Autor Tema: Farbanje plovila  (Pročitano 13611 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #45 poslato: 13, 02, 2011, 12:43:17 posle podne »
nije na bazi bakra samo za aluminijum, ostali jesu. krv beskichmenjaka ne sadrzi gvozdje za prenoshenje kiseonika vec bakar. nebitno od chega je plovilo. antifauling je na bazi bakra. provericu to u hempelovoj bazi podataka . u svakom sluchaju, verujem da imash lepo plovilo i da cesh uzivati u kvalitetno obnovljenom plovilu..i hvala tebi jer detalji jesu bitni.
« Poslednja izmena: 13, 02, 2011, 12:57:19 posle podne color professionals »
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #46 poslato: 13, 02, 2011, 18:32:46 posle podne »
Luna, iskreno, nikada ne utichem direktno na izbor u smislu TA TI JE SUPER i sl. chim ujutro uzmem RAL kartu slozicu ti par opcija s RAL 5011, nije problem. nadam se da ce ti se neka dopasti. :)
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #47 poslato: 13, 02, 2011, 19:45:21 posle podne »
posto me ocekuje farfbanje aluminijumskog camca,mozes li mi reci koje bi boje,na domacem trzistu,eventualno bile najbolje u odnosu cena kvalitet? i jos me interesuje kako se ponasa zorkina  boja za radijatore preko feropoxa?metalno korito?

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #48 poslato: 13, 02, 2011, 19:53:57 posle podne »
Kao na radijatoru.  :lol:
Izvinjavam se za off, ali mislim da si sam sebi dao odgovor.
Ali čekamo odgovor profesionalca.  :telephone:

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #49 poslato: 13, 02, 2011, 19:58:58 posle podne »
pecov, u nedostatku Venezziani -a koji cu ponovo uvesti na trziste tokom ove godine, imash dva kvalitetna izbora : Jotun i  Hempel. svaki radijator lak moze da ide na feropoks. problem nastaje u tome shto ce modrina feropoksa probijati kroz boju tankog kvaliteta i tankog trajanja. da budemo realni, proizvodjachi boja kad pakuju beli emajl deo spakuju kao beli radijator lak jer moze da istrpi temperaturu cevi i radijatora centralnog grejanja ali vec posle par meseci matira, pochinje da zuti i odrzace s dugo ali...dodje i fica do beograda kao i audi. izbor je na tebi, moje mishljenje je da je sisitem stabilan i  kompatibilan ali i neispravan jer je kratkog daha. farbacesh svake godine u belo da bi bio beo. bolje kupi ono shto bog zapoveda - poliuretan dvokomponentni i budi miran dug period vremena. Osnovno je na feropoks uraditi medjupremaz svetlo siv koji ce eliminisati negativne vizuelne efekte feropoksa ka belom. medjupremaz moze da bude i beli Venezzianiev Tankplast kojeg inache imam na lageru. s jednim katalizatorom dobijesh beli medjupremaz a s drugim beli zavrshni u sjaju. to zovem cost effective kombinacijom.
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #50 poslato: 13, 02, 2011, 20:04:55 posle podne »
radili smo i zastavu mediteran sprejem crvenim pa otishla na pijac i prodao je solidno  :drinks:  sve se moze ako nije za sebe  :lol:
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #51 poslato: 14, 02, 2011, 22:46:21 posle podne »
reci mi jos za aluminijumsko korito,dal moze da ide katranepox na podvodni deo?i kako  :stop:

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #52 poslato: 15, 02, 2011, 00:55:47 pre podne »
pecov, prvo moram da te pitam da li ti farbash chelik ili aluminijum?
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #53 poslato: 15, 02, 2011, 00:59:13 pre podne »
Kolor, moram ponovo da te zamolim.Pitanje br 14 nisi mi bas odgovorio,treba mi kataloski broj bele boje po RAL karti , tvoj predlog.

Luna proveravao sam RAL i jednostavno mi se nije dopala nijedna. kontaktirao sam prijatelje iz Spies Hecker-a koji mogu da rade po NCS ton karti, s tim shto bi to bio chist metalik, bez perli, savrsheno reshenje, ali ima i drugahije oznake. osnovna ton karta ima oko 2500 tonova i sasvim drugachije oznake. trenutno cekam njihov odgovor i verujem da cu ga imati 16.02.
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #54 poslato: 15, 02, 2011, 01:11:09 pre podne »
aluminijum  :) sta na podvodni deo?s obzirom na lepa iskustva s epoxi katranom na celicnim samcima reko..

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #55 poslato: 15, 02, 2011, 16:19:39 posle podne »
aluminijum  :) sta na podvodni deo?s obzirom na lepa iskustva s epoxi katranom na celicnim samcima reko..

pecov, aluminijumsko korito mozesh farbati epoksi katranom s tim shto pre toga morash naneti dvokomponentni wash primer da bi obezbedio prionljivost. epoksi katran iliti Balastin ( Zorka Color ) je premaz koji je ok i radjen je da trpi sve pod vodom tako da necesh pogreshiti.
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #56 poslato: 15, 02, 2011, 21:52:22 posle podne »
Ajde i ja da pitam, kad je dzabe.  :taunt:

Color, imam siklju 6m.  Farbana je sa obicnim nitro bojama. Osnovna i temeljna Zorkina boja.
Znaci nikakav Marine program, nikakav epoxy i sl.

Hteo bih sada pred sezonu da ofarbam sa kvalitetnijim bojama jer je izbila korozija na sve strane posle manje od godinu dana.

Pitanja:

1. Hteo bih feropox kao osnovnu. Da li moram da skidam komplet staru farbu do lima ?
2. Koju temeljnu, ne preskupu savetujes ?
3. Koliko bi mi farbe trebalo za to i koliko to dodje u novcima ako uzmem kod tebe ?

Hvala unapred.  :good:

Van mreže color professionals

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #57 poslato: 16, 02, 2011, 17:45:35 posle podne »
ovako..nitro premazi imaju samo jednu dobru osobinu...brzo se sushe i to je sve..
2. feropox je odlichan premaz. na njega moze epoksi katran . najbolje je ako mozesh da utroshish industrijsko pakovanje od 25 kg koje koshta 20.060,00 ( fabrichka +pdv ) umesto isto toga shto nazivaju epoksi osnovni i pakuju po kilo (a+b komponenta +0,5 L razredjivach ) i uz to ti treba bar 5L razredjivacha 5610 koji koshta 4600,00 din po komadu
3. peskarenje ti ne gine. imaj na umu i chinjenicu da feropox "ne voli" ispeskirano na belo vec idealno je da maaaalo pochne da hvata korozija koju on hemijski neutralishe. ispeskari stari premaz do lima i pusti da prenoci par noci i onda oshini feropox. ako hoces za osnovni premaz ide na chist lim - morash ici Cinkopokskom a to je skuplja varijanta
3. feropoks preporuchujem kao osnovni
4. za kolichinu morash s majstorom da vidish jer on mora da izrachuna sem povrshine i rastur. mnogi idu feropoks kompresorom, tu je rastur i do 30%. vidi s majstorom koliko treba i napravicemo neku varijantu. ako mene pitash za alat - chetka i nitro otporan valjak. tad je sloj osnovnog premaza dobro nanet u svaku poru
ofarbacu te...svim bojama iz moje prodavnice! :)

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #58 poslato: 16, 02, 2011, 21:06:05 posle podne »

4.ako mene pitash za alat - chetka i nitro otporan valjak. tad je sloj osnovnog premaza dobro nanet u svaku poru

ja koliko znam feropoks se najbolje nanosi kompresorom i to prvi sloj 60 mikrona, drugi 30...tako je po PS-u i jedino brodogradiliste kod nas koje tako radi je ono gdina Dragog Vasica...u slucaju da ide jedan sloj, definitivno 60 mikrona...inace potrosnja (tj. pokrivanje) je 6-8 kvm/kg, bas u zavisnosti od debljine sloja...a mogu da potpisem da valjak i cetka ne mogu da pridju tamo gde kompresor prilazi...i ta prica sa rdjom je totalna glupost, vrlo je bitno da se sto pre zastiti posle peskarenja, bilo koji tehnolog ce to reci...Feropoks jeste antikorozivni premaz ali zasto bi morao da ide na rdju?...jedini lim na koji ne mora da ide odmah jeste pocinkovani lim...

za sve ostalo se slazem....
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Farbanje plovila
« Odgovor #59 poslato: 16, 02, 2011, 21:29:07 posle podne »
professionals , posto vidim da zelis da podelis informacije imam ja par .
sta znaci (a+b komponenta +0,5 L razredjivach ) i uz to ti treba bar 5L razredjivacha) ?
ako drugi proizvodjaci pakuju u dogovoru sa trgovcem recimo moze 2,5 L(kantica) A komponente +0,5 b komponenta i odgovarajuci razredjivac 0,75 odnosno 1l. (pomenuta kombinacija 2,5+0,5 je najidelnija za nas individualce kako u kolicini tako i u lakoci rada).

i zasto sve vise brodo majstora ali i ozbiljnijih firmi u brodogradnji i mostogradnji izbegavaju zorku.

www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR