Autor Tema: Bow thruster - Vetus  (Pročitano 6815 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Luna

  • Gost
Bow thruster - Vetus
« poslato: 07, 02, 2011, 18:14:28 posle podne »
Ovo ce u mnogome da pomogne narocito nama pocetnicima, recite mi dali da pravim resetku da ne uvlaci kese ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #1 poslato: 07, 02, 2011, 23:44:26 posle podne »
Ovo ce u mnogome da pomogne narocito nama pocetnicima, recite mi dali da pravim resetku da ne uvlaci kese ?

stavi resetke obavezno ali tako da mozes lako da ih uklonis... a sto se kesa tice nece te spasiti ....

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #2 poslato: 08, 02, 2011, 10:21:18 pre podne »
Luna,prvo,ko te nagovori za bow trust blago te je presao i izbio iz dzepa 2-2500e,a dok ga ne stavis ima da zapatis zmije i druge akrepe.Za te pare si mogao mnogo da uradis na camcu i usput zovnes nekog sa foruma da ti pokaze manevrisanje,uplov i isplov.Na forumu ima puno ljudi,koji maltene zatvorenih ociju vrte vece  i teze brodove od tvog.Inace,pramcani propeleri su predvidjeni za veca plovila.To je moje misljenje,bez namere da ti se zamerim,ali sad je gotovo,to je vec u startu uradjeno.Eto,to je ono sto ja pricam da je dobar brodograditelj onaj koji ne da da musterija baca pare,po cenu svadje,isto tako nece da uradi protiv zakona brodogradnje jer se musteriji vise svidja drugacije.Da se toga pridrzava bar petoro-sestoro, manje bi bilo raznih kreacija da te Bog sacuva.Sto je najsmesnije,takav pristup izgradnji uopste nije skuplji,naprotiv,korito bolje i brze plovi,sa slabijim motorom,pa ti racunaj.E da da Bog da to dozivim,kamo lepe srece :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #3 poslato: 08, 02, 2011, 11:15:53 pre podne »
Hogare,
Traster je dobra pomoc pri svakom manevru,lepo i korisno ga je imati na brodu.
Nikada nisam cuo da neko ima vanbrodski motor i traster,al ajd.Kapiram da ce funkcionisati ok...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #4 poslato: 08, 02, 2011, 19:14:30 posle podne »
LUNA ... apsolutno te podrzavam za bow thruster  :good:
ako ne znas zasto si ga kupio pogledja ovaj klip i sve ce ti biti jasno ....



Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #5 poslato: 08, 02, 2011, 19:39:03 posle podne »
Prijatelji moji, to je tatin sin,dace BOG da se svi upoznamo!!!

do sad koliko vidim imao je samo dobro odluke, slusaj ga i dalje i neces pogresiti   :good: majstor dragan je ipak bio tvoja odluka  :taunt

salu na stranu bow thruster je extremno potreban na takvom brodu posebno sto ste i ti i sin pocetnici ... spasice vas u mnogim situacijama !

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #6 poslato: 08, 02, 2011, 19:58:45 posle podne »
nema kameru vec na osecaj ... ali nije poenta koliko je blizu dosao vec kako ga je parkirao i sve sto sa bow thrusterom ....

gledao sam na sajmu pre dve godine bio je oko 1000 evra

Van mreže Zemunac

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #7 poslato: 08, 02, 2011, 21:08:30 posle podne »
ovo na filmu nema veze sa bowtrasterom . imao sam priliku da pre nekolko godina gledam u jednoj marini kako tip sa brodom od jedanast metara velikom brzinom ulazi ka pontonu .vec sam podigo tanir sa tibljom corbom da ne zavrsi u krilu a covek vec parkirao camac uz ponton.moro sam da odem da vidim .nikakve bowtrastere nema. samo jedan motor.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #8 poslato: 08, 02, 2011, 21:53:53 posle podne »
Pramcani motor je, skoro, obavezan kada su brodovi preko 4-5t  teski. Moj Beneteau Antares 8 ga ima i u marini moram da se parkiram unazad. Ploveci krmom po mirnom rukavcu mogao bih i bez njaga, ali malo jaca kosava brod te visine moze dobro da zanese i pored motora od 200ks koji tu malo znaci ako nema pramcanog motora. Ovako uspem da ga uglavim izmedju dva broda sam bez dodirivanja bokobranima. I kod paralelnog parkiranja uz neko drugo plovilo na recnom toku kao sto je Dunav mnogo znaci.
Beneteau je sada patentirao i prednji i zadnji el.motor za parkiranje plovila (pogotovu jedrlica) koji omogucava da se plovilo vrti u mestu sa samo jednom komandom joystickom i tada je kormilo automatski blokirano. Videces da ti je to jedan od najpametnijih poteza u pocetnoj nabavci opreme.
Ft Yamaha 25ks ce terati Lunu po mirnom Dunavu i uzvodno 7-10 km/h ali malo jaci vetar ce ti napraviti velike probleme, a da ne govorim o problemu kada ostanes bez pogona zbog goriva ili umrsenog kanapa ili mreze oko elise.
Dve takve Yamahe su jeftinije nego brodski motor sa svim komandama, a sigurnost plovidbe je mnogo veca.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #9 poslato: 08, 02, 2011, 21:54:41 posle podne »
Iz komentara sa YT bih rekao da nije truster u pitanju.

Ne znam. 

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #10 poslato: 08, 02, 2011, 21:56:32 posle podne »
A onaj na kapetanovom klipu ima dva motora pa kombinacija,a i dugacak je 15m,majstor covek
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #11 poslato: 08, 02, 2011, 22:17:13 posle podne »
Miso,mala ispravka,ako moze,jel.Koliko ja znam,a znam, krmeni bow truster se pojavio odmah nakon pramcanog i to kod vise proizvodjaca prvo kod skupljih i vecih brodova i jahti,a onda i kod manjih,naravno radi veceg komfora,slazem se.                                                                                  Sto se tice Luninog camca,ne znam koju brzinu ce imati sa jamahom25ft,verovatno tu koju si naveo jer ce mu korito imati veliki otpor,koliko vidim.Inace,taj motor gura solidnih 7-8cvorova uzvodno Dunavom camac od 7-8t,uz uslov da je dobro korito,pravo poludeplasmansko. :drinks:      i     
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Bow thruster - Vetus
« Odgovor #12 poslato: 08, 02, 2011, 22:25:36 posle podne »
Mislio sam na novo resenje da jednim joysticom se upravlja sa oba motora, a ne sa dva kao mnogo ranije.
Evo kako to izgleda u stvarnosti.
http://www.naucat.com/hr/vijesti/nauticka-industrija/jeanneauboat-pristajanje-bez-muke
Današnji dan je početak ostatka moga života....