Autor Tema: Farbanje plovila  (Pročitano 13544 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #75 poslato: 22, 02, 2011, 16:11:21 posle podne »
no problemo  :good: :drinks:
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #76 poslato: 03, 03, 2011, 22:20:30 posle podne »
morao sam da se vratim na temu : imao sam primedbu koju je i captjerry izneo i ticalo se zastite posle peskiranja ( imaj na umu i chinjenicu da feropox "ne voli" ispeskirano na belo vec idealno je da maaaalo pochne da hvata korozija koju on hemijski... ).

Danas su mi dva tehnologa(ljudi koji rade na pravljenju boja i ispitivanju istih) i  potvrdili da je to pogresan postupak i da su to neke majstorske kombinacije koje nisu dobre za plovilo(ali da godinama nemogu vecinu majstora da oduce od toga iako su mnogima i dokazali da je pogresna) jer zasto bi onda i peskirao ako treba malo da se uhvati .... pricali su nasiroko i nebih dalje o tome ,nemam nameru da popujem ali evo i ovako misljenje ljudi iz struke pa izaberite sami .
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #77 poslato: 07, 03, 2011, 10:48:25 pre podne »
videh poruku ranije ali nisam stigao pre da odgovorim. tehnolozi uvek mogu da daju dobar savet. ja sam preneo iskustvo. u poslu sam se uvek oslanjao i na jedno i na drugo, jer, opet iz iskusva, znam da kad bilo ko kupi bilo chiji premaz i posle ima reklamaciju - tih tehnologa nema nigde jer moraju da lichno ubede nekoga ko 20 godina koristi feropoks ili bilo shta drugo da je napravio greshku u pripremi podloge i da ne ume da radi posao od kojeg zivi. onda je na meni da ispravljam krvu Drinu a to sa ljudima koji znaju shta rade - ne radim. dakle, slozicu se, nek svako izabere, ja necu da pravim dileme oko toga shta treba uraditi. vec sam naveo u jednoj prethodnoj poruci da Cinkopoks od istog proizvodjacha mnogo bolje shtiti lim od Feropoksa. iskustvo i praksa ponekad idu pod ruku ponekad ne. ono shto je meni bitno jeste da niko koga sam posavetovao nije imao problem posle toga. to radim i stichem kao znanje zadnjih dvadeset godina. tako cu i do ponzije ( dao Bog da je dugo primamo ).
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)