E, ovako treba... > Elektro motori u nautici i ...

Sta mislite o elektro motoru kao pomocnom pogonu ??

(1/13) > >>

mesechar:
Razmisljao sam o ideji da nabavim elektro motor kao pomocni motoric, sad camac mi je tezak oko petsto kilograma dugacak pet metara i razmisljao sam kako bi to bilo interesantno resenje da za ne daj boze sa tim motorcetom mogu da se nizvodno poguram u obalu i sklonim sa plovnog puta a dobro bi mi dosao za sitnije korekcije plutanja(znam da se bez upaljenog motora ne treba pustati nizvodno ,bez drzanja lekcija molim) kada se pustam niz Savu. napominjem da kao glavni motor imamm 9.8 tohatsica i ovo bi bilo bas za ne daj boze . Posto sam alergican na tomose i druge male motorine koji uvek kad je najpotrebnije pale tek kad stignem u predinfarktno stanje od cimanja kanapceta  ili im izlapi benzin od stajanja pa ne upale uopste molim forumase koji imaju kakvog iskustva da daju svoj savet posto se spremam da pazarim jednog od 50lbs . Akomulator imam i to motorce bi bilo prikaceno stalno na  tako da i kad je UGASEN MOTOR camac bi bio uvek upravljiv.

vase misljenje?

mossi:
Pazi, kad imam motor od 30lb i nisam ga nikad odneo na dunavski čamac.
Težina i dimenzije su nam slične. Ove godine je upravo to što ste naveli ONO na čemu insistiram.
Jedino mislim da za tu namenu uzmem nov El. Motor.

30lb mislim da će da uradi posao, ali samo ako su uslovi idealni.
Vreme za takvu operaciju /dovlačenja/ do obale... neizvesno.

Motor od 30lb koji imam nikad ne bih stavio na dunavski čamac kao pomoćni motor. /stari Mercury Mariner/
Za pecanje vertikalom.. OK, to je kao da sam veslom malo korigovao čamac, tj još bolje i konfornije.. DOVOLJAN.

Mislim da će uslediti jednostavna proba.
Negde ću iskopati motor od 55lb i odraditi test.

zorter:
Ne moze da skodi. A sto ne skodi, moze samo da koristi.

Pogledaj malo ovu temu a i YT klip, pa ces videti da li ti elektromotor moze posluziti potrebama.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=4919.0

Mada ima jos puno toga sto bi trebalo da pogledas pre odluke.

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?board=81.0

mesechar:
jel neko zna moze li 50lbs da pogura petsto kila , da kupujem ili ne?

mesechar:
dobro ljudi ima li ko iskustva sa tim elektricnim motoricima ili ne  hteo bi da pazarim motorce    :this:   :sorry:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju