Autor Tema: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011  (Pročitano 13000 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« poslato: 13, 02, 2011, 20:08:29 posle podne »
Danas u 12 na splavu Vizantija na poziv Advanced Rib Boat-a doslo je 26 privrednika iz sveta nautike , sto proizvodjaci sto uvoznici ...
Odprilike 80% zakupaca sa sajma... 

Necu da nabrajam ko je sve dosao, iz principa, jer cu nekoga da zaboravim a znamo kakav smo narod  kad nekoga izostavimo :sajkaca:

1 Tacka je poslednje pismo izlagaca sajmu natike da se spuste cene ili odobri 50% popusta , i da se ne dira budzet za marketing ...

2 Organizacija nezavisnog BOAT SHOW DOGADJAJA a bojkot Beogradskog Sajma

3 Udruzenje Proizvodjaca i uvoznika

Izvestaj
1 Tacka realizovana sutra ce biti uruceno pismo ...
2 Predstavljena ideje o organizovanju BELGRADE BOAT SHOW 2011
3 nije se stiglo do te tacke , ali se nije odustalo ostavljeno je za sledeci sastanak verovatno u toku nedelje

generalno nema koncenzusa oko bojkota u ovom momentu, jedan deo ljudi je predlozio nastavak pregovora pa tek onda bojkot dok su drugi bili odmah za bojkot... generalno pregovori se nastavljaju ali ubrzanim tempom , mada kako mirise bojkot sledi pogotovo sto niko bas nema love za bacanje u godini krize.....


cekamo da se neke stvari iskristalisu pa otvaramamo temu za komentare , molim za malo strpljenja !
bicete obavesteni o toku pregovara jako brzo !
« Poslednja izmena: 14, 02, 2011, 11:16:17 pre podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #1 poslato: 13, 02, 2011, 20:08:44 posle podne »
vasa misljenja :

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #2 poslato: 13, 02, 2011, 20:30:00 posle podne »
Ako ostanu ove visoke cene, sajam će biti bedan. Mnogi izlagači će odustati, a onda možda i sajam otkaže celu priču, ili će nautiku staviti kao marginalan događaj uz neki drugi sajam.
Tako gledano, bolje je napraviti samostalan događaj.

Ipak, najbolje bi bilo da se nađe kompromis sa sajmom.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #3 poslato: 13, 02, 2011, 20:37:29 posle podne »
na zajednicko pismo izlagaca ljudi sa sajma se nisu ni osvrnuli ujutru se salje novo zajednicko pismo ali mislim da je i tu mrka kapa.... po njima ako ne bude srpskih izlagaca bice iz slovenije i hrvatske.... sto je nebuloza..

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #4 poslato: 13, 02, 2011, 20:47:30 posle podne »
Kako sam i sam bio izlagac na sajmu tehnike a sada vec vise od 4 godine ne izlazemo zbog visokih cena u potpunosti se slazem sa njihovom odlukom. Secam se da je moju firmu kostalo oko 10.000 EUR zakup oko 35 m2 na sajmu tehnike, voda, struja, oprema standa, marketinski materijal i ljudi na standu. To su velike pare a nase trziste je malo i uglavnom neprofitabilno za te izdatke. Slicne stvari su se vec desile i drugim (na primer Hi-Fi sajmovi, Auto sajam je vec bio u slicnoj situaciji, itd.). Ljudi na sajmu kao da nemaju sluha za realnost kod nas!

Ukoliko se odluce za drugo mesto izlaganja u sopstvenoj reziji onda je najbolje negde pored reke gde bi se mogli pojedini eksponati i isprobati na vodi.

Udruzenje proizvodjaca i uvoznika bi bila odlicna stvar jer bi onda bilo jedno jace udruzenje koje bi se borilo za bolji status nautike u nasoj zemlji i koje bi moglo da postavlja zahteve i predloge vladi. To od sveg srca podrzavam!

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #5 poslato: 13, 02, 2011, 20:49:33 posle podne »
Koliko sam upoznat za omanji stand zakup je oko 150 000 dinara!!Koliki promet bi za  pet dana,koliko traje sajam,morao nas Busa da napravi da bi bio na pozitivnoj nuli!!!!Ukoliko se ne dogovore nek prave sajam  u isto vreme na drugom mestu!Uz jaku reklamu na sajmu bojkotovanom bi bilo vrlo malo posetilaca!! Zemunski kej ,i to prostor od moje marine do hotela idealan,ima spust za camce,vise marina koje bi ,svaka za sebe mogla da ugosti jednog ili vise izlagaca!!!Da se napravi visednevna festa!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže retfala

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 74
  • Osijek
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #6 poslato: 13, 02, 2011, 21:38:24 posle podne »
Da sam ja neka faca u udruženju izlagača bio bih za bojkot. Na sajmove nautike idem već dugo godina na žalost nisam bio nikada u Beogradu ali sam u Zagrebu svake godine. Sajam nautike u ZG svake godine je sve jadniji i jadniji pa predpostavljam da je tako i u BG. Umjesto da domaćim proizvođačima omoguće da izlažu i prodaju svoju robu oni nabijaju cijene najma tako da unište sve male proizvođače. Kud imaju velike cifre za zakup onda još krešu i na ulaznicama.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #7 poslato: 13, 02, 2011, 21:43:25 posle podne »
Kapetane , koliki je zakup kvadrata na sajmu Nautike? Ja sam izlagach na sajmu kozmetike vec godinama, pa i sad 12 i 13 marta. Mi kvadrat placamo 70 eura i to je kao povlashcena cena plus 70 eura za struju a sajam traje samo 2 dana....
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #8 poslato: 13, 02, 2011, 21:48:33 posle podne »
ja sam za Dedin predlog nacisto,a za sajamske harace je kriva danica i onaj njen muz,mislim da je knjizevnik koga placa nata    :wild: :aikido:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #9 poslato: 13, 02, 2011, 22:53:18 posle podne »
@oblak
ne znam nisam se raspitivao, ja sam hteo da pustim jedan baner od 10 metara sa nasim logom ... al cekam da vidim sta se desava


ja sam za Dedin predlog nacisto,a za sajamske harace je kriva danica i onaj njen muz,mislim da je knjizevnik koga placa nata    :wild: :aikido:

odavno je ta garnitura zglajznula... sada je u trendu LDP oni vode sajam..

Van mreže Boattec

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • www.boattec.rs
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #10 poslato: 13, 02, 2011, 23:56:06 posle podne »
Pozdrav svima.Kontaktirao sam organizatore sajma Nautike u vezi nekog izlaganja i dobio sam cenovnik koji uopste nije realan u situaciji kada je para i automatski posla manje.Samo upisnina izlagaca je 150 eura a onda ide zakup kvadrata i stand.Ako se samo prisetimo proslogodisnjeg sajma i posecenosti to je totalno nerealno.Ideja za Boat Show je fantasticna.Izuzetno lepa i atraktivna lokacija od Hotela Jugoslavija do marine Nautec.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #11 poslato: 14, 02, 2011, 00:06:20 pre podne »
zvao sam i ja za informaciju kada sam sve to izracunao nasmejao sam se i izbrisao iz glave sajam . a ovo kod juge je dobra prica koja treba da zazivi.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Boattec

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • www.boattec.rs
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #12 poslato: 14, 02, 2011, 00:16:58 pre podne »
Ne znam za vas ali ja se secam kada su 95 godine bile trke formule 1 i formule 3 ispred hotela Jugoslavija.Dogadjaj je bio neverovatan kao i sama lokacija i ambijent.
Najbolja moguca varijanta.Izlaganje na kopnu i na reci!!!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #13 poslato: 14, 02, 2011, 07:45:42 pre podne »
@Busa i Boattec,

Kad ste se već raspitivali - što vam je teško da napišete i koju su cenu postavili kao uslov da dobijete prostor?
Pa da svi znamo o čemu se ovde govori...

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Sajam Nautike 2011 Vs Belgrade Boat Show 2011
« Odgovor #14 poslato: 14, 02, 2011, 09:23:18 pre podne »
Ama,sajam vodi SPO,i nije Sloba kriv,mi smo krivi,mi smo govna,.....Dragan Jovanovic u Ptofesionalcu                                                                                       i Dedin predlog je naj
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala