ispod viseceg smeca.
iskreno, ocekivao sam sasvim drugacije postove, ali ocigledno u nasem genetskom kodu ima nesto sto nas cini takvima kakvi jesmo.
necu dalje siriti temu. svako ima pravo na svoje misljenje i uverenje i u tome necu nikoga sputavati, vrlo tesko je nekoga promeniti, a to mi nikada nije bila namera.
i dalje cu uzivati na vodi i pored vode sam ili sa prijateljima.
i dalje necu pecati.
i dalje cu pozdraviti svakoga na vodi, posebno ko bude imao zastavicu a mozda i zastati i popiti pice sa istim.
i dalje cu svoje djubre skupljati posle izleta ili rostilja.
i dalje cu pristajati na razna mesta jer svoje nemam niti mi je namera da imam (osim zakupljenog mesta na marini).
i dalje cu ploviti SVOJIM malim camcem jer je to ono sto ZELIM i zbog cega sam ovde. :drinks:



Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Male Vode - Kese, Najlon , Ekologija , Privatizacija...
« Odgovor #29 poslato: 08, 04, 2009, 22:45:58 posle podne »
 Nije Zoran deda nego ja,znas ono:moze biti samo jedan!! :D ::)

au jeste :) sorry :)