Autor Tema: Elise - još jednom :)  (Pročitano 57953 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #45 poslato: 27, 10, 2015, 19:39:46 posle podne »
Teško da bi gliser sa kabinom glisirao sa 20KS

Van mreže ka5an

  • dunavski povratnik
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • bezimeni
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • Brod tip: dušek
  • Marina: ne Marina, MARTA bre
  • Veličina: dužina jorgana
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #46 poslato: 28, 10, 2015, 07:59:06 pre podne »
Teško je naći gliser sa kabinom te veličine kao što je shark ali kad bi postojao uveren sam da bi prozviždao pored sharka ko nevreme, sa istim motorom. Drugo, ni njegova kabina mi nije nista naročito jer služi samo za sedenje. Baš bih voleo da pitam čoveka koji je oslislio ovaj čamac, da ga pitam šta je on ustvari hteo da kaže sa njim?
Uostalom, i sama cena po oglasima govori sve; mali shark bez kabine košta u pola cene polovnog kanua.  55555

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #47 poslato: 28, 10, 2015, 08:11:48 pre podne »
Porediš babe i žabe.

Kada bi postojao gliser sa kabinom širine 60cm i težine 3kg prozujao bi pored obojice. Naglašavam - kada bi postojao.
Kabina služi za spavanje, i tu ulogu obavlja sasvim korektno.

Šark je odličan čamac za ono što je namenjen, samo je malo specifičan. Znam nekoliko ljudi koji ga koriste u zdravlju i veselju, za ono što im je potreban je više nego odličan.

A ovo sa cenom u oglasima neću ni da komentarišem.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #48 poslato: 28, 10, 2015, 09:05:57 pre podne »
@totalni off....

Da, Tiger Shark jeste specifican camac, ali daleko od toga da je los, ima mnogo svojih vrlina :) To je svakako gliser sa kabinom(195cm dva lezaja unutra i pozamasne komore)
Prednosti onog korita su sto je jako stabilno, prilicno lako, moze da se izadje u plicak sa njim, moze da izglisira, nije preveliko. Nudi prenociste za dva coveka max, i sa dovoljno jakim motorom, recimo 20-25ks, dobija se jako brz i stabilan mali kabinas.
Evo ga jedan snimak gde glisira sa 18ks, mada verovatno i punim gasom:


Proizvodjac preporucuje motor od 18kW za njega, sto je sigurno i najoptimalnije da moze da se izglisira a da se ne vozi punim gasom vec u ekonomik rezimu.

Izvinjavam se sto sam otisao od teme, ali hajd' da kazem sta znam o tome.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže ka5an

  • dunavski povratnik
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • bezimeni
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
  • Brod tip: dušek
  • Marina: ne Marina, MARTA bre
  • Veličina: dužina jorgana
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #49 poslato: 28, 10, 2015, 09:15:59 pre podne »
Jesmo u OFFu odavno, vala... stri
Završavam sa sharkom sa tim da sam samo izneo lično iskustvo, i da je to bio jedini zayeb u mom životu što se tiče čamaca, a imao sam ih vala... jh

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #50 poslato: 07, 06, 2016, 11:52:29 pre podne »
Da li je to onda u redu da na težak čamac stavim teretnu elisu na slaboj penti ?

Konkretno. Imam Titel 9 (težina oko 500kg sa inventarom) i električnu pentu Mercury Thruster sa postiskom od 21 libre. Krstarenje po jezeru je u pitanju.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #51 poslato: 07, 06, 2016, 15:54:39 posle podne »
Sa teretnom ces dobiti manju brzinu sa vise obrtaja, tacnije, ako je camac pretezak za odredjenu pentu, svakako treba koristiti teretnu elisu.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže madjionicar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #52 poslato: 27, 08, 2019, 21:09:51 posle podne »
Pozdrav svima. Vidim da ova tema nije dugo aktivna i hajde da je ozvezim. Molim za pomoć i mišljenje vezano za zamenu elise na camcu sa kabinm. Naime camc celik od cc 2,5 t pokrećem sa Hondom 25 ks. Na njoj sam imao brzu elisu 9 1/4 x 12. Sa istom mi broj obtaja na max mi je bio 2000 obrtaja. Na 1600 ob/min sam plovio 8,5 km uzvodno (Sava). Nabavio sam teretnu elisu 10 x 8 1/4. Max. broj obrtaja je sada 2400 o/min. Na 1800 obrtaja idem 8,5 km/h. Motor lepše i lakće radi sa ovom teretnom elisom. Da li  bi zamenom elise dobio bolje iskorišćenje motora ili pak nesto nije kako treba sa motorom. Broj obrtaja na leru mi pokazuje do 5000 o/min. Znači nije do merača broja obrtaja.Ukoliko neko ima rešenje voleo bih da mi pomogne. Hvalla unapred.

Van mreže kiviboy1989

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #53 poslato: 01, 08, 2020, 23:31:35 posle podne »
Može li mi neko pomoći? Naime, na metalni tabanaš 5 m dug i 1m širok u tabanu, težak oko 260 kg stavio sam Tohatsu 15 ks 2T, elisa je bila oštećena, reparirao sam u balansirao... Dešava mi se da čim dam više od pola gasa,kao da proklizuje lamela ili prolijeće... Motor ode u turazu al nema povećanja brzine? Pomozite?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #54 poslato: 30, 03, 2021, 12:23:22 posle podne »
e, stara je tema ali..
Prvo za gornji post, otisla je guma. Moze da se reparira elisa. Taj ko ti je radio umeravanje, on moze i da ti reparira gumu.

E sad moje pitanje.

Imam 9 1/4 11 i hteo bih sporiju elisu. Covek mi nudi 9 1/2 8 5/8. Pitch je manji ali je elisa malo veca... Generalno idem na 9 1/4 8. To bih probao.

Van mreže Milivoje

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • milivoje.com
  • Brod tip: Batino korito (preradjen Elan 595)
  • Marina: Stari zeleznicar (Makis)
  • Veličina: 5,95m
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #55 poslato: 03, 08, 2021, 17:04:15 posle podne »
Ladjari, na pola Dunava sam opalio o nesto i moram da zamenim elisu. Za moju Yamahu FT9.9 iz 2006. narucena je originalna elisa, ali se ona razlikuje od dosadasnje jer ovaj dodatni deo (tzv. "ruza"), ne moze da nalegne na novu. Kazu da je ovo noviji model elise za isti model, narucen po broju mog motora iz Platnera, te da na sebi u startu ima ugradjen taj deo koji sluzi za usmerenje gasova. Medjutim, kad se nova elisa natakne na osovinu, postoji neki zazor koji serviser mora da popuni nekakvom platnom, koju ce sam da sklepa. Stavise, tvrdi da ovu moju verziju elise, sa dopunskom ruzom, u dosadasnjoj karijeri nije video. Da li je u redu da zameni kako je naumio?

Послато са SM-A600F помоћу Тапатока


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #56 poslato: 10, 08, 2021, 08:03:11 pre podne »
FT je verzija high trust, elisa koja imas je njegova i originalna je. Znaci, veliki dijametar i mali pitch.
Posalji oznake obe elise.

Van mreže foRce

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 51
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: ELAN GT 402
  • Veličina: 4m
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #57 poslato: 30, 09, 2021, 22:57:13 posle podne »
Drugari, pozdrav i ako moze mala tehnicka pomoc.
U pitanju je Johnson 20, stari tip 1975 godina. Montiran na Elana GT 402. Fabricka elisa je 9x10 sa stiftom. OMC katalog kaze da postoji jos samo 9x11 kao opcija. Moje pitanje je da li neko zna od kog modela pase elisa koju bih mogao da montiram kako bih ubrzao jos gliser na punom gasu?
Znaci, prazan gliser oko 200kg + jos 200 kg tereta. Neka preporuka za pitch........
-------------
ELAN GT402

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #58 poslato: 01, 10, 2021, 07:15:45 pre podne »
Da li ti motor na punom gasu udara u blokadu?

Van mreže foRce

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 51
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: ELAN GT 402
  • Veličina: 4m
Odg: Elise - još jednom :)
« Odgovor #59 poslato: 01, 10, 2021, 22:50:20 posle podne »
Pa ovako stoje stvari. Kada sam samo ja i eventualno jedna laksa osoba gas je ozbiljan, bas lako izglisira sa trimom koji sam stavio na srednji stepen (manuelni).
Kada sam sa suprugom i dvoje dece, bas se muci i ore, oseca se tezina. Razumem ja da treba jaci motor, ali sam mislio da promenom elise malo povecam krajnju brzinu kada smo svo cetvoro u plovilu.
-------------
ELAN GT402