Autor Tema: Majstori, majstori ko je najbolji...  (Pročitano 17775 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #60 poslato: 08, 02, 2011, 09:46:05 pre podne »
SaleM,odes kod Djene u S.Mitrovicu,probas da kupis projekat Hrabrog,kopiju,pa kod Soleta u Titel,jevtiniji od Vasica,a zna da uradi.Imas tri velicine,9,11 i 13m.Zasto ne kod Djene da radis.Do 1999-2000g je i moglo,a posle nazalost.Prodji po forumu,bice ti jasno.Pozdrav
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #61 poslato: 08, 02, 2011, 11:44:47 pre podne »
SaleM,odes kod Djene u S.Mitrovicu,probas da kupis projekat Hrabrog,kopiju,pa kod Soleta u Titel,jevtiniji od Vasica,a zna da uradi.Imas tri velicine,9,11 i 13m.Zasto ne kod Djene da radis.Do 1999-2000g je i moglo,a posle nazalost.Prodji po forumu,bice ti jasno.Pozdrav

Dobra ideja,ali tesko da ce prodati projekat,a pitanje da li ce ovi drugi znati da naprave.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #62 poslato: 08, 02, 2011, 17:34:53 posle podne »
kap ja cu stvarno da te ubijem pa nisam ja majstor za brodove koji nece ili nezna da radi po projektu .
uostalom sam si odgovorio u nekom predhodnom tvom postu:
prvo si rekao : zato i necu da pravim u srbiji .

a onda si napisao sve ovo o projektu kako to treba da izadje samo 600 evra skuplje.

e pa nisi upravu kap za 600 evra. samo cu ti prvu stvar skrenuti o kom kvalitetu lima govorimo hoces da kazes da ovaj kod nas je isti kao i brusov ili o kojoj debljini lima se radi za korito ako brus kaze 4-5mm a nasi majstori stavljaju 3mm pa samo tu je usteda minimum 700-800 evra ako se radi recimo o plovilu 10m duzine.

kada si ti cuo da je majstor nekom kupcu pokazao racun na kom pise da je taj lim kupio u tom i tom kvalitetu ( da je u standardu za brodogradnju )

nebranim majstore ni malo ali nisu samo oni krivi, krivi smo svi jer nemamo prvo kulturu brodogradnje a ni para.
ono sto me je prvi put iznenadilo (prijatno)je to kada mi je kemppi rekao da je aluminijum uvezao iz grcke (a nije uzeo ovaj nas almg 3)nego je isao na kvalitetniju varijantu.

necu vise o brodogradnji posto smo svi mi zajedno po tom pitanju jos u predskolskom uzrastu.  :on_the_quiet: :on_the_quiet: :on_the_quiet:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #63 poslato: 08, 02, 2011, 19:36:13 posle podne »
ili o kojoj debljini lima se radi za korito ako brus kaze 4-5mm a nasi majstori stavljaju 3mm pa samo tu je usteda minimum 700-800 evra ako se radi recimo o plovilu 10m duzine.

 :suicide: :suicide: :suicide: :suicide: :suicide: :suicide: :suicide: :suicide: :suicide: :suicide:

sve dok se takav postupak bude zvao "usteda" ovoj zemlji bolje biti nece....

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #64 poslato: 08, 02, 2011, 19:39:23 posle podne »
prvo sam mislio da ću imati šta da kažem u ovoj temi , pa sam rešio da se nejavljam al sad baš hoću( teško žabu u vodu naterati).
Kao prvo, kapetanove računice me bacaju u bedak.Po kojoj on matematici izvlači računice nikad mi neće biti jasno.J
Ja sam uvek na strani majstora ma šta neko o njima imao lepo ili ružno da kaže.Po mnogima to su izgleda sve hoštapleri, prevaranti , lopine,...Alo bre ljudi , pa nemojte generalizovati stvari.Da se razumemo , svaki majstor , svaka radionica ima svoje mušterije i to treba da je osnov svih pametovanja.
Negativnom mišljenju o majstorima je u najmanje 50% uticalo ponašanje i shvatanje ili očekivanje naručioca.
Samo iz pregleda ove teme može se zaključiti da svi mi znamo i više i bolje od majstora. Pa koji to znalac od nas sme da očekuje kopiju Linsena za 5-6000e.Da nebi za te parec da dobije i linsenov zaštitni znak -konop- kao bokobran. Pazi da nebi.
Sad ako sam ja dao 17000e nekom da mi napravi brod , imam pravo da mu svaki dan dolazim u radionicu i malo malo menjam prvobitan projekat, ili nacrt(kako god).E pa neće moći.
probajte kod Linsena da naručite brod , pa da u toku gradnje dolazite i izvoljevate , te sad mi se nesviđa ovo , sutra ono , jel može to drugačije...Pa nemože , niti ćete imati pravo da uđete u fabriku. Ovako kod nas mislite dao sam pare pa sad mogu da te k...m
Majstori da bi zadržali posao i dobili novi pristaju na sve te zajebancije sa investitorima , pa na kraju i ono što je krivica naručioca pripiše se majstorovom greškom.
Kapetane, verujem da čitanje projekta zna većina naših majstora (za sebe i šoleta znam sigurno da znamo) i nije mi jasno da ti to smatraš španskim selom za srpske majstore.Ima i među njima obrazovanih.
Stvar nije u čitanju projekta već u mogućnostima investitora.Zašto Luna nije kupio originalni projekat od BR-a već ga je modifikovao po svojoj zamisli to pitaj njega, ali predpostavljam da mu je tako bilo jeftinije. Pa ako taj brod nebude plovio po očekivanju ko će biti kriv. Pa normalno , po našim navikama, majstor Dragan.
I da završavam. Još 93-e Šole i ja smo radili brod Spaletu po originalnim projektu na način kako si ti postavio fotke.Brod je u metalu završen i posle toga je stajao kod Mileta Mraovića mislim oko 5 god i nikad nije završen iz prostog razloga što je vlasnik precenio svoje mogućnosti i nije mogao finansijski da se pokrije.mislim da je taj brod prodat nisam odavno bio kod Mraovića.

P.S ako me naljutite ima da nagovorim LSI-A da kaže koju reč o ovoj temi

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #65 poslato: 08, 02, 2011, 20:03:34 posle podne »
Pa sta ja pricam svo vreme. Mene ne slusaju,valjda ce tebe Iko.Pozdrav
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala