Autor Tema: Majstori, majstori ko je najbolji...  (Pročitano 17686 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #15 poslato: 06, 02, 2011, 09:55:21 pre podne »
Ovo nije u redu. Ne treba covek da bude pristrasan,u krajnjem slike govore.


kamo srece da majstori imaju toliko snage da kazu :

"ja bez peskiranja necu da ti radim brod, jer time brukam moju radionicu"

na zalost dok se ekonomska situacija ne promeni ovako nesto ce biti realnost svih nasih manufaktura, tu nema razlike ja sam gledao takve stvari kod svih majstora...

Van mreže Outboard Master

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 506
  • caos
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #16 poslato: 06, 02, 2011, 10:59:56 pre podne »
Ljudi da se razumemo ja protiv Kalmara nemam nista , samo zelim da vam pokazem da je vreme da se nesto promeni ,i u kvalitetu izrade,rokovima i naravno ceni.Dali ste primetili, morate da steknete dobro znanje pa sa tim da idete kod majstora da vas ne bi nesto prevario.

hvala luna , ti si nam otvorio oci  :lol:

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #17 poslato: 06, 02, 2011, 11:08:00 pre podne »
Majstora ima dobrih,odlicnih,losih,uzasnih...treba znati sa njima  :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #18 poslato: 06, 02, 2011, 11:22:37 pre podne »
prvo ugovor sa penalima oko kasnjenja (probijanje rokova proporcionalno smanjenje cene ) pa onda kod majstora ako neko planira da radi ... to je jedini pravilan postupak...

to je svugde u svetu sasvim normalan stvar niko nece da da 17k evr nekome "na rec"

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #19 poslato: 06, 02, 2011, 12:48:12 posle podne »
Luna izvini ako sam nesto propustio pa ako ti nije tesko ti mi odgovori zanima me ko ti je pravio projekat
koje su debljine limova gde je secen na cncu i po kojoj ceni. Koji je kvalitet lima i dali je brodski ili trgovacki
to jest dali imas atest za kvalitet nlima.

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #20 poslato: 06, 02, 2011, 18:09:57 posle podne »
Pa to onda znaci da si pravio nesto sto neznas sta je.Koji projekat ces da ulozis
pri registraciji.I dali imas otpadni lim (BEZ DEKLARACIJE) to me zanima.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #21 poslato: 06, 02, 2011, 18:24:14 posle podne »
Ovo nije u redu. Ne treba covek da bude pristrasan,u krajnjem slike govore.


kamo srece da majstori imaju toliko snage da kazu :

"ja bez peskiranja necu da ti radim brod, jer time brukam moju radionicu"

na zalost dok se ekonomska situacija ne promeni ovako nesto ce biti realnost svih nasih manufaktura, tu nema razlike ja sam gledao takve stvari kod svih majstora...
Aman ljudi,ovo nema veze sa zivotom.
Pa desavalo se X puta da "vrsni" majstori peskare korito,ali da taj isti pesak ne izvade iz korita vec samo naspricaju farbu preko toga...
Napravi se jos vece zlo nego rdja,ako je bilo ko pokusao da ocisti ovaj picvajz zna o cemu pricam..

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #22 poslato: 06, 02, 2011, 18:35:49 posle podne »
U predstavljanju domaca proizvodnja Dragan Smederevo imate detaljnije o tome,pisao je nesto nas prijatelj Oklop.On upravo sad radi sa Draganom prelep Linsen.
Nema takve stvari kao sto je projekat Linsena.
Fabrika nikome nije proda(va)la projekat bilo kog broda,potvrdio je vlasnik tri (3) Linsena,koji je inace bio u proizvodnji...
Sumanute su te price tipa projekat ovaj,projekat onaj.
Zna se,hoces projekat BRUCEa,prosto kupi ga.
Sve te ideje,npr ja kupim projekat za sebe pa ga ti prepravi nece piti vodu ili se plasim da bas hoce. :)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #23 poslato: 06, 02, 2011, 18:43:34 posle podne »
Neverujem da Jeep komerc prodaje neki otpadni lim,,ali za ostalo moras sa majstor Draganom. ako te zanima brodski lim to nema u Bgd.
Slazem se da JEEP nece prodati neki skart,ali gde onda ima brodskog lima?
Luna,tvrdis da ga u BGu nema...
Dragan je taj dan angazovao 4 radnika , ubili su se od usisavanja i brisanja , zato sto je morao za 6 sati da bude zasticen osnovnom.
Nadam se da ostatka peska u koritu nema.
Ovo nije pokusaj da omalovazim radove Dragana ili tvog broda,ali prosto neke stvari su jace od mene...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #24 poslato: 06, 02, 2011, 18:51:43 posle podne »
ono sto znam jeste dragan ima projekat za brusa komada 1 koga koristi za mahanje pred nosem jer ga ne postuje ni 20 % bio kod njega i pricao sa njim ...

ima i jedan van de stadt.... ne mogu da tvrdim al mislim da je ista prica kao sa brusom

99% nije kupljen ni jedaj od ovih projelata vec je neko doneo da mu se radi brod a onda je projekat  kopirao bez da je pitao brusa ili stadta  ....

svi draganovi brodovi kako sam cuo od njega se rade sa obicnim trgovackim limom kao i kod 99% brodograditelja ... ako se radi a tim limom onda tek treba da je deblji lim nego u projektu

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #25 poslato: 06, 02, 2011, 19:02:53 posle podne »
ono sto znam jeste dragan ima projekat za brusa komada 1 koga koristi za mahanje pred nosem jer ga ne postuje ni 20 % bio kod njega i pricao sa njim ...

ima i jedan van de stadt.... ne mogu da tvrdim al mislim da je ista prica kao sa brusom

99% nije kupljen ni jedaj od ovih projelata vec je neko doneo da mu se radi brod a onda je projekat  kopirao bez da je pitao brusa ili stadta  ....

svi draganovi brodovi kako sam cuo od njega se rade sa obicnim trgovackim limom kao i kod 99% brodograditelja ... ako se radi a tim limom onda tek treba da je deblji lim nego u projektu
Jbg,tako zadji redom i dolazis do toga da niko nije savrsen.
Shvatite me kako ko zeli,ali dosadasnje iskustvo je pokazalo da se samo PROJEKTI pokazu valjano,ostale,blede kopije blede godinama unazad...
Ko god je uzeo da pravi brod po projektu (postovane debljine lima,BRODOGRADILISTE,hala,majstori x 20,motori,agregati,enterijer....) se pokajao zato sto nije kupio vec gotovu stvar koju je mogao da proba i da bude mirna glava.
Nije nuzno da su sva iskustva takva,ali svaki ozbiljniji poduhvat se tako zavrsavao.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #26 poslato: 06, 02, 2011, 19:12:48 posle podne »
Ima i projekat Linsena upravo ga sad pravi, videces u domaca proizvodnja ,buduci vlasnik je nas clan Oklop pa procitaj
Daj nam taj link (Oklop-a,domaca proizvodnja) pa da dam i svoj sud.
Sto se mene i mog nevelikog iskustva tice odgovorno tvrdim da ljudi koji su u Srbiji pokusavali da naprave kopije Linsena su u tome delimicno uspeli,dakle projekta nema...bez dalje rasprave on nije na prodaju,moguce da su Srbi pokusali da ga skinu ali projekat je zna se sta....
Bio bih vise nego zahvalan da nam predstavite nove radove majstor Dragana na Linsenu.

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #27 poslato: 06, 02, 2011, 19:22:03 posle podne »
Ljudi svi Vi ste u pravu samo zavisi ko iz kog ugla posmatra!Ako zelite da nesto valja morate da uradite po projektu i normalno ako si majstor i da ispostujes tehnoloske zahteve pa posle odgovarajuca institucija da to sve proveri!Kad sve uradite i poplacete dodjete do toga da je jeftinije uzeti gotovo!Imao sam priliku da sa jednim brodoing iz susedne zemlje malo caskam u nekom njihovom forumu,i on rece obican camac do 5-6m sirine do 1.7 m moze svako da izvari i kako rece a ja prevedoh na naski  skarabudzi,nije problem ima da plovi!E sad kakva mu je plovnost to je pitanje ali u toku god mzda ce te potrositi 10l goriva vise sto je manje od cene projekta.A za nesto vece.... E to je druga prica.Pozzz

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #28 poslato: 06, 02, 2011, 19:30:00 posle podne »
Ja sam zeleo ovako i meni se svidja,bicu na nasim rekama pa cemo ga zajedno gledati. Kako da vam objasnim da mene uopste ne zanima ni projekat ni nista zivo .Ja sam doneo sliku koju sam vam pokazao ,pitao majstora mozes li da napravis kao na slici i kao sto vidite on je mapravio. Sledeci potez je sto pre u vodu , pa na pecanje.
Da si zeleo ovako verujem,svaka cast,svidja se i meni,ako i ostalim forumasima (vidi se iz ranijih komentara).
Da cemo ga gledati zajedno,nadam se da hocemo.
Projekat MORA da te zanima,u suprotnom pravis lepo korito sa ko zna kakvim enterijerom,motorom,plovnim karakteristikama.Nisu slucajno ljudi napravili projekat broda.
Napraviti kao na slici nije problem,a;li napraviti pravu stvar,po projektu,jeste veliki problem i to se vidi po nasim rekama...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Majstori, majstori ko je najbolji...
« Odgovor #29 poslato: 06, 02, 2011, 19:48:20 posle podne »
Luna,pogresno si me shvatio.
Ostajem pri svome da je projekat,tj iskustvo nekih ozbiljinih kuca (Bruce Roberts,Van de Stadt...) koje se ovom tematikom bave odlucujuce.
Dakle,projekat i mnoooogo godina iskustva na slatkoj i slanoj vodi,gomile kilometara i nautickih milja ispod kobilica njihovih brodova govore za sebe.
Govore vise nego sto ce,rekao bih bilo koji nas majstor moci da kaze,ma i da se upusti u raspravu.
Sa moje strane nema ama bas nikakvog uzbudjivanja,samo ostajem pri tome da cena projekta nije nametnuta slucajno,da su retki nasi majstori (osim brodogradilista) koji postuju te svetski priznate projekte,itd... :drinks: